הייתן משאירות תיק בכניסה לחנות הומה?

אהובה ו

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אז למה תינוק כן?

כמעט לקחתי אחד מאד חמוד איתי הביתה היום :eek:

במקום זה הרגעתי אותו במשך 3-4 דקות כשהוא צורח :eek:

ניסיתי לקרוא לאמא שלו ״של מי התינוק הזה? מישהו השאיר פה תינוק?״ בקול גבוה, אך אין קול ואין עונה :confused:

לבסוף היא הגיעה ולא הבינה על מה המהומה :eek:

וגם זה כי אנשים הלכו לחפש אותה...

שירה בנט

משתמש צעיר
הכי הזוי זה שהאמא בטח לא הבינה מה את רוצה ממנה בכלל?
למה אמהות לא תופסות את זה שתינוק לא קונים בהכל בשקל.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אולי די לחנך אמהות ע"ג הפורום?

9876

משתמש רשום
זה באמת נושא חשוב.
אז כל מי שיש לו משהו לחדש בעניין-מוזמן. רק שיבדוק קודם כאן וכאן אם הוא לא חוזר על מה שכבר נכתב:)

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אם כבר מדברים על הנושא - אז אמהות יקרות תשגיחו טוב טוב על הילדים שלכן!
ומעשה שקרה לי אתמול:
ירדתי מהרכבת הקלה בתחנה מרכזית בירושלים בשעת צהריים הומה, יחד עם בני בן הכמעט 3, והלכנו יד ביד, הוא התעייף וביקש שארים אותו, ועזב לשניה את היד שלי.
באותו רגע מופיע מאחורי אדם שנראה כאברך והתחיל להרים אותו!!
(לרגע הייתי בטוחה שזה בעלי או אולי אחד מאחי מרוב שהוא עשה את זה בטבעיות)
צעקתי עליו, והוא עזב את הילד והתרחק מהמקום במהירות, ואני נשארתי המומה במקום עד שהיה ממש רחוק ממני.
כל זה קרה כשהילד ממש צמוד אלי, ואני רואה כל כך הרבה מקרים שילדים רצים במרחק כמה מטרים מהאחראי עליהם... (ולא נדבר על הסכנה שהילד ירוץ לכביש לפני שההורה יספיק להגיע אליו)

אהובה ו

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אני חושבת שזה ענין של מודעות. אז אפשר להעלות שרשור ישן ולעצבן אנשים, או שאפשר להזכיר לכל הנשים העסוקות בערב פסח, שהתינוק שלהן יותר חשוב מצלחות חד פעמיות.

וגם עם אף אחד לא היה לוקח את התינוק, מי משאיר ילד במקום שהוא לא יכול לראות או לשמוע אותו? גם בבית אתן נותנות להם לבכות בלי לבדוק מה קרה?

וד״א, לא רציתי להרים תינוק לא לי (בסוף יאשימו אותי בחטיפה :( ) רק בעדינות הורדתי לו את המעיל וניגבתי לו את הזעה (חם היום בירושלים...) מסכן...

9876

משתמש רשום
נכתב ע"י אהובה ו;2497944:
אני חושבת שזה ענין של מודעות. אז אפשר להעלות שרשור ישן ולעצבן אנשים, או שאפשר להזכיר לכל הנשים העסוקות בערב פסח, שהתינוק שלהן יותר חשוב מצלחות חד פעמיות.

וגם עם אף אחד לא היה לוקח את התינוק, מי משאיר ילד במקום שהוא לא יכול לראות או לשמוע אותו? גם בבית אתן נותנות להם לבכות בלי לבדוק מה קרה?

וד״א, לא רציתי להרים תינוק לא לי (בסוף יאשימו אותי בחטיפה :( ) רק בעדינות הורדתי לו את המעיל וניגבתי לו את הזעה (חם היום בירושלים...) מסכן...

מצטערת, לא התכוונתי לעצבן.
רק זה היה נראה עוד אשכול קלאסי של הודעת פתיחה הגיונית שאיכשהו מובילה לאשכול של עשרות עמודים שבסוף בכלל נמחק...

mini mouse

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
ומה תגידו על העובדה המעצבנת שיש חנויות שדורשות את זה? "היי גברתתתתתת! אין כניסה לעגלה לחנות. תשאירי אותה בחוץ! הלו שמעת את שם???????"
הייתי בהלם לרגע. ומאז כף רגלי לא דורכת בחנות הזו.
להשאיר בחוץ ללא שמירה? ולא בינתיים אין לי עוד ילד גדול יותר להשאיר לשמור, וגם אם כן. הייתי חוששת כפליים על שניהם.

מצד שני, אולי זו כף זכות על האישה ההיא מההודעה הראשונה.............

בלון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י אהובה ו;2497944:

יש כאלו.

במדינת ישראל, כאשר ילד שגילו פחות משנה נפטר במוות פתאומי, יש נטייה למערכת לקרוא למוות שכזה: " מוות עריסה". בעיניי העניין מקומם, אבחון של מוות בעריסה נעשה אך ורק לאחר שלילת כל גורם אחר לסיבת מוות וזה לא יכול להיעשות בלא בדיקה מקיפה.

ובכל זאת, מוות בעריסה הוא גורם קיים. אנחנו יודעים שתינוקות מתים ממוות בעריסה, אבל אנחנו גם יודעים שאחרי בדיקה יסודית 1 עד 5 אחוז מאותם מקרים שנקבעו מראש כמוות בעריסה היו בעצם מקרי רצח. אז מוות בעריסה עדיין נחשבת כסיבת המוות השכיחה ביותר בתינוקות עד גיל שנה. אולם ישנם סיבות אחרות למוות פתאומי אצל פעוטות

מרבית מקרי המוות בתינוקות לא נבדקים בצורה יסודית. אני מחלק את סיבת המוות, או את בדיקת סיבת המוות ל – מספר סיבות:

פיקוח נפש: התעללות והזנחה הם ללא ספק נושא של פיקוח נפש, כי מי שהתעלל עד מוות בתינוק אחד, סיכון סביר מאד שתינוקות אחרים, או ילדים אחרים באותה משפחה ואפילו האמא, או האבא, בן הזוג, יהיו בסכנה. לכן יש חשיבות מאד גדולה לזהות האם זה מה שקרה.
הזנחה – מי שהזניח ילד אחד ואנחנו לא מטפלים ולא מלמדים אותו איך לטפל נכון בילד, או איך לטפל נכון בילדים, כי הרבה פעמים הזנחה נובעת מחוסר ידע, מחוסר מוּדעות ולא תמיד מרשעות או חוסר רצון, אז ילדים אחרים עלולים למות.
דוגמה למקרה כזה זה תינוק שהגיע אלי מת, תינוק בן 3 חודשים, הגיע ללא רוח חיים, כאשר הוא הושאר במיטתו בקומה השנייה של הבית בשעה 11:00 בלילה, וכשהלכו לבדוק מה מצבו ב – 13:00 בצהרים, הוא נמצא ללא רוח חיים. הוא הגיע אלי באבחנה של מוות בעריסה.
זה לא מוות בעריסה. חד משמעית לא מוות בעריסה מקרה כזה. (ד"ר יורם בן יהודה)

טרוצער

משתמש סופר מקצוען
לחנות שאין כניסה לעגלות- לא נכנסים!!!
(במיוחד אם זו חנות למוצרי או בגדי תינוקות, ויש כאלה...)
ולגבי הורים מזניחים- אי אפשר לחנך לצערנו, כי הם מזניחים גם בבית כשאף אחד לא רואה, אז מהמקרים הבודדים ברחוב כשמישהו מעיר להם- הם לא יתחנכו- לצערנו.

אספרה

כל מה שצריך כדי שמילים שהשמעתם יגיעו אל הדף
מנוי פרימיום
נכתב ע"י mini mouse;2498047:
ומה תגידו על העובדה המעצבנת שיש חנויות שדורשות את זה? "היי גברתתתתתת! אין כניסה לעגלה לחנות. תשאירי אותה בחוץ! הלו שמעת את שם???????"
הייתי בהלם לרגע. ומאז כף רגלי לא דורכת בחנות הזו.
להשאיר בחוץ ללא שמירה? ולא בינתיים אין לי עוד ילד גדול יותר להשאיר לשמור, וגם אם כן. הייתי חוששת כפליים על שניהם.

אני קבוע עונה: "חבל, הפסדתם לקוחה".
מסתובבת והולכת.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
אני פעם הגעתי לחנות בגדי ילדים
והמוכרת אמרה לי שלא ניתן להכניס עגלה (הן היו באמצע לסדר סחורה והיו קרטונים ריקים על הרצפה)
ביקשתי מהן שיוציאו את הקרטונים (הריקים!) כי הם יכולים רגע להיות בחוץ, לעומת זאת התינוקת שלי - לא! היה חם ואני לא יכולה להנות לי מהמזגן בזמן שהיא בחוץ
מדובר בחנות עם חלון שקוף ואני הייתי בכל מקרה 2-3 מטר ממנה ועם קשר עין כל הזמן
אבל עדיין, יש רעש ואני לא יכולה לשמוע אם היא בוכה פתאום.
התחלתי לראות בגדים, אחרי רגע היא התחילה לבכות
פשוט עזבתי את החנות, ומאז לא יצא לי להגיע אליה שוב.

זהר מושקוביץ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י איצ2;2498302:
כמה תינוקות נחטפו כבר בכניסה לחנויות??

וכבר היו דברים מעולם..
אישה גלמודה שהיתה מעט מעורערת בנפשה לקחה אחד כזה
ועד ששמו לב היא כבר היתה על אוטובוס רחוק משם
כשמצאו אותו היא אמרה להם יש הרבה הם לא ישימו לב, גם אני רוצה אחד

הילדים הם האוצרות שלנו ולא משנה כמה אחים יש להם/ כמה אנחנו טרודים בערב חג/ כמה חשוב לנו להיכנס לחנות זו.

צריך לפקוח עינים!

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
חע,
הצחיק אותי.
בדיוק השבוע נכנסתי לקידישיק בכיכר השבת.
ז"א,ניסיתי להכנס אחרי שהצלחתי להשחיל עצמי במחסום העגלות שבכניסה,רק כדי להגיע לדלת ולגלות שבפנים סדום ועמורה.

אגב - מסתבר שהרבה מאד אמהות משאירות גם תיקים בחוץ.

קבצים מצורפים

• עגלות.jpg
    KB 683.9 · צפיות: 13

ממני

משתמש צעיר
נכתב ע"י איצ2;2498302:

הבעיה היחידה היא לא רק חטיפה, זה באמת משהו שאנחנו כמעט לא שומעים עליו.
שבוע שעבר הייתי בחבקוק (חנות סגורה), בתוך החנות אחת האמהות השאירה לבד תינוקת בת שנה ומשהו בתוך העגלה והלכה. פתאום שמתי לב שהתינוקת הפוכה לגמרי, התברר שהאמא שמה אותה ליד משחק ממש מושך והיא התכופפה אליו עד שהיא הצליחה להתהפך ממש (היא היתה קשורה אבל עדיין תנוחה ממש לא נוחה). התינוקת לא פצתה את פיה גם שהסדרתי אותה טוב בעגלה.
לא חושבת שהיית רוצה שזה יקרה לילדים שלך

אהובה ו

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
לא הבנתי למה אי אפשר להחזיק את התינוק? או לבוא לבדוק עליו?

אהובה ו

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י איצ2;2498302:

כמה אסונות קרו, לאו דוקא בכניסה לחנויות, כי הורים לא השגיחו על הילדים שלהם????

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה