מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

הגולם החולם

משתמש מקצוען
מצד החוק מותר להשכיר את הדירה
יש איסור רק למכור אותה
האיסור הוא עד 7 שנים ממועד הזכיה או 5 שנים ממועד קבלת היתר בניה, לפי המוקדם משניהם.
אהה
הייתי בטוח שאסור
אז שתי שאלות, אם מותר חוקית מה עלה על דעתך שאסור הלכתית ומה צורך בהיתר רבנים על זה?
שנית, למה מראש להירשם למקומות שאולי תגור ולא לשכור ולהשכיר לכתחילה, ולהירשם רק לפי שורת הרווח הסופית, או סיכוי הזכיה?
אשמח לתשובות

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
לפי מה שאני מבינה מהפורום, מי שהוא בן המקום בקרית גת , יכול לשמוח כבר מעכשיו?
ואין לו צורך להרשם לעוד הגרלה נכון?
@בית שמשניק
נכון להיום זה כך. אבל זה לא ייגמר ב100% זכייה. יש 924 דירות מוקצות לבני מקום, ונכון לעכשיו יש 834 בני מקום רשומים (להגרלה הכי מבוקשת), ברגע שהמספר הזה יעבור את ה924 (והוא יעבור), כבר לא יהיה מובטח לכל נרשם דירה (למרות שהסיכויים עדיין יהיו מאד גבוהים).

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
אז שתי שאלות, אם מותר חוקית מה עלה על דעתך שאסור הלכתית ומה צורך בהיתר רבנים על זה?
שנית, למה מראש להירשם למקומות שאולי תגור ולא לשכור ולהשכיר לכתחילה, ולהירשם רק לפי שורת הרווח הסופית, או סיכוי הזכיה?
א. היתר הרבנים לא קשור לחוקי המדינה, אלא לנידון אחר - האם מותר לשומר מצוות להשכיר דירה לחילוני, או שהוא עובר על איסור לפני עור וכדו'.
ב. זה תמיד נחמד יותר לגור בדירה של עצמך ולא להתגלגל בדירות שכורות, או להסתבך עם מציאת שוכרים בדירה שלך.

אחג

משתמש מקצוען
ב. זה תמיד נחמד יותר לגור בדירה של עצמך ולא להתגלגל בדירות שכורות, או להסתבך עם מציאת שוכרים בדירה שלך.
זה לא רק פחות נחמד לשכור ולהשכיר, אלא הרבה פעמים גם לא ריוחי בכלל בגלל אי מציאת שוכרים מכל מיני סיבות, וזה נזק כלכלי מצטבר,
אצל אנשים מן השורה שיש להם דירה אחת באיזה יישוב חילוני מרוחק ומנסים להשכיר אותו, זה נגמר המון פעמים במכירת הדירה אחרי כמה שנים של אי יכולת עמידה בתשלום משכנתא + שכירות, וחובות מצטברים...

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
מעיון במצב ההרשמה בקרית גת, נראה בבירור שמספרי הנרשמים ל3 מההגרלות המיועדות לחרדים (2345 2349 2358) נמוך בכ200 ממספרי הנרשמים בהגרלות האחרות, מה שכנראה אומר שיותר ממה שהציבור החרדי נמנע מלהירשם בצפון, הציבור הכללי נמנע מלהירשם במערב.
מצד שני, ב2 הגרלות אחרות המיועדות לחרדים (2340 2341) מספרי הנרשמים מקבילים להגרלות האחרות, כך שהמגמה הנ"ל אינה ברורה לגמרי.

rikigra

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
מה ההסבר לכך שיש פערים בתוך ערים בכמות הנרשמים??
לדוגמא באלעד פער של קרוב ל200 בין הגרלה אחת לאחרת .

שמעון המקורי

משתמש מקצוען
אהה
הייתי בטוח שאסור
אשמח לתשובות
דבר ראשון תיקון טעות קטנה שלי
אפשר למכור את הדירה 5 שנים מקבלת טופס 4 (ולא מקבלת היתר בניה) או 7 שנים מיום הזכיה.

בקשר לשאלות:
יש כאלו שיש להם חששות עם חילול שבת בבית שלך וחמץ בפסח וכו' - אבל שוב זה מותר הלכתית ואכמ"ל.

בנוגע לשאלה השניה - אני נרשמתי מלכתחילה למקום שאני לא יוכל לגור בו אבל שם היה יותר רווח וסיכוי לזכות.

מי שחושש מכל מיני חששות... יכול להיות באמת שאם הוא כך מרגיש זה לא מתאים לו.
מי שלא חושש סתם, אין שום סיבה לא לעשות את זה.

בית דגן - 48% 1.1 מיליון
בני עי"ש - 400K 20%
ירושלים - 900K 23%
מודיעין - 900K 30%
מעלות - 500K 39%
פתח תקווה - 900K 27%
צפת - 650K 41%
קריית גת - צפון - 25% 470K. מערב - 35% 650K
קריית עקרון - 900K 39%
רחובות - קרית ההגנה - 23% 550K. קרית משה 33% 800K
נראה לי שהבנתי את העיקרון של חישוב ההנחה, ועם כל זאת לא זכיתי להבין כיצד יש הנחות כה גבוהות, למשל 'בית דגן' או 'ירושלים', האם מה שהנך טוען זה שהשומה שהמדינה עשתה נמוכה בחצי מליון ממחיר השוק ? 'קרית גת-צפון' איכשהו עוד החליק לי בגרון שיכול להיות טעות של 200 אלף, אך הסכומים האחרים ?

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
נראה לי שהבנתי את העיקרון של חישוב ההנחה, ועם כל זאת לא זכיתי להבין כיצד יש הנחות כה גבוהות, למשל 'בית דגן' או 'ירושלים', האם מה שהנך טוען זה שהשומה שהמדינה עשתה נמוכה בחצי מליון ממחיר השוק ? 'קרית גת-צפון' איכשהו עוד החליק לי בגרון שיכול להיות טעות של 200 אלף, אך הסכומים האחרים ?
ברוב המקומות (חוץ מבני עיש קרית גת וקרית מלאכי) אין שום הגבלות על ההנחות. יש רק שומה אחת שניתנה לפי המחיר ב2020, שממנה מורידים 20% או 300K. עקב עליות מחירי הנדלן בשנים האחרונות, ברוב המקרים השומה הנ"ל נמוכה מאד ממחיר השוק הנוכחי, ולכן ההנחה מגיעה להרבה יותר מ20% או 300K, כאשר בבית דגן זה השיא, וההנחה מגיעה לקרוב ל50% ולסכום בלתי נתפס של למעלה ממיליון ש"ח.

נערך לאחרונה ב:

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
מה ההסבר לכך שיש פערים בתוך ערים בכמות הנרשמים??
לדוגמא באלעד פער של קרוב ל200 בין הגרלה אחת לאחרת .
לפעמים זה נובע מטעות של הנרשמים שאינם יודעים שהם יכולים להירשם לכל ההגרלות בעיר, ונרשמים רק להגרלה אחת (שמעתי באופן אישי הרבה שטעו בזה), ולפעמים זה נובע מסיבה רצינית, כמו פעם מחירים בין קבלנים שונים בתוך העיר, כמו למשל המצב כרגע באלעד שיש פערים של למעלה מאלף ש"ח למ"ר בין ההגרלות השונות, ולכן בהגרלות היקרות יותר (2369 2366) יש פחות נרשמים.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
הנתונים שם ממש לא עדכניים באלעד יש מעל 6000 נרשמים ושם מופיע 2000 ומשהו
האתר אכן תקוע רוב הזמן, אלא שמדי פעם אם לוחצים על רענון וממתינים הוא משחרר עדכון.
חבל מאוד, כי זה באמת אתר מעולה שיכול מאד להועיל לנרשמים.

יהודה מנרה

משתמש חדש
האם כל ההגרלות נעשות באותם רגעים או שמא יש פער בהגרלות שמתחילים מהגרלה מסוימת ואז מסננים את הזוכים בה וממשיכים הלאה בלעדיהם? זה נפק"מ בשבילי אם להירשם ל-3 ערים או להישאר עם העיר האחת שמועדפת עלי בצורה ממשית נניח במקרה הזה קרית גת האם בכלל להירשם גם לצפון העיר או להישאר על המערב?

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
האם כל ההגרלות נעשות באותם רגעים או שמא יש פער בהגרלות שמתחילים מהגרלה מסוימת ואז מסננים את הזוכים בה וממשיכים הלאה בלעדיהם? זה נפק"מ בשבילי אם להירשם ל-3 ערים או להישאר עם העיר האחת שמועדפת עלי בצורה ממשית נניח במקרה הזה קרית גת האם בכלל להירשם גם לצפון העיר או להישאר על המערב?
כל הגרלה נערכת בפני עצמה והזוכים נפלטים משאר ההגרלות. סדר ההגרלות הוא על פי מספרם הסידורי.
אם אתה לא רוצה להשתתף בשום הגרלה שיכולה לפלוט אותך מקרית גת מערב, אז תירשם רק להגרלות האלו, ובנוסף תבחר עוד 2 ערים קטנות יותר (עם מספרי הגרלות גבוהים יותר), למקרה שאם לא תזכה בקרית גת מערב תוכל לזכות במקום אחר.

צחית

משתמש מקצוען
לי יש שאלה יותר קשה למה לא משדרים בשידור חי
את ההגרלה כמו שעושים בלוטו?
ופה עושים את זה במסתרים העסק שם לא כ"כ ברור
ותשובה לשאלה שלך הם אומרים שזה תלוי לפי גודל העיר עיר יותר
גדולה ההגרלה לפני

שמואל הגבר

משתמש רשום
יש לי הון עצמי של 250 אלף עד 300 אלף
לאיפה כדאי לי להרשם?
אני רוצה להשקעה- לשכור ולהשכיר או למכור
נרשמתי לקרית גת אבל לאלעד ובני עייש נראה לי לא הגיוני להחזיר סכומים כאלה- אם דירה סטנדרטית של 100 מטר עולה 1650000 .
ושאר הערים אין הרבה סיכויי זכייה...
השאלה שלי אם עדיף להירשם לשם על האחוזי זכייה הקטנים לדירות הקטנות או שכדאי להירשם בקריית עקרון שקצת יותר זול (ועדיין יש אחוזי זכייה יפים) או משהו אחר

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
יש לי הון עצמי של 250 אלף עד 300 אלף
לאיפה כדאי לי להרשם?
אני רוצה להשקעה- לשכור ולהשכיר או למכור
נרשמתי לקרית גת אבל לאלעד ובני עייש נראה לי לא הגיוני להחזיר סכומים כאלה- אם דירה סטנדרטית של 100 מטר עולה 1650000 .
ושאר הערים אין הרבה סיכויי זכייה...
השאלה שלי אם עדיף להירשם לשם על האחוזי זכייה הקטנים לדירות הקטנות או שכדאי להירשם בקריית עקרון שקצת יותר זול (ועדיין יש אחוזי זכייה יפים) או משהו אחר
לדעתי עדיף להירשם למקומות עם אחוזי זכייה סבירים.
אופציות אפשריות:
קרית עקרון
אשקלון
רכסים
(קריית שמונה ומעלות נראים לי מקומות פחות טובים להשקעה בימים אלו...)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה