התחלתן פסח?

אשר כותבת

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נכתב ע"י dvory;2062798:
בררר....
איזה עליהום!
אתן יודעות, חמודות, זה ערב פסח והעצבים גואים, ובכל זאת, מסתובבות כאן הכותבות האלו, שאתן נהנות כל כך להשמיץ...
וזה עושה להן רע לקרוא אתכן. ובאמת לא ברור לי למה הביקורת צריכה להינתן על במה ציבורית ובאופן כל כך ציני.
אפשר לשלוח מייל אישי לכותבת. אפשר לפנות לעורכת העיתון. אפשר וכדאי. כל עורכת רוצה להשביח את העיתון שלה, ואם יש לכן ביקורת עניינית - אז אדרבא, כולנו נרוויח מכך חומר קריאה משובח יותר.
אבל ותרנה על הנימה המשתלחת. אנא. גם כאן וגם באישי.

אני כתבת כבר כמעט שבע שנים
ובאמת לא שמתי לב כי כתבות נלקחות מפורומים או מועתקות ברמה גבוהה כל כך
כמו שפה מתלהמים....
נראה לי שקצת הקצנתן..אפשר אולי לקחת רעיון לכתבות, אבל לא להעתיק חומרים שלמים מהנט....

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י אשר כותבת;2062811:
אני כתבת כבר כמעט שבע שנים
ובאמת לא שמתי לב כי כתבות נלקחות מפורומים או מועתקות ברמה גבוהה כל כך
כמו שפה מתלהמים....
נראה לי שקצת הקצנתן..אפשר אולי לקחת רעיון לכתבות, אבל לא להעתיק חומרים שלמים מהנט....

אם תספרי תשימי לב שזה אולי 5-7 ניקיות שזה הפריע להן.
לא מספר מספיק גדול בשביל לשקף את דעת הקהל.

הוליווד

משתמש צעיר
נכתב ע"י bracha;2062703:
כל כך הרבה קנאה מסתתרת בין המילים.
אחרת אני לא מבינה למה זה כל כך מציק לך, עד כדי פגיעה בבן אדם לפני כל עם ישראל.

.

קנאה?!? :D

הצחקתני :rolleyes:

אני לא בתחום של כתיבה לעיתונים ולכן ממש לא משנה לי כמה עיתונאית או סופרת עובדת או לא עובדת על הכתבות שלה. אני מהעבר השני של המתרס, מאלו שמחפשות חומר קריאה איכותי.

זה פשוט מעצבן אותי מאד, כי במקום שהעמודים הללו יהיו מלאים בתוכן ממשי ומעניין, הם מלאים בתמונות שרובנו יכולות לראות ברחבי הרשת, האחוז המאד מסויים הזה שמתעניין באומנות היצירה הממחזרת וכד' מוצא את מבוקשו ולא ע"ג העיתון,

באמת שאין לי שום דבר אישי נגד מגישת אותן כתבות "תצלומיות", איני מכירה אותה כלל, ואין לי אף עניין לפגוע באף אחת ח"ו, זה פשוט מעצבן אותי כשה"כתבות" הללו מגיעות במקום חומר כתוב ואיכותי, סתם תופסות מקום, ולי אין משהו נורמלי לקרוא במקומן...

אדרבא, תעשי סקר, ותבדקי מה רוב הקוראות מעדיפות למצוא בעיתון ומה מעניין אותן... קדימה!!!

מקופלת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י הוליווד;2062824:

אני לא בתחום של כתיבה לעיתונים ולכן ממש לא משנה לי כמה עיתונאית או סופרת עובדת או לא עובדת על הכתבות שלה. אני מהעבר השני של המתרס, מאלו שמחפשות חומר קריאה איכותי.

זה פשוט מעצבן אותי מאד, כי במקום שהעמודים הללו יהיו מלאים בתוכן ממשי ומעניין, הם מלאים בתמונות שרובנו יכולות לראות ברחבי הרשת, האחוז המאד מסויים הזה שמתעניין באומנות היצירה הממחזרת וכד' מוצא את מבוקשו ולא ע"ג העיתון,

באמת שאין לי שום דבר אישי נגד מגישת אותן כתבות "תצלומיות", איני מכירה אותה כלל, ואין לי אף עניין לפגוע באף אחת ח"ו, זה פשוט מעצבן אותי כשה"כתבות" הללו מגיעות במקום חומר כתוב ואיכותי, סתם תופסות מקום, ולי אין משהו נורמלי לקרוא במקומן...

אדרבא, תעשי סקר, ותבדקי מה רוב הקוראות מעדיפות למצוא בעיתון ומה מעניין אותן... קדימה!!!

צריך קצת גיוון, לא? לא תמיד אפשר לכתוב רק על מה שהוליווד אוהבת...

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים

1. "ממשי ומעניין" זה עניין שנתון לפרשנות אישית נרחבת.
2. "רובנו יכולות לראות ברחבי הרשת" ובכן אהממ אהממ לפחות באופן רשמי זה לא כך.
3. "האחוז המאוד מסוים" זכותו למצוא את מבוקשו גם על גבי העיתון
4. "סתם תופסות מקום" לא סתם בכלל, זה עבור נשים שזהו תחום התעניינותן
5. "ולי אין משהו נורמלי לקרוא במקומן" זאת באמת בעיה.
6. את מוזמנת לעשות סקר. התוצאות באמת מעניינות.

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי

אני שמחה שהצחקתי אותך.
כי מהדברים שלך לא כולם צחקו אולי ההיפך.

וזה בכלל לא הענין אם נהנית מהכתבה או לא.
יש אנשים פה מאחורי הניקים, ואין שום היתר לבוא ולהלבין פנים. נקודה.

על זה דיברתי ולזה אני מתייחסת.
כל השאר, לא מענין.

(וזה בלי להיכנס לענין שרותי היא אומנית גדולה!!! שמוציאה יש מאין, הופכת רהיטים שנידונו למדורת ל"ג בעומר, למשהו שכל אחד רוצה בבית. המון פה בפרוג לקחו ממנה השראה, ונעזרו בה, ועדין נעזרות, ומוקירות לה המון תודה).

הוליווד

משתמש צעיר
נכתב ע"י אמא טובה;2062728:
נכתב ע"י הוליווד;2062677:
תעשיית שחזור /שיפוץ הרהיטים בעולם נמצאת בשיא ואנשים משלמים עשרות אלפי שקלים על חפצים אלו...
אם זה ככ לא מעניין אותך למה בכלל נכנסת לפורום אומנות ויצירה ונתקלת בזה?
רותי12 המוכשרת מחייה את הפורום ואני שמחה שהמבשר השכילו לחלוק זאת עם כל הנשים שלא נחשפות לפרוג (וזכור לי שזה היה באישורה)

זה באמת מאד מעניין, ומאד התלהבתי מהכשרונות והרעיונות של רותי12

אך לא כשפוגשים את זה על גבי העיתון... בכולופן לפרוג יש חשיפה די נרחבת... ואני בטוחה שהמון פרוגסטיות השתעממו באותו שבוע... וחוץ מזה שכתבה בעיתון היא יחסית אנמית לעומת קריאה בפורום, עם כל הצלצולים והתשואות וקריאות ההתלהבות והשאלות והפרצופים, זה הרבה יותר חי ומעניין:)

ורק נתתי דוגמה לכתבה "תצלומית", תמונות וכיתובים שממלאות עמודים נרחבים, לא התכוונתי דווקא לשחזור רהיטים אלא על אובייקטים נוספים... ערב פסח זה זמן להיפטר מכל השמאטס והשמונצעס המיותרים שיש בבית... מישהי צריכה הדרכה או השראה כיצד לייצר עוד שמונצעס כאלו?!

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
1. תתפלאי לשמוע, על מאות נשים שלא מחוברות לרשת בכלל, אז פרוג, מה זה בכלל?
2. גם אלו שמחוברות לא יודעות על האתר הזה והפורום הזה.

הוליווד

משתמש צעיר
נכתב ע"י רותי12;2062770:
רק מתי שמופיעות תמונות וכתבות עלי רק אז אני קונה את העיתונים הנל.
חושבת שזה מעניין הרבה נשים ..
בדרך כלל אני קוראת עיתון משפחה והוא אף פעם לא מושפע מהשיח בפרוג
כך שאני לא ממש מבינה על מה את שחה

רותי, היצירות שלך מדהימות ומקוריות וזה באמת מעניין הרבה מאד וגם אותי!!! כשנחשפנו אליהן לראשונה בפרוג. אך כשהופכים אשכול מפורסם לכתבה, זה... :rolleyes:

וזו רק היתה דוגמה, לכתבות שבנויות על תמונות וחומר מהרשת, דברים שהרבה מכירים וקוראים לבד, ולפגוש זאת שוב בעיתון זה... :mad:

רוצים בעיתונים חומר שלא מופיע בפרוג או בפורומים מפורסמים. זה הכל!

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אני לא מבינה מה ההתלהמות פה לגבי כתבות שנלקחות מפורום זה או אחר
אותי באופן כללי די משעממות כתבות שבהן "מראיינים" נשים על כל מיני נושאים והנה כתבה לתפארת.מראש כשאני רואה כתבה כזו אני לא קוראת וזה לא מעניין אותי אם היא לקוחה קומפלט מאשכול בפרוג.או שהכתבת יצרה פרי דימיונה...
ודווקא כתבות מצולמות עם רעיונות לשידרוג רהיטים או חדרי ילדים כן מביאות איתן משב רוח מרענן וקצת שונה...

mirier

משתמש מקצוען
הוליווד, כפי שאמרו לפניי, יש עוד מספיק נשים בציבור החרדי שלא נחשפות לאינטרנט, וגם אלו שכן, לא כולן נגישות לבלוגים של יצירה, אמנות ומיחזור.
אני חושבת שיש ציבור גדול ששמח להיחשף לחומרים כאלו בעיתון, ולא רק לכתבות שחוזרות ע עצמן בווריאציות שונות. עיתון אמור לענות על מגוון צרכים של ציבור הקוראים שלו, ותמיד יהיו כמה שלא יאהבו חלק מהכתבות, מה לעשות.

אביב סתיו

משתמש רשום
הכתבה שעוררה את הסערה היא כתבה שהתפרסמה באתר. אף אחת מאיתנו לא שילמה בעבורה.
ובאמת, אי אפשר לצפות מכתבות בחינמונים שיהיו כתבות תחקיר ברמה. כתבה טובה זה עלות גבוהה פי כמה לעיתון, ומי שמוכנה לשלם על חומר איכותי תוכל למצוא.

מאוד מעודד שיש בקרה וחתירה לאיכות בחומרים הכתובים למרות השפע שיש באתרים ובחינמונים.
הכותבות העמלות, החומר שלכן מבוקש!

כלבבי

משתמש רשום
נכתב ע"י אשר כותבת;2061874:
והלווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווו
שכתבתי שאצלי במרפסת יש כביסה, לא התכוונתי למוכנה לקיפול!!! אלא לכביסה שמחכה שאכבס אותה!!!!!!!
.

התכוונתי לכתוב משהו על זה שמשפחה גדולה = כביסה מרובה, אבל נעזוב כרגע את נושא החינוך... ;)

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
בוקר טוב לכן! ..נהניתי לקרוא את התמיכה שלכן והפרגון .. זה באמת מחמם את הלב למרות שבאמת הדברים שאמרה הניקית הנל לא ערערו את שלוותי. אני לא פניתי לעיתון. העיתון פנה אלי ולא רק בפנינים אלא בעוד קרוב לעשרה עיתונים והתראינתי בשמחה. נהנית לשתף במה שאני עושה כתחביב. ואין לי ספק שזה תחום שמעניין הרבה נשים ובמיוחד בציבור שלנו שיש פחות כסף לקנות הכל חדש אז לשחזר זה פתרון.
מי שלא מעניין אותה שתפסיק לקרוא אני מצטערת לבשר לה שהאומנות דוקא כן מתחילה לצבור תאוצה ובעזרת ה, אני יודעת מבפנים, יהיו כמה מדורים קבועים בכמה מהעיתונים המוכרים.
ויהיו בעזרת ה' עוד דברים שלא יכולה לפרט כאן.
אז מי שממש לא מתחברת לאומנות תצטרך למצוא ברשת כתבות על נושאים שכן אוהבת ..
חג שמח ויצירתי!
אגב את מרשה לי להמשיך לעלות בפורום אומנות עוד יצירות שמטס? יש לי עוד הרבה רעיונות איך למלא את הבית בשמונצס ...

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
הדיון על כתבות מוכרות עניין אותי בתור כותבת.
למה? כי אני כותבת בד"כ על דברים שנתקלתי בהם.
שכנה שמספרת לי סיפור מסתכנת בכך שיום למחרת אתקשר לבקש ממנה רשות פרסום. מוכרת חנות בבני ברק סיפרה לי סיפור שהיה שווה חשיפה, וקיבלה גם היא בקשת פרסום.
העורכת קיבלה ממני כתבה על ערב פסח ואיך מתארגנים אליו, לא מפרוג, אלא כי זה מעניין אותי. (מוזר איך בפרוג ידעו שאני הולכת לכתוב בדיוק על זה וכתבו גם:))..
וזה לא נכון שעיתונים מקבלים כתבות שמועתקות ישירות (לפחות לא העיתונים בהם אני כותבת), כי העורכות מחפשות כל הזמן לגוון, עד שלאחרונה התרגלתי כבר לחשוב מזוית עקומה, העיקר שהעורכת לא תומר שהרעיון כבר נדוש..

לגבי רותי 12- נתקלתי ב2 כתבות, אחד במבשר ואחד בפנינים. כל כתבה היתה כתובה בפן ממש שונה,מזוית אחרת. לאחת נלוו התמונות כתמונות אווירה, כשבמקביל היו מרואיינות נוספות, לשני- היתה זו כתבה רק על יצירות האמנות שלה ששוות כל דיו בעיתון. הרבה ממש נהנו.
לגבי תחפושות- אמנם היו אשכולות בפרוג, אבל כאן גם ריכזו לי את הכל, וגם היו תחפשות שונות שלא נתקלתי בהן בפרוג.

יש כאלו שמעניין אותן לקרוא על הרי אלסקה בעוד שאותי זה משעמם. ועדין- כתבתי לא פעם על נושאים שמשעממים אותי כי ידעתי שיש קוראות שזה מעניין אותן.

א. אי אפשר לבקש מסופרת לחסום את האסוציאציות שלה כשמדובר בכתבות. כל דבר יכול לתת השראה, גם אשכול בפרוג שקוראים לו: "התינוקת לא רוצה בקבוק". ואם היא מוצאת לנכון שזה יכול לעניין קוראות, זכותה.

ב. צריך להבין שהכותבת לא מחפשת חיים קלים. היא מחפשת לכתוב מעניין. לא עניין אותך? זכותך. היא לא עשתה לך את זה כוונה.

ג. מאד מעליב אותי שאומרים שכתבת עושה קופי פייסט. בעבר שאלתי פה מידע לצורך כתבה, ונתנו לי הרבה תשובות יפות. עבדתי על הכתבה הזו הכי הרבה שעות! קודם לבקש אישור פרסום, וכל אחת היתה צריכה לשאול את בעלה ולחזור אליי עם תשובה, היא לא חזרה אז נדנדתי לה, הרשתה, ציטטתי, ואז ביקשה לעבור ולצנזר. שלחתי לה כדי לעבור, לא החזירה, נידנדתי לה, בסוף כתבתי מעצמי ושלחתי לה רק לתת V. ואז היו לה הערות על משפט אחד, שיניתי, שלחתי לה שוב לאישור. וכל זה היה כפול 5! רק אחת אמרה לי: תצטטי אותי. בכיף. והקלה עליי את המלאכה המעצבנת של לרדוף אחרי מרואיינת.
הלאה. היו לי 5 מרואיינות, עכשיו אני צריכה פתיח. כתבתי אחד, לא הייתי מרוצה, שיניתי לשני. עכשיו צריך לחלק לנושאים, לשים כל ציטטה בהקשר, לבנות מבנה של כתבה, לעשות פתיח לכל ראש פרק, ולתת לו כותרת.
איך אני אומרת? כתבה היא יותר למחוק מאשר לכתוב.
וזו כתבה שלבן טענה שעשו לה קופי פייסט.
(ואגב גם הרעיון המקורי של הכתבה היה שלי, וישבתי עליו לא מעט זמן ופיתחתי אותו כדי שיהיה מעניין אבל לא יומרני, הגיוני אבל מקורי).

ד. כשאת קוראת עיתון דעי שמה שלא מעניין אותך, מעניין אחרת. וגם היא קיימת..

עד לא מזמן לא הבנתי למה עושים מדור של תמונות כמו העולם החרדי בעיתונים. הרי תמיד זורקים את זה קומפלט, לא? עד שיום אחד גיליתי את בעלי מעיין בזה בעיון וקלטתי. אמרתי לו שעכשיו אני מבינה למה מוציאים כזה גליון לאור ושהוא ממש מציל את המצב.:)

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י רותי12;2062942:
בוקר טוב לכן! ..נהניתי לקרוא את התמיכה שלכן והפרגון .. זה באמת מחמם את הלב למרות שבאמת הדברים שאמרה הניקית הנל לא ערערו את שלוותי. אני לא פניתי לעיתון. העיתון פנה אלי ולא רק בפנינים אלא בעוד קרוב לעשרה עיתונים והתראינתי בשמחה. נהנית לשתף במה שאני עושה כתחביב. ואין לי ספק שזה תחום שמעניין הרבה נשים ובמיוחד בציבור שלנו שיש פחות כסף לקנות הכל חדש אז לשחזר זה פתרון.
מי שלא מעניין אותה שתפסיק לקרוא אני מצטערת לבשר לה שהאומנות דוקא כן מתחילה לצבור תאוצה ובעזרת ה, אני יודעת מבפנים, יהיו כמה מדורים קבועים בכמה מהעיתונים המוכרים.
חג שמח ויצירתי!
אגב את מרשה לי להמשיך לעלות בפורום אומנות עוד יצירות שמטס? יש לי עוד הרבה רעיונות איך למלא את הבית בשמונצס ...
רותי כל הכבוד לך על החשק שאת עושה לנשות החייל לטפח את ביתן.בטוחה שבתים רבים היו שמחים לקבל "שמעטס שלך"

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י רותי12;2062942:
חג שמח ויצירתי!

רותי המקסימה.
באחת התגובות שכתבתי רציתי להוסיף שאת בטח מבטלת הכל במחי יד ואומרת: עזבו שטויות אני לא נפגעת.
אז הנה אני רואה שצדקתי.

עדין זה לא פותר אותנו מלתבוע את עלבונך.
ואת עלבונן של כל אלו שעסקו בהכנת הכתבה.

יותר מאשר המסר שעמד מאחורי הדברים, צרם לי הזלזול, וצורת דיבור הזאת שלא מתאימה לאתר חרדי בכלל ולפרוג בפרט.
משפטים כאלה של ירידות אחד על השני אינם מקומם בפרוג. נקודה.
ולנו אסור לשתוק על זה.
(בעיני זה יותר חמור מלדבר על 'הנקה' או 'לידה').

ומי שלא מסוגלת לעדן את התגובות שלה, יש אתרים שישמחו לקבל אותה, ויתנו לה מקום של כבוד.

מקופלת

משתמש מקצוען
התגובות האחרונות יצרו פה בלבול לגבי מה שכתבתי אני וכנראה שעוד כמה התכוונו לכך מזווית זו או אחרת.
כשאת קוראת שבוע אחרי שבוע כתבה שעברה עריכה קצרה מאשכולות שונים בפרוג (ואם באופן חד פעמי הכתבה לא היתה מוכרת לי, ידעתי שפספסת אשכול...)- זה מוגזם.
אפשר לקחת רעיונות והשראה פה ושם, אבל לא כל שבוע!

ומה שהרבה יותר הזוי- לפתוח אשכול עם שאלה בסגנון- מה גורם לילדה לבכות בדרך לגן, איך מונעים זאת, ואיך מטפלים אחרי שהבעיה נוצרה? יש 5 ניקיות שמגיבות , מייעצות מנסיונן. וזהו! יש מקור מאוד מהימן לקבוע אם הבעיה היא רגשית או התנהגותית וכו' וכו'! הקוראות שלא מכירות את פרוג, בטוחות שהכתבה מבוססת על אנשי מקצוע, או מינימום גננות מנוסות.
וזה אמיתי לגמרי! (הדוג' בדויה, הרעיון זהה) כתבה רצינית לגבי בעיות מסוימות עם ילדים ופתרונם הסתמכה לגמרי על אשכול זניח בפרוג...

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אני לא יודעת למה האשכול המשעשע הזה התדרדר לאן שהוא הגיע...
אבל בואו נחזיר אותו לפסים שלו.

(ו... כן אני מאוד נהנית לקרוא כתבות מצולמות דווקא כאלו שאני מכירה מפרוג ואני גם רצה להראות אותם לכאלו שלא מכירים את פרוג. תתפלאו, אבל יש הרבה כאלו.)

מה דעתכם על התריסים שלי? שפשפתי אותם אתמול מהצד השני על אדן החלון.
תמונות באישי;)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  24  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה