השקעות השקעה ממונפת

ה. שלמה

משתמש פעיל
מה שהופך צורה זו של מינוף ללא אטרקטיבית.
???
כמובן שיש דרכים יותר אטרקטיביים ופחות.
בנאסד"ק שהסטיית תקן גבוהה אתה אולי צודק, אפשר שבעולמי אתה צודק פחות.
גם יש הבדל אם אתה מבצע הפקדה חודשית או הפקדה חד"פ, בהפקדה חודשית אתה יכול להינזק יותר בלקיחת הלוואה אם אתה מתחיל בשיא ומסיים בשפל, יותר מאשר בקרן ממונפת, יש את שיקול הד"נ שגבוהים יותר בקרנות etf ממנופות,
בהלואה אין לך אפשרויות מינוף גבוהות כמו בקרנות. בקיצור, אין מנוס מקריאת המאמרים של @השקעות R הון.
יש גם אפשרות למינוף עצמאי ע"י נגזרים, ואז אתה מחליט לבד באיזה טווח אתה מאזן ופחות ניזוק מגרירת תנודתיות.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

926

משתמש חדש
יש מעלה בקרן ממונפת שעלות הריבית מתקזזת מהרווחים לעומת מינוף על ידי הלוואה שאת עלות הריבית לא ניתן לנכות מהרווחים לגבי מס
ובקשר לחסרון של התנודתיות אפשר בגדול לנטרל את ההשפעה

חזק מאד

משתמש פעיל
D I G I T A L
מדובר על איזון נגדי...
בכל אופן לא נראה לי משתלם בקרן מאוזנת יומית בגלל עמלות ומס, (בחודשית כן??)

ה. שלמה

משתמש פעיל
מדובר על איזון נגדי...
אני מנסה להבין, המדד עשה ביום א' ירידה של 1% ביום ב' עליה של 1.0101% וכך כל החודש, הלא ממונף נשאר סטטי, הממונף נשחק בגלל סטיית התקן הכפולה, ומה הועלת עם איזון נגדי? הרי הכנסת עוד כסף לאותו משחק?

נערך לאחרונה ב:

ה. שלמה

משתמש פעיל
ניסיתי לערוך השוואה בין קרן ממונפת ללא ממונפת לקחתי את Vanguard S&P 500 ETF, ואת חברו הממונף פי 3 ProShares UltraPro S&P500, שניהם ללא צבירה. והנה הגרף, לטווח שנה.
1712006676996.png

ניתן לראות שבין תחילת אוגוסט עד סוף אוקטובר הממונפת נפלה ללא שום סיבה, ומצד שני היום היא בהתאוששות מפתיעה והיא עוברת את יחס המינוף אפי' שאנחנו בסביבת ריבית גבוהה.

חזק מאד

משתמש פעיל
D I G I T A L
אני מנסה להבין, המדד עשה ביום א' ירידה של 1% ביום ב' עליה של 1.0101% וכך כל החודש, הלא ממונף נשאר סטטי, הממונף נשחק בגלל סטיית התקן הכפולה, ומה הועלת עם איזון נגדי? הרי הכנסת עוד כסף לאותו משחק?
להבנתי,
בקרן ממונפת חודשית, דיוק המינוף מתבצע פעם בחודש,
בתוך החודש אין שחיקת יתר בשל תנודתיות
בסוף חודש, הקרן מאזנת למינוף מדויק
לדוגמא: הקרן הבסיסית ירדה ב5%, הקרן מאזנת את הירידה בממונף ל5% נוספים. ואז אנחנו מתקנים ומוסיפים 5%
כך שהעלייה הבאה לא תתבצע על 90% מהקרן אצלנו, אלא על 95%, כמו הקרן המקורית.
אשמח לשמוע אם חסר לי משהו.

ה. שלמה

משתמש פעיל
להבנתי,
בקרן ממונפת חודשית, דיוק המינוף מתבצע פעם בחודש,
בתוך החודש אין שחיקת יתר בשל תנודתיות
בסוף חודש, הקרן מאזנת למינוף מדויק
לדוגמא: הקרן הבסיסית ירדה ב5%, הקרן מאזנת את הירידה בממונף ל5% נוספים. ואז אנחנו מתקנים ומוסיפים 5%
כך שהעלייה הבאה לא תתבצע על 90% מהקרן אצלנו, אלא על 95%, כמו הקרן המקורית.
אשמח לשמוע אם חסר לי משהו.
חסר לך את ה5% שהוספת בשביל לייצב את המינוף, ובעצם הורדת את אחוזי המינוף, במקום להפסיד בסוף אתה מוסיף עוד ועוד. ומפסיד לאורך הדרך.

נערך לאחרונה ב:
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה