מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען

על פוטנציאל הנדל"ן במזכרת בתיה, קריית עקרון ובני עי"ש​

העלייה באזור שמכונה "עוטף רחובות" הצליחה להפתיע אפילו את בני המקום, אבל כשמסתכלים על מפת התחבורה המתוכננת מבינים שהפוטנציאל גדול. יו"ר הוועדה המרחבית של האזור: "הקרבה למרכז תחלחל, המחירים יעלו". ומה המחיר למ"ר?
איציק יצחקי | 24/02/2024 08:19

"בני עי"ש, ישוב קטן של 7,000 איש הולך לגדול ל-30 אלף. יש בו פוטנציאל אדיר. לא הרבה שמעו עליו, אבל בני עי"ש והאזור שלו הופכים בשנתיים האחרונות למפלצת נדל"ן". מי שאמר את הדברים האלה הוא אלון יוניאן, יו"ר הועדה המרחבית לתכנון ובניה, שאחראית על שלושה ישובים בסביבה. בנוסף לבני עי"ש, גם מזכרת בתיה וקרית עקרון כלולות במשולש הזה. פעם המועצה פיקחה על גן יבנה וגדרה, אבל היום הן בחוץ.
מזכרת בתיה (גוגל מאפ)
צמודי קרקע במזכרת בתיה (גוגל מאפ)

השיחה עם יוניאן נעשתה בעקבות בדיקה שמגלה כי מדובר באחד האזורים בעלי הפוטנציאל הגדול באזור השפלה. "עוטף רחובות", כפי שאנחנו מכנים אותו - אזור שבו המפה התחבורתית תשתנה בקרוב ואולי תעלה גם את מחירי הדירות.

בני עי"ש קרוי על שם הרב עקיבא יוסף שלזינגר, אבל בני המקום שמעו לאחרונה כי היישוב עתיד לשנות את שמו ל"שדות". השם הזה מוכר לכל חובב נדל"ן בעיקר בשנה האחרונה, בשל ריבוי המכרזים של רמ"י, שמרבה לפרסם מכרזים לבנייה רוויה אבל גם של צמודי קרקע. היישוב הזה, שמכיל לא מעט יוצאי העדה התימנית והרוסית, נמצא בפריים לוקיישן - הוא צמוד דופן לגדרה ועל פי הציפיות, הוא עשוי להגיע למחירי גדרה, שעומדים היום על 22-25 אלף שקל למ"ר. המחירים כיוםבבני עי"ש נעים סביב 19-20 אלף שקל למ"ר, אבל ככל שהפיתוח יואץ, כך המחירים כנראה יעלו.

"לקח הרבה זמן, אבל בסוף הסכם הגג נחתם והוא מקדם את היישוב", מספר לנו יוניאן. "יש כמה סוגי מכרזים גם בניה רוויה, גם בית אבות, גם דיור להשכרה, מאות אלפי מטרים של שטחי תעסוקה ומסחר. היום צמודי קרקע זה מצרך מבוקש מאוד בין גדרה לחדרה, ולכן אנשים באים לכאן".
בני עיש (גוגל מאפ)
20 אלף שקל למ"ר. בני עי"ש (גוגל מאפ)
מה פוטנציאל הצמיחה של האזור?

"קח את מזכרת בתיה. זה אזור מטורף, לאנשים ברמה סוציו אקונומית גבוהה. 28 אלף שקל למ"ר, זה הרבה מאוד כסף. לא יודע אם זה יפתיע, המחירים שם עוד יעלו וכדאי לקנות היום באזור. קודם כל, רוב הקרקעות פרטיות, בעוד שנתיים יקדמו תכנית לעוד 3,500 יחידות דיור, אבל השוס הוא שטח תעסוקה על תחנת הרכבת, כך שתוך שנתיים יתחילו עבודות חיבור של כביש 411 שמחבר מרחובות עד טל שחר, ארבעה נתיבים לכל כיוון. איפה נמצא הכסף? במפה התחבורתית. רוצים לבצע חיבור, מחלף, לכביש 6. מה זה אומר? שמזכרת בתיה תהפוך לפריים לוקיישן, עם חיבור מהיר לכביש 1, 3 ו-6. אין שום סיבה שהפוטנציאל הזה לא ימומש".
מה קורה בקריית עקרון?
"שם בונים הרחבה, 1,260 יחידות דיור דרך דירה בהנחה, כשהמחירים נעים סביב 18-19 אלף שקל למ"ר. קריית עקרון היא לא מה שהייתה פעם. אני גר ביד בנימין, המחירים כאן נעים סביב 19-20 אלף שקל למ"ר. האזור פה מדהים, אתה יכול להבין לבד מה הפוטנציאל. מי שחושב קדימה, יודע שבעוד עשור יגיע לכאן גם המטרו. הקרבה למרכז תחלחל, המחירים יעלו בקרוב ובעוד עשור. כל מפת התחבורה תשתנה. תחשוב מה יקרה: אפשר יהיה לגור בקריית גת או באר שבע או בנתיבות ואופקים ולעבוד במרכז, יש רכבת מהירה".
אלון יוניאן (פרטי)
רוצו למזכרת בתיה. יוניאן (פרטי)

זה יצמצם פערים בין ת"א לפריפריה?
"אני מעריך שהמחירים בתל אביב ימשיכו לעלות, אבל בצורה מינורית. חשבתי שתהיה עצירה מוחלטת בגלל המלחמה, אבל אנשים חשו בטוחים יותר לעבור למרכז שהוא אזור בטוח יותר ולכן המחירים עדיין יציבים. אני חושב שאזור השפלה יוביל את העליות, גם גדרה וגן יבנה הם אזורים טובים. עוטף רחובות זה אזור עם התפתחות מטורפת, כשיקימו בגדרה ובני עי"ש רכבת בעוד חמש שנים זה ישנה את הסביבה. אני מדבר על מחלף, כבישים מהירים. קריית עקרון צמודה למזכרת בתיה, וזה יקפיץ את המחירים בשני היישובים".
מה יקרה למחירי הנדל"ן ב-2024?
"יעלו. הריביות עדיין גבוהות אבל ירדו, הביקוש יגדל, אבל ההיצע מאוד קשיח, כך שתהיה התפרצות ביקושים. ההיצע יילך ויקטן. ממה שאני יודע, רמ"י עצרו מכרזים כי הם מחכים שהביקושים יגדלו. לוקח זמן עד שיתחילו פרויקט, יש בעיה של חומרי גלם בעיקר בגלל החות'ים וזה תקע את נתיבי הסחר ומייקר עלויות הובלה. שלישית, בגלל המלחמה אי אפשר להעסיק פועלים. אין לך כוח עבודה, מחכים לעובדים זרים, אבל הם לא מגיעים במאסות"

שוקי פרוגר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
מעניין, כי באתר רשום 'עדיין לא התקיימה ההגרלה'..
כתוב גם:
הבהרה: הנתונים המוצגים באזור זה מתעדכנים מדי כמה ימים, וייתכן שהם אינם משקפים את המצב המדויק לרגע זה. הנתונים המעודכנים ביותר שמורים במערכות משרד הבינוי והשיכון.

התמר

משתמש פעיל
מצרף כאן טבלה עדכנית יותר של טל זכריה הכוללת את המכרז בקרית גת (ועוד מקומות שלא נכנסו בסופו של דבר להגרלה) - ואכן לפי התחשיב שלו המחירים דומים מאד למה שכתבתי:
קרית גת צפון (ציבור כללי) - דירת 100 מ"ר 1.38 מיליון
קרית גת מערב (ציבור חרדי) - דירת 100 מ"ר 1.18 מיליון
האם ההגרלות שהיו לאחרונה בקרית גת זה ליד הקריה החרדית,
היינו יש משמעות לקריה למה שיבואו לשם הרבה חרדים,
או שזה אזור נפרד לגמרי ?

התמר

משתמש פעיל
מדובר באיזור נפרד.
אז לכאורה לא אמור להיות עליה גדולה בקרית גת הותיקיה עקב כך שיגיעו מסות של חרדים לאזור,
כמו שקרה בבית שמש לדוגמא ? או שאני טועה.

כמו כן, האם יש באזור שכן מגיעים אליו הציבור החרדי בקרית גת דרך המחיר למשתכן
עסקאות ששוות במחיר ? וכן פריסייל 80/20 וכו' ?

תודה !

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
רוצה להציע לו משהו.

אולי תנסה אצל נתיב
אם תרצה יש לי קשר מסויים עם קניג שבונה הרבה בבית שמש, אולי אוכל לסייע לך.

אם תרצה תוכל לשלוח למייל המצורף בחתימה שלי כאן למטה.

מאור התורה

משתמש פעיל
אז לכאורה לא אמור להיות עליה גדולה בקרית גת הותיקיה עקב כך שיגיעו מסות של חרדים לאזור,
כמו שקרה בבית שמש לדוגמא ? או שאני טועה.
לדעתי (הבלתי מקצועית) זה כן ישפיע ומאד
כמו לדוגמא בבית שמש שהמחרים בקריה החרדית הושפעו מרמה ד' אפילו שזה אזורים נפרדים

התותח מאמזון

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הבוקר נפתחה ההגרלה בסבב השישי של תכנית "דירה בהנחה".
במהלך הימים הקרובים ימשך הליך ביצוע ההגרלות ל-6,816 דירות ב-72 הפרויקטים, הפרוסים ב-16 יישובים ברחבי הארץ, ביניהם: רחובות, אלעד, ירושלים, קריית עקרון, פתח תקווה ועוד.
התוצאות צפויות להימסר לזוכים במהלך החודש.

אחת מיוחדת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
במהלך הימים הקרובים ימשך הליך ביצוע ההגרלות ל-6,816 דירות ב-72 הפרויקטים, הפרוסים ב-16 יישובים ברחבי הארץ, ביניהם: רחובות, אלעד, ירושלים, קריית עקרון, פתח תקווה ועוד.
מתי אמורים לקבל תוצאות מה נחשב אצלם "ימים קרובים"?

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
שבוע הבא הולך להיות סופר מרתק בבית שמש. מלבד הבחירות המסקרנות ביום שלישי הבא, עומד להיסגר יום קודם לכן מכרז מחיר מטרה על 120 יח"ד ברמה ג' 2 (בין רחוב יונה בן אמיתי לרח' יחזקאל הנביא), במחירים חסרי תקדים.
כעת נותר רק לחכות ולראות האם יהיה זוכה במכרז.

נראה שהמכרז נסגר ללא הצעות. כנראה לא היה אטרקטיבי מספיק ליזמים. חבל!

הגולם החולם

משתמש מקצוען
נראה לי 'הליך ביצוע ההגרלות' שם נעשה באופן ידני...

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
@בית שמשניק
אפשר הסבר על הסיבוב השני של ההגרלות?
למי זה מיועד, כמה דירות מיועדות למחוסרי דיור, כמה למשפרי דיור עפ"י מה זה נקבע ומי יכול להרשם?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה