דגים האם אפשר להכין דג מושט על הפלטה??

נ.חרט

משתמש מקצוען
להכין את כל החומרים ואז לפני שבת לשים על פלטה
זה נאפה טוב??
כי סלמון נסיתי וזה יצא מצוין מעניין עם גם מושט
תודה

מלכי וולף

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אמא שלי מבשלת המון על הפלטה
דגים בטח, וגם עוף.
קצת יותר סבלנות, אבל יוצא מאד טעים, מעודן ועסיסי כזה.

בננית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
כמה זמן צריך להיות על הפלטה?

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מושט יוצא עסיסי ממש על פלטה, אבל מכיון שהדג דק מאד צריך להיזהר שלא יגיע ליבוש מוחלט
צריך לשים את התבנית סגורה היטב מכל הכיוונים, כדי שהנוזלים יתגבשו, וכן לשים לב למשך הזמן.
מכירה מישהי שמכינה על פלטה גם באמצע שבוע, שמה מושטים בתבנית עם ים של רטבים. חוזרת הביתה מהעבודה אחרי כמה שעות והדגים ממתינים לה עסיסיים וטעימים ביותר.

מירי84

משתמש פעיל
מדובר על פלטה חשמלית או על בלעך?
אני עושה כל שבת על בלעך. שמה נריות מתחת למקום של התבנית עם הדגים- תלוי בגודל התבנית, לתבנית קטנה- A5 מספיק נרית אחת בלבד. התבנית צריכה להיות סגורה היטב. יוצא פצצה!!

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
שימו לב!
יש בעיה הלכתית להשתמש בשבת בפלטה שמשמשת לבישול (ולא רק לחימום מזון)
לפני שאתן רצות על זה, תבקשו מהבעל לברר את ההלכה
אאל"ט יש פתרונות פשוטים אבל צריך לעשות אותם
וגם צריך לוודא שעד שקיעה זה מתבשל לפחות שליש בישול.

עד כאן 60 שניות בנושא הלכה :) מקווה שלא עצבנתי אף אחת

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
שימו לב!
יש בעיה הלכתית להשתמש בשבת בפלטה שמשמשת לבישול (ולא רק לחימום מזון)
לפני שאתן רצות על זה, תבקשו מהבעל לברר את ההלכה
אאל"ט יש פתרונות פשוטים אבל צריך לעשות אותם
וגם צריך לוודא שעד שקיעה זה מתבשל לפחות שליש בישול.

עד כאן 60 שניות בנושא הלכה :) מקווה שלא עצבנתי אף אחת
לפי מה שאני יודעת, לא צריך לדאוג יתבשל שליש בישול, אא"כ מרתיחים או מתחילים את הבישול איכשהו. אם מניחים על הפלטה מאכל שלא התחיל להתבשל בכלל, אין עם זה בעיה, רק צריך להיזהר לא לגעת, לא להזיז, ולא לעשות שום פעולה שעשויה להגביר את תהליך הבישול.

מטודלה

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
פעם הייתי שמה על הפלטה והיה יוצא די יבש,
לאחרונה אני שמה בתנות עם שעון שבת על 150-160 יוצא מעדן!!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה