דיון הגמ"ח המרכזי. האם יש לו היתכנות כלכלית?!

טוב מאוד

משתמש מקצוען
אני לא מבין למה יש לאנשים עניין להוציא לעז.
הדבר היחיד שניתן להסכים הוא שאם תהיה עצירה של מצטרפים חדשים (לאורך זמן - לא זמנית) יתכן ויהיה עיכוב עתידי בהלוואות, כרגע לפי התחשיבים של הגמ"ח זה ממש לא קרוב לזה.
לא ראיתי כאן מישהו שהוציא לעז, ראיתי רק נתונים.

טוב מאוד

משתמש מקצוען
קצת מצחיק אותי שלאור הפחד (המוצדק) של הציבור משרלטנות בציבור שלנו, לוקחים את אחד הפרויקטים הכי טובים ומוצלחים בטוחים ומקצועיים שיש בציבור שלנו (באופן יחסי), והופכים אותו לאיזה מיזם שרלטני שעומד לקרוס. בלי לבדוק את הנתונים ואת האנשים. ועם קצת הטיה שתגרום לנו לפחד מלשים שם את המעשרות (!!!) שלנו.
גמילות חסדים זה בטוח, אלפי משפחות לקחו ויקחו הלוואות בתנאים נוחים בזכות זה. אז גם אם אתה לא תקבל את ההלוואה שלך (דבר שלא סביר כ"כ שיקרה) שמת את הכסף שלך במקום טוב.
וכדי לטעון ששוק ההון יותר משתלם לא צריכים את הטענה שזה הולך לקרוס, כי בלי שום קשר שוק ההון (בצורה נכונה) יותר משתלם.
להלוות למישהו שלא יוכל לעמוד בהחזרים לא בטוח שזה חסד.
כשהורה מחתן 3 ילדים קשה לו מאוד להחזיר כזה סכום גבוה.

דני 918

משתמש רשום
גם בתחרות בין יש חסד לאושר עד אחד מהם יכול לקרוס, על קלאב מרקט שמעת? זה היה אחד מהרשתות הגדולות, לגבי הקופ"ח זה לא נכון כי הם תחת רגולציה, וגם אם אחד מהם יקרוס המדינה תבוא לעזרת הקופה ולא תשאיר אנשים ללא מענה רפואי,
המתחרה המרכזי של הגמ"ח המרכזי זה שוק ההון, לשוק ההון יש הרבה יותר סוכנים מהגמ"ח המרכזי כמו לדוגמה סוכני ביטוח וחבר מביא חבר של בתי ההשקעות.
וודאי שיש נפילות וגם הם יכולים לקרוס לאף אחד אין ביטוח, אבל טענות של אנשים שהפרסומות זה מראה על לחץ לפני קריסה זה לא נכון

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
גמילות חסדים זה בטוח, אלפי משפחות לקחו ויקחו הלוואות בתנאים נוחים בזכות זה. אז גם אם אתה לא תקבל את ההלוואה שלך (דבר שלא סביר כ"כ שיקרה) שמת את הכסף שלך במקום טוב.
כשאנשים אומרים קריסה הכוונה "אנשים חשבו שיקבלו הלוואה לחתונה ולא קיבלו".
ורק מזהירים שיש התכנות שלא יקבלו את ההלוואה ושזה לא בטוח ב100% (גם לא 99%)
אם מישהו רואה בזה צדקה ולא אכפת לו שלא יקבל הלוואה בסוף הוא לא אמור להיות מושפע מכל מה שנאמר כאן.
אבל אם יש מישהו שרואה בזה תוכנית חסכון ולא חוסך כסף בצד כי בונה על ההלוואה שיקבל ראוי שידע שבבורסה שנחשב בעיני העולם כמקום מסוכן יש הרבה פחות סיכונים מבגמ"ח כזה.
המודל של הגמ"ח לפי מה שהבנתי (ואני לא מבין בתחשיבים) שיום אחד הוא כבר לא יהיה תלוי בהפקדות חדשות. היום הזה יחסית (עברו כבר 20 שנה) כבר לא רחוק עניין של כמה שנים. ככל שיהיו יותר מצטרפים חדשים בשנים הקרובות זה יקרה יותר מהר, ומכאן הרצון של הגמ"ח להרחיב את מעגל המצטרפים.
לא נשמע הגיוני
כי כמות המצטרפים עולה שזה אומר שצריך לתת יותר הלוואות
והתרומות שנתנו ע"י החברים מלפני 20 שנה לא ממלא את הקופה.
ולכאורה כל התרומות בסוף מופנים לפרסום (אחרת מאיפה המימון לפרסומות האלו)

יעקב דב

משתמש רשום
בלת"ק האם מותר להשקיע בשוק ההון ממעשר בשביל לחסוך לחתן את הילדים ?
[כוונתילהשקיע לדוג' ב S&P500 השקעה אחת רק בשביל המטרה הנ"ל]

כתר מלוכה

משתמש פעיל
מצטט את בעל המחשבון...

בדיוק זה השקר הגדול...
למי הם הילוו מיד?? למי שקנה יחידות 20 שנה או שמדובר בסתם הלוואות למי שצירף לקוחות חדשים?
ההלוואות האלו לא יכולות להיחשב כהוכחה ליציבות של הגמ"ח (אולי להפך..)
אני אישית מכיר כמה הלוואות מלפני 14 שנים של אנשים שהפקידו במשך שנים [אין לי מושג כמה שנים קודם הם הפקידו]
לא נשמע הגיוני
כי כמות המצטרפים עולה שזה אומר שצריך לתת יותר הלוואות
יש גם את הכסף שמשלמים החדשים וגם החזרי הלוואות שחוזרות מהקודמים, ולכן ברור שיש יותר להלוות.
ולכאורה כל התרומות בסוף מופנים לפרסום (אחרת מאיפה המימון לפרסומות האלו)
"כל התרומות"? מה זו הקביעה הזאת? [אז ממה היה הרעש הזה?]

שועל קרבות

משתמש צעיר
זה מתאים רק ובעיקר למי שגם כך הכסף שלו שוכב בצד ואין לו שום מחשבה על השקעה ואפי' קטנה.
מי שטיפה חושב שילך ליועצים כלכליים ואפיק בבנק וישאל על חסכון טוב בהרבה שישים כסף ובסוף גם יקבל בהרבה יותר ולא יפסיד כחצי מכספו.

שועל קרבות

משתמש צעיר
לענ"ד אם אין כמעט חשש לאיבוד הכסף (כמו הדוגמא שהבאת) אדרבה מצווה להשקיע כי הכסף של המעשר מתרבה.
ולחתן ילדים עם הכסף של מעשר מי התיר לך?? אתה כנראה מתכוון ל'חומש'... בזה הרבה מתירים לחתן ילדים.

שועל קרבות

משתמש צעיר
לא מדברת על העניין של השקעה בשוק ההון לעומת הפקדה בבנק
רק יכולה להעיד שהגמח המרכזי היה הצלה רצינית ומשמעותית להורים שלי בנישואי הילדים
עם זה הרבה אנשים מסכימים בהחלט רק שצריך להחזיר את כל ההלוואות יחד, בהצלחה ובס"ד!

CPA 7

משתמש צעיר
🙄
רק אני לא מוצא שום השמצה על הגמ"ח?
אולי נתונים יבשים זו השמצה...
במחילה מכבודו של @השקעות R הון שאני חייבת לו טובה כי אני קוראת את כל מאמריו ומחכימה
אבל לטעון מעל כל במה אפשרית במשך תקופה ארוכה שהגמ"ח הוא אחיזת עיניים ואין לו היתכנות כלכלית
זאת למרות שהציעו לו לבוא לפגישה ואחרי שהוא העלה את התחשיב שלו תוך זמן קצר @Ruty Kepler מצאה את הטעות ששינתה את הכל מבחינתי זה השמצה זולה מאוד. (ספציפית זו לא השמצה של צרות עין או תחרות כמו שרשמתי אלא דאגה למשתמשי פרוג)
[כולנו בני אדם שיכולים לטעות וכמובן שכתוב שזה לא מהווה תחליף לייעוץ מקצועי אבל לדעה של בן אדם שכולם מעריכים ולא איזה דעה אנונימית כמוני שאיש לא יעשה פעולה כלכלית על סמך מילה שלי, יש משקל כבד בהחלטות]
וזה עוד לפני שמתייחסים לכל האנשים שכותבים שאם מפרסמים זה אומר שקורסים ועוד כל מיני פנינים כאלה שמבוססות יותר על רצונות של אנשים פחות על עובדות

נ.ב. גילוי נאות: אני מפקידה בגמ"ח תוך הסתכלות ש 250 ש"ח של מעשרות לא יעזרו להורים שלי אבל שהגמ"ח יוכל לתת להם הלוואה זה יעזור גם יעזור.

ר' יהונתן

משתמש פעיל
שכל אחד ישאל את רבותיו בעניין זה
הגר''ע פריד אמר לי שלהפקיד בשוק ההון ממעשר לצורך נישואי הילדים מותר רק מגיל 18
ולגבי הגמ''ח המרכזי שזה נחשב כתרומה ולא כהפקדה מצוה לתת הכל ממעשר כבר מגיל קטן
ולגבי הפקדה בגמ''ח רגיל (שזה נחשב פיקדון) הוא אמר שאפשר להפקיד לצורך נישואי הילדים חצי ממעשרות

הייטקסטית

משתמש רשום
במחילה מכבודו של @השקעות R הון שאני חייבת לו טובה כי אני קוראת את כל מאמריו ומחכימה
אבל לטעון מעל כל במה אפשרית במשך תקופה ארוכה שהגמ"ח הוא אחיזת עיניים ואין לו היתכנות כלכלית
זאת למרות שהציעו לו לבוא לפגישה ואחרי שהוא העלה את התחשיב שלו תוך זמן קצר @Ruty Kepler מצאה את הטעות ששינתה את הכל מבחינתי זה השמצה זולה מאוד. (ספציפית זו לא השמצה של צרות עין או תחרות כמו שרשמתי אלא דאגה למשתמשי פרוג)
[כולנו בני אדם שיכולים לטעות וכמובן שכתוב שזה לא מהווה תחליף לייעוץ מקצועי אבל לדעה של בן אדם שכולם מעריכים ולא איזה דעה אנונימית כמוני שאיש לא יעשה פעולה כלכלית על סמך מילה שלי, יש משקל כבד בהחלטות]
וזה עוד לפני שמתייחסים לכל האנשים שכותבים שאם מפרסמים זה אומר שקורסים ועוד כל מיני פנינים כאלה שמבוססות יותר על רצונות של אנשים פחות על עובדות

נ.ב. גילוי נאות: אני מפקידה בגמ"ח תוך הסתכלות ש 250 ש"ח של מעשרות לא יעזרו להורים שלי אבל שהגמ"ח יוכל לתת להם הלוואה זה יעזור גם יעזור.
חותמת על כל מילה

גולש בנט

משתמש מקצוען
מצחיק אותי שמדברים על מתחרים לגמ"ח המרכזי.
אבל לאושר בכבוד אין פרומיל 0.01% מההפקדות שיש בידי הגמח המרכזי, אז מי שטוען שיש לגמח המרכזי מתחרים, כנראה מקבל כסף מ"המתחרים".

גולש בנט

משתמש מקצוען
צפה בקובץ המצורף 1604243

מאז שראיתי את האשכול הזה התחלתי ממש לבדוק לעומק את העניין ולא ראיתי שום שקר או הטעיה כלשהי מצד הגמח המרכזי עד שבפרסומת בלוח מודעות צד את עיני העיגול הקטן הזה...

מדובר בהטעיה מוחלטת של האנשים - יש להם וותק של 20 שנה בהפקדות לא בהלוואות....

ועוד משהו...
עשיתי סקר קטן אצל אנשים שאני מכיר ושאלתי אותם אם הם מפקידים שם, אז יצא לי שגם מי שהפקיד שם בעבר כבר לא עשה את זה לילדים החדשים שלו (בלי סיבה מוגדרת...)
כך שצריך לזכור שכל התחשיבים שעשו זה כל עוד מספר ההפקדות נשאר בכל שנה כמו בעבר..
איפה כתוב שהניסיון הוא בהלוואות?
אני יכול להשתתף בסקר שלך?
אז לי יש הפקדות גם לילדים הקטנים מאוד שלי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

שמעון המקורי

משתמש מקצוען
בכלל לא אותו דבר - אבל בכל זאת קצת דומה
איפה כתוב שהניסיון הוא בהלוואות?
אני יכול להשתתף בסקר שלך?
אז לי יש הפקדות גם לילדים הקטנים מאוד שלי.
יפה מאד
בהצלחה

לגופו של עניין - אם באמת אני צודק שבגמח המרכזי יש סיכון, אז בטח ובטח שאושר וכבוד הוא סיכון פי כמה וכמה...

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

אחת מיוחדת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
כמובן וכמו שכתבתי רבות אני יחזור שרק מי שרבו לא התיר לו להשים את המעשרות בשוק ההון והתיר להשים בגמ"ח המרכזי הוא
סתם מעניין מה ההיתר לשים מעשרות בשוק ההון איך זה עובד?

אחת מיוחדת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
מי שמציע להחליף את הגמח המרכזי בקופת גמל מחקה מדד. כנראה סומך על אלה שמתירים להפקיד כספי מעשרות בקופות להשקעה.
הגמח המרכזי הוא שיטה טובה לדעת הרבה פוסקים לכאלה שרוצים לתת צדקה מכספי מעשרות באופן מהודר וגם לקבל אפשרות להלוואה בבוא העת
אני תורמת את הכסף מכספי מעשרות על דעת זה שזה צדקה ואני עוזרת לאנשים אחרים עם הכסף ואם אצליח לקבל את הלוואות והמענק כשילדי יגדלו, יהיה זה רווח מן הצד
שתי שאלות:
שהמענק יחזור צריך להחזיר אותו למעשרות?
יש מי שמתיר לשים כסף מעשרות בשוק ההון?

אחת מיוחדת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
ב

בעיקרון לזוג שלא רוצה להתעסק המון בהשקעה מומלץ לפתוח קופת גמל להשקעה באחד מחברות הביטוח במסלול כגון s&p 500 ולשים בהפקדה חודשית בסביבות 300-400 ש''ח למשך 20 שנה לכל ילד
ומהמעשרות מומלץ להפקיד בגמ''ח המרכזי
אי אפשר לשים בקופת גמל מהמעשרות?

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה