התייעצות השכרנו דירה והשוכרים השאירו אותה כמו אחרי פוגרום

HP מעצבת

משתמש מקצוען
בגלל זה אני אף פעם לא משכירה את הדירה שלי
או נותנת ללינה...
לא מרוע, פשוט מתחלחלת לחשוב שהבית יחזור אלי במצב כזה כמו שתיארתם.
יש לי בית יפייפה ומושקע, ב"ה.
לדעתי עדיף לוותר על התשלום ולא לקבל כזה בית.
כמובן, למי שחשוב לו הניקיון...
כנ"ל

Excel

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
באמת מתסכל לחזור לבית כזה, תכל'ס אחרי מעשה אין הרבה מה לעשות.
לפעם הבאה [אם תהיה], כדאי שתשימו במקום בולט דף עם דגשים חשובים [למשל לגבי שעוני שבת, באיזה חדרים אפשר להשתמש, וכו'], ואז זה מעין תמרור עצור לשוכר, שיודע בדיוק מה מצופה ממנו.

בחוה"מ אין הרבה איך לתת הוראות בלי לכתוב
ופה המארח שמע באוזן אחת והעביר להם מה שלא שמע באוזן השניה, חוסר תקשורת!!

ברוכה תהיי

משתמש מקצוען
קראתי את כל התגובות
ריחמתי על המרוחמים
כעסתי על הכעוסים
למדתי מהמלמדים
וכו... על זה הדרך

ויש עוד צד למטבע...
ההורים המארחים

אם כל אחד פה לא יתן את הדירה אז לא נוכל לארח
לא אתכם
ולא את הזוגות הבאים אחריכם

נקודה למחשבה...
זו יריה ברגליים של עצמנו
ואני מעיזה לכתוב זאת דוקא כי היום אנחנו בצד שצריך ובצד הנותן
תמיד משאירים מתנה עם מכתב
לא מעיזים לגעת בכלום חוץ ממיטות ואולי ספה
משאירים למי שנמצא אצלינו בבית מכתב מפורט ונעים לקריאה עם מספרי טלפון וכו'

רק סתם
תחשבו על זה...
ואולי אפשר גם לומר הפוך:
הורים יקרים- אתם רוצים שהסביבה תמשיך לאפשר לכם להשתמש בדירות שלהם ולארח בנחת את הילדים?
ילדים יקרים, אתם רוצים שמפעל החסד העצום הזה ימשיך לשגשג, ואנשים ימשיכו להעניק את דירותיהם לשבתות וחגים (גם בתשלום. תחשבו שזה ייפסק.. הייתם רוצים?)?
אנא- ערכו סיור בבית טרם צאתכם, ו/או אחרי צאת האורחים עבורם טרחתם להשיג דירה, ובדקו שלא נוצרו נזקים, שהדירה נראית במצב סביר כפי שקיבלתם אותה, שכל דבר שבא לשימוש (ברשות!) הוחזר למקום, מזגנים ואורות כבויים,
כדאי מאד להשאיר כמה מילים חמות ומודות ואולי גם משהו סמלי מפרגן (בפרט אם לא שילמתם),
ואם כן ארע נזק- ולו הקטן ביותר- התנצלו עליו והותירו פיצוי נעים. (עדיף להתקשר בצורה מכובדת לבעלי הדירה עוד טרם בואם, לעדכן אותם ולברר איך ניתן לפצות. זה כבר עושה הרגשה טובה יותר מלהגיע ולראות במו עיניים את הבעיה..).

זו הדרך בה יתנו לכם שוב בשמחה :)

malka1

משתמש פעיל
הייתי משכירה את הדירה שלי בעבר בסכומים גדולים לשינה בלבד למבוגרים בלבד בד"כ חזרה נקיה,
לשכנים הייתי נותנת חינם גם רק למבוגרים בלי ילדים ולשינה בלבד, אחרי שפעם אחת נתתי בחינם והחזירו לי דירה מסריחה, הודעתי לכל השכנים שביקשו שאני יותר לא מסוגלת לתת את הדירה גם לא בתשלום מלא לאף אחד, מאז באמת לא נותנת, ועדיין יש לי טעם מאוד מר, מהרגע שנכנסנו הביתה עם כל הילדים וראינו מה הולך בבית שלנו...הלם, נגעלתי ברמות, וכמה שעות טובות לקח אח"כ לנקות הכל..עבר חצי שנה ועדיין קשה לי להיזכר בזה...

בינלאומי

משתמש חדש
בקיצור...

התנהגו כבני ’בלי על’, חינכו את המשפחה שלהם שעושים מה שרוצים. בושה.
להודות שאנחנו שונים (לא לשכוח שאנחנו גם לפעמים... כל אחד עם היצר שלו).

אבל עם זה.. להתאפק כל אחד יתאפק לעצמו.. פותח האשכול מצפה להשתתפות בכאב ובזלזול.. ויחד עם זה אולי לרעיון מעשי.

לדוגמה, ברגע קשה וברצון ליישר הדורים הייתי מתקשר או שולח מכתב בסגנון:
הדהמתם אותנו בצורת התנהגותכם, קשה לנו למחול
התנהגותכם הסיבה לנו נזק כספי עתידי, מהיום קשה לנו להשכיר.
ישלם השם כפעלכם וכרוע מעלליכם

מניסיון, לנגן על המצפון שלו יתכן ויעזור לו להתנצל ולשלם.... זה היה רגע של פזיזות, ושיקח אחריות.

נערך לאחרונה ב:

לעת עתה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
קראתי הרבה מהתגובות, הדבר היחיד שעלה בראשי זה מה עם החינוך של הילדים???
לראות את ההורים משאירים ככה בית של מישהו אחר זה פשוט הרס חינוך.
אלו אנשים מהסוג שמחנך את הילדים להתנהגות כזו.. אז יש כאן אחלה דוג' אישית.

קצרה

משתמש מקצוען
מהצד השני -

פעם שכרתי דירה לנופש.
שילמתי טבין ותקילין לכל לילה
וכשבאתי לדירה גיליתי דף הוראות ארוך
מלא אזהרות והודעות ואיומים (הספה חדשה להרחיק ממנה ילדים. הדלקה רציפה של המזגן תגרום לו נזק, הציפוי של המקרר עדין להזהר עליו- נגבה כסף על כל שריטה שתמצא.. וכן הלאה...)

אני טיפוס די נקי
כך שלרוב אני בכלל מעדיפה לא לנפוש בבית להשכרה
וכמובן שבלי שמישהו יאמר לא התכוונתי להשאיר לכלוך או להזיק

אבל דף ההוראות והאיומים והאזהרות
הזחיל לי תחושה לא נעימה בגב
שילמתי כסף. רציתי לנפוש. לא לנקות ולשמור כל הזמן על רכוש של מישהו
אם הייתי רוצה את זה הייתי מחפשת דירה בחינם מידידים או משפחה..

לא מצדיק התנהגות מגעילה, אבל איומים ואזהרות לשוכרים זה גם לא דרך
בחרתם להשכיר? חלק מהמחיר זה שהשוכרים ששילמו כסף
לא מעונינים לשמור לכם על הספה החדישה שקניתם
במשך כל שעות היום
אז אם יש לכם ספה חדישה
ואתם ממש לא מסתדרים עם זה שגם אני בבית שלי מדליקה מזגן 24/7 (וואו.. כן. ככה אני בקיץ. חשבון החשמל אכן בהתאם)
אל תשכירו את הדירה שלכם בכסף.

הורדת תשלום למי שמשאיר ממש נקי או דרישה ראשונית לניקיון סביר (המחיר כולל החזרת הדירה במצב סביר ללא לכלוך ) - בקשה הגיונית.
כנ"ל נעילת חדרים / ארונות כלשהן
רשימת הוראות איפה לא לדרוך איפה לא לנשום וכו' - היא פגיעה באדם ששוכר ובזכותו להנות מהתשלום שלו.

נחמי נחמי

משתמש רשום
אנחנו כבר שמונה שנים נותנים את הדירה ללא תשלום בשמחה לכל מי שמבקש,
ותמיד הדירה חזרה אלינו נקייה ומסודרת כמו שהשארנו,
רק פעם אחת קיבלנו אותה במצב כפי המתואר לעיל, והרגשנו שזה ניסיון מאת השם, וקיבלנו על עצמינו לא ליפול מכך! ויותר לא חזר על עצמו המקרה אף פעם!!!! ואנחנו נותנים ה-מ-ו-ן!
אנחנו ממש מרגישים שזו מצווה שאנחנו משמחים בה את הקב"ה והוא מחזיר לנו עליה בכפל כפליים! שווה לנסות!!!
לי היה ממש קשה לתת את הדירה, להכניס אנשים למקום הפרטי שלי.

אבל ממש רציתי לעשות חסד דווקא עם הדירה שלי, שהקב"ה נתן לי אותה ברוב חסדיו,

אבל בגלל שהדירה שלנו ממש לא מתאימה לילדים, אז נתתי רק לזוגות בלי ילדים או ילד קטן אחד.
ביקשו ממני את הדירה פעם לאמא ושתי בנות בחורות!!
חזרתי והייתי בהלם!
מילא ליכלוך ובלאגן שאפשר לסדר, למרות שזה מעצבןןןן שאת עוזבת דירה נקייה אחרי שטיפה (במיוחד שאני משאירה אקסטרה נקי ונעים!) ומקבלת דירה מלוכלכת, זה קשוחח להתחיל שבוע ככה. אבל מילא!!
הם הדליקו נרות שבת בפמוטים שהשארנו להם עם שמן , אין לי מושג מה קרה שם מסתבר שעף להם כוסית בזוית לא הגיונית (לא הצלחנו להבין איך זה הגיע לאן שהגיע!!) שרף חלק מהארונות מטבח למטה, והתקרה כולה שחור מהעשן- שוב לא ברור מה קרה שם הכל בצורה מאד לא הגיונית!!
לא התקשרו להסביר להתנצל כלום!!
אם זה היה רק זה הייתי יכולה להבין שלא נעים להם.
אבל מהצורה שהם השאירו את הדירה.
הם פשוט חשבו שבאו למלון בחינם...
מאז אני לא מסוגלת להביא את הדירה, זה באמת לא הגיוני במיוחד כי רובם משאירים נקי עם שוקולד ומכתב שכייף לקבל...
אבל עדיין חוויה אחת כזאת הופכת את הנתינה של הדירה לקשה!!

מה שכן המוסר השכל שלי מהסיפור להביא רק לאנשים שמכירים אישית ושלוקחים אחריות על מי שהם הביאו

משתמש סופר

משתמש רשום
אנחנו כבר שמונה שנים נותנים את הדירה ללא תשלום בשמחה לכל מי שמבקש,
ותמיד הדירה חזרה אלינו נקייה ומסודרת כמו שהשארנו,
רק פעם אחת קיבלנו אותה במצב כפי המתואר לעיל, והרגשנו שזה ניסיון מאת השם, וקיבלנו על עצמינו לא ליפול מכך! ויותר לא חזר על עצמו המקרה אף פעם!!!! ואנחנו נותנים ה-מ-ו-ן!
אנחנו ממש מרגישים שזו מצווה שאנחנו משמחים בה את הקב"ה והוא מחזיר לנו עליה בכפל כפליים! שווה לנסות!!!
בבית שמש? א"כ זכיתי להיות אצלכם, הכנסת אורחים כפשוטו.
מי כעמך ישראל.

גימפעל

משתמש מקצוען
יש לחלק את האשכול ל2 חלקים,
אשכול נפרד להשכרת דירות בתשלום שבזה אין אפשרות לברור את השוכרים,
ואשכול נפרד למסירת דירה לשכנים וקרובים בחינם, שבזה ע"פ רוב יודעים את מארחים בדירה, וזה גם גלגל החוזר כי אני אתן לשכנים שלי שצריכים בזמני שמחה ואקבל מהם כשאני צריך,
ובדרך כלל במקרים ששכנים מארחים הם רוצים שגלגל החסד ימשיך וידאגו שהדירה תחזור במצב נורמלי וכמובן יזהירו גם את האורחים שלהם,
בשונה ממודעה אנונימית ברחוב של דרושה דירה ואני לא מכיר את המארחים ואת האורחים.

Excel

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
גם במלון אתם לא משתמשים במגבות שכבר השתמשו בהם זרים?
חדירות לפרטיות!
פשוט דוחה ומבהיל לגלות ש.... פתחו את הארון האישי, הוציאו את המגבת מהערמה הפנימית, נכנסו לאמבטיה האישית, השתמשו בשמפו האישי, התנגבו במגבת האישית, בלי למצמץ ובלי לחשוב ש..... זה לא הבית שלך!!

יש לשכור חדר בבית מלון, ויש לשכור בית פרטי של אנשים, אם כל הכבוד והנתינה, יש גבול לחוסר הטקט לחדירה לפרטיות, גם בכל סכום כסף שתשים! כל עוד שזה לא כתוב בחוזה אין לך רשות לעשות בבית פרטי כל מה שאתה רוצה לעשות בבית הפרטי שלך!

מצפה לישועת ה'

משתמש רשום
הכי מזעזע זה שאפילו לא התביישו
ולא ניסו אפילו להסתיר עקבות
אבל שוב חשוב להבהיר שרוב הציבור לא מתנהג כך
מקסימום קצת סימנים על הרצפה מהילדים
ובתור אחד שמשכיר זה עדיף מאשר לגלות סימנים של ניגוב
שבדר"כ מעידים על איזה עציץ /קנקן שנשבר..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  11  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה