התחלתן פסח?

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י Dvori B;2063399:
אז בעצם יש לך זמן, ואני תפסתי אותך!
מה את מעדיפה, לבוא לעשות תמטבח או לצאת לקניות?

אני במטבח, אם את רוצה את הבת שלי - בשמחה!

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י yochi000;2063403:
ומה אתם אוכלים לארוחת ערב / בוקר, מצה? ;)

בבוקר - אני מסתפקת בכוס קפה, אלו שבקיטנה - מקבלים שוקו ולחמניה, הבנות שבבית - עד שהן קמות כבר ארוחת צהרים!
בערב - הקטנים מאד מסתפקים בביצה, גבינה, ירקות ושוקולד פסחי לקינוח
הגדולים - יש שולחן וכסאות בחצר (לא שלנו, השכנים מורידים כל שנה וכל דיירי הבנין נהנים על חשבונם) ואפשר לאכול שם ולפעמים מפרגנים להם (הם מעדיפים וממש מתחננים) פיצה או פלאפל.
(ובשקט, בשבילי ובשביל בעלי יש שולחן קטן בקצה הבית שאפשר לאכול שם, אבל לא הילדים)

חני

מקופלת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י yochi000;2063322:
אני ממש לא מקנאה באלו שכבר גמרו את המטבח שבוע שעבר וגם לא עכשיו.
למה? כי הם אוכלים בחוץ כבר שבוע, המיקרוגל שלהם על הרצפה בהול, הטוסטר מעליו, הגבינה הצהובה והקטשופ על הרצפה ליד הדלת, והפיתות בשקית החמץ תלויה על דלת הכניסה.
הילדים מוציאים נעליים לפני כל כניסה לחדר, ומוזהרים ״לא להכנס עם חמץ״ עוד לפני שהם שמעו שלום מאמא מרוטת עיניים עם חלוק בטקסטורת אקונומיקה.
אז מה אם על השיש שלהם יש כבר אלומניום נוצץ ובארונות העטופים שוכנים צ׳יפסים ועוגיות לפסח.
במקפיא שלהם יש עוגות פסחיות ובמקרר שלי יש עוגת גבינה חמצית.
הבית שלי נראה שפוי, גם עכשיו, ואוכלים במטבח כמו אנשים מן השורה לא ברחוב/במסעדה כמו הומלסים.
ו - - - הבית שלי נקי מאוד ברוך ה׳. תריסים, פנלים, חריצי מרצפות, סירים, תנור, כלים... הכל מוכן. רק המטבח יחכה ליומיים האחרונים כשכבר באמת אין ברירה.

לא הבנתי למה בבית שגמרו מטבח חולצים נעליים בכניסה לחדר, ואצלך שגם החדרים נקיים לא?

ולא הבנתי למה את צריכה למצוא כ"כ הרבה חסרונות אצל מי ששונה ממך כדי לא לקנאות בו?
ולא, גם אני לא סיימתי מטבח ודווקא הייתי רוצה לביות מאחורי זה... :)

אה, וגם תבוא מי שתאמר שאם הפנלים שלך נקיים, אז הבית שלך לא שפוי...

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אויש.
רציתי לחלץ את האשכול הזה ולהחזיר אותו למקום המשעשע אז לא לקחת את זה שוב למקום ההוא.
אז מה אם אני חושבת הפוך מכולן, זכותי לא? במיוחד אם זה מעודד אחרות :)

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
איך משתמשים עם סנט מוריץ כשיש ילדים קטנים בבית?
אני ממש מפחדת לפתוח את זה כשהקטנים בבית ועד הרבה אחרי שהריח מתפוגג אין להם אישור כניסה.
אז איך משרים לילה שלם?

מה אתן עושות?

Dvori B

משתמש סופר מקצוען
בפסח אתם גם חולצים נעליים לפני שנכנסים? הרי ברחוב יש את כל החמץ שאכלו לפני פסח.
לא חשבתי שצריך להוריד נעליים, ביום של בדיקת חמץ מטאטאים ושוטפים שוב וזהו... (או לא שוטפים, בלי להתקיף...)
(הרי אף אחד לא אוכל בפסח ישר ממזלג שנפל על הרצפה, נכון?)
וכולנו נגיע לפסח עם מטבח נקי בע"ה (מקסימום מי שלא, תיפול על ההורים... :) ) חני גרינשטיין פשוט תהיה יותר רעננה...

nc

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י סטאזרית;2063340:
אם את בבני ברק
יש לי עוקץ הדבורה, מעניין אותך?
ממש מצופף את המדף של החמץ במקרר, וגם לאף אחד אין כח להוציא לפתוח 3 ניילונים, לקחת לעצמו, לעטוף שוב ב-3 ניילונים וחוזר חלילה....

אני בב"ב ומתנדבת לקחת:p:p:p:):):)

אז מה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י תקוה;2063442:
אני ממש מפחדת לפתוח את זה כשהקטנים בבית ועד הרבה אחרי שהריח מתפוגג אין להם אישור כניסה.
אז איך משרים לילה שלם?

מה אתן עושות?

אני משתמשת בסנט מוריץ רק לתנור
ובאמת מאד חוששת, עושה את זה בלית ברירה (התנור שלי נראה פסגת כל הזוועות, אחרי שנה שלמה של שימוש הכי מסיבי שיש, ב"ה)

סוגרת הרמטית את דלת המטבח ללילה הזה
יש לי מרפסת שירות מחוברת למטבח, משאירה אותה פתוחה שהריח יתנדף לשם
התינוק התורן איתנו בחדר שינה עם דלת סגורה ומוגנת
הילדים בחדר הילדים ישנים עם דלת כמעט סגורה

וב"ה אף פעם לא קרה כלום :)
אפילו ששמים כמעט 2 מיכלי סנט מוריץ תמימים על התנור וחלקיו (כן כן)

aser

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אז מה;2063470:
אני משתמשת בסנט מוריץ רק לתנור
ובאמת מאד חוששת, עושה את זה בלית ברירה (התנור שלי נראה פסגת כל הזוועות, אחרי שנה שלמה של שימוש הכי מסיבי שיש, ב"ה)

סוגרת הרמטית את דלת המטבח ללילה הזה
יש לי מרפסת שירות מחוברת למטבח, משאירה אותה פתוחה שהריח יתנדף לשם
התינוק התורן איתנו בחדר שינה עם דלת סגורה ומוגנת
הילדים בחדר הילדים ישנים עם דלת כמעט סגורה

וב"ה אף פעם לא קרה כלום :)
אפילו ששמים כמעט 2 מיכלי סנט מוריץ תמימים על התנור וחלקיו (כן כן)

תאור מלחיץ!!!!!!!!!:p:p:p:D:D:D:eek::eek::eek:

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
לפני כ3 שנים קניתי תנור שהטכנאי אמר שמנקה את עצמו.
מאז- באה הרווחה.
התנור שלי נקי כמעט מוחלט כל השנה.
(פה ושם ניגוב קל, אבל באמת בקטנה).

אז מה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י aser;2063472:
תאור מלחיץ!!!!!!!!!:p:p:p:D:D:D:eek::eek::eek:

אני רואה שחלק מהאיקונים מצליחים עדיין לחייך... :)

לשם התמימות: מה מלחיץ? פרטתי באריכות, אולי יסייע למישו... זהכל. :eek:

aser

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אז מה;2063480:
אני רואה שחלק מהאיקונים מצליחים עדיין לחייך... :)

לשם התמימות: מה מלחיץ? פרטתי באריכות, אולי יסייע למישו... זהכל. :eek:

אל תלחצי מזה שנלחצתי...

לעניינינו,

פשוט, נהניתי מהתאור!!

nc

משתמש סופר מקצוען
ממליצה על תנור עם פונקציה של ניקוי עצמי. הקץ לשעבוד.
(זה אפילו לא כ"כ יקר היום)

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י תקוה;2063442:
אז איך משרים לילה שלם?

מה אתן עושות?

כשכתבתי לילה שלם, כתבתי בתוך שקית סגורה, אטומה וזה בעצם הסוד - האדים נשארים בתוך השקית וממשיכים "לעבוד" ולכן גם לא מריחים את זה בבית.

חני

סטאזרית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
[QUOT
.E=nc;2063466]אני בב"ב ומתנדבת לקחת:p:p:p:):):)[/QUOTE]

שכנה מבנין לידי כבר התנדבה
טוב שהשכונה שלנו בפרוג....

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י yochi000;2063439:
אויש.
רציתי לחלץ את האשכול הזה ולהחזיר אותו למקום המשעשע אז לא לקחת את זה שוב למקום ההוא.
אז מה אם אני חושבת הפוך מכולן, זכותי לא? במיוחד אם זה מעודד אחרות :)

הצלחת. ב"ה.
חזר לפסי הניקיון...
ובהחלט מותר לך לחשוב אחרת (חילוקי הדעות הם שיוצרים את מרוצי הסוסים - יש חתימה כזו לאחד הניקים פה...)

חני

nc

משתמש סופר מקצוען
שכנה מבנין לידי כבר התנדבה
טוב שהשכונה שלנו בפרוג....

כיף לה:p אחת העוגות השוות.
בטח שומעים כמה שאני רעבה פה בעבודה:D

efrat1

משתמש סופר מקצוען
מוקדש לכל מנקות החלונות :)

ניקתה לפסח – ונתקעה מחוץ לחלון בקומה ה-18
מנקה בשנות החמישים לחייה, הגיעה כדי לנקות בית בקומה ה-18, אולם תוך כדי ניקיון החלונות בבית – מצאה את עצמה מחוץ לחלון הנעול, כשאיש אינו שומע אותה. בהשגחה פרטית, שכנה שיצאה לעשן במרפסת ממול הבחינה בה וסייעה לה להיחלץ
אפרת כהן|שני י' ניסן התשע"ו|14:25 18.04.16
בשכונת נווה גן בפתח תקווה התרחשה אמש דרמה, כאשר מנקה בשנות החמישים לחייה, הגיעה כדי לנקות בית בקומה ה-18, ובמהלך ניקיון החלונות, מצאה את עצמה על אדן החלון הצר, כשהיא נעולה מחוץ לו.

בהשגחה פרטית, שכנה המתגוררת בקומה ה-16 בבניין ממול, הצופה אל הדירה האמורה, שיצאה באותה העת למרפסת ביתה כדי לעשן, הבחינה נדהמת במנקה, שעמדה על אדן החלון והביטה למטה.

השכנה, נעמי מנור, החלה לתקשר עם האישה באמצעות תנועות ידיים, כיוון שבשל המרחק בין הבניינים לא יכלה לשמוע אותה, והבינה כי המנקה נתקעה מחוץ לחלון, שננעל עליה מבלי שאיש מבני הבית הבחין בכך, ומיהרה להיחלץ לעזרתה.

"היא עמדה ללא יכולת להיכנס פנימה," שחזרה אמש מנור. "באינסטינקט הראשוני צילמתי אותה ותוך כדי התחלתי לתקשר אתה בידיים כי מפריד כביש בין הבניינים שלנו והיה לי ברור שהיא לא תשמע אותי. כך הבנתי שהיא יצאה לנקות את החלון וננעלה. תוך כדי שהיא דיברה איתי, היא ניסתה גם לדפוק על חלון הסלון כדי שמישהו מבפנים ישמע אותה ויפתח".

(צילום אילוסטרציה: shutterstock)
(צילום אילוסטרציה: shutterstock)

אולם למרות ניסיונותיה, איש בבית לא שמע את המנקה, ומשכך מיהרה מנור להזעיק את המשטרה ולתדרך את האישה שלא תנסה להיחלץ לבד, שכן מדובר בסכנת חיים. "ירדתי בריצה ותוך כדי התקשרתי למשטרה", תיארה מנור. "שכן פתח לי הלובי, טסתי לקומה 19 ודפקתי בטירוף על הדלת. פתח לי ילד קטן, ישר רצתי החוצה למרפסת, לא ראיתי כלום - הלב שלי נפל, התחלתי לרעוד. צעקתי והיא צעקה אלי בחזרה: 'אני בקומה למטה'".

מנור הנסערת, מיהרה לרוץ לקומה ה-18, ואז שוב דפקה על אחת הדלתות, עד שנערה בת 13 פתחה לה, ואז נכנסה בריצה אל הבית, פתחה את החלון ומשכה את האישה פנימה. "רעדתי כולי. היא חיבקה ונישקה אותי. שאלתי מה עבר לה בראש כשיצאה לנקות חלון בקומה ה-18".

מאוחר יותר, כשהשוטרים שהזעיקה הגיעו למקום, אמרה להם מנור: '"לכו תצילו אנשים אחרים, אותה אני כבר הצלתי'", ואז מתארת שכמעט "התמוטטתי מרוב טירוף".

בתגובה לאירוע, ביקשה מנור להדגיש כי "כלום לא שווה אם זה מסכן את החיים שלנו, גם לא ניקיונות לפסח".

הידברות

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;2063391:
איזה עולם נפלא ברא הקב"ה!
תארו לעצמכם שכל האנשים היו חושבים אותו דבר, היה משעמם...

אז ככה -
בפעם הראשונה שהכנסתי מטבח בשרי בפסח - כמעט לא אכלנו בבית בפסח.
אז בשביל מה? בשביל ערב פסח!
כן, אצלנו אוכלים השבוע במטבח, ליד השולחן, עם מפה וסכו"ם (אמיתי, לא חד פעמי)
ואוכל טעים, מבושל, בשרי (ביתי, לא של מסעדות)
אבל - כשר לפסח!
וכל הבית שלנו נקי לפסח ב"ה (חוץ מהשירותים והמקלחת, אבל אל תגלו...)
והילדים שלנו שלווים, רגועים ושמחים ומאושרים, ואוהבים את ערבי פסחים ומחכים להם בכליון עינים!

פסח כשר ושמח
חני

לדעתי זה רק ענין של עיתוי.
כי שבוע שעבר כשאצלכם אכלו לחמניה עם נקנקיה בסכו"ם חד פעמי (:D:D:D)
אצלי אכלו עוף עם אורז על השולחן במטבח עם סכו"ם אמיתי.

אז השבוע זה הפוך, ביג דיל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה