הגמ"ח המרכזי - מסקנות וסיכומים (כי הציבור כבר השתעמם ונטש את האשכול הקודם...)

מצב
הנושא נעול.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מהמדדים שצירפת כאן, אני רואה תיקון של מעט יותר מ-50 אחוזים.
קודם כל אני לא כתבתי 80%
דבר שני, השאלה מתי השקיעו?
מי שהשקיע לפני כחצי שנה, אז כבר הגיע למצב שלא הפסיד כלום.
וחוץ מזה שזה מבחינתי לא משנה גם אם המדדים היו ממשיכים לצנוח, הם אח"כ היו עולים בחזרה, ואפי' יותר ממה שהם היו.
לא מודדים השקעה בטווח של חודשיים שלוש.

צריח

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
קודם כל אני לא כתבתי 80%
דבר שני, השאלה מתי השקיעו?
מי שהשקיע לפני כחצי שנה, אז כבר הגיע למצב שלא הפסיד כלום.
וחוץ מזה שזה מבחינתי לא משנה גם אם המדדים היו ממשיכים לצנוח, הם אח"כ היו עולים בחזרה, ואפי' יותר ממה שהם היו.
לא מודדים השקעה בטווח של חודשיים שלוש.
במיוחד במצב היום של הקורונה
הרווחים בעתיד יהיו משמעותיים יותר מהשגרה!

chiclook

משתמש פעיל
מי שהשקיע ביום האחרון לפני הנפילה באמת החזיר 50%
אבל מי שהשקיע בתחילת השנה כבר מורווח יפה
ותסתכל מי שהשקיע לפני 10 שנים ולפני 15 שנה בכמה הוא הכפיל את כספו.
לעומת מי שהשקיע = תרם= שילם לעסק שנקרא הגמח המרכזי.
באמת זה עזרה יפה לקבל הלואה בניכוי תרומה
אבל "קצת" יותר יפה זה לקבל פי כמה על הכסף שהשקעתי תרמתי שילמתי נידבתי בעסק שלי.
(ואני לא מזלזלת בהשקעה בגמח כי זו ההשקעה הכי הכי! כדאית! הקרן קיימת לו לעולם הבא, הרווח שלו עצום, הוא גם יראה רווחים בדרכים נסתרות! אבל לא לבלבל בין גמח לגמח המרכזי שהוא עסק לכל דבר)
ולא אכפת לי שהוא מרויח, אני מאחלת לכל יהודי להרויח הרבה וביושר.
וכולם עושים גמילות חסדים בכל עסק שהוא, גם הנגר וגם הסנדלר וגם הפרסומאי וגם הפסיכולג.
אבל הלוואה או תרומה זה בגמח שעוסק רק בגמילות חסדים או שהוא נזקק
והשקעה- במה שהכי ריווחי לי.

chiclook

משתמש פעיל
SPX500#Monthly.png

chiclook

משתמש פעיל
מאד נבהלתי מהלחץ של הקבלן
אם הנדלן הולך ליפול תמכור ת'בית שלך ותשקיע = תתרום = תשלם אותו לגמח המרכזי
במקום להפסיד על הבית שלך שערכו רק יירד ב15 שנה הבאות תוכל לקבל בעוד 15 שנה הלוואה ע נ ק י ת!!
(660 יחידות) בניקוי אחוזים בודדים לגמח המרכזי תתעשר!!!

רינהרינה

משתמש מקצוען
גם בעסק שלי וברב העסקים הבריאים הרווח נשאר בעסק כדי שאאל להגדיל אותו

מעולה,
אבל בגמ"ח זה תרומה מכספי מעשרות המגדילה את הון הגמ"ח- מה שאומר עוד הלוואות לנישואים.
אני פשוט לא מבינה איפה אמור להפריע לתורמים שהגמ"ח מגדיל את הונו.

chiclook

משתמש פעיל
אני פשוט לא מבינה איפה אמור להפריע לתורמים שהגמ"ח מגדיל את הונו.
לא אכפת לי שהוא מרויח, אני מאחלת לכל יהודי להרויח הרבה וביושר
אבל הלוואה או תרומה זה בגמח שעוסק רק בגמילות חסדים או שהוא נזקק
גמח שעוזר לציבור וגם משאיר לעצמו רווחים כדי שיוכל לעזור עוד בתחום העסק שלו זה ההגדרה לכל אחד מהעסקים שיש כאן בפרוג : למשל צלם עוזר להנציח את התמונות מהחתונה ומשאיר רווחים לעצמו כדי שיהיה לו הון עצמי גדול יותר ויוכל לקנות מצלמה טובה יותר ולעזור יותר לאנשים ולהרויח יותר כדי לקנות גם סטודיו כדי לעזור ליותר אנשים ומהרווח אולי גם מכונה שמדפיסה את התמונות הדיגיטליות ויוכל יותר לעזור לאנשים..

יענקף

משתמש פעיל
גמח שעוזר לציבור וגם משאיר לעצמו רווחים כדי שיוכל לעזור עוד בתחום העסק שלו זה ההגדרה לכל אחד מהעסקים שיש כאן בפרוג : למשל צלם עוזר להנציח את התמונות מהחתונה ומשאיר רווחים לעצמו כדי שיהיה לו הון עצמי גדול יותר ויוכל לקנות מצלמה טובה יותר ולעזור יותר לאנשים ולהרויח יותר כדי לקנות גם סטודיו כדי לעזור ליותר אנשים ומהרווח אולי גם מכונה שמדפיסה את התמונות הדיגיטליות ויוכל יותר לעזור לאנשים..
ההבדל הוא פשוט:
האם כשיש רווחים גדולים, בעל העסק לוקח לעצמו נתח יותר גדול, או שהמשכורת של המנהל נשארת דומה? ואידך זיל גמור.

איילת מטילת

משתמש מקצוען
אני חושבת שרק מי שנעזר בהלואות של "הגמ"ח המרכזי" יכול להבין למה הוא נועד.
(אבא שלי חיתן הרבה ילדים בעזרת ההלואות)
אגב הכל שם חוקי מאודד אבא שלי בדק את זה....

הגמ"ח המרכזי

משתמש פעיל
לסיכום: זה לא פירמידה
זה עסק ריווחי לכל דבר.
פעילות העסק: אתה תתן לי כסף שלך אני ילווה אותו לאנשים ובתמורה אקבל אחוזים נאים. וכן, את הכסף הזה אתה יכול לקחת מכספי מעשר...באמת תודה רבה!
אם אתה עושה כן גם אתה תוכל להיות חלק ממקבלי ההלואה. הרי זה העסק שלי -להלוות ולקבל אחוזים.
במילים פשוטות אתה תורם=משלם כסף לעסק ריווחי לכל דבר שיש לו טבלאות אקסל מוכחות כריווחי ולמה? כי הוא מלווה בריבית נמוכה יותר מהבנק ומשתמש במושג הלואה עם קונוטציה של עזרה להורים, גמח כספי מעשר כיבוד הורים וכו. מרגש. מילים שקונות חרדים. המונים תורמים להם =קונים את העיסקה והעסק שלהם משגשג.
אני אישית מעדיפה להלוות את כספי לגמח שלא לוקח אחוזי רווח (רק הוצאות) ולא לתת לעסק מליונר.
ולתרום=לשלם=להשקיע את כספי בערוצי השקעה שיניבו לי ! רווח כדי שאוכל לתת לילדי כסף לנדוניה מכובדת כמו שהיה מאז ומעולם ולא לתרום= לשלם כסף למישהו אחר שייתן להם הלוואה וירויח עליהם.
הכל נכון עם הבדל אחד קטן ממש....
הרווח כולו נשאר לטובת החברים בגמח והציבור כולו!
אין רווח למקימי הגמח או למנהלים שלו. רק לקופת הגמח המרכזי שמשפרת יותר ויותר את המוסד ואת היקף ההלוואות והיקף התשלומים שנותנים למשפחות. יחי ההבדל הקטן!!

ולגבי הגמחים 'האחרים', כל הגמחים שקמו עד היום לא נותנים אפילו רבע מהסכומים שצריך עבור חתונות ילדים. כל אחד נותן את הסכום שלו ושלום... את השאר הם שולחים אותך להתרוצץ במקומות נוספים.
בגמח המרכזי זה לא ככה!! כאן יש לך את המענה לכל צורכי החתונה פלוס תשלום ראשון לדירה לפני המשכנתא (בהלוואה של 240,000) וזה ההבדל העצום למה הגמח צריך הון עצמי וצריך משרד שנותן שירות ראוי ונורמלי לכל החברים בו. הדברים האלה עולים כסף, לא מכיר אף אחד שיעבוד במשרה מליאה ללא שכר או משרד שיתרום את המקום שלו בלי שכירות וכו' וכו'.

מי שמעוניין עוד פרטים אפשר אצלי בפרטי בכיף

הגמ"ח המרכזי

משתמש פעיל
אוי נו.........
צלם מרוויח כדי לקנות מצלמה יותר טובה?
בית דפוס מרויח כדי לקנות מכונת דפוס יותר טובה?
הם עובדים כדי להרויח, וחלק מהרווחים מפרישים גם מידי פעם כדי להתקדם...
בגמח כל 'הרווח' זה להוצאות המרובות שיש לגמח כזה והניהול הלא פשוט של 30,000,000 שח הלוואות מידי חודש בחודשו!!! וגם לצבור הון עצמי שיאפשר לגמח להיות יציב ועומד בזכות עצמו ללא חשש נפילות וכדו'.

chiclook

משתמש פעיל
בא נוריד את זה יותר פשוט: גמח עריסות לדוגמא. המחירים הם להמחשה:
עריסה עולה למוכר 200 ש"ח
נמכר בחנויות ב300. רווח 100 ש"ח

אחד בא ואומר אני מוכר עריסה ב260 ש"ח . מוכן להרויח רק 60 ש"ח.
והוא גם נותן תשלומים של 20 ש"ח לחודש. שזה אומר - קיבלת עריסה בהלואה.
כמובן שיהיו לו קופצים רבים! באמת עזרה לציבור. הוא יקפיץ את המכירות.
במקום למכור 10 בחודש הוא ימכור 1000 בחודש.
ומאיפה הוא ישיג כסף לקנות 1000 עריסות? כשאת הכסף הוא מקבל בתשלומים? צריך לקחת הלוואה
האם תתרום לו כסף כדי שיוכל לקנות עוד עריסות ולעזור ליותר אנשים?
האם נקרא לזה גמח?
לא! זה ביזנס.
לאט לאט הוא יצבור כסף מהרווחים וכבר לא יצטרך לקחת הלוואת אלא יהיה לו כסף להשקיע בעריסות
ולהרויח בכבוד.

גמח עריסות אומר: אם תתרמו כסף לגמח נוכל לקנות עריסות ולמכור 210 ש"ח
הוי אומר עלות+ הוצאות משכורת ומשרד.
כאשר יצטבר לגמח 210 ש"ח הוא יוכל לקנות עריסה לעזור למישהו שיקבל עריסה במחיר הקרן. וישאר בגמח 200 ש"ח לקנות עוד עריסה.
ככל שיתרמו יותר יוכלו לעזור ליותר יהודים

בא הגמח לעידוד ילודה ומכריז
אם תתרמו לי כל חודש 10 ש"ח למשך 6חודשים. תיהיו זכאים אחרי 9 חודשים (שאז יש הרבה הוצאות) לקבל הלואה של 240 ש"ח לקנית עריסה ! בהחזרים של 20 ש"ח לחודש. מתוכם תקבלו מענק 50 ש"ח.
סהכ שילמת 250
ברור לכל שהבעלים האלו חייבים את הרווחים כדי להגדיל את ההון העצמי שלהם כדי שיוכלו לתת לעוד אנשים הלוואות כדי שירויחו יותר ולא להיות תלוי בתרומות של האנשים.

אני מצטטת שוב את המילים שכתב ה"גמח המרכזי"
סעיף 46 מקבלת רק עמותה שכל הכסף שנכנס מחולק ונתרם למטרות העמותה (למעט שכר) כמו קופות צדקה וישיבות וכדו'. וכאן כיון שנשאר רווח נוסף אין אפשרות לקבל.
במילים פשוטות הרווחים לא מגיעים חזרה לציבור אלא מצטברים כדי להגדיל את הרווח של החברה כדי שיוכלו לעשות עסקים מהון עצמי

שוב, זה לא פירמידה. הספרים שלהם נקיים מגזל. עסק הגון שמרויח יפה!
זה בסדר להרויח. למה שרק הבנקים ירויחו? במיוחד שהם לוקחים פחות רווח מהבנק!
אבל שהציבור יידע שאין כאן שום קשר לגמח
כל עסק שאדם פותח הוא בטוח שיש בזה הרבה עזרה לציבור. הוא גם מנסה להיות יותר זול מהמתחרים בשוק(במקרה זה מהבנקים)
וחבל שמטעים את הציבור כאילו זה רק גמח.
מי שרצה כבר הבין!

יענקף

משתמש פעיל
בא נוריד את זה יותר פשוט: גמח עריסות לדוגמא. המחירים הם להמחשה:
עריסה עולה למוכר 200 ש"ח
נמכר בחנויות ב300. רווח 100 ש"ח

אחד בא ואומר אני מוכר עריסה ב260 ש"ח . מוכן להרויח רק 60 ש"ח.
והוא גם נותן תשלומים של 20 ש"ח לחודש. שזה אומר - קיבלת עריסה בהלואה.
כמובן שיהיו לו קופצים רבים! באמת עזרה לציבור. הוא יקפיץ את המכירות.
במקום למכור 10 בחודש הוא ימכור 1000 בחודש.
ומאיפה הוא ישיג כסף לקנות 1000 עריסות? כשאת הכסף הוא מקבל בתשלומים? צריך לקחת הלוואה
האם תתרום לו כסף כדי שיוכל לקנות עוד עריסות ולעזור ליותר אנשים?
האם נקרא לזה גמח?
לא! זה ביזנס.
לאט לאט הוא יצבור כסף מהרווחים וכבר לא יצטרך לקחת הלוואת אלא יהיה לו כסף להשקיע בעריסות
ולהרויח בכבוד.

גמח עריסות אומר: אם תתרמו כסף לגמח נוכל לקנות עריסות ולמכור 210 ש"ח
הוי אומר עלות+ הוצאות משכורת ומשרד.
כאשר יצטבר לגמח 210 ש"ח הוא יוכל לקנות עריסה לעזור למישהו שיקבל עריסה במחיר הקרן. וישאר בגמח 200 ש"ח לקנות עוד עריסה.
ככל שיתרמו יותר יוכלו לעזור ליותר יהודים

בא הגמח לעידוד ילודה ומכריז
אם תתרמו לי כל חודש 10 ש"ח למשך 6חודשים. תיהיו זכאים אחרי 9 חודשים (שאז יש הרבה הוצאות) לקבל הלואה של 240 ש"ח לקנית עריסה ! בהחזרים של 20 ש"ח לחודש. מתוכם תקבלו מענק 50 ש"ח.
סהכ שילמת 250
ברור לכל שהבעלים האלו חייבים את הרווחים כדי להגדיל את ההון העצמי שלהם כדי שיוכלו לתת לעוד אנשים הלוואות כדי שירויחו יותר ולא להיות תלוי בתרומות של האנשים.

אני מצטטת שוב את המילים שכתב ה"גמח המרכזי"

במילים פשוטות הרווחים לא מגיעים חזרה לציבור אלא מצטברים כדי להגדיל את הרווח של החברה כדי שיוכלו לעשות עסקים מהון עצמי

זה בסדר להרויח. למה שרק הבנקים ירויחו? במיוחד שהם לוקחים פחות רווח מהבנק!
אבל שהציבור יידע שאין כאן שום קשר לגמח
כל עסק שאדם פותח הוא בטוח שיש בזה הרבה עזרה לציבור. הוא גם מנסה להיות יותר זול מהמתחרים בשוק(במקרה זה מהבנקים)
וחבל שמטעים את הציבור כאילו זה רק גמח.
מי שרצה כבר הבין!
כבר כתבת את זה מספיק פעמים, ונמאס לי כבר לחזור על תגובתי:
עסק נחשב ככזה, כשאם הוא מרוויח הרבה, בעל העסק לוקח לביתו ולכיסו הפרטי רווחים גדולים יותר. בגמ"ח המרכזי זה לא כך.

chiclook

משתמש פעיל
אז תקראי שוב את מה שכתב "הגמח המרכזי" בעצמו.
במילים ברורות.
החברה לא נחשבת עמותה כי הרווחים לא מחולקים לציבור אלא מצטברים בעמותה.

אני מבינה שיש הרבה קליינטים שנח להם צורת תשלום זו עבור עריסה. לתת כל חודש ואז לקבל הלואה ואז להחזיר בתשלומים. הכל בסדר. רק תתיחסו לזה כהצעה עיסקית טהורה.

תשאלו רב אם מותר להפריש כל חודש 50 ש"ח מכספי מעשרות עבור נישואי הילדים ולשים את זה בכל עסק תקין כגון בנק או קרן פנסיה שבבא היום ייתן לכם הלואה לנישואי הילדים- ברור שמותר
גם קרן פנסיה נותנת בינתיים הלוואות מהכספים שאתם מפקידים אצלהם והרווחים משמשים לנתינת עוד הלוואות. להגדלת הקרן כדי שיוכלו לתת יותר הלואות.
עכשיו השאלה מה ירויח יותר אחרי 16 שנה? סביר להניח שקרן פנסיה! אבל הם לא משתמשים במילה המרגשת- גמח שבגללה אנשים תמימים מרויחים פחות משהיו יכולים

מאורגנת

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מכירה את הגמח מקרוב
וזה פשוט לא נכון!!!
ואגב כל כסף מיותר הולך להקדמת הלוואות הגמ"ח לא עושה עסקים ולא רווחים
הסיבה שלא מקבלים סעיף 46 כיוון שבסוף מקבלים הלוואה וזו נקראת הטבה
(גם כשקניתי מוצר רפואי ביד שרה לא קבלתי קבלה לצורך סעיף 46)

יענקף

משתמש פעיל
אז תקראי שוב את מה שכתב "הגמח המרכזי" בעצמו.
במילים ברורות.
החברה לא נחשבת עמותה כי הרווחים לא מחולקים לציבור אלא מצטברים בעמותה.
אתה שוב טועה ומטעה. הגמ"ח המרכזי הוא בהחלט עמותה ללא כוונת רווח, אלא שהיא לא מקבלת את סעיף 46, כי היא לא מחלקת את הרווחים מיד לציבור, אלא שומרת אותם כדי להמשיך לעשות חסד עם הציבור בהלוואות.
אני מבינה שיש הרבה קליינטים שנח להם צורת תשלום זו עבור עריסה. לתת כל חודש ואז לקבל הלואה ואז להחזיר בתשלומים. הכל בסדר. רק תתיחסו לזה כהצעה עיסקית טהורה.
לא מדובר כאן על עריסה שהיא חפץ שנשמר, אלא על כסף, ובכל מקום בעולם מקובל שצריך לשלם כסף תמורת הסיכון שיש בהלוואת כסף, במיוחד כשלא מדובר במשכנתא. וכמו שכתבו כאן, הריביות יחסית לסיכון הן ממש מגוחכות.
גם קרן פנסיה נותנת בינתיים הלוואות מהכספים שאתם מפקידים אצלהם והרווחים משמשים לנתינת עוד הלוואות. להגדלת הקרן כדי שיוכלו לתת יותר הלואות.
עכשיו השאלה מה ירויח יותר אחרי 16 שנה? סביר להניח שקרן פנסיה! אבל הם לא משתמשים במילה המרגשת- גמח שבגללה אנשים תמימים מרויחים פחות משהיו יכולים
אתה יכול לקרוא לזה קרן פנסיה. בכל אופן, קרן פנסיה היא לא עסק.
יתכן שקרן פנסיה תרויח יותר אחרי 16 שנה, אבל אני די בטוח שאם תפקיד בקרן פנסיה בכל חודש 160 שקל למשך 10 שנים, לא תוכל לקבל ממנה אחר כך הלוואה של 160,000 ש"ח.

chiclook

משתמש פעיל
מה לא נכון?

כשקנית מיד שרה מוצר רפואי הם אמרו לך שזה גמח? הם מכרו לך במחיר זול מהשוק.
גמח זה הלוואה ללא רווח.
מוצר שעולה 1000 ש"ח
אם את מקבלת אותו בהלוואה עם תרומה צנועה של 20-50 ש"ח לכיסוי ההוצאות- זה גמח
אם את מקבלת מוצר שעולה 1000 במחיר 800 בתשלומים זה נקרא עסק.
אם את מקבלת מוצר שעולה 1000 בהלוואה בתשלומים שמתוכם 200 מענק- תשפטו אתם אם זה כמו הראשון או השיני.
שתיהם הרויחו אותו דבר. שתיהם משתמשים ברווחים כדי לקנות עוד מוצרים ולהרויח עוד, ולהקל עוד על התשלומים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה