טרמפיסטים, הנהג לא חייב לכם.

מצב
הנושא נעול.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
אני רוצה להעלות התרשמות מ 2 פעמים שנסעתי לאחרונה בטרמפ.

1. חיכיתי ביציאה ממודיעין עילית לירושלים.
הגיע רכב ואמר "רמות" ירושלים.
עלינו כמה.
בדרך הנהג אומר שבעצם הוא צריך להגיע לגבעת מרדכי, אז במקום לסוע דרך גבעת זאב ולשכונת רמות הוא ממשיך ישר דרך עטרות (כביש 50)
היה מישו ברכב שאמר לנהג, אבל אמרת שאתה מגיע לרמות???
הנהג שאל אותו להיכן אתה צריך להגיע?
בתחילה לא רצה לענות., ורק אמר למרכז העיר.
אז הנהג אמר לו אני יעצור לך על יד הכניסה לעיר..
אז הוא אמר מה? אני יצטרך ללכת את כל העליה ברגל?
אז הנהג שאל אותו שוב לאיפה הוא צריך להגיע? ואמר לנוה יעקב, וברמות או צומת רמות יהיה לו אוטובוס.
אז הנהג הסכים ליסוע דרך צומת רמות.

עכשיו, הוא היה יכול לרדת בדרך וקצת ללכת (מה שאני תכננתי לעשות)
אבל מגיע בן אדם בתביעה לנהג, שאמרת שאתה מגיע לרמות???

מקרה נוסף, הייתי בשיעו מסויים, אחרי השיעור אמר מישהו, מי צריך טרמפ? אני מגיע ל...
שואל מישו אתה מגיע ל... שזה לא במסלול העיקרי שלו, אז הנהג אמר, אין בעיה ניסע מהרחוב שאתה רוצה.
טוב, מגיעים למקום ואז הטרמפיסט מבקש מהנג האם אתה יכול להכניס אותי לרחוב ששם הכניסה לבניין?
דרך של הליכה של דקה וחצי, הוא מבקש מהנהג שיכניס אותו...
רק בשביל לתאר את הדרך שהוא עשה ברגל זה כמו משער האשפתות עד נקודת הבידוק לכניסה לכותל...

לסיכום נהג שלוקח אותכם טרמפ הא הבעל הבית ואל תבואו איליו בטענות, אתם יכולים לבקש בקשות וחסד. ולא לתבוע.

רוטב שום

משתמש מקצוען
הנהג לא חייב כלום אם הסיטואציה היתה הפוכה
הנהג אמר שמגיע לרמות ובאמצע הדרך היה מבקש ממנו הנוסע תשנה את הדרך ותגיע לנווה יעקב
במקרה כזה הנהג יכול להגיד לא! אמרתי מפורש שאני נוסע לרמות

אבל אם אדם עלה לטרמפ בידיעה שנוסע לכיוון מסוים ובאמצע הדרך הנהג משנה יעד
הגיוני ומתבקש לבקש לרדת ביעד שסוכם מראש, גם אם לא משלמים והנהג עשה טובה

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
הנהג לא חייב כלום אם הסיטואציה היתה הפוכה
הנהג אמר שמגיע לרמות ובאמצע הדרך היה מבקש ממנו הנוסע תשנה את הדרך ותגיע לנווה יעקב
במקרה כזה הנהג יכול להגיד לא! אמרתי מפורש שאני נוסע לרמות

אבל אם אדם עלה לטרמפ בידיעה שנוסע לכיוון מסוים ובאמצע הדרך הנהג משנה יעד
הגיוני ומתבקש לבקש לרדת ביעד שסוכם מראש, גם אם לא משלמים והנהג עשה טובה
אני מסכים אבל, לא לבוא בתביעה, אלא לדבר יפה, ובפרט שהוא לא לוקח אותו למיקום אחר והפוך, אלא שהוא יוריד אותו במקום קצת רחוק מהיעד והוא יצטרך ללכת קצת ברגל.

ראש קטן

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
זה מזכיר לי סיפור (שהייתי עד אליו, קרה באמת!)
אני נוסע עם חבר (-הנהג) עולה נוסע המבקש טרמפ לבני ברק, בשמחה.
באמצע הדרך שאל הטרמפיסט האם מפריע שיעשן ברכב, הנהג שלעתים מעשן אף הוא אמר שאין בעיה,
הטרמפיסט החליט להתקדם עם זה ואז שאל אם יש לו אולי גם סיגריה, הנהג נתן לו, ואז גם כמובן אש, קיבל.

חשבתם שנגמר הסיפור?
אז בסוף הנסיעה הטרמפיסט שאל את הנהג אם יוכל לקחת את חפיסת הסיגריות שנשארו בה כמה...:rolleyes::rolleyes::rolleyes: הייתי בהלם.

מה שהכי הפליא אותי שהנהג נתן לו! (ואף לא חשב שמשהו כאן לא בסדר...)
קינאתי בו, ולמדתי שיש אנשים שמידות נאצלות הם חלק מהם.
אבל גם למדתי משהו נוסף, גם אם השני מוכן ומסכים וכו', קצת רגישות וטקט יהפוך את הנסיעה לחוויה וישאיר לנהג טעם של עוד במקום שיחשוב פעמיים האם לקחת טרמפיסט...

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אני שונא טרמפיסטים מכל הלב, מתעב אותם. נודניקים! סעו באוטובוס.
ברגע שאני מחזיר את הרכב להשכרה- אני שונא את הנהגים, מכל הלב. רעים! תעצרו לי!

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אני חייב לספר ספור מהצד השני: עליתי לפני כמה שנים על טרמפ ממודיעין עילית לירושלים (או יעד אחר, לא זוכר), ובכיכר הראשונה ניסיתי לפתוח בשיחה כלשהי עם הנהג. הוא ענה משהו בסגנון: "לא מספיק שאני עושה מצוה ולוקח אותך, אני צריך גם לשמוע אותך כל הדרך?" כמעט בקשתי ממנו באותו רגע לעצור לי ולשחרר אותו מנוכחותי.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
בקשר לסיפור הראשון -
אף אחד לא חיב כלום לטרמפיסטים שלו,
אבל אם מישהו היה אומר לי שהוא נוסע לירושלים ובעצם היה נוסע לבית אל, זה היה מאד מעצבן אותי אפילו שהוא לא חייב לי כלום.
אולי (הגיוני) מישהו שרוצה להגיע לרמות לא היה עולה על רכב שנוסע לגבעת מרדכי?

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית

קולמוס פלסטיק

משתמש צעיר
אני מסכים בהחלט שהנהג לא חייב כלום לטרמפיסט אבל קצת להיזכר איך אנחנו עמדנו בחום ובקור ושיווענו לטרמפ שיעשה איתנו חסד ויגאל אותנו מהקור או החום... אז ברור שהוא לא חייב לטרמפיסט כלום אבל להגדיל ראש ולחשוב שכל מטר וכל טיפת דלק זה מצוות חסד מדאורייתא זה לא יזיק.

פירמידה

משתמש חדש
אני חייב לספר ספור מהצד השני: עליתי לפני כמה שנים על טרמפ ממודיעין עילית לירושלים (או יעד אחר, לא זוכר), ובכיכר הראשונה ניסיתי לפתוח בשיחה כלשהי עם הנהג. הוא ענה משהו בסגנון: "לא מספיק שאני עושה מצוה ולוקח אותך, אני צריך גם לשמוע אותך כל הדרך?" כמעט בקשתי ממנו באותו רגע לעצור לי ולשחרר אותו מנוכחותי.
יש נהגים שדורשים מהטרמפיסט לומר להם וורט לפרשת שבוע.
אז אולי עדיף דווקא שיתנו לשבת בשקט.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
אציין שאם אכן הוא נסע לדרך אחרת לגמרי ולא קרובה לממשק שבו הוא יוכל התקדם הרי זה בהחלט הטעיה, ושוב לא אאצעק על הנהג אלא אבקש בעדינות, סליחה אבל אתה גורם לנו הפסד וכו'.
אבל כאן היה לו אופציה לרדת במקום כלשהו עם קצת הליכה של 10 דקות.
אולי קשה לו ללכת. יכול להיות.

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הכי חשוב לזכור לא לשכח ברכב שום דבר.
כבר שנה שיש לי בבית שקית מלאה בגדים של בחור ישיבה שכנראה תכנן להעביר אותם הביתה לכביסה אבל היא נשארה אצלינו..

אולי זה שייך לכם?
זה היה בטרמפ למודיעין עילית או ממודיעין עילית..

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נקודה קטנטונת.
אנחנו יודעים שגם אתם בדרך לחתונה בעפולה. ואתם יודעים שכשאנחנו יכולים אנחנו מציעים לכם להצטרף מעצמנו. זה מאד לא נעים לנו לקבל מכל בן משפחה בעיר 3 טלפונים מה קורה, מתי אתם יוצאים, מה התוכניות שלכם...
או יותר גרוע חקירת שתי וערב למה הפעם לא. ורעיונות ועצות איך שזה יהיה כן...(הרוב בסדר אגב, מספיק אחד כזה במשפחה...)

יוני מקרוני

משתמש פעיל
אחרי שנים שהייתי בצד של הטרמפיסטים
היום ברוך ה' אני במתרס השני ואוהב בכל נפשי ומאודי לעצור לטרמפיסטים.
אפ' שזה מלכלך ולפעמים גם הורס את האוטו היקר,
מוכן לפעמים אפ' להאריך את הדרך במעט
ולא תמיד זה נח לי
לפעמים זה באמצע הלילה ובניתי על הטרמפיסט שיעזור לי לא להירדם והוא דווקא נוחר לי מימין מה שמקשה עלי את הנסיעה
ולפעמים אני בטלפונים מאד חשובים ולא נעים לי שהוא יתערב לי
או שאני דווקא רוצה שקט והוא מחליט לשתף אותי בכל צרה שהיא
ועדיין מקומם אותי שלפעמים הם באים בדרישות
על נסיעה מבני ברק לעפולה שמונית עולה 600
והעלות שלי (אם מחשבנים כולל רכב, בלאי, ביטוח, טסט, דוחות, תיקונים ודלק לפי קילומטרים) בסביבות 250
זה מקומם
ולכן כמישהו מבקש משהו שיגרום לי לחשוב פעם הבאה פעמים לפני שאני עוצר אני מסרב, גם אם זה זקן נכה צהל ובשבילי זה רק מטר
מעדיף לעשות חצי מצווה בלי להתחרט עליה
מאשר להפך

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נקודה קטנטונת.
אנחנו יודעים שגם אתם בדרך לחתונה בעפולה. ואתם יודעים שכשאנחנו יכולים אנחנו מציעים לכם להצטרף מעצמנו. זה מאד לא נעים לנו לקבל מכל בן משפחה בעיר 3 טלפונים מה קורה, מתי אתם יוצאים, מה התוכניות שלכם...
או יותר גרוע חקירת שתי וערב למה הפעם לא. ורעיונות ועצות איך שזה יהיה כן...(הרוב בסדר אגב, מספיק אחד כזה במשפחה...)
מזדהה לגמרי. הגענו למצב שאנחנו נאלצים לשקר לקרובי משפחה שאנחנו לא נוסעים ישירות הביתה אלא מתעכבים (שעה, זה המון זמן, לא שווה לכם לחכות לנו באוטו!!!!!) רק כי אנחנו זקוקים קצת לשקט הזוגי שלנו בנסיעה הערב ויש לנו עניין חשוב לדבר עליו בלי אזניים לכותל...
כי אם אני פשוט אגיד שלא נח לנו טרמפיסטים היום, יסתכלו עלי כאילו עשיתי להם את העוול הכי גדול עלי אדמות (מנסיון מר בעבר).
ולא, זה ממש לא קורה הרבה שאנחנו מחליטים שהפעם אנחנו רוצים שקט, בד"כ כל הרכב (הלא קטן) שלנו מלא, אין כסא אחד ריק ואנחנו עושים את זה באמת בכיף, אבל אם הפעם אנחנו מתחמקים, בבקשה תבינו את הרמז ואל תהיו נודניקים ותנסו לשכנע אותנו בכל מצב שהוא לבוא איתנו ולהיסחב איתנו לכל הסידורים שיש (או אין) לנו בדרך.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה