דרוש מידע זעקת בעל הסופרמרקט החרדי: לאן נעלמו העגלות?

מצב
הנושא נעול.

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אפשר לחבר לכל עגלה מכשיר איתורן- כמו שיש בחנויות בגדים, שבפתח זה מצפצף.
ואם משהו רוצה לצאת לחניה צריך להביא לשומר או לקופה הראשית ת. זהות, או כרטיס אשראי.- משהו בעל ערך.
הבעיה היא איך אפשר לדעת שבאמת הוא החזיר את העגלה? הוא יבוא ויגיד לשומר החזרתי והוא יחזיר לו את הת.ז. בעוד העגלה בדרך למסע ארוך.
אם כבר צריך לעשות שרק מהשומר יוכלו לקבל מפתח מיוחד שמשחרר עגלה ומי שלא יחזיר אותו לא יקבל את הפיקדון.
אמנם זה מסרבל וחזר הדין.

תילתן

משתמש סופר מקצוען
כל הפתרונות שמעלים כאן הם בשיטת הָבָה נִתְחַכְּמָה, לוֹ..
שרב בית הכנסת ידפוק על הבמה לפני קריאת התורה ויכריז "ציבור קדוש אתם גנבים"
גם פוגעים בפרנסתו של בעל החנות בדרך ישירה ועקיפה
וגם "חב לאחרים" שלא יקנו מה שהם צריכים כי אין עגלה זמינה במקומה

מאפינס

משתמש פעיל
כמעט לא מצוי כיום מכולת פרטית, כל החנויות שייכות לרשתות גדולות כמו יש חסד ונתיב חסד או חסד משהו...
ולפני שהם מתלוננים על העגלות כדאי שיקשיבו לזעקת עם ישראל על עושק המחירים וגניבת דעת הצרכנים.
מה עם המחירים היקרים? מה עם המבצעים המדומים? מה עם השירות הגרוע?
בעלי הרשתות סוחטים את כספם של המשפחות ואח"כ מתלוננים על העגלות שאולי נעלמו ואולי לא.

תילתן

משתמש סופר מקצוען
כמעט לא מצוי כיום מכולת פרטית, כל החנויות שייכות לרשתות גדולות כמו יש חסד ונתיב חסד או חסד משהו...
ולפני שהם מתלוננים על העגלות כדאי שיקשיבו לזעקת עם ישראל על עושק המחירים וגניבת דעת הצרכנים.
בעלי הרשתות סוחטים את כספם של המשפחות ואח"כ מתלוננים על העגלות שאולי נעלמו ואולי לא.
יופי של טענה יש לך..
תשדוד בנק (אם יש לך אומץ..) כי הם חיים על הריביות והעמלות שלנו
ואת אגד כי..
ואת בעל הסופר כי הוא מיליונר..ושקרן..

לגנב יש תמיד אלף תרוצים חוץ מעל עצמו..

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
כמובן,
כך כתוב בשו"ע סימן תתרש"ז,
שאם עושקים אותך מותר ואף מצווה לגנוב,
ואף לעודד את השכנים והמכרים...
נ.ב. לגבי עושק הרשתות כל מילה נכונה...

castamir

מהמשתמשים המובילים!

מעשה בשני גנבים ששדדו חנות יוקרה.

תוך כדי עבודה הצביע אחד מהם על התוויות ואמר לרעהו: תראה את המחירים פה, שוד לאור היום!…

אגודת ישראל

משתמש רשום
מצווה שא"א לעשות ע"י אחרים אל תחמיצנה!

מים אחרונים

משתמש פעיל
בתחילת השבוע נכנסתי לסופרמרקט השכונתי שלנו, בבעלות חרדית למהדרין.
בעל הסופר, ידיד המשפחה, ישב בעמדה הראשית בפנים נכאות מהרגיל.

"מרבה נכסים מרבה דאגה?" סנטתי בו. "אחרי הקופה שעשיתם עלינו בערב החג, בטח אתם דואגים באיזה תחום להשקיע את הכסף"...

"הלוואי". גיחך הסופר-מן גיחוך מריר.

"אלא?"

הוא החווה בידו על הטלפון.

"סיימתי עכשיו הזמנה של עגלות. עשרים עגלות איכותיות חדשות. מחיר כל עגלה קרוב לאלף שקל. סתם כסף לפח, כפשוטו".

"מה קרה לעגלות?"

"קמחא דפסחא. ברוך השם כל המשפחות בשכונה קיבלו קמחא. היו צריכים לאסוף את תפוחי האדמה הביתה, איך יעשו את זה? כמובן, לוקחים עגלה אחת מכאן בחוץ. מהדרים לקחת את הטובה ביותר, כזו שתעמוד תחת הלחץ הכבד ותשרוד את כל קפיצות המדרכות שבדרך ממוקד החלוקה ועד הבית".

"ולא מחזירים?"

"הרוב משאירים ליד הבית, כדי שאם מישהו ירצה ללכת משם לקניה בסופר, תהיה לו עגלה זמינה. כמה צדיקים בסדום מחזירים, עגלה מעוקמת אחרי כל המסע המפרך הזה. גם אלו, בדרך כלל מחזירים לחניון. שם העגלה מתנגשת ברכבים וגורמת להם נזקי פח גדולים ומתעקמת כמובן גם בעצמה"...

"הזוי". הסכמתי.
"ולמה שלא תעניש את הלקוחות ופשוט תשאיר אותם בלי עגלות?"

"את עצמי אני מעניש". הסביר הרב הסופר. "אם לא תהיינה עגלות, הם יברחו לכל אחת מהרשתות האחרות כאן בעיר, היכן שיש עגלה זמינה. אנשים צריכים את העגלה בקנייה כאן ועכשיו, לא אכפת להם שהם אלו האשמים באובדן העגלות הקודמות. גם כך אני בקושי שורד את התחרות מול הרשתות הגדולות".

"ואיך הרשתות הגדולות מתמודדות עם זה?"

"יש מקומות עם מערכת בה אפשר לשחרר עגלה רק עם טלפון וכרטיס אשראי, ובמקרה שהעגלה לא חוזרת הלקוח מחוייב. אבל כצות העגלות שלי לא מצדיקה מערכת כזו. ואני חושש שגם היא תבריח מכאן לקוחות, מבוגרים או טכנופובים שמסתבכים עם מערכות כאלו".

"אגב", הוא נזכר, "אני לא מוציא את העגלות החדשות לשימוש מיד. עכשיו זו העונה של המדורות, ילדים מעמיסים על העגלה כל דבר דליק מעץ ועד צמיגים ועד גזעים ו"קלוץ"... אחרי ל"ג בעומר אשחרר את העגלות החדשות. עד לסיבוב הבא, עוד כמה חודשים".

>>>

שוחחנו עוד קצת, על פתרונות שלא צלחו (קשירת העגלות בשרשרת – עוזרת רק ללילה; מטבע חמש שקל – שלל פלסטיקים ומפתחות ישנים שלאף אחד לא אכפת להשאיר אותם; פועלים לאיסוף העגלות – שעות עבודה וכסף משמעותי) עד שהטלפון בעמדה צלצל ואני נפרדתי לשלום ולבשורות טובות. אך מאז המשיכו לרדוף אותי הרהורים נוגים:

מה עם חינוך בנושא איסור גזל?

תגידו שאלו בעיקר ילדים. שיהיה. האם ההורים לא מודעים באיזו צורה הילדים הביאו 100 ק"ג תפוחי אדמה הביתה?

האם הם מדגישים להם שזהו גזל ממש או שמעדיפים להתעלם בקריצת עין?

ומדוע אשמים דווקא הסופרים? יש אדם נורמטיבי באזורנו שהיה נכנס לבית של השכן ולוקח משם מיני בר מים קרים וחמים לשבת ולחול, ככה שיהיה בבית?

יש אישה שתיכנס לחדר השכנה ותיקח ממנו שרשרת נאה ושימושית? גולדפילד כמובן, לא תמצאו טיפת כסף במחיר הזה...

(אם הייתה באמת תופעה של שרשראות שנגנבות, היה אפשר להציע לקשור אותן עם עגלה).

לי אין מושג.

אם לכם יש עצות, פתרונות, תובנות – כאן המקום לכתוב ואני אעביר את כל טובכם אל פניו העצבות, אולי זה מה שישנה אותן.
אתם צודקים.
מזעזע!

יעלזו חסידים

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
בתחילת השבוע נכנסתי לסופרמרקט השכונתי שלנו, בבעלות חרדית למהדרין.
בעל הסופר, ידיד המשפחה, ישב בעמדה הראשית בפנים נכאות מהרגיל.

"מרבה נכסים מרבה דאגה?" סנטתי בו. "אחרי הקופה שעשיתם עלינו בערב החג, בטח אתם דואגים באיזה תחום להשקיע את הכסף"...

"הלוואי". גיחך הסופר-מן גיחוך מריר.

"אלא?"

הוא החווה בידו על הטלפון.

"סיימתי עכשיו הזמנה של עגלות. עשרים עגלות איכותיות חדשות. מחיר כל עגלה קרוב לאלף שקל. סתם כסף לפח, כפשוטו".

"מה קרה לעגלות?"

"קמחא דפסחא. ברוך השם כל המשפחות בשכונה קיבלו קמחא. היו צריכים לאסוף את תפוחי האדמה הביתה, איך יעשו את זה? כמובן, לוקחים עגלה אחת מכאן בחוץ. מהדרים לקחת את הטובה ביותר, כזו שתעמוד תחת הלחץ הכבד ותשרוד את כל קפיצות המדרכות שבדרך ממוקד החלוקה ועד הבית".

"ולא מחזירים?"

"הרוב משאירים ליד הבית, כדי שאם מישהו ירצה ללכת משם לקניה בסופר, תהיה לו עגלה זמינה. כמה צדיקים בסדום מחזירים, עגלה מעוקמת אחרי כל המסע המפרך הזה. גם אלו, בדרך כלל מחזירים לחניון. שם העגלה מתנגשת ברכבים וגורמת להם נזקי פח גדולים ומתעקמת כמובן גם בעצמה"...

"הזוי". הסכמתי.
"ולמה שלא תעניש את הלקוחות ופשוט תשאיר אותם בלי עגלות?"

"את עצמי אני מעניש". הסביר הרב הסופר. "אם לא תהיינה עגלות, הם יברחו לכל אחת מהרשתות האחרות כאן בעיר, היכן שיש עגלה זמינה. אנשים צריכים את העגלה בקנייה כאן ועכשיו, לא אכפת להם שהם אלו האשמים באובדן העגלות הקודמות. גם כך אני בקושי שורד את התחרות מול הרשתות הגדולות".

"ואיך הרשתות הגדולות מתמודדות עם זה?"

"יש מקומות עם מערכת בה אפשר לשחרר עגלה רק עם טלפון וכרטיס אשראי, ובמקרה שהעגלה לא חוזרת הלקוח מחוייב. אבל כצות העגלות שלי לא מצדיקה מערכת כזו. ואני חושש שגם היא תבריח מכאן לקוחות, מבוגרים או טכנופובים שמסתבכים עם מערכות כאלו".

"אגב", הוא נזכר, "אני לא מוציא את העגלות החדשות לשימוש מיד. עכשיו זו העונה של המדורות, ילדים מעמיסים על העגלה כל דבר דליק מעץ ועד צמיגים ועד גזעים ו"קלוץ"... אחרי ל"ג בעומר אשחרר את העגלות החדשות. עד לסיבוב הבא, עוד כמה חודשים".

>>>

שוחחנו עוד קצת, על פתרונות שלא צלחו (קשירת העגלות בשרשרת – עוזרת רק ללילה; מטבע חמש שקל – שלל פלסטיקים ומפתחות ישנים שלאף אחד לא אכפת להשאיר אותם; פועלים לאיסוף העגלות – שעות עבודה וכסף משמעותי) עד שהטלפון בעמדה צלצל ואני נפרדתי לשלום ולבשורות טובות. אך מאז המשיכו לרדוף אותי הרהורים נוגים:

מה עם חינוך בנושא איסור גזל?

תגידו שאלו בעיקר ילדים. שיהיה. האם ההורים לא מודעים באיזו צורה הילדים הביאו 100 ק"ג תפוחי אדמה הביתה?

האם הם מדגישים להם שזהו גזל ממש או שמעדיפים להתעלם בקריצת עין?

ומדוע אשמים דווקא הסופרים? יש אדם נורמטיבי באזורנו שהיה נכנס לבית של השכן ולוקח משם מיני בר מים קרים וחמים לשבת ולחול, ככה שיהיה בבית?

יש אישה שתיכנס לחדר השכנה ותיקח ממנו שרשרת נאה ושימושית? גולדפילד כמובן, לא תמצאו טיפת כסף במחיר הזה...

(אם הייתה באמת תופעה של שרשראות שנגנבות, היה אפשר להציע לקשור אותן עם עגלה).

לי אין מושג.

אם לכם יש עצות, פתרונות, תובנות – כאן המקום לכתוב ואני אעביר את כל טובכם אל פניו העצבות, אולי זה מה שישנה אותן.
למה רק בפרוג? למה???

למה אין היום כתבה ב: המודיע - המבשר - יתד נאמן - הדרך - משפחה - בקהילה וסליחה אם שכחתי מישהו...

למה העיתונות שלנו מפחדת לעלות על הכתב עוולות שקורים בתוך הציבור שלנו פנימה?

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
למה רק בפרוג? למה???

למה אין היום כתבה ב: המודיע - המבשר - יתד נאמן - הדרך - משפחה - בקהילה וסליחה אם שכחתי מישהו...

למה העיתונות שלנו מפחדת לעלות על הכתב אוולות שקורים בתוך הציבור שלנו פנימה?
אני חושב שאם תשלח את זה לעיתונים השכונתיים הם יפרסמו את זה...

אינגליש מייל

אנגלית במייל שלך
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
עיצוב ואדריכלות פנים
ראיתי שהציעו פה שהחנות תשלח פועלים לאסוף או לתת לילדים תמריץ לאסוף
לטווח הקצר זה פתרון טוב

אבל לטווח הארוך יהיו כאלו "אנשים" שירגישו יותר בנוח לא להחזיר...
כי הם יודעים שיש מי שמחזיר

טאבו

משתמש סופר מקצוען
אני חושבת שלקיחת העגלות ללא רשות פשוט מצטיירת אצל הרבה אנשים כשטח אפור.
לא מעט אנשים יעשו את זה כל עוד לא אמרו להם במפורש שזה אסור ופוגע בסופר. זה פשוט מתוך ראש קטן שעושים מה שנוח.
לכן הפתרון הוא 'להזכיר' לאנשים.
אם אדם ייצא מהמכולת עם עגלה ואז ישמע צפצוף שאומר שאין להוציא עגלות משטח החניון, אז רוב הסיכויים שהוא יחזיר את העגלה.

כמובן שהצפצוף משבב בעגלה, לא שהקופאית בקופה הראשית תכריז בקול 'האיש עם הגרביים הירוקות תחזיר את העגלה למקום'...

אליש 10

משתמש פעיל
חוץ מה5 של העגלה?;)
אצלנו אם לקחנו (באישור, כמובן) אז הילד שהחזיר קיבל את ה5 שקל.
ואם לא היה מתנדב- תמיד יש שכן שמעוניין (והחנות ממש קרובה)
היום יש פורצים מתוחכמים שמצליחים לשחרר את עגלה גם בלי 5 שקל,
וזה בדיוק הבעיה של הסופרים...
רוב האנשים ירדפו אחר ה5 שקל ששמו בפנים.

שרה.ב

מעצבת גרפית
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
יש רשת גדולה בארהב שכשעגלה מגיעה ליציאה מהחנות הגלגלים ננעלים ומשתחררים רק אם חוזרים לפנים החנות.
יש חסד גם עשו את זה
ככה אני יודעת שהיה בעבר
תכלס היום אני יכולה להוציא עד המונית וכמובן רצה להחזיר למקום
רואה הרבה שלוקחים את זה עד הרכב יש את אלה שמחזירים או מוצאים מישהו שבדיוק צריך את העגלה ולוקח אותה לסופר
ויש כאלה שכמובן לא מחזירים

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
בעצם עולה לי רעיון נוסף
שיהיה איזה מערכת שתעקוב אחרי העגלות ולרשום בחנות שמי שיתפס שיוצא עם העגלה מהחנות הוא יקנס
ב100 שקלים

*השאלה היא האם מערכת כזאת יקרה
אבל אני מניח שזה אפשרי

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה שְׁמַע תְּפִלָּתִי הַאֲזִינָה אֶל תַּחֲנוּנַי בֶּאֱמֻנָתְךָ עֲנֵנִי בְּצִדְקָתֶךָ:ב וְאַל תָּבוֹא בְמִשְׁפָּט אֶת עַבְדֶּךָ כִּי לֹא יִצְדַּק לְפָנֶיךָ כָל חָי:ג כִּי רָדַף אוֹיֵב נַפְשִׁי דִּכָּא לָאָרֶץ חַיָּתִי הוֹשִׁיבַנִי בְמַחֲשַׁכִּים כְּמֵתֵי עוֹלָם:ד וַתִּתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי בְּתוֹכִי יִשְׁתּוֹמֵם לִבִּי:ה זָכַרְתִּי יָמִים מִקֶּדֶם הָגִיתִי בְכָל פָּעֳלֶךָ בְּמַעֲשֵׂה יָדֶיךָ אֲשׂוֹחֵחַ:ו פֵּרַשְׂתִּי יָדַי אֵלֶיךָ נַפְשִׁי כְּאֶרֶץ עֲיֵפָה לְךָ סֶלָה:ז מַהֵר עֲנֵנִי יְהוָה כָּלְתָה רוּחִי אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי וְנִמְשַׁלְתִּי עִם יֹרְדֵי בוֹר:ח הַשְׁמִיעֵנִי בַבֹּקֶר חַסְדֶּךָ כִּי בְךָ בָטָחְתִּי הוֹדִיעֵנִי דֶּרֶךְ זוּ אֵלֵךְ כִּי אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי נַפְשִׁי:ט הַצִּילֵנִי מֵאֹיְבַי יְהוָה אֵלֶיךָ כִסִּתִי:י לַמְּדֵנִי לַעֲשׂוֹת רְצוֹנֶךָ כִּי אַתָּה אֱלוֹהָי רוּחֲךָ טוֹבָה תַּנְחֵנִי בְּאֶרֶץ מִישׁוֹר:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה תְּחַיֵּנִי בְּצִדְקָתְךָ תוֹצִיא מִצָּרָה נַפְשִׁי:יב וּבְחַסְדְּךָ תַּצְמִית אֹיְבָי וְהַאֲבַדְתָּ כָּל צֹרֲרֵי נַפְשִׁי כִּי אֲנִי עַבְדֶּךָ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה