הגמ"ח המרכזי - מסקנות וסיכומים (כי הציבור כבר השתעמם ונטש את האשכול הקודם...)

מצב
הנושא נעול.

avim10

משתמש מקצוען
והנה ציטוט מדבריו: גם אם השטחים האלו יאושרו בסופו של דבר לבניה, הרי שהבניה תעשה באופן של קבוצות רכישה המונות מאות בני אדם, שאין שום קשר ביניהם, דבר שימנע כמעט כל סיכוי לבניה מעשית,
הכתבה המלאה כאן
ולכן לא טוב לשווק אותו בפורמט כזה ובשלב כזה.
מעבר לזה, קבוצות רכישה הם דבר שעבד בכמה מקומות, פחות טוב או יותר טוב, זה ברור שזה מעלה מאד את הסיכון לרווח, ובהתחשב בנתונים נוספים למיזם הזה, זה מכפיל אותם, ויצר מצב שזה ממש לא מקום להשקיע בו את הכסף שלך. בהחלט, וזה מה שכתב הרב ברוורמן.
אבל להסיק מזה שאיש ציבור שמנסה לקדם בניה שם עושה דבר שלילי, זה פשוט אי הבנה.

הארז

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
אבל להסיק מזה שאיש ציבור שמנסה לקדם בניה שם עושה דבר שלילי, זה פשוט אי הבנה.
להסיק כזה דבר מדברי זה אי הבנה
הגמח המרכזי כתב שזה רעיון נפלא לטווח ארוך כלומר להשקעה למי שיש
וע"ז הגבתי שהרב ברוורמן אומר שגם לטווח הארוך זה לא מומלץ

ובזה סיימתי את הדיון
במיוחד שדי סטינו מנושא האשכול

נערך לאחרונה ב:

avim10

משתמש מקצוען
להסיק כזה דבר מדברי זה אי הבנה
הגמח המרכזי כתב שזה רעיון נפלא לטווח ארוך כלומר להשקעה למי שיש
וע"ז הגבתי שהרב ברוורמן אומר שגם לטווח הארוך זה לא מומלץ

ובזה סיימתי את הדיון
במיוחד שדי סטינו מנושא האשכול
מסכים אתך בהחלט, פשוט לא ציטטת את הקטע הנכון מדברי הגמח המרכזי, ולכן לא הבנתי על מה אתה מלין.

עריכה: הציטוט שלך לא נכנס משום מה בתגובה, התכוונתי לזה

ד.ב.

משתמש מקצוען
להזכירכם! גם ביתר עילית הייתה חלום וכולם צחקו על הרב פריימן ז"ל שלא יקרה כלום והוא לא עצר וקמה עיר לתפארת ב"ה. כנ"ל מודיעין עילית ועוד. בלי חלומות אין פתרונות!
מי שטועה לחשוב אחרת, ומחליט להאשים את מי שכן מנסה לקדם את זה, אנא ממנו שיזיז את האצבע ויאשים רק את עצמו בלבד!!
ההבדל בין ביתר ומודיעין עילית ולדורות עילית הוא עצום,
1. כשבנו את ביתר לא הייתה שום הקפאה מעבר לקו הירוק, מה שאם כן היום שזה שנים רבות לא הוקם שום יישוב חדש למעט הישוב למפוני עמונה שגם הוא ללא סמל ישוב.
2. ביתר ומודיעין עילית שווקו במחירים זולים, לעומת המחירים המבוקשים כאן רק עבור הקרקע.
3. ביתר ומודיעין עילית נבנו ע"ח היזם ובמימונו כך שהוא דאג באמת ובתמים לקידום העניין ולא הסתיר מעצמו שום סיכונים, מה שאין כן כאן מבקשים מהציבור שישקיע בניסיונות של משהוא אחר.
4. בזמן שנבנו ביתר ומודיעין עילית בנו ערים נוספות שלא צלחו [ע"ע עמנואל] כך שאין כן ודאות להצלחה גם באם יצליחו לבנות שם ישוב.

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
נו באמת....
בוויקפידיה כמעט כל אחד יכול לפתוח ולכתוב מה שבא לו
בשיווק של אפיקים רוזנטלר בגבעת זאב הייתה הקדמת הלוואות לחברי הגמ"ח המרכזי למרות שזה היה עסקה מפוקפקת (מהכרות אישית של משפחה שקנתה שם יחידה בגלל הגמ"ח המרכזי ועכשיו כשהבת שלהם בשידוכים אין להם מה לתת)

שלושה נקודות שאני חושב שצריך להדגיש בנושא:

1) מונטג הוא לא טיפש, והוא מבין היטב שהכניסו אותו על מנת לגייס עוד פראיירים, וכל הבאנרים שרצו באתרים על מנת לשכנע אנשים חדשים לקנות לוו בשם והתמונה שלו, והוא מבין את זה היטב.
אז לומר שהוא הגיע רק על מנת להציל זו בדיחה גרועה.

2) מה שכותב כאן הנציג שאין קשר לגמ"ח המרכזי למיזמים כאלה, זה לא מדוייק בלשון המעטה.
כאחד שלילדיו הגדולים יש יחידות, קיבלתי בעבר טלפון מאפיקים רוזנטלר לקנות קרקע חקלאית, הוא אמר שהוא קיבל את השם שלי מהגמ"ח המרכזי ושיש הנחה מיוחדת לחברי הגמ"ח, כעסתי מאוד על החוצפה להשתמש בשם הטוב של הגמ"ח על מנת להפיל אנשים בפח, ולאחר שראיתי שבגמ"ח לא מתרגשים מהעניין לא עשיתי יחידות לילדים הבאים.

3) אין לי מושג עד כמה הנציג הנכבד של הגמ''ח המרכזי מבין בעסקים, אבל בזמן שהרב ברוורמן שללא חולק הוא מהדיינים שהכי מבינים בתחום הזה סבור שזו לא השקעה לזמן ארוך ולא כלום, זה עוול וגזל! ואיליו מצטרפים הסימנים הרב שפרן והרב סילמן שגם הם מגדולי המבינים בתחום, וכולם אומרים לברוח כמו מאש, אז לנסות לומר "השקעה לטווח ארוך" מ"כסף מיותר" זה בכלל לפני עיוור לא תתן מכשול.

אז גם אם ל"רוחב דעתו" של אי מי הוא סבור אחרת, מומלץ להשאיר את החכמה האישית והנסיון הרב בזמנים כאלה בצד.

נערך לאחרונה ב:
ומיותר לומר, שעל טענות פשוטות ובסיסיות, שמוכיחות שמדובר בנוכלות
כמו ההודעה הזו של רותי קפלר
או אפילו מישהו שיענה לשאלות הפשוטות שכאן
או כאן

למרבה הפלא, אף אחד עד היום לא התנדב להתמודד ולענות תשובות המתקבלות על הדעת.
אבל כל מי שנהנה מהחגיגה, כמו עיתונים ועוד, משתפים פעולה.
כי אם הפראייר משלם 120,000 על דבר ששווה אולי שלושים,
יש מספיק כסף לכולם.

ססגונית

משתמש פעיל
בשיווק של אפיקים רוזנטלר בגבעת זאב הייתה הקדמת הלוואות לחברי הגמ"ח המרכזי למרות שזה היה עסקה מפוקפקת (מהכרות אישית של משפחה שקנתה שם יחידה בגלל הגמ"ח המרכזי ועכשיו כשהבת שלהם בשידוכים אין להם מה לתת)

ודווקא אז מונטג היה מהמתנגדים - מה שידוע לי, אולי פיני רובין יודע אחרת, אבל זה מה שידוע לי.

הגמ"ח המרכזי

משתמש פעיל
אולי לא הדגשתי מספיק אז אני מדגיש שוב !!
אין לגמ"ח המרכזי שום קשר למיזם 'דורות עילית' !!

מה שאמרתי אמרתי כדיעה אישית שלי, שאם כן אז רק לטווח ארוך ורק כשיודעים שמדובר בהקשעה עם סיכון! גם מי שמשקיע בבורסה יודע שרמת הסיכון היא גבוהה ושווה לו בגלל הרווחיות אם תהיה.
אבל אם אכן הרבנים אמרו במפורש כנגד מיזם זה אז כמובן עפר אני לרגליהם.

דבר אחד בטוח
הגמח המרכזי' זה דבר שעובד, פועל, מלווה כל חודש למאות אנשים שמחתנים ילדים
וכל מי שטרם הצטרף למיזם שלפחות יילך לדבר עם אנשים שמחתנים עם הגמח ובלי הגמח ויראה וישמע את ההבדלים. ורק כך יוכל לקבל את ההחלטה הנכונה!

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

soomsum

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L

ידוע המושג של "והייתם נקיים"
כאשר המנכ"ל המהולל של הגמ"ח המרכזי
נכנס בקול תרועה רמה לנהל את העניין של דורות עילית
גם אם באמת לא מתערבים שיקולים זרים בנושא (וד"ל)
זה מריח מאוד מאוד לא טוב

שושנית100

משתמש מקצוען
2) מה שכותב כאן הנציג שאין קשר לגמ"ח המרכזי למיזמים כאלה, זה לא מדוייק בלשון המעטה.
כאחד שלילדיו הגדולים יש יחידות, קיבלתי בעבר טלפון מאפיקים רוזנטלר לקנות קרקע חקלאית, הוא אמר שהוא קיבל את השם שלי מהגמ"ח המרכזי ושיש הנחה מיוחדת לחברי הגמ"ח, כעסתי מאוד על החוצפה להשתמש בשם הטוב של הגמ"ח על מנת להפיל אנשים בפח, ולאחר שראיתי שבגמ"ח לא מתרגשים מהעניין לא עשיתי יחידות לילדים הבאים.
ידוע המושג של "והייתם נקיים"
כאשר המנכ"ל המהולל של הגמ"ח המרכזי
נכנס בקול תרועה רמה לנהל את העניין של דורות עילית
גם אם באמת לא מתערבים שיקולים זרים בנושא (וד"ל)
זה מריח מאוד מאוד לא טוב

בדיוק בימים אלו אני עמלה לשכנע את בעלי להצטרף לגמח המרכזי,
(וגם להפקיד סכום נכבד בקרן ההלוואות)
אבל, הודעות כאלו,
גורמות לי לפקפק באמינות כל הענין הזה :confused:
כבר מסתבכת מי אמין ומי לא... מי מנסה למכור ומי מנסה לעבוד עלי...
ונראה לי שעד שהשקיעו במיתוג של הגמ"ח המרכזי ככלי סיוע אמין וטוב
חבל שלוקחים את השם להשקעות מפוקפקות...

גלינג

משתמש סופר מקצוען
כששיוקו את גבעת זאב מונטג עוד היה סגן ראה"ע בבי"ש ולא היה לו קשר לאפיקים.

גלינג

משתמש סופר מקצוען
עזר להם בתפקידו כמנהל הגמ"ח המרכזי ואז קיבל שם עבודה, אם הוא היה חבר כנסת כבר היתה נפתחת חקירה
זה די מגוכח
כי כידוע לכל עד אחרי הבחירות בית שמש שבהם נברה בהפתעה גמורה!! גב' בלוך
מונטג לא חלם שיאלץ לעזוב את כסא סגרה"ע על משכורתו לטובת עבודה אחרת.
אך 'ספקולטורים' אינם מתבלבלים מהעובדות כידוע...

soomsum

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
זה די מגוכח
כידוע מונטג החזיק את תיק תכנון ובניה
ולא את סגן ראש העיר ולכן לא קיבל כסף ע"ז
מה שכן ידוע הסיפור עם הגראי"ל וד"ל

אהרן סטאריק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
מישהו יודע מה זה ? פורסם היום בהמבשר ?
@Ruty Kepler אולי תיפתחי בדיקה חדשה ?
ג''מח.JPG

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
זה די מגוכח
אם זה מגוכח או לא נשאיר ללהב 433 לברר

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה