הצילו!! המשכנתא שלי מאד התייקרה, מה עושים??? יש מה..

ר' יהונתן

משתמש פעיל
צילום מסך 2023-12-26 003747.png

בעל בעמיו

משתמש פעיל
במילה אחת. ?? לבדוק ברצינות כ540אלף שקל להעביר מהפריים למלצ כל 2-5 זה ישפר לך לא מעט את ההחזר החודשי. זה בגדול. עם מעקב עתידי כשיירדו ריביות רציני לבדוק שוב
האמת, חוזרני בי.
כתבו נא בפירוט, גם אם זה סינית בשבילי.
אראה את זה ליועץ משכנתא שאקח.
תודה מראש

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
האמת, חוזרני בי.
כתבו נא בפירוט, גם אם זה סינית בשבילי.
אראה את זה ליועץ משכנתא שאקח.
תודה מראש
אם תקח יועץ - הוא כבר יידע מה חדשות גם בלי העצות מפרוג..
אם לא - אל תיקח אותו, קח את @ari1980
ובכלל, קח אותו ישירות וזהו!

בעל בעמיו

משתמש פעיל
פניתי ליועץ, אבל אני מרגיש שהוא לקח את זה קצת חפיף, ולכן אני שואל כאן.
להלן תשובתו:
אפשר למחזר לך את המשכנתא ל30 שנה וההחזר יקטן.
רוב המשכנתא שלך היום בריבית גבוהה.
שליש מהמשכנתא בריבית נמוכה שלא ניתן לקבל היום.
לסיכום, מיחזור משכנתא יקל עליך בחודשי, אך לאורך זמן זה יהיה יותר יקר.

מה אומרים?

נערך לאחרונה ב:

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
חחחחחח. יא מלך. אבל זה רק מוכיח עליך עד כמה אתה גם מעבר למקצוען בן אדם מדהים שמפרגן. אז עוד סיבה לקחת אותך.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
פניתי ליועץ, אבל אני מרגיש שהוא לקח את זה קצת חפיף, ולכן אני שואל כאן.
להלן תשובתו:
אפשר למחזר לך את המשכנתא ל30 שנה וההחזר יקטן.
רוב המשכנתא שלך היום בריבית גבוהה.
שליש מהמשכנתא בריבית נמוכה שלא ניתן לקבל היום.
לסיכום, מיחזור משכנתא יקל עליך בחודשי, אך לאורך זמן זה יהיה יותר יקר.

מה אומרים?
באופן כללי - המשפט נכון.
באופן ספציפי, ייתכן למחזר חלקית, גם החוצה מהבנק.
נניח את המסלול הזול להשאיר, ולמחזר את מה שיקר.
ואז להבין את הצרכים האישיים הספציפים שלך, ולפי זה לבנות לך תמהיל חדש.
זה לא או הכל או כלום, אפשר וחובה לשלב.
ולהרוויח מכל הכיוונים.

Bin26

משתמש פעיל
יש לי במשכנתא מסלול של 100K משתנה צמוד מדד בריבית של 2.1% ומציעים לי למחזר לפריים מינוס חצי לכאורה פשוט לי שלטווח ארוך זה מצוין שמהצמוד אני ננשך לאורך כל השנים ופריים מינוס חצי בעתיד אמור לחזור להיות מצויין וכשהוא יהיה טוב אין סיכוי שיתנו לי פריים מינוס חצי כי יש לי כבר חלק גדול מהמשכנתא בפריים מינוס 0.6.
אני צודק?

ירקרק

משתמש צעיר
אודה לעצתכם,
מחפש פתרון להחזר שהתייקר.
יש לי בפועלים 560k ב p+0.2
ו 350k קל"צ 2.9
כדאי לי למחזר עכשיו או להמתין?
מישהו יודע מה פועלים מציעים במיחזור פנימי על מסלול הפריים? מישהו קיבל הצעה במיחזור פנימי
תודה

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
אודה לעצתכם,
מחפש פתרון להחזר שהתייקר.
יש לי בפועלים 560k ב p+0.2
ו 350k קל"צ 2.9
כדאי לי למחזר עכשיו או להמתין?
מישהו יודע מה פועלים מציעים במיחזור פנימי על מסלול הפריים? מישהו קיבל הצעה במיחזור פנימי
תודה
אין ספק שכדאי לבדוק מחזור
אבל יחד עם זאת חובה לבדוק גם מחזור רק של הפריים בבנק נוסף, דרגה שניה.
כמה נותנים?
תלוי בהרבה גורמים - לקוח, יועץ, אחוזי מימון, מה במקום הפריים, ובעיקר התמקחות.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
יש לי במשכנתא מסלול של 100K משתנה צמוד מדד בריבית של 2.1% ומציעים לי למחזר לפריים מינוס חצי לכאורה פשוט לי שלטווח ארוך זה מצוין שמהצמוד אני ננשך לאורך כל השנים ופריים מינוס חצי בעתיד אמור לחזור להיות מצויין וכשהוא יהיה טוב אין סיכוי שיתנו לי פריים מינוס חצי כי יש לי כבר חלק גדול מהמשכנתא בפריים מינוס 0.6.
אני צודק?
לא
ולא
אל תחליף.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני צודק?
כדאי לבדוק מתי התחנת יציאה של הצמוד.

Bin26

משתמש פעיל
לא
ולא
אל תחליף.
למה?נשמע הצמוד במקרה הטוב זה 3 אחוז לשנה אינפלציה ועוד ריבית של 2.1 והפריים מינוס חצי עתיד לרדת ולהיות ממש סביר אז איפה הטעות?
אציין שאין לי בעיה עם הגדלת ההחזר החודשי כרגע

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
משתנה כל 5 שנים אבל מה זה משנה הרי אין לי עמלת פרעון מוקדם
חישוב אחר..
מה המרווח של ההלוואה כיום . כמה מרווח תקבל ומתי השינוי.. אם נכון למחזר עכשיו או לא

Bin26

משתמש פעיל
חישוב אחר..
מה המרווח של ההלוואה כיום . כמה מרווח תקבל ומתי השינוי.. אם נכון למחזר עכשיו או לא
ההלואה כיום היא ל26 שנה ונותנים לי או לקצר ל25 או להאריך ל30 והשינוי הוא עוד שנה

שוקולית!

משתמש חדש
@הון ובית
אשמח לעצתך
ועצת כל החברים.....

יש לי מסלול בלאומי 136K

שאני רוצה למחזר

מונחות בפניי 2 הצעות

משתנה צמודה כל שנתיים עוגן אג"ח 1.2+

משתנה לא צמודה כל שנה עוגן מק"מ 1.05+

מה עדיף?

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
לכל הנידונים כאן על מיחזור משכנתא לחלק צמוד מדד לכל מיני ריביות אחרות שהבנק מציע:
המדד ל2023 הינו 3.1%
וזה לא אינפלציה 'רגילה' אלא גבוהה מהמדד הנורמלי.
לרוב הצמוד מדד הינו 1%-2.5% ריבית (+מדד=ל2023 4.1% - 5.6%) מה שאומר שגם באינפלציה הגובהה כרגע עדיף להשאיר את הריבית הקיימת ולא 'לקבע' על ריבית 'קבועה לא צמודה' שהבנק מציע ברוב טובו ל5% ויותר..

ברכה וישועה

משתמש פעיל
אשמח לדעת בעיה שלא ראיתי שמתייחסים אליה לכן אני שואל לדעת אם הבנתי טוב
למחזר תמיש יש גם בעיה שאתה משלם בהתחלה עיותר ריבית ואח"ז יותר קרן ז"א על הלוואה של 5% בשנה הראשונה שילמת כ7% ובשנה האחרונה 3% אשמח לדעת אם אי טועה

ראובן 23

משתמש מקצוען
אשמח לדעת בעיה שלא ראיתי שמתייחסים אליה לכן אני שואל לדעת אם הבנתי טוב
למחזר תמיש יש גם בעיה שאתה משלם בהתחלה עיותר ריבית ואח"ז יותר קרן ז"א על הלוואה של 5% בשנה הראשונה שילמת כ7% ובשנה האחרונה 3% אשמח לדעת אם אי טועה
טועה

ברכה וישועה

משתמש פעיל
אשמח מאוד לדעת? כי יצא לי למחזר משכנתא וגילתי ששילמתי הרבה יותר ממה שלקחתי. וזה היה לאחר כמה חודשים ששילמתי כמה אלפי שקלים והסבירו לי שחוץ מהמדד שעלה כל מה שהחזרתי הרוב הגדול הלך לריבית בגל קרן שפיצר וההלוואה החדשה הכל התחיל מהתחלה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה