חרבות ברזל הנספח השבועי • 10

הסקר השבועי: האם לאפשר כניסת פועלים פלסטיניים?

• כן. אין ברירה. חסרים פועלי בניין וניקיון וכו'.

• לעולם לא. נמתין כמה חודשים. עד שיגיעו עובדים זרים מארצות נוספות.

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

דולפין כחול

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי

yv14

משתמש פעיל
׳ערוץ 12׳: מטה משפחות החטופים הודיע: מיד בסיום העצרת המשפחות עומדות לעבור ולהתבצר בכניסה לקריה.
הבעיה שמדובר בנושא טעון מאד, ה'בטן הרכה של ישראל'.
אף אחד לא מסוגל לפתוח את הפה מול אמא שמתחננת לראות את הבן שלה בבית.
אבל חשוב להדגיש:
א. 'מטה המשפחות' = ארגוני המחאה, בראשות רונן צור וחבר מרעיו, שמנצלים את הסחיטה הרגשית להלחם בימין ובנתניהו (והתקשורת כמובן חוגגת). יש לא מעט משפחות שאומרות אחרת ומושתקות. (אור, מור, ליבמן, גולדין ועוד.) (ומשפחות הנופלים שדורשות שקורבנם לא יהיה לשווא..)
איך אמר מישהו12? "מטה השמאלנים לחטיפת המשפחות".
ב. זה המבחן הגדול של ההנהגה. האם להעדיף את האינטרס הלאומי (להמשיך להילחם ולהשמיד את האויב עד הניצחון, למרות המחירים המאד מאד כואבים, או את האינטרס הפרטי ('מטה המשפחות', 'ארבע אימהות' ודומיו.)
מנהיג אמיתי צריך לדעת שאי אפשר לנצח לפי הרגש, לעצור את המלחמה עכשיו פירושו '7 באוקטובר' נוסף עוד 20 שנה.

yv14

משתמש פעיל
נתניהו על השאלה למה לא ביטל את הסכמי אוסלו:
30 שנה האשמתם אותי שמנעתי מדינה פלסטינית, עכשיו אתם מאשימים אותי שלא?
א. מי ששואל אותו מעולם עכשיו מעולם לא האשים אותו שמנע מדינה פלסטינית.
ב. בריחה מאחריות - מנהיג צריך לעשות את הדבר הנכון ולא את מה שנראה נכון. אם הרש"פ זה רע - למה לא ביטלת את הסכמי אוסלו? מה זה התירוץ הזה 'אם הייתי מפרק הייתם מאשימים אותי'??

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
'7 באוקטובר'
שמחת תורה. עברי דבר עברית.
א. מי ששואל אותו מעולם עכשיו מעולם לא האשים אותו שמנע מדינה פלסטינית.
לא יודע מי שאל אותו במסיבת העיתונאים, אבל בהחלט השמאל פוסח על שני הסעיפים (באופן קבוע, לא רק במקרה הזה) בהתאם לצרכים פוליטיים.
ב. בריחה מאחריות - מנהיג צריך לעשות את הדבר הנכון ולא את מה שנראה נכון. אם הרש"פ זה רע - למה לא ביטלת את הסכמי אוסלו? מה זה התירוץ הזה 'אם הייתי מפרק הייתם מאשימים אותי'??
יש בזה משהו שטחי - ואתה צודק.
יש בזה משהו מאוד עמוק גם - העם בזמנו רצה את אוסלו, זה די עובדה.
אי אפשר - כמו שהשמאל עושה קבוע - לפסוח על שני הסעיפים. זה לא מצדיק את מה שהוא עשה - אבל זה בהחלט משנה את התמונה.
נ.ב לא הוא מימש את הסכמי אוסלו. רק את הסכמי Y (חברון). שוב, זו טעות נוראית, אבל זו תמונה אחרת. הוא התחייב (כי הציבור רצה) לקיים את זה - ורק את זה, שאר אוסלו זה לא הוא, זה ניסיון טיפשי להפיל עליו את האשמה - ולבטל מהלך כל כך דרמטי של ממשלה קודמת, זה כמעט בלתי אפשרי.
בטח בסיטואציה שבה הציבור רצה את זה.

לא אומר שהסכמי חברון מוצדקים; ממש לא. הם אסון. אבל צריך לדייק בראיית המציאות.
לגבי שאר אוסלו, כאמור, לבטל מהלך כל כך דרמטי של ממשלה קודמת, זה כמעט בלתי אפשרי.

תוהה ומשתומם

משתמש מקצוען
בפעמים הראשונות של מסיבת העיתונאים, זה היה יפה ומרגש, לראות הנהגה מאוחדת ומלוכדת, בדיוק כמו העם שבשדות.

לצערי בשבועות האחרונים, זה נהיה דוחה ובעיקר עצוב, פלטפורמה לניגוח פוליטי האחד של השני מחד, והכנת הטענות (והציבור) לועדת החקירה שתקום אחרי המלחמה מאידך, משל לא קרה כאן כלום בחודשיים האחרונים, ועולם כמנהגו נוהג, רק תגמר המלחמה (ואפי' לפני...), ונחזור להתקוטט ולאכול זה את בשרו של זה, להנהתנו, עצוב וקצת מייאש...

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
'ארבע אימהות'
למותר לציין, שאם היינו נשארים ברצועת הביטחון בלבנון, כנראה לא היינו מקבלים את חיזבאללה בכזו עוצמה על הגבול.

התפיסה ש"החיילים הם הילדים של כולנו" ושאנחנו צריכים לשמור עליהם - במקום שהצבא, שזה תפקידו - ישמור על המדינה, היא אבסורד ואסון.

טאבו

משתמש סופר מקצוען
למותר לציין, שאם היינו נשארים ברצועת הביטחון בלבנון, כנראה לא היינו מקבלים את חיזבאללה בכזו עוצמה על הגבול.

התפיסה ש"החיילים הם הילדים של כולנו" ושאנחנו צריכים לשמור עליהם - במקום שהצבא, שזה תפקידו - ישמור על המדינה, היא אבסורד ואסון.
רק אומרת שלכאלה שלא משרתים בצבא ואין קרובים שם, אז מאוד קל לתפוס את המצב בעיניים קרות.
בתור חרדים שרובנו לא בצבא ואין לנו קרובים חיילים, קל לדבר ככה.

תוהה ומשתומם

משתמש מקצוען

אין לדעת...

אבל כמו שאמרת בהודעתך הקודמת, קשה מאוד לשפוט אירועים של לפני 30 שנה (ובמקרה הזה 23 שנה) בעיניים של היום, אני מניח, שלפני 3 חודשים, היה מאוד לא פופולרי להגיד שהיה צריך להשאר בלבנון, וטוב עשו שיצאו משם, (כך אגב אמרו גם אנשי ימין מובהקים, כיעקב עמידרור וכדו'), והנה חודשיים אחרי, אנחנו חושבים לגמרי אחרת, ובצדק... ומי ערב לנו מה נחשוב עוד חצי שנה?? מישהו יודע מה יהיה בדרום, בצפון, וביו"ש??

כללו של דבר, אנחנו לא נביאים, ולא בני נביאים, אנחנו צריכים להשתדל לעשות את הטוב ביותר לפי ראות עינינו, ובסוף יש אחד שמנהיג אותנו, ואנחנו מאמינים באמונה שלימה, שהוא עשה, עושה, ויעשה, לכל המעשים, גם הביטחוניים, והמדיניים...

yv14

משתמש פעיל
שמחת תורה. עברי דבר עברית.
התכוונתי כמושג. בהתחלה כתבתי שמחת תורה אבל זה היה נשמע כך "עוד 20 שנה שמחת תורה יחזור"
לא יודע מי שאל אותו במסיבת העיתונאים, אבל בהחלט השמאל פוסח על שני הסעיפים (באופן קבוע, לא רק במקרה הזה) בהתאם לצרכים פוליטיים.
לא מדוייק,
אבל כעיקרון - הציבור הימני מאד עיקבי בנושא הזה - לא למדינה פלסטינית ולהסכמי אוסלו, והשמאל הפוך. אז זה קצת לערבב בין הימין לשמאל לומר ש"מה שאני לא אעשה תתקפו אותי". זה לא אותם אנשים..
יש בזה משהו שטחי - ואתה צודק.
יש בזה משהו מאוד עמוק גם - העם בזמנו רצה את אוסלו, זה די עובדה.
אי אפשר - כמו שהשמאל עושה קבוע - לפסוח על שני הסעיפים. זה לא מצדיק את מה שהוא עשה - אבל זה בהחלט משנה את התמונה.
זה לא עובדה, זו דעה שמבוססת על שטיפת מוח תקשורתית. (לא מספיק הבנתי למה אתה מתכוון בשטחי והעמוק, אגב)
ושוב, זה לא משנה מה התקשורת רצתה, לרה"מ יש אחריות לעשות מה שנכון ולא מה שנכון פוליטית.
להיות רה"מ פירושו לעשות מה שנכון ולחטוף ע"ז ביקורת. אין מה לעשות. אף אחד לא מחייב אותו להיות רה"מ...
נ.ב לא הוא מימש את הסכמי אוסלו. רק את הסכמי Y (חברון).
שים לב, הוא אמר שלא ביטלתי.

yv14

משתמש פעיל
רק אומרת שלכאלה שלא משרתים בצבא ואין קרובים שם, אז מאוד קל לתפוס את המצב בעיניים קרות.
בתור חרדים שרובנו לא בצבא ואין לנו קרובים חיילים, קל לדבר ככה.
יש לי המון קרובים בצבא (משפחה, חברים).
בתוך עזה ומחוץ לעזה, בצפון ובדרום.
אבל בכל מקרה -
אני מדבר על ההנהגה.
היא חייבת להסתכל ב'עינים קרות' ולהעדיף את האינטרס הלאומי (שבסוף הוא גם האינטרס הפרטי. כמה משפחות איבדו וכמה יאבדו את יקיריהם בצפון בגלל אהוד ברח וחבר מרעיו שלא ידעו לחשב את האינטרס הלאומי?)

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
בתור חרדים
לא חרדי. דתי לאומי.
לכאלה שלא משרתים בצבא ואין קרובים שם
אז ככה:
שלושה קרובי משפחה - ברצועה, עכשיו.
חבר מהישיבה שנהרג בשמחת תורה.
עוד חברים ברצועה, עכשיו.
קרוב משפחה אחר - בכיר בצה"ל לשעבר, שנפצע בששת הימים.
ועוד ועוד.

מספיק טוב?
(כך אגב אמרו גם אנשי ימין מובהקים, כיעקב עמידרור וכדו')
שיגידו. הרבה בימין קוראים לברק אהוד ברח כבר שנים בגלל זה.
התכוונתי כמושג
שרונן צור טבע. לא משתמש במושגים של ה---- לא יודע איך לקרוא לו.
אז זה קצת לערבב בין הימין לשמאל לומר ש"מה שאני לא אעשה תתקפו אותי". זה לא אותם אנשים..
טוב, אז אתה לא עוקב אחרי דיבורים בשמאל בשנים האחרונות של פינג פונג בצורה עקבית.
זה לא עובדה, זו דעה שמבוססת על שטיפת מוח תקשורתית.
טעות. מה אני אגיד לך?
(לא מספיק הבנתי למה אתה מתכוון בשטחי והעמוק, אגב)
ולכן ההמשך של המשפט הזה לא רלוונטי.

טאבו

משתמש סופר מקצוען
יש לי המון קרובים בצבא (משפחה, חברים).
בתוך עזה ומחוץ לעזה, בצפון ובדרום.
אבל בכל מקרה -
אני מדבר על ההנהגה.
היא חייבת להסתכל ב'עינים קרות' ולהעדיף את האינטרס הלאומי (שבסוף הוא גם האינטרס הפרטי. כמה משפחות איבדו וכמה יאבדו את יקיריהם בצפון בגלל אהוד ברח וחבר מרעיו שלא ידעו לחשב את האינטרס הלאומי?)
לא חרדי. דתי לאומי.

אז ככה:
שלושה קרובי משפחה - ברצועה, עכשיו.
חבר מהישיבה שנהרג בשמחת תורה.
עוד חברים ברצועה, עכשיו.
קרוב משפחה אחר - בכיר בצה"ל לשעבר, שנפצע בששת הימים.
ועוד ועוד.

מספיק טוב?
לכן כתבתי רובנו.
אגב, גם לי יש בני משפחה בצבא (לא בגזרת עזה).

טאבו

משתמש סופר מקצוען

זה לא בית חולים! כוחות צה"ל איתרו אמל"ח בתוך אינקובטורים ומחבלי נוח'בה​

הושלמה הפעילות המשותפת של צה"ל ושב"כ, במרחב בית החולים 'כאמל אדואן', ששימש כמתחם של חמאס בג'באליה; במבצע אותרו אמצעי לחימה ונעצרו כ-90 מחבלים. חלק מאמצעי הלחימה נמצאו בתוך מחלקת תינוקות באינקובטורים
מחבלים מלידה.

תוהה ומשתומם

משתמש מקצוען
לי מאז ומעולם (וכל אנשי הביטחון שדיברתי איתם) היה ברור שזה היה אסון.
כל איש ביטחון לא משוחד מבין את זה.
מכיון שהנושא לא היה 'אתה' כתבתי את מה שהיה נדמה לי, ומה ששמעתי מהרבה אנשים, כולל אנשי ימין מובהקים (עם כי לא בקצה הסקאלה) ויתכן בהחלט שטעיתי. אבל לא זה היה הנושא, מה שבאתי לומר הוא רק, שמה שחשבנו אתמול, לא רלוונטי להיום, ומה שאנחנו חושבים היום, לא בהכרח יהיה רלוונטי למחר, בסוף אנו משתדלים לעשות את הטוב בעינינו (כל אחד הטוב בעיניו), וה' הוא מנהיג את העולם, ומוביל אותו אל התכלית ואל הטוב.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...