הגמ"ח המרכזי - מסקנות וסיכומים (כי הציבור כבר השתעמם ונטש את האשכול הקודם...)

מצב
הנושא נעול.

ססגונית

משתמש פעיל
מידיעה ברורה - מונטג עצמו התנגד מעורבות של הגמ"ח בכל מיזם של קרקעות חקלאיות, כמו השיווק של רוזנטלר בגבעת זאב.
וכמו שכתב הנציג החשוב פנחס רובין הגמ"ח המרכזי עובד עם קבלנים ע"מ להוזיל עלויות, אבל לא בהשקעות מפוקפקות כדורות עילית (או בורות לילית).
מה שמונטג ניגש לשם הוא מאותה סיבה שכתב מי שכתב שתמורת משכורת שמינה על כלום כל אחד היה ניגש לכך.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
גם אם הרב מונטג מנהל את 2 הפרויקטים במקביל, זה לא אומר שיש קשר בינהם.
ואני חושבת שצריך לעשות פה הפרדה לגבי דורות עילית.
לקדם רעיון של עיר בשומרון זה דבר חשוב וראוי ומצוין שיתעסקו בו אנשי ציבור.
לשווק את הרעיון בשלב התחלתי כזה תמורת כסף רב ולהגיד שהוא כבר ביצוע זו הטעיה של הציבור ועוול.
אבל העובדה השניה לא צריכה להעיב על הראשונה. ומאחר ומונטג נכנס לספור אחרי שהשווק הגרוע הזה קרה, אי אפשר להאשים אותו בזה. הוא לא אחראי על השווק. מצד שני אם הוא יצליח בקידום הרעיון כולם יהיו נשכרים.
אז בבקשה, תנו לו את הזמן להוכיח מה הוא מסוגל במישור הזה. ולא יצא לנו כלום מלפסול את האיש ואת יתר פעליו בגלל הטעיה שווקית מזעזעת שמישהו אחר בצע.
אני לא אקנה קרקע חקלאית בדורות עילית כי זו השקעה כלכלית מסוכנת. אבל אני בהחלט יעקוב ואיחל שהמיזם הזה יצליח. ושימצאו ספונסרים אחרים עד שזה קורה.

הארז

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
אבל העובדה השניה לא צריכה להעיב על הראשונה. ומאחר ומונטג נכנס לספור אחרי שהשווק הגרוע הזה קרה, אי אפשר להאשים אותו בזה. הוא לא אחראי על השווק. מצד שני אם הוא יצליח בקידום הרעיון כולם יהיו נשכרים.
לא נכון
השיווק עדיין בעיצומו כולל הדגשה שאפי' הבולדוזר מבית שמש הצטרף....

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לא נכון
השיווק עדיין בעיצומו כולל הדגשה שאפי' הבולדוזר מבית שמש הצטרף....
נו אז, מי שאחראי על שווק וגיוס כספים ממשיך במלאכתו הנלוזה. מה את רוצה ממונטג?
זה לא אומר שהבולדוזר לא עושה עבודה טובה שבשבילה הביאו אותו (לא הביאו אותו לגיוס כספים אלא הערכה שלי שלאור נסיונו בקידום תכנון ובניה הם מקוים שהוא ידע לפעול במקומות הנכוכנים). הרי מישהו צריך לקדם את המיזם הזה. גם אם הוא מוטל בספק, מישהו צריך לבדוק את זה ולנסות לקדם את זה וכולנו מקוים שבסוף זה גם יצליח. (אגב, אני גם לא אומרת שמונטג כן עושה עבודה טובה, אני פשוט אומרת שזה מוגזם לקטול בן אדם בגלל שהוא הצטרף לפרויקט שיש לו חסרונות וודאי וודאי שזה מוגזם לשים לעז על פרויקט אחר שלא קשור, פשוט חבל שאנשים יקבלו החלטות לפי הגיגים לא רלונטים (גם אם הם חשובים ונכונים, לגופו של נושא הם לא רלונטים))

בקצרה, תרשים הזרימה שערכו כאן, לא נכון בעיני:
דורות עילית הוא מיזם שלילי (לא נכון, הוא פשוט מנסה לגייס כספים בצורה שלילית)
ולכן מונטג שקשור אליו הוא שלילי (לא נכון, התגייסות שלו למיזם (שנעשתה בטח מטעמים כלכליים אישיים) היא דווקא דבר חיובי שיכול להועיל)
ולכן הגמח המרכזי שמונטג מנהל הוא שלילי (לא נכון, מונטג מנהל אותו כבר שנים ועושה רושם שהכל עובד שם כמו שצריך)

ד.ב.

משתמש מקצוען
הקרקע שם איננה דבר שלילי היא פשוט קיימת ולקרקע מעבר לקו הירוק ללא שום תוכנית לבניה יש מחיר [והוא נמוך מאוד מאוד!]
לשווק את הקרקע הזו למגורים במחיר של קרקע למגורים ללא הבהרה מתאימה שכמעט אין סיכוי ראליי לבנות שם דירות בטווח של עשרות שנים קדימה, זה שלילי מאוד.

vhsvchch

משתמש מקצוען
בקצרה, תרשים הזרימה שערכו כאן, לא נכון בעיני:
ולכן מונטג שקשור אליו הוא שלילי (לא נכון, התגייסות שלו למיזם (שנעשתה בטח מטעמים כלכליים אישיים) היא דווקא דבר חיובי שיכול להועיל)
ולכן הגמח המרכזי שמונטג מנהל הוא שלילי (לא נכון, מונטג מנהל אותו כבר שנים ועושה רושם שהכל עובד שם כמו שצריך)
השאלה שלי היתה למה בויקיפדיה נכתב שהגמח המרכזי משקיע בדורו תילית?
לא אומר שאף אחד מהם רע.

הגמ"ח המרכזי

משתמש פעיל
בגלל שאני לא דובר של הרב מונטג אני יגיד מה שנראה לי אישית מתוך היכרות רבת שנים.

הרב מונטג הוא בולדוזר של עשייה. את כל מה שרואים ברמה ג' 1 ו 2 ורמה ד' וה' זה הכל עבודה סיזיפית שלו במשך עשור. קראו לו 'שר השיכון החרדי' וזה כנראה לא סתם.
לכן, למרות היותו מנכ"ל הגמ"ח המרכזי ב"ה ביד רמה! הוא חייב כעת לאחר שהסתיים פרק בית שמש לקחת פרויקט גדול מתוך שליחות שהוא חי איתה לאורך כל השנים (מי שמכיר אותו יודע שהוא חדור שליחות מאוד!)
ולכן מובן מאליו שהוא הלך על פרויקט שכזה, לאור הניסיון שיש לו מול משרד השיכון ועוד. ק"ו שמדובר על כך ששכרה בצידה (אין לי ידיעה בענין זה).

לגבי עצם ההשקעה ב'דורות עילית' אני חושב שמי שמשקיע שם כסף שאין לו, או שממשכן את כל אשר לו וחושב שתוך כמה שנים הוא הופך לרוטשילד, הוא פשוט טועה!! טעות חמורה!!
'דורות עילית' זה רעיון נפלא לטווח ארוך, שאם יתממש הוא ייתן פתרון ענק נוסף לציבור החרדי, אך חייבים חייבים להבין שיש סיכויים רבים שזה ייתקע איפשהוא באמצע. ולכן ההשקעה בזה היא לטווח ארוך מאוד בלבד! ומכסף מיותר שמיועד להשקעה ולא מהלחם והחלב של אברך בבית.
להזכירכם! גם ביתר עילית הייתה חלום וכולם צחקו על הרב פריימן ז"ל שלא יקרה כלום והוא לא עצר וקמה עיר לתפארת ב"ה. כנ"ל מודיעין עילית ועוד. בלי חלומות אין פתרונות!
מי שטועה לחשוב אחרת, ומחליט להאשים את מי שכן מנסה לקדם את זה, אנא ממנו שיזיז את האצבע ויאשים רק את עצמו בלבד!!

איך מצטרפים לגמ"ח אתם יודעים. כן?

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
חייבים חייבים להבין שיש סיכויים רבים שזה ייתקע איפשהוא באמצע. ולכן ההשקעה בזה היא לטווח ארוך מאוד בלבד! ומכסף מיותר שמיועד להשקעה ולא מהלחם והחלב של אברך בבית.

מכסף מיותר שלא מיועד להשקעה , ולא ללחם וחלב.

כסף שמיועד להימורים בלבד.

{כסף שמיועד להשקעה משקיעים בהשקעות בטוחות, לא בהשקעות ש90% תיכשלנה ו10% שיהיה רווח מיזערי לנינים}

נערך לאחרונה ב:

הארז

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
'דורות עילית' זה רעיון נפלא לטווח ארוך, שאם יתממש הוא ייתן פתרון ענק נוסף לציבור החרדי, אך חייבים חייבים להבין שיש סיכויים רבים שזה ייתקע איפשהוא באמצע. ולכן ההשקעה בזה היא לטווח ארוך מאוד בלבד!

הרב ברוורמן לא כ"כ מסכים עם מה שאתה כותב

בית יפה

משתמש פעיל
מוזר שאיש ציבור כמו מונטג לא מבין את המשמעות של ההתגייסות שלו לדורות עילית

ולא-אין קשר לזה שהגמח המרכזי מתנהל עד כמה שידוע לי ביושר ובשקיפות
מבחינתי -עצם זה שהורידו את ההרשמה למקסימום גיל 3 -זה אומר שהחישובים שם איך להחזיק את הגמח לאורך שנים

הארז

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
ולי נראה שאתה לא כ"כ מבין את מה שכותב הרב ברוורמן [לא ראיתי כעת, אלא מזכרון]
והנה ציטוט מדבריו: גם אם השטחים האלו יאושרו בסופו של דבר לבניה, הרי שהבניה תעשה באופן של קבוצות רכישה המונות מאות בני אדם, שאין שום קשר ביניהם, דבר שימנע כמעט כל סיכוי לבניה מעשית,
הכתבה המלאה כאן

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה