חרבות ברזל הנספח השבועי • 9

הסקר השבועי: לאחר פיצוץ עסקת החטופים והחזרה ללחימה, נשארו עוד כ-130 חטופים בעזה. מה עושים?

• לנסות להגיע להסכם במהירות, גם במחיר גבוה, כל יום בשבי הוא נצח!

הצבעות: 39 6.1%
  • לכתוש את עזה בעוצמה עוד 50 יום, עד שהחמאס יתחנן בעצמו לעסקה.

הצבעות: 386 60.3%
  • לשבור את הכלים ולתקוף בצורה לא פרופורציונאלית, על אף סיכון אפשרי של חטופים.

הצבעות: 215 33.6%

• סה"כ מצביעים
    640
מצב
הנושא נעול.

שועל ספרות.

רודיום לשעבר. מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
עוד בכיר נפגע? על משאית מלאה פצועים מגיע לבית החולים בחאן יונס אדם שמסתירים את פניו.
זה יישמע אולי קצת גרוע.
אבל גם אני בתור חמאסניק הייתי עושה כך כדי לעבוד על הישראלים ה'נאצים' אחרי שראיתי אתמול שזה עבד יפהפה..

נכון מאוד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
ערוץ פלסטיני: כוחות צה"ל ליד ביתו של יחיא סנואר בח'אן יונס. הוא אינו נמצא בביתו.
לא בסדר, הם אמרו שהם בדרך, מילא לא רצה להכין קפה ועוגיות, אבל לברוח??
לא יפה :LOL:
לא ברח ולא יברח, הוא בביתו עמוק במרתף, 250 מטר מתחת לאדמה !!

נערך לאחרונה ב:

טאבו

משתמש סופר מקצוען
אליהו ליבמן אביו של אליקים שנחטף לעזה עובר לינץ' מילולי על ידי משפחות חטופים אחרות בפגישה עם קבינט המלחמה. צעקו עליו שהוא שתול כי הודה על המאמצים שנעשו על ידי הממשלה. השר גנץ יצא להגנתו וביקש שיכבדו אותו, שהבן שלו בעזה ושהוא נלחם למען המדינה. (שירית אביטן)
פשוט בושה
קשה לי מאוד לא לשפוט אותם.
אליהו ליבמן הוא אדם שמסר את חייו למען העם והארץ, גיבור ישראל שהציל בגופו יהודים.

ישנם משפחות מסוימות שחושבות שצריך לפעול בדרך מסוימת ופשוט מבזות משפחות אחרות. לא שופטת אותן, אבל למה התקשורת מצדדת רק בצד שלהם?!
למה מציירים את ליבמן כלא לגיטימי?! דווקא את מי שמתעלה מעל הכאב המטורף שלו.

אוף גלות.

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
מה מקור התמונה? סתם סקרנות
למה מציירים את ליבמן כלא לגיטימי?! דווקא את מי שמתעלה מעל הכאב המטורף שלו.
זה מה שקורה כשבוחרים לנהל את הקמפיין שלך אנשים כמו ישי הדס ורונן צור, שדעותיהם הפוליטיות - איך נאמר - לא סוד.
אז הם מסיטים את כל הקמפיין - וגם אותך, לכיוון מסויים...

רחשי הלב

משתמש מקצוען
זה מה שקורה כשבוחרים לנהל את הקמפיין שלך אנשים כמו ישי הדס ורונן צור, שדעותיהם הפוליטיות - איך נאמר - לא סוד.
בפרט של-70% ממשפחות החטופים יש דעות זהות עם שנאת הימין ונתניהו מובנית.

טאבו

משתמש סופר מקצוען
אז הם מסיטים את כל הקמפיין - וגם אותך, לכיוון מסויים...
הם לא בחרו אותם!
לא ביצעו משאל בין משפחות החטופים לגבי מי שייצג אותם.
פשוט הכל קם מהרגע להרגע וקמפיין המחאה פנה לכמה ממשפחות החטופים והציע להם לייצג אותם והם הסכימו.
הם קוראים לעצם 'מטה משפחות החטופים' הם נכסו לעצמם את כל המשפחות תוך מחיקת הקול של חלקן.
זה סיפור הזוי, ממש ניצול ציני.

רוב המשפחות לא יוצאות נגדן, כי יש למטה המון כסף ויחסי ציבור והמשפחות מעדיפות לתמוך במטה כי הוא אכן יכול להשפיע. הן אולי לא מסכימות עם המטה ב100 אחוז אבל הן עסוקות בכאב שלהן.

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
שמעתי ראיון עם אחד מהורי החטופים (לא זוכר מי אבל לא ליבמן) שאומר: הגעתי בתחילת המחאה למאהל החטופים וראיתי שזה אותו אוהל של המחאה נגד הרפורמה רק עם שינוי השם, אמרתי להם שאני לא מוכן שזה יהיה באותו מקום, והזיזו את זה משם קצת.
ברור שזה הסיבה של כל הבלאגן וכמו שאמר מי שאמר: לא הבנתי אתם מפגינים נגד הממשלה זה נראה כאילו החטופים אצל ביבי בבית.

משה ביק

משתמש מקצוען

מובן לכם?
האזעקה הייתה ב: 15:20
הסרטון : 16:04

איך יכול להיות????

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
צביקה מור, אביו של איתן שנחטף לעזה, למימרן ב'קול חי: "החזית העיקרית הייתה בתוך המשפחות. יש משפחות שהשתלטו על ניהול האירוע. הם משתיקים קולות אחרים והיום זה הגיע עד כדי הרמת ידיים ממש. היה צריך לערב את המאבטחים".

עוד אמר צביקה מור למימרן ב'קול חי': "יש אמירה באוויר כבר חודשיים שלא עושים מספיק עבור החטופים. אני לא מקבל את זה. גם מי שלא מאמין לנתניהו יכול לסמוך על גנץ ואייזנקוט. הסיבה לאי חזרת החטופים היא שאנחנו פועלים מול תתי אדם ורק לחץ צבאי ישיב לנו את החטופים. אם זה היה תלוי בי לא הייתי מסכים שהקבינט ייפגש עם המשפחות. ניהול המלחמה צריך להיעשות בשיקול קר וענייני ולא בבכי של משפחות".
הוא בין היחידים שמפמפם את זה מתחילת הלחימה
לא יאמן כמה קור רוח וגבורה יש לאדם הזה! כל אחד אחר במצב שלו, עם בן חטוף בעזה, היה אומר לא מעניין אותי שום דבר יתהפך העולם את הבן שלי אני רוצה הרגע כאן חזרה.
איך הוא מסוגל ככה לחשוב בצלילות ולהבין את ההיגיון של התקיפות? זה בלתי נתפס
(למרות שחקוק לו בעצמות האידיאולוגיה הזאת מאז ומעולם, עדיין זו שעת מבחן והוא עומד בו בצורה בלתי רגילה)

יצחק ק

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים

מובן לכם?

איך יכול להיות????
על הסרטון נראית השעה 16:04 בעוד האזעקה האחרונה בתל אביב היתה בשעה 15:20, 44 דקות קודם לכן. ההסבר האפשרי הוא שהרסיס המתכתי הגדול והכבד נפל לאחר היירוט ונחת על העץ, נשאר שם כ-40 דקות ואז בשלב מסוים מרוב כובד נפל למטה על המדרכה.

ההסבר מסתדר גם מדוע שני הנערים הולכים כרגיל ולא נמצאים במרחב מוגן לשמע האזעקה.

טאבו

משתמש סופר מקצוען
על הסרטון נראית השעה 16:04 בעוד האזעקה האחרונה בתל אביב היתה בשעה 15:20, 44 דקות קודם לכן. ההסבר האפשרי הוא שהרסיס המתכתי הגדול והכבד נפל לאחר היירוט ונחת על העץ, נשאר שם כ-40 דקות ואז בשלב מסוים מרוב כובד נפל למטה על המדרכה.

ההסבר מסתדר גם מדוע שני הנערים הולכים כרגיל ולא נמצאים במרחב מוגן לשמע האזעקה.
אואה נשמע מפחיד
בקרוב פיקוד העורף יודיעו שאסור להסתובב סמוך לעצים לאחר אזעקות...

אגב יש עוד הסבר אפשרי- שהשעון של המצלמה לא מכוון.

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
למעלה מרבע מהכוח הצבאי של חמאס הושמד לחלוטין.
= 2500 לוחמים?
(בתחילת המלחמה אמרו שיש 30.000 חמאסניקים מתוכם כשליש לוחמים עד כמה שזכור לי. רבע מהכוח הצבאי = 2500 בהמות. זה הכל? ב60 יום זה יוצא 42 מחבלים ליום. לא מי יודע מה מרשים. ואיבדנו כבר 80 לוחמים הי"ד)

----------

משתמש מקצוען
= 2500 לוחמים?
(בתחילת המלחמה אמרו שיש 30.000 חמאסניקים מתוכם כשליש לוחמים עד כמה שזכור לי. רבע מהכוח הצבאי = 2500 בהמות. זה הכל? ב60 יום זה יוצא 42 מחבלים ליום. לא מי יודע מה מרשים. ואיבדנו כבר 80 לוחמים הי"ד)
מדברים על למעלה מ 6000 מתוך הערכה של 20000-24000 לוחמים.

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה

מובן לכם?

איך יכול להיות????
שעון לא מכוון. או... פייק.
= 2500 לוחמים?
הרגו מסתמא גם לא "לוחמים" אלא מנוולים אחרים (מודיעין, זרוע מדינית, וכו').
וגם מארגונים אחרים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...