דרוש מידע המאמר החדש של קפלר יש למישהו

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
יחד עם זאת - וזה לא נלקח בחשבון במאמר - יש לה נתונים אחרים, שגורמים לה להיות דווקא יותר ריווחית.

דווקא כן נכתב שם, שהיא חרוצה, ישרה, מסורה נאמנה ויציבה.
וכל אחת מאלו היא מעלה גדולה מאד.

מרחבית

משתמש מקצוען
נכתב שם, שהיא חרוצה, ישרה, מסורה נאמנה ויציבה.

ההתרשמות שלי שמעסיקים לא מספיק מתרגמים את התכונות הטובות הללו לחשבון כלכלי מוחשי. הם יגידו, היא חרוצה ומסורה וזה טוב לעסק, אך אני מוציא עליה כך וכך אלפי ש''ח יותר מאחרים.
אך בכמה אלפי ש''ח נמדדות הישרות והמסירות? אם יצליחו בערך לכמת את זה, להעמיד מוחשי אלפי ש''ח רווח מול אלפי ש''ח הוצאות - החשבון יהיה יותר נכון.

נערך לאחרונה ב:

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צריך גם להבין, שבד"כ בעלי חברות הייטק וכדו' הם לא מגיעים מהחברה החרדית. בשביל שיקימו מקום עבודה באיזור חרדי צריך להיות מניע כלכלי כלשהוא. אין להם אידיאל או חזון לסייע בפרנסה ולהחזיק בית של תורה.
למנכ"לי חברת ההיטק שהקימה שלוחה במודיעין עילית - לא היה בה שום ענין אם השכר היה שווה לעובדי המרכז בתל אביב, בשביל מה להם? פחות נח ופחות פרקטי.
החסכון בהוצאות השכר (וגם השכירות, האמת) הוא המניע היחיד שגורמים לקיומם של עשרות תקנים בעיר שלי. בחברה המצוינת שבה אני עובדת ומתוגמלת הרבה פחות מהממוצע בשוק.

racheli537

משתמש מקצוען
D I G I T A L
לא יודעת, עוד לא החלטתי...

ודווקא הייתי שמחה לדון בעניין, ממקום פתוח ולא מיילל.
אם חרדיות הן כה מסורות, למה במטריקס ודומיהן יש שכר נמוך יותר באגף החרדי? האם הפער הוא, לדעתך, רק בגלל ההיצע הגדול של העובדות בערים החרדיות?
כלומר, למה אנחנו לא רואים תורות של מעסיקים שמעוניינים להקים חממות הייטק וסניפי משרדים פיננסיים בערים החרדיות?
למה צריך לסחוב אותם בשיניים, זעיר פה זעיר שם, תוך הצטלמויות עם עסקנים וכתבות מתחנפות בעיתונים, כדי להקים סניף לעובדות חרדיות?

מרגישה צורך לענות לך לעניין מטריקס סניף החרדיות והשכר הנמוך שהוא מציע למרות שזה לא בדיוק הנושא.
בתור מתכנתת עם הרבה שנות ניסיון, שההתחלה היתה במטריקס, וההמשך במקומות מאוד הייטקיסטיים עם שכר בהתאם - שווה לגמרי לשכר החילוניות, אני רוצה מעל במה זו להודות למטריקס מכל הלב על כל שקל שהם משלמים לכל אותם חסרות ניסיון שהם מוכנים להעסיק.
לא בנמצא כמעט עוד מקום אחד טוב לב כמטריקס שמוכן לקחת בנות סמינר חסרות ניסיון ולהעסיק אותם ברמה מקצועית גבוהה, לתת להם קורסים ברמה גבוהה, לתת להם הכשרה מצויינת בתור סטאז' עד שאחרי שנתיים עבודה שם חוטפים את הבנות היוצאו משם בשוק - ועוד לשלם להן על זה!!
יש היום 2 או 3 חברות שמוכנות להעסיק מתחילות - ללא תשלום! וכמעט זהו. אין יותר חברות שמוכנה לגייס חסרות ניסיון כלל.
תודה למטריקס שמשלמים את המינימום הזה בכבוד, שנותנים תנאים מדהימים שלא מחוייבים להם כלל כמו מחלה מהיום הראשון, כמו מקומות ישיבה נפרדים, כמו מקום מטופח ומפנק, כמו מתנות נאות בחגים ופעילויות מהנות מידי פעם.
כל אותם המייללים על מטריקס - לכו תבדקו מה קורה אצל בוגרות הסמינרים מסיימות מסלול תכנות. בנות משוועות לעבוד שם! האלטרנטיבה הכמעט בטוחה היא לשבת בבית כמה שנים ואז ללכת למכור בחנות ממתקים.

ולענייננו - מטריקס החילונית בדרך כלל לא מעסיקה מתכנתים מתחילים ולכן השכר שם רב יותר. דבר נוסף - מטריקס החילונית אינה משרד רב קומות שמעסיק אנשים בהייטק כמו מטריקס החרדית. עובדי מטריקס החילונית מפוזרים במשרדים כעובדי קבלן וממילא ההוצאות עליהם פחותות. מטריקס לא מסדרת להם מחשבים, לא נותנת להם הכשרה על ימין ועל שמאל, לא אחראית על פעילויות בעבורם ולא על פינת קפה וכסאות נוחים. אי אפשר להשוות בין מטריקס החילונית לבין מטריקס גלובל החרדית. בכל מקרה - השכר דרך מטריקס החילונית הוא גם נמוך יחסית לשוק. אם יש לכם אופציה - לכו על חברה אחרת.

לרוב החילונים בהייטק יש עדיין בורות גדולה מאוד לגבי החרדים ואלו שכן מעסיקים חרדים, בדרך כלל מאוד משבחים. יש רבים שאכן מעדיפים את החרדיות. כמו רבים ממשרדי הממשלה.

צליל בגיל

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
כמו שכתבו לפני
המטריקס העובדות החרדיות נףמתחילות במינוס
יש להן שנתיים להשתלם ולהשלים חומר שלא מכינים אותם בלימודים במסגרת החרדית.
בנוסף, יש את העניין הקבוצתי
ברגע שסוגרים דיל עם קבוצה זה גורם שאלו ששוות יותר מבחינת המקצועיות מקבלות שווה וחבל.
יש לבנות הצעירות. נטיה להגיע לקבלה בקבוצות זה גם מוריד את המחיר.

ולעניין התפוקה של האשה החרדית מנתוניה החרדיים-
כמובן שזה אינדיבידואלי
ישנן נשים חזקות הרבה יותר ממקבילותיהן החילוניות

הפוך על הפוך

משתמש מקצוען
לא בנמצא כמעט עוד מקום אחד טוב לב כמטריקס שמוכן לקחת בנות סמינר חסרות ניסיון ולהעסיק אותם ברמה מקצועית גבוהה, לתת להם קורסים ברמה גבוהה, לתת להם הכשרה מצויינת בתור סטאז' עד שאחרי שנתיים עבודה שם חוטפים את הבנות היוצאו משם בשוק - ועוד לשלם להן על זה!!
עם כל הכבוד עדיין לא צריך להפוך אותם לארגון חסד,
השיקולים שלהם הם כלכליים נטו ללא שום קשר לטוב לב או לסיבות רוחניות אחרות.
הם סה"כ חברת כח-אדם שהחליטה להרוויח על חשבון צרכיה של הציבור החרדי כמו אינטרנט, ישיבה נפרדת וכו'.
נכון שהם מסייעים לעובדות ללא ניסיון אך האם אנו צריכים להודות להם על השפלת העובדות החרדיות ועל ההעסקה בשכר מינימום (הנגרמת בעקבות אחוזי תיווך שהם מנכים מהשכר המקורי הגבוהים בהרבה מחברות כח-אדם אחרות)???
שימו לב לדברי רשב"י המובאים בגמ':
"פתח ר' יהודה ב"ר אלעאי בשבח הרומיים ואמר: כמה נאים מעשיהן של אומה זו, תקנו שווקים תקנו גשרים תקנו מרחצאות. ר' יוסי שתק. נענה רשב"י ואמר: כל מה שתקנו לא תקנו, אלא לצורך עצמן תקנו".
כלומר, אפשר להנות מהגשרים ומהמרחצאות ברומי או מחברות כמו מטריקס, אך בל נשכח שכל מה שתקנו לא תקנו אלא לצרכיהם בלבד
ומפה עד להודות להם ולהוקירם - הדרך רחוקה...

ט תהילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
הם סה"כ חברת כח-אדם שהחליטה להרוויח על חשבון צרכיה של הציבור החרדי כמו אינטרנט, ישיבה נפרדת וכו'.
נכון שהם מסייעים לעובדות ללא ניסיון אך האם אנו צריכים להודות להם על השפלת העובדות החרדיות ועל ההעסקה בשכר מינימום (הנגרמת בעקבות אחוזי תיווך שהם מנכים מהשכר המקורי הגבוהים בהרבה מחברות כח-אדם אחרות)???
"פתח ר' יהודה ב"ר אלעאי בשבח הרומיים ואמר: כמה נאים מעשיהן של אומה זו, תקנו שווקים תקנו גשרים תקנו מרחצאות. ר' יוסי שתק. נענה רשב"י ואמר: כל מה שתקנו לא תקנו, אלא לצורך עצמן תקנו".
כלומר, אפשר להנות מהגשרים ומהמרחצאות ברומי או מחברות כמו מטריקס, אך בל נשכח שכל מה שתקנו לא תקנו אלא לצרכיהם בלבד
לא כל חברה עם מניעים טובים
צריכה לעבוד בהתנדבות

אתה במקומם לא היית עושה קופה??
אם יש להם יתרונות:
העסקת עובדות בסביבה חרדית מעולה
והעסקה ללא נסיון,
אז יש לזה מחיר

הפוך על הפוך

משתמש מקצוען
לא כל חברה עם מניעים טובים
צריכה לעבוד בהתנדבות

אתה במקומם לא היית עושה קופה??
אם יש להם יתרונות:
העסקת עובדות בסביבה חרדית מעולה
והעסקה ללא נסיון,
אז יש לזה מחיר
אכן, אני אישית גם נהנתי מהם מצד אחד
אך מצד שני צריך להכיר בעובדות והעובדות הם שהיחס מצידם כלפי העובדות החרדיות פוגע ומזלזל,
הם מודעים לצרכים החרדיים ולעובדה שאלו יגיעו אליהם בכל מצב בשביל התנאים הרוחניים שהם נותנים.
בסופו של דבר, הם אלו שהכניסו את המושג של שכר מינימום לעולם ההייטק והורידו את הרף של העובדות החרדיות.
ושוב, יכול להיות שאנו מרוויחים מהם, אך עדיין לא צריך להודות להם מכל הלב על טוב ליבם וכו'..
בתור מתכנתת עם הרבה שנות ניסיון, שההתחלה היתה במטריקס, וההמשך במקומות מאוד הייטקיסטיים עם שכר בהתאם - שווה לגמרי לשכר החילוניות, אני רוצה מעל במה זו להודות למטריקס מכל הלב על כל שקל שהם משלמים לכל אותם חסרות ניסיון שהם מוכנים להעסיק.

אמא5

משתמש מקצוען
  • לא יודעת אם הדיון פה צריך להיות דווקא על מטריקס, יש עוד חברות היום שמעסיקות חרדיות בתנאים דומים.
  • בכל מקרה- וזאת נקודה חשובה מאד - בור ששתית ממנו מים אל תזרוק בו אבן.
לכל אותן נשים שצברו את הניסיון הראשוני שלהן במטריקס, (או במקום דומה) והיום עובדות בזכות אותו ניסיון במקומות אחרים ומתוגמלות יפה - אני לא מבינה איך אפשר לבוא בטענות למעסיק הראשון.
הרי כל מה שהגעתן אליו הוא בזכות שנות העבודה במטריקס.
ואנחנו אמורות להיות בוגרות מספיק כדי לשים בצד את היחס וכל החוויות האחרות שפגעו לנו באגו (גם אני חוויתי)- כי בתכל'ס הרווחנו המון כתוצאה מהעבודה שם.​
  • מבחינת השכר במטריקס, מדובר לגמרי בחוקים רגילים של היצע וביקוש. רוב הנשים החרדיות, וברוך ה' וטוב שכך, רוצות לעבוד במקום חרדי, ומוכנות לשלם על כך. כיון שבמטריקס יודעים את זה, אין להם מוטיבציה להשוות את השכר לשכר במקומות מקבילים לא חרדיים. מצד שני, אני אישית מכירה ושמעתי על נשים שעובדות במטריקס ומתוגמלות לגמרי כמו בשוק הכללי, אבל מדובר במקרים לא רבים מאד, שבהם יש למטריקס צורך בידע וביכולות של העובדת, וחשוב להם לשמר אותה אצלם. כמו כן, עובדת שמכירה ביכולותיה ומשווקת אותן בצורה טובה, יכולה להגיע גם במטריקס בהרבה מקרים לתנאים טובים בהרבה משל מקבילתה הענווה.
  • גם עובדת מנוסה ממקום אחר (אפילו ממקום חרדי) עם יכולות וניסיון מעולה, תתוגמל טוב אם תגיע עם ציפיות שכר שמכירות בערכה.
  • ולמה אנחנו לא רואים תורות של מעסיקים שרוצים להגיע לערים החרדיות? כי ככלל, בהייטק המעסיקים רוצים את העובדים קרוב אליהם. (יש תמיד יוצאים מהכלל אבל זאת ההתרשמות שלי אחרי הרבה שנים של עבודה בחברות הייטק) כמו כן, השוק היום לא מחפש להוזיל עלויות אלא לקבל את התמורה המקצועית (שוב, התרשמות שלי ולא מגובה מחקרית, אבל אני די מעורה ומתמצאת) - וכיון שמטריקס משווקת את השירות שלה כדרך להוזיל עלויות, הם בכלל לא נמשכים אליהם.
  • העסקת עובדות חרדיות בצורה כשרה בתוך חברות ההייטק היא לדעתי הדרך להגיע לתגמול מספק לעובדת ההייטק החרדית, אבל מדובר באתגר גדול (שמיושם בהצלחה במקומות מסויימים).
  • עוד נקודה שחשבתי עליה אתמול בבית, טיפ קטן לכל עובדת בתחום, כדי להיות עובדת מעולה, שמוערכת ומקודמת, כדאי מאד לפתוח ראש. לנו, כנשים חרדיות, שחונכו (וב"ה שכך!) לציות מגיל צעיר, קשה לפעמים כשאנחנו נמצאות בסיטואציה מסוימת בעבודה שבה דברים לא עובדים, ליזום פתרונות מעצמנו. יוזמה אישית היא בסיס למצויינות בהייטק, ולכן חשוב מאד, כשאנחנו נמצאות בסיטואציה של קוד שלא מתקמפל, צורך בטסטים שלא ממומש, סביבה שלא משתדרגת, או כל אתגר אחר, לנסות לחשוב בעצמנו איך אפשר לפתור את הבעיה או לייעל את התהליך. לא לחכות שיעזרו לנו- אלא לעשות כל מאמץ לפתור ולייעל את הדברים לבד. אפשר לכתוב סקריפטים, לבדוק בSTACK OVERFLOW, למצוא ספריות בGITHUB, (כמובן שצריך לידע את ראש הצוות בכך שהדברים כרגע לא עובדים, אבל באותו מידה ליידע אותו מה אנחנו עושות כדי לפתור את הבעיה.) היכולת הזו, של מציאת פתרונות וקידום תהליכים בצורה עצמאית, מוערכת מאד בתעשייה.

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מידיעה ברורה והיכרות קרובה: מטריקס יודעים לשלם מצוין כשיש להם ענין בעובדת מסוימת ותותחית, מה שמחדד את הנקודה של ביקוש והיצע. יש במצבת שלהם עובדות שקרובות יותר ל20K מאשר ל-10
אני אישית מסתכלת על השנתיים הראשונות אחרי ההכשרה- כסטאז' לכל דבר.
ואתם לא מביאים בחשבון שב5000 ש"ח אנשים מתקיימים ויש להם לחם חלב מטרנה וטיולים. שימו בצד רגע את העגבניות והביצים. אם לא מטריקס לא היו מאות מקומות עבודה. עובדה.

racheli537

משתמש מקצוען
D I G I T A L
כנראה שאת לא כל כך מכירה את שוק המתכנתים (ולא באזור המרכז).
אין מקום שמקבל מתחילות. סליחה, יש כמה מקומות שמוכנים, אבל בלי לשלם להן כלל.
אז כן, תודה למטריקס.
לא חושבת שהם מפסידים על העובודת. הם בהחלט מרויחים.
אבל עדיין תודה על המיזם שהקימו שנותן מקום תעסוקה למאות בנות מתחילות שרובן לא מוצא מקום עבודה אחר שיהיה מוכן לקחת אותן כמתחילות. בנות שהולכות לעבוד שם הן לא מנוצלות כלל. האלטרנטיבה האחרת היא לעבוד בחינם. יש אולי בת או שתיים במחזור שמוצאות מקום עבודה אחר שמעסיק בשכר יותר גבוה. האחרות - מטריקס ודומיו.

chyz

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
דווקא כן נכתב שם, שהיא חרוצה, ישרה, מסורה נאמנה ויציבה.

אז אם מהכוון הזה הן כן רווחיות למעסיק, למה הן לא מתוגמלות על כך?

אני יודעת מאדם מאד קרוב שפתח בית תוכנה אחד במרכז - לחילוניות, ואחד בקרית ספר - לחרדיות,
והוא אומר בעצמו שמשרד החרדי הוא הרבה יותר רגוע ולא צריך לעמוד על העובדות ולראות מה הן מספיקות, לעומת המשרד החילוני שהוא צריך לעקוב אחרי העובדות כל הזמן...

vhsvchch

משתמש מקצוען
זה לא ממש פיר בעיניי להעלות כאן מאמר שקפלר לא העלתה לכאן ולדרוש ממנה תשובות.
תרפו, זה שאתם נוכחים איתה באותו הפורום וזה שהיא מזדהה בשמה המלא, זה לא אומר שכל מה שהיא עשתה או אמרה בחייה הפרטיים אמור להעלות לכאן לפולמוס.
טעות
@אמא5 מסכים עם כל מילה שאמרת.!!
נשים חרדיות הן מעולות ותפוקתן בשוק העבודה כפול ומכופל.
בנוגע להייטק אכן מדובר בצרה ידועה שהן לא מתוגמלות מסיבה כזו או אחרת.
אך בשאר התחומים כמו ראיית חשבון וכד' מהיכרותי האישית הן מתוגמלות בדיוק כמו מקבילתן החילוניות ויותר.
נכון אבל לא בצורה כזו גורפת
לא יודעת, עוד לא החלטתי...

ודווקא הייתי שמחה לדון בעניין, ממקום פתוח ולא מיילל.
אם חרדיות הן כה מסורות, למה במטריקס ודומיהן יש שכר נמוך יותר באגף החרדי? האם הפער הוא, לדעתך, רק בגלל ההיצע הגדול של העובדות בערים החרדיות?
כלומר, למה אנחנו לא רואים תורות של מעסיקים שמעוניינים להקים חממות הייטק וסניפי משרדים פיננסיים בערים החרדיות?
למה צריך לסחוב אותם בשיניים, זעיר פה זעיר שם, תוך הצטלמויות עם עסקנים וכתבות מתחנפות בעיתונים, כדי להקים סניף לעובדות חרדיות?
באף מקום אין תורות כאלו:)

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עוד נקודה שחשבתי עליה אתמול בבית, טיפ קטן לכל עובדת בתחום, כדי להיות עובדת מעולה, שמוערכת ומקודמת, כדאי מאד לפתוח ראש. לנו, כנשים חרדיות, שחונכו (וב"ה שכך!) לציות מגיל צעיר, קשה לפעמים כשאנחנו נמצאות בסיטואציה מסוימת בעבודה שבה דברים לא עובדים, ליזום פתרונות מעצמנו. יוזמה אישית היא בסיס למצויינות בהייטק, ולכן חשוב מאד, כשאנחנו נמצאות בסיטואציה של קוד שלא מתקמפל, צורך בטסטים שלא ממומש, סביבה שלא משתדרגת, או כל אתגר אחר, לנסות לחשוב בעצמנו איך אפשר לפתור את הבעיה או לייעל את התהליך. לא לחכות שיעזרו לנו- אלא לעשות כל מאמץ לפתור ולייעל את הדברים לבד. אפשר לכתוב סקריפטים, לבדוק בSTACK OVERFLOW, למצוא ספריות בGITHUB, (כמובן שצריך לידע את ראש הצוות בכך שהדברים כרגע לא עובדים, אבל באותו מידה ליידע אותו מה אנחנו עושות כדי לפתור את הבעיה.) היכולת הזו, של מציאת פתרונות וקידום תהליכים בצורה עצמאית, מוערכת מאד בתעשייה.
ביג לייק!

מרחבית

משתמש מקצוען
במאמר של @רותי קפלר מדובר על תחשיב הגיוני של מעסיק: כמה עובדת תורמת לעסק שלו מול כמה הוצאות יש לו עליה.
כפי שצוין, לפעמים יש טעות בתחשיב הזה, כאשר יושר חריצות מסירות נאמנות ועוד - לא נכנסים לטבלאות האקסל.

תחשיב אחר קשור להיצע וביקוש. לפי זה בעיקר פועלים כוחות השוק, והמודעות לזה תגרום לדרכי פעולה מתאימות, כגון להתמקד בנישה מיוחדת בתוך תחום רווי.

מחשבות שצפו לי היום על היצע וביקוש: נניח שהייתי מעוניינת בעוזרת לעבודות הבית. הייתי מבררת על מישהי טובה שלוקחת 60 ש''ח, ועל מישהי טובה לא פחות שלוקחת 40 ש''ח. הגיוני שאקח את זו שמבקשת 40 ש''ח.
אם שוק העוזרות היה מוצף מאוד, וכתוצאה מכך, כמה וכמה עוזרות טובות היו מבקשות בלית ברירה 10 ש''ח (עזבו רגע שכר מינימום), אשאל את עצמי: למה לקחת ב 40, כשיש ב 10? תחשיב הגיוני פשוט, לא?
ובכל זאת הייתי מרגישה שאני מנצלת את העוזרת שלוקחת רק 10 ש''ח. וזאת משתי סיבות: 1. התמורה של 10 ש''ח איננה מתגמלת בשום צורה את עבודתה הקשה והטובה. 2. לפי התחשיב שלי, היה משתלם לי לקחת עוזרת גם ב 40 ש''ח. נניח שב60 ש''ח הייתי חושבת פעמיים או לוקחת רק מחוסר ברירה. אך ב40 ש''ח היה משתלם לי מלכתחילה. אלא מה, יש לי אפשרות לקחת ב 10 ש''ח...למה שלא אנצל את זה?...
אז נכון שאף אחד לא מכריח אף אחד ובסך הכל מגיעים להסכם. והעוזרת יכולה (לפחות בתיאוריה) לחפש מעסיקה אחרת או מקצוע אחר, ובכל זאת...

לא יודעת מה עושים בפועל במקרה כזה. אך זו כן נקודה חשובה למחשבה. הכי טוב ובריא כשיש מצב של WIN-WIN (=כל המשתתפים מרוויחים). המעסיק והעובד מסכמים על עסקה שטובה באמת לשניהם. ושניהם מרוויחים ממנה בצורה מספקת. כוחות השוק לא תמיד מאפשרים להגיע למצב כזה. זה מה שגורם לפעמים לתחושות של ניצול. (מצד העובד או מצד המעביד - כשיש עובד נדיר שמבקש הון). הבעיה היא, שאין לזה פיתרון פשוט. וקשה לדרוש ממעסיק או מעובד - שיתעלמו ממה שההצע והביקוש מכתיבים או מאפשרים.
ועדיין, בתוך האילוצים, חשוב שנשים מול עיננו את השאיפה לעסקה של WIN-WIN.

נערך לאחרונה ב:

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
כנראה שאת לא כל כך מכירה את שוק המתכנתים (ולא באזור המרכז).
אין מקום שמקבל מתחילות. סליחה, יש כמה מקומות שמוכנים, אבל בלי לשלם להן כלל.
אז כן, תודה למטריקס.
לא חושבת שהם מפסידים על העובודת. הם בהחלט מרויחים.
אבל עדיין תודה על המיזם שהקימו שנותן מקום תעסוקה למאות בנות מתחילות שרובן לא מוצא מקום עבודה אחר שיהיה מוכן לקחת אותן כמתחילות. בנות שהולכות לעבוד שם הן לא מנוצלות כלל. האלטרנטיבה האחרת היא לעבוד בחינם. יש אולי בת או שתיים במחזור שמוצאות מקום עבודה אחר שמעסיק בשכר יותר גבוה. האחרות - מטריקס ודומיו.

איפה עובדים כל החילונים חסרי הנסיון?
או שלחילונים תמיד יש נסיון - מהצבא ומההתנסות העצמאית בסביבה האינטרנטית?

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יש הרבה שמגיעים ישר מהצבא, ולפעמים לומדים לתואר תוך כדי לימודים.
ויש גם משרות סטודנט.

racheli537

משתמש מקצוען
D I G I T A L

להרבה מהם ניסיון מהצבא ואז הם מבוקשים מספר 1 בחברות ההייטק,
ולאלו שלא - יש לפחות תואר ראשון. אינטל, מובילאיי (דוגמאות מירושלים..) ועוד הרבה חברות גדולות וחשובות ייתנו להם צ'אנס מיידי.
לבוגרות הסמינרים אין תואר -> ממילא כל מקומות העבודה שמקבלים מתחילים עם תואר וציונים גבוהים, יורדים מהחשבון -> ממילא לא נותר הרבה יותר ממטריקס.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
לבוגרות הסמינרים אין תואר -> ממילא כל מקומות העבודה שמקבלים מתחילים עם תואר וציונים גבוהים, יורדים מהחשבון -> ממילא לא נותר הרבה יותר ממטריקס.

אבל באשכולות אחרים ואולי גם כאן, החבר'ה המתכנתות הסבירו שהיום אף אחד לא מסתכל בכלל על תואר. העיקר היכולות והכישורים.

racheli537

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אבל באשכולות אחרים ואולי גם כאן, החבר'ה המתכנתות הסבירו שהיום אף אחד לא מסתכל בכלל על תואר. העיקר היכולות והכישורים.
קודם כל זה לא נכון בהרבה במקרים. שוב לדוגמת אינטל - הם לא מקבלים עובד בלי תואר, ולא משנה כמה הוא מוכשר ויכול. אינטל זו דוגמה אחת לחברה גדולה. כנ"ל הרבה חברות גדולות אחרות כמו גם בסטארטאפים רבים.
דבר שני - זה נכון בחברות מסויימות אצל מתכנתים בעלי ניסיון שניתן לבדוק אותם בדרכים אחרות כמו ע"י המלצות, מבחנים וכו.
וגם מקומות שלא דורשים תואר - מועמד שיש לו תואר יקבל בדרך כלל עדיפות.

אגב, תואר הוא גם אחד הפרמטרים לחישוב שכר במחשבוני שכר של חברות רבות. בחברה הקודמת שעבדתי בה, השתמשו במחשבון שכר בו תואר תורגם לשכר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה