התייעצות השכרנו דירה והשוכרים השאירו אותה כמו אחרי פוגרום

hila

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
מה שלי היה לפני מעל עשור ועדיין לא שוכחת
היינו זו"צ ובעלי ראה מודעה בבית הכנסת שדרושה דירה לשבת בתשלום
התקשרנו ומישהו אמר שצריך דירה לחתן וכלה לשבת שבע ברכות
מכיוון שבבניין ליידי בונים הוא ביקש שננקה גם חלונות ויוסיף לנו תשלום
מוצ"ש הבנ"א אומר שהוא בבית חולים וישלם בהמשך
עברו מאז 13.5 שנים ועדיין לא קיבלנו תשלום ,ואם השוכר קורא את זה דירה ברח' פנים מאירים בביתר עילית שיידע שקשה מאד לסלוח על ניצול שכזה...
אח"כ גרתי כמה שנים בירושלים ושם השכרנו הרבה אבל בהחלט היו לי שכנות שלא השכירו יותר אחרי תקריות כמו שתארו פה

נערך לאחרונה ב:

אבקת אפיה

משתמש מקצוען
השכרנו דירה לאיזו משפחה, לא אמרנו להם לנקות
לפני החג התווכחנו קצת על המחיר
בלת"ק
בפעם הבאה תדעו לזהות אנשים כאלו מראש, שמנסים להתוכח על המחיר ומהתחלה עושים הרגשה לא טובה... פשוט לברוח מהם.

hila

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
בלת"ק
בפעם הבאה תדעו לזהות אנשים כאלו מראש, שמנסים להתוכח על המחיר ומהתחלה עושים הרגשה לא טובה... פשוט לברוח מהם.
אחרי שכל האנשים כאן כתבו את זה אם אני מחפשת להשכיר דירה אני כבר מפחדת לבקש הנחה

כסא נח

משתמש מקצוען
אחרי שכל האנשים כאן כתבו את זה אם אני מחפשת להשכיר דירה אני כבר מפחדת לבקש הנחה
יש הרבה שלא קוראים מה כתוב כאן
ויש שקוראים ולא מיישמים / זוכרים

מקסימום יבקשו 200 ש''ח פיקדון כמו שהציעו כאן
הרי אין לך תוכנית לפשל אז זו לא בעיה.

Batya BT

משתמש רשום
אנחנו כבר שמונה שנים נותנים את הדירה ללא תשלום בשמחה לכל מי שמבקש,
ותמיד הדירה חזרה אלינו נקייה ומסודרת כמו שהשארנו,
רק פעם אחת קיבלנו אותה במצב כפי המתואר לעיל, והרגשנו שזה ניסיון מאת השם, וקיבלנו על עצמינו לא ליפול מכך! ויותר לא חזר על עצמו המקרה אף פעם!!!! ואנחנו נותנים ה-מ-ו-ן!
אנחנו ממש מרגישים שזו מצווה שאנחנו משמחים בה את הקב"ה והוא מחזיר לנו עליה בכפל כפליים! שווה לנסות!!!

hila

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אנחנו כבר שמונה שנים נותנים את הדירה ללא תשלום בשמחה לכל מי שמבקש,
ותמיד הדירה חזרה אלינו נקייה ומסודרת כמו שהשארנו,
רק פעם אחת קיבלנו אותה במצב כפי המתואר לעיל, והרגשנו שזה ניסיון מאת השם, וקיבלנו על עצמינו לא ליפול מכך! ויותר לא חזר על עצמו המקרה אף פעם!!!! ואנחנו נותנים ה-מ-ו-ן!
אנחנו ממש מרגישים שזו מצווה שאנחנו משמחים בה את הקב"ה והוא מחזיר לנו עליה בכפל כפליים! שווה לנסות!!!
כשנותנים דירה ללא תשלום המקבל מרגיש מחויבות להחזיר כמו שקיבל
כשבנ"א שוכר הוא לא מרגיש שקיבל טובה אלא שקנה משהו
לא מצדיקה אף אחד רק חשוב להבהיר
זה אכן חסד עצום לתת דירה בחינם ממש מגיע לך יישר כח גדול
אני כיום כן משתדלת לתת אבל עם הילדים ואין לנו רכב ככה שצריכים לצאת מוקדם וזה ממש קשה

יעל וינגרטן

משתמש חדש

יצאתם לחלוטין מפרופרוציות..
חיות,
פוגרום,
דיר,
תעשו לי טובה.

זה לא בסדר וזה גם מאוד מרגיז (למי שלא מנמיך ציפיות מראש)
אבל מכאן ועד פוגרום? חיות?
באמת..

רק לפני חצי שנה ראינו באמת
מהו פוגרום ומיהם באמת חיות.

להוציא משחקים ללא רשות ובלי להחזיר,
לשפוך מיץ (כן ממש מיץ..) ולא לנגב?

קצת פרופורציות!
בבקשה.
הכל בהקשר לנושא כמובן.
בנ"א חולה ומרגיש זוועה הוא לא משווה את עצמו לחוויות של ניצול בנובה שהרגיש גם זוועה.
אין שום יופי ועניין לנרמל את הסיטואציה שתוארה היא לא תקינה וחסרת כל היגיון.

הכל לטובה תמיד

משתמש פעיל
אנחנו הינו משכרים באופן די קבוע דירה בגאולה
ואחרי ניסיון מר ורב . 1 לא להשכיר בזול בדרך כלל שהשכרנו בזול זה מסוג האנשים שגם את זה עשו בחסד
ואחרי זה היה תוצאה בהתאם . לאנשים שהשכרנו ביקר הם העריכו הרבה את מה שקיבלו ונהנו כי שילמו יקר
והרבה יותר השאירו נקי .
2 לפני כל שוכר ואפילו היה משלם יקר הינו אומרים שחשוב לנו שהבית יחזור כמו שהוא ואם לא אנחנו לא משכרים
ואנחנו אומרים את זה מניסיון של אנשים וכו'
בדרך כלל כולם אמרו שבוודאי והם תמיד מחזרים כך וכ"ו
ותכלס 99 % חזר נקי מאוד
צריך להבין אנשים לא מחזרים כך כי הם רוצים להחזיר בצורה כזו
אלא בדרך כלל מחוסר זמן ואז מצדיקים את עצמם שהרי שילמו וכ"ו
אם מסכמים מראש אז ישאירו נקי .
המון הצלחה

הייטקסטית

משתמש צעיר
השכרנו דירה לאיזו משפחה, לא אמרנו להם לנקות
לפני החג התווכחנו קצת על המחיר, הוא אמר שהוא לא מעוניין, בסוף חזר אלי ואמר שאני "לא מותיר לו ברירה"
אנחנו נכנסים עכשיו ורואים משחקי קופסה פתוחים על הרצפה, חטיפים זרוקים, טישוים משומשים, בית הפוך
באחד החדרים יש כוס עם מיץ תפוזים שנפלה על הרצפה, ולמה שיטרחו להרים ולנקות אם זה לא בית שלהם?
אפילו לא טרחו לזרוק את הניילון עם האוכל מהסעודה השלישית (משיח או בעש"ט או איך שלא תקראו לזה)
השוכר זרק איזה שתי מילים בפלאפון שהם מיהרו ולכן "היה חלקים שלא כל כך סידרנו פיקס" במילים האלה.
להרגשתי זה סוג של עונש כזה על המחיר הגבוה בעייניו ושלא הסכמתי להתפשר
יש כזה דבר בשכירות שהשוכר חייב לנקות? זה מתאים לדרוש עוד כסף? מה לעשות?
בושה וחרפה!!!

מפקחת

משתמש רשום
אני חושב ש:
מי שמשכיר את הבית שלו בתשלום ועוד לשבוע שלם.. ועוד לאנשים שהוא לא מכיר
זה שונה מאד
מלתת את הבית לשבת לגיס של השכן שבא אליו לשבת בר מצוה גם אם זה בתשלום
הדרישות והציפיות של שני הצדדים הם בהבדלים גדולים בין 2 האפשרויות הנ"ל.

מבלי להצדיק בכלל את המתארחים הנ"ל "שלא הספיקו לסדר הכל פיקס..."
אבל השכרת בית למי שלא מכירים ולטווח ארוך של שבוע, זה בהחלט יגרום לבלגן כפול ומכופל ,
בעוד שאותו אדם יסדר יפה אחרי שבת אחת

לא יודע אם יש מה לדבר איתם בכלל, כי הם שילמו.
אבל כולנו נלמד לתאם הכל בפעם הבאה
לשאול לפני:
"איך אתם חושבים להחזיר את הדירה?
האם אתם תצליחו לא לפתוח ארונות?" ועוד...
האם אתם יודעים להיות אחראיים שלא להדליק את המזגנים כמו נר נשמה?

ואז לסכם הכל בכתב עם התגובות שלהם ולשלוח במייל.
הכי פשוט זה לסגור ארונות עם אזיקונים ולהעלים דברים שלא מעוניינים שיגעו. אני מתכוונת כשמשכירים בתשלום.
אני בתור אמא למשפחה עם ילדים אף פעם לא יוצאת ומתארחת בדירה לא שלי עם ילדים. אין לי כח לשמור עליהם כל השבת כדי שלא יגעו ואכן בגלל זה אנחנו לרב נמצאים שבתות בבית או מתארחים אצל משפחה.
אבל כשאני מחליטה לשלם על דירה לנופש- אני מצפה שהמשכיר יעלים דברים שלא מעונין שהילדים יגעו. כן, גם אני טענתי כל השנים שזה ענין של חינוך. עד שהגיע הילד השישי שלא משנה מה תגיד לו- הוא תמיד ימצא דרך לגעת במה שרוצה.

כפרת עוונות

משתמש פעיל
ואחרי ניסיון מר ורב . 1 לא להשכיר בזול בדרך כלל שהשכרנו בזול זה מסוג האנשים שגם את זה עשו בחסד
ואחרי זה היה תוצאה בהתאם . לאנשים שהשכרנו ביקר הם העריכו הרבה את מה שקיבלו ונהנו כי שילמו יקר
והרבה יותר השאירו נקי .
זה.
מנסיון מר, אחרי שקיבלתי חזרה דירה עם רוגאלך דבוקים ומעוכים על כל הרצפה שהייתה שומנית ודביקה,
כשהבטיחו "ללינה בלבד"
אחרי שסחטו אותנו במחיר והרגשנו שאנחנו עושים חסד
תיזהרו מאנשים נצלנים !!!! הם בסוף נצלנים עד הסוף.
תשכירו למי שמסכים על המחיר מיד ולא מנסה לסחוט/ לדחוף עוד מיטות.
מי שמנסה לסחוט ולנצל
ייתכן שגם ינצל וישאיר זוועה בשביל להוציא מכם את המקסימום

חנהנה

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
קראתי את כל התגובות
ריחמתי על המרוחמים
כעסתי על הכעוסים
למדתי מהמלמדים
וכו... על זה הדרך

ויש עוד צד למטבע...
ההורים המארחים

אם כל אחד פה לא יתן את הדירה אז לא נוכל לארח
לא אתכם
ולא את הזוגות הבאים אחריכם

נקודה למחשבה...
זו יריה ברגליים של עצמנו
ואני מעיזה לכתוב זאת דוקא כי היום אנחנו בצד שצריך ובצד הנותן
תמיד משאירים מתנה עם מכתב
לא מעיזים לגעת בכלום חוץ ממיטות ואולי ספה
משאירים למי שנמצא אצלינו בבית מכתב מפורט ונעים לקריאה עם מספרי טלפון וכו'

רק סתם
תחשבו על זה...

זעירא דחברייא

משתמש פעיל
עם זה צריך להיזהר
אני לא חושבת יש בעיה עם שטיפת כלים, אבל יש דברים שיכולים לגרום אי נעימות למי שנתן את הדירה.
לנו בעבר קרה שחזרנו לדירה מבריקה, יותר ממה שנתנו, אבל כחלק מהסדר והנקיון הזיזו לנו את הכביסה המלוכלכת (זה היה בשביעי של פסח, ככה שסל הכביסה עלה על גדותיו), וזה היה לנו מאד לא נעים לגלות שנגעו בה...
וע''ז נאמר מן הזהירות לא להזהר יותר מידי....

מביאה את המשיח

משתמש פעיל
ם
הכי פשוט זה לסגור ארונות עם אזיקונים ולהעלים דברים שלא מעוניינים שיגעו. אני מתכוונת כשמשכירים בתשלום.
אני בתור אמא למשפחה עם ילדים אף פעם לא יוצאת ומתארחת בדירה לא שלי עם ילדים. אין לי כח לשמור עליהם כל השבת כדי שלא יגעו ואכן בגלל זה אנחנו לרב נמצאים שבתות בבית או מתארחים אצל משפחה.
אבל כשאני מחליטה לשלם על דירה לנופש- אני מצפה שהמשכיר יעלים דברים שלא מעונין שהילדים יגעו. כן, גם אני טענתי כל השנים שזה ענין של חינוך. עד שהגיע הילד השישי שלא משנה מה תגיד לו- הוא תמיד ימצא דרך לגעת במה שרוצה.
מסכימה!!! גם אני לא אלך לדירה שקיבלתי בחינם בדיוק בגלל זה... כל אלו שכתבו כאן על חינוך... או שאין לכם ילדים במגוון גילאים או שיש לכם רק בנות עדינות שלא זזות... בכל אופן תודו לה' ואל תאשימו אף פעם הורה אחר על מה שהילד שלו עושה אתם לא יודעים מה המתנות שהילד קיבל וחינוך זה תהליך ילד בן 3 עוד לא אמור להתנהג כמו מבוגר גם אם ההורים מחנכים אותו היטב

עת לדעת

משתמש חדש
בלת"ק חלקי אני חושב שאולי לא צריך לתת את הדירה לכל אחד (תלוי כמובן כמה היא נקייה באופן כללי) אבל אם זה מישהו שנראה שאפשר לסמוך עליו לא להקפיד ולדקדק, אני נתתי הרבה פעמים למישהו שזה היה ממש נצרך והרגשתי בזה ממש חסד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה