קורונה זעזוע: מנהל בית החולים החרדי 'מעיני הישועה' בדברים חמורים וקשים

מצב
הנושא נעול.

net13

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יוצרי ai
פלא בעיניי שיכולים לכתוב פה הכללות או חצי הכללות על המגזר שלנו, או כל מגזר.
מה אתם ה' יתברך שהוא היחיד שיודע כמה התארחו במגזר שלנו לעומת אלו שנשארו לבד?
כמה שמים מסכות לעומת כמה שלא?
כמה שומרים על היגיינה לעומת כאלו שלא?
כמה מתקהלים לעומת כמה שלא?
אז איך מישהו מצדיק אותו?
והרי ודאי שאין לו נתונים מהשטח. הוא לא חי בכל בית בישראל כמו שאנחנו לא חיים?
וכל אלה שראו פה דברים בקהילות שלהם. זה מעיד על כל הארץ? מעיד על כל קהילה? על כל משפחה בקהילה שראיתם?
על כל דקה ביום בעיניין ההקפדות?
החרדים למה רוצים להידבק ולחלות וחלילה למות? לא איכפת להם מהקרובים שלהם? מעצמם? מילדיהם? מהוריהם? וכן גם מהציבור הכללי, לא איכפת לנו? אנחנו שונים אותם?

לב מרגיש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
כי הוא לא מדבר רק על הקורונה
הוא אומר שזה התנהלות של ציבור שחונך מקטנות שחייבים להם הכל
אני ואפסי עוד
ציבור שרגיל רק לקחת ולא לתת כלום
בזמן שיש רבים של מתנדבים בכל התחומים דווקא מהציבור שלנו זה מה שהוא אמר קצת מגוכך ,
לדעתי הוא יוצא מדעתו מהציבור הרב שהגיע בעקבות הקורונה אולי צריך לתת לו קצת נופש....

זושא כץ

משתמש מקצוען
מרדכי רביד

מרדכי (מוטי) רביד (נולד ב-1938) הוא רופא ישראלי,
משמש כמנהל הרפואי של המרכז הרפואי מעיני הישועה
וכן פרשן לענייני בריאות ב"ידיעות אחרונות".
רביד משמש כרופא הראשי בחברה "המרכז למימוש זכויות רפואיות".

מתוך ויקיפדיה

לב מרגיש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
אם רב יפסוק שחייבים להדגיש בקול איזה קהלים לא שומרים נעשה זאת רק בגלל שבזכות כל אלה אנחנו מופלים בתקשורת.

רבקי86

משתמש צעיר
התנהגות נוראה.
זה מגיע מחינוך של הורים לזלזול במי ששונה ממך
זה בעיקר מגיע מכך שהפכו את אי החובה לעטות מסיכה, כך לפי דעות מסוימות, לחובה קדושה, להזדמנות להוכיח שאנחנו חכמים מכולם, שאנחנו נעשה מה שאנחנו רוצים.
המניעים, כך מתברר, אינם טהורים. פשוט לא. זהו. וזה בירור כואב אבל אמיתי.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
חסידויות גדולות ומכובדות לעולם לא נחשבות שוליים.

אם הם שוליים אז מי זה המיינסטרים?

לפעמים לצערינו חסידויות גדולות ומוכרות הופכות לשוליים בחסות הקורונה.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
זה בעיקר מגיע מכך שהפכו את אי החובה לעטות מסיכה, כך לפי דעות מסוימות, לחובה קדושה, להזדמנות להוכיח שאנחנו חכמים מכולם, שאנחנו נעשה מה שאנחנו רוצים.
המניעים, כך מתברר, אינם טהורים. פשוט לא. זהו. וזה בירור כואב אבל אמיתי.
זה כ"כ נכון,
בררנו דברים לעומקם בזמנו כשבעלי היה צריך לסגור שותפות במשרד ולהעביר אותו ל-90 מ"ר רבוע שבבית עקב הצהרות כאלו ואחרות.
אנשים הוציאו דברים מהקשרם ומסתמכים על להקל במקומות שהורו להחמיר.
הכי קל, חיים קלים, נחשוב שאין קורונה ושאף אחד לא יעז לצייץ שיש, כי אין.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
הנה הדברים המלאים שאמר (בהמחדש קצת חתכו...):

על התנהלותו של המגזר החרדי מול משבר הקורונה אמר רביד, "זה אחד מהאירועים הפרועים ביותר שהיו בהיסטוריה של מדינת ישראל".

"אני חושב שלא היה בעצם עד היום קהל שלם שפורק עול בצורה כזו והורג אנשים, לדעתי לא מתוך אמונה. אני לא מבין מה הקשר בין אמונה, בין יהדות, בין דת לבין מה שהם עושים", הוסיף רביד.

לדבריו, "אין שום קשר, יש פה איזו מין התרסה של 'אני ואפסי עוד'. אנשים שהתחנכו לקבל הכל ולא לתת דבר במשך שנים וזאת אחת התגובות".

"אני לא חושב שיש פה מאפיינים דתיים דווקא", טען מנהל בית החולים, "זה חינוך קלוקל של אוכלוסייה. הרבנים הנבונים צועקים ואומרים 'תפסיקו' אבל יש קהל שלא שומע".

נערך לאחרונה ב:

לא אני

משתמש סופר מקצוען
התנהגות נוראה.
זה מגיע מחינוך של הורים לזלזול במי ששונה ממך
אבל את החינוך הזה סופגים גם הרבה מאד ילדים שהולכים חמושים במסכות.
וזה באמת גרוע, אבל לא נחלה בלעדית של מישו.
פשוט בא לידי ביטוי בסיטואציה הזו. אישית נפגשתי בעוד הרבה סיטואציות שונות עם או בלי קשר לקורונה של זלזול וגסות ואלימות מול כל מי שהוא לא אתה או חושב כמוך.

צלפחד

משתמש צעיר
תסלחו לי,
הזעזוע של העתונאים החרדיים הרבה יותר מזעזע אותי.
כדבריו של אלכסנדר ינאי לשלומציון המלכה:
אל תתיראי מן הפרושין ולא ממי שאינן פרושין, אלא מן הצבועין שדומין לפרושין, שמעשיהן כמעשה זמרי ומבקשין שכר כפנחס"
ישנו "הבדל תהומי" בין גיבובי דברים של עיתונאים ופוליטיקאים לבין אמירה פומבית של מנהל בית חולים!
אמירה שכזאת ממנהל ביה"ח, היא אמירה אנטישמית במיטבה!!

לב מרגיש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
אפשר לבקש מד' יתן חיים לחווה בת אסתר בזכות הפגיעה של הפרופסור -יש אימרה שאומרת שמי שנפגע צריך מייד לבקש משהו ואז הוא מתקיים

rutt

משתמש מקצוען
צריך דבר אחד -
שיתאגדו היולדות ויחליטו שהן לא הולכות למעייני הישועה. מזה הם עושים את הכסף. כשהם יראו שפרוססור מוטי עביט רק גורם להם נזק, הם ישלחו אותו עם בעיטה אחישנה למחוזות האפלים מהם הוא בא.

תקליט אור

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
רק אני היחיד שלא הצלחתי לשמוע שום אמירה מכלילה כלפי הציבור החרדי?
בדיוק הפוך. מדבריו נשמע די ברור שהוא מדבר על "קהלים שלמים" מתוך המגזר החרדי שעושים מה שבא להם ולא שומעים "לרבנים הנבונים" שאומרים להם להפסיק.

האם זה חכם מה שהוא עשה או לא - זה נושא אחר. ידוע שהטיפש אומר בקול את מה שהאחרים חושבים בלב,
אבל אני לא רואה פה שום "יריקה לבור ממנה הוא שותה" כמו שמתארים את זה בזעם קדוש בתקשורת החרדית,
כי היריקה היא במקרה על אלו שמאז קום "הבור ממנו הוא שותה" - נוהגים גם הם לירוק לתוכו... וד"ל.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
בסך הכל הוא אמר דעות מקובלות במגזרים שאינם חרדים (ואין עניין לעלות כאן מאמרים מהעיתונות החילונית בשבוע האחרון על החרדים וד"ל).

מוטב שנסתכל פנימה במקום שנתקוף בחריפות את כל מי שמעביר ביקורת רק בגלל שהיא נכונה חלקית בלבד או שהיא קצת מדי מכלילה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אפשר לבקש מד' יתן חיים לחווה בת אסתר בזכות הפגיעה של הפרופסור -יש אימרה שאומרת שמי שנפגע צריך מייד לבקש משהו ואז הוא מתקיים
הסגולה היא שאם הנפגע מחל, והגיע לדרגה של 'אוהביו הצעת השמש בגבורתו' אז באותו זמן שהוא מוחל הוא יכול לבקש ישועה.

סתם להיפגע זה לא סגולה לכלום.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  15  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה