האברך שיושב חצי שנה בכלא בגלל כתב אישום מזוייף ועל לא עוול בכפיו

מכל הלב

משתמש פעיל
כתב הרמב"ם (הלכות מתנות עניים פרק ח' הלכה י'):

פִּדְיוֹן שְׁבוּיִים קוֹדֵם לְפַרְנָסַת עֲנִיִּים וְלִכְסוּתָן. וְאֵין לְךָ מִצְוָה גְּדוֹלָה כְּפִדְיוֹן שְׁבוּיִים שֶׁהַשָּׁבוּי הֲרֵי הוּא בִּכְלַל הָרְעֵבִים וְהַצְּמֵאִים וַעֲרוּמִּים וְעוֹמֵד בְּסַכָּנַת נְפָשׁוֹת. וְהַמַּעֲלִים עֵינָיו מִפִּדְיוֹנוֹ הֲרֵי זֶה עוֹבֵר עַל (דברים טו-ז) 'לֹא תְאַמֵּץ אֶת לְבָבְךָ וְלֹא תִקְפֹּץ אֶת יָדְךָ' וְעַל (ויקרא יט-טז) 'לֹא תַעֲמֹד עַל דַּם רֵעֶךָ' וְעַל (ויקרא כה-נג) 'לֹא יִרְדֶּנּוּ בְּפֶרֶךְ לְעֵינֶיךָ'. וּבִטֵּל מִצְוַת (דברים טו-ח) (דברים טו-יא) 'פָתֹחַ תִּפְתַּח אֶת יָדְךָ לוֹ'. וּמִצְוַת (ויקרא כה-לו) 'וְחֵי אָחִיךָ עִמָּךְ'. (ויקרא יט-יח) 'וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ'. (משלי כד-יא) 'וְהַצֵּל לְקֻחִים לַמָּוֶת' וְהַרְבֵּה דְּבָרִים כָּאֵלּוּ. וְאֵין לְךָ מִצְוָה רַבָּה כְּפִדְיוֹן שְׁבוּיִים:

וכן כתב הרמב"ם (שם הלכה י"א), שאם קנו אבנים וקורות כדי לבנות בית הכנסת, אין למוכרם לצורך שום מצוה, אלא יש למוכרם אך ורק לצורך פדיון שבויים בלבד. רואים גם מכאן את גודל מצוות פדיון שבויים:

קָנוּ אֲבָנִים וְקוֹרוֹת לֹא יִמְכְּרוּם לִדְבַר מִצְוָה אֶלָּא לְפִדְיוֹן שְׁבוּיִים. אַף עַל פִּי שֶׁהֵבִיאוּ אֶת הָאֲבָנִים וּגְדָרוּם וְאֶת הַקּוֹרוֹת וּפְסָלוּם וְהִתְקִינוּ הַכּל לַבִּנְיָן מוֹכְרִין הַכּל לְפִדְיוֹן שְׁבוּיִים בִּלְבַד.

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
נראה לי לא מתאים כל הפרוט כאן של כל הענינים האישיים של האברך
שמות ... מקומות מגורים... פרטי האישום... רבנים... וכו'
נראה לי קצת פגיעה בפרטיות.
מי שחושב שיכול לעזור בממון או בעצה - עדיף שיפנה באישי ולא על גבי האתר.

מכל הלב

משתמש פעיל
נפסק בשולחן ערוך (יו"ד סימן רנ"ב):

פִּדְיוֹן שְׁבוּיִים קוֹדֵם לְפַרְנָסַת עֲנִיִּים וְלִכְסוּתָן. וְאֵין מִצְוָה גְדוֹלָה כְּפִדְיוֹן שְׁבוּיִים.
הִלְכָּךְ, לְכָל דְּבַר מִצְוָה שֶׁגָבוּ מָעוֹת בִּשְׁבִילוֹ, יְכוֹלִים לְשַׁנּוֹתָן לְפִדְיוֹן שְׁבוּיִים. וַאֲפִלוּ אִם גָבוּ לְצֹרֶךְ בִּנְיָן ב''ה, וַאֲפִלוּ אִם קָנוּ הָעֵצִים וְהָאֲבָנִים וְהִקְצוּם לְצֹרֶךְ הַבִּנְיָן, שֶׁאָסוּר לְמָכְרָם בִּשְׁבִיל מִצְוָה אַחֶרֶת, מֻתָּר לְמָכְרָם לְצֹרֶךְ פִּדְיוֹן שְׁבוּיִים.

הַמַּעֲלִים עֵינָיו מִפִּדְיוֹן שְׁבוּיִים, עוֹבֵר עַל לֹא תְאַמֵּץ אֶת לְבָבְךָ (דְּבָרִים טו, ז) . וְעַל לֹא תִקְפֹּץ אֶת יָדְךָ (דְּבָרִים טו, ז) . וְעַל לֹא תַעֲמֹד עַל דַּם רֵעֶךָ (וַיִּקְרָא יט, טז) . וְעַל לֹא יִרְדֶּנּוּ בְּפֶרֶךְ לְעֵינֶיךָ (וַיִּקְרָא כה, נג) . וּבִטֵּל מִצְוַת פָּתֹחַ תִּפְתַּח אֶת יָדְךָ לוֹ (דְּבָרִים טו, ח) . וּמִצְוַת וְחֵי אָחִיךָ עִמָּךְ (וַיִּקְרָא כה, לו) . וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ (וַיִּקְרָא יט, יח) . וְהַצֵּל לְקֻחִים לַמָּוֶת (מִשְׁלֵי כד, יא) . וְהַרְבֵּה דְּבָרִים כָּאֵלוּ.

כָּל רֶגַע שֶׁמְּאַחֵר לִפְדּוֹת הַשְּׁבוּיִים, הֵיכָא דְּאֶפְשָׁר לְהַקְדִּים, הָוֵי כְּאִלוּ שׁוֹפֵךְ דָּמִים.

דניאל נ

משתמש מקצוען
באמת שואל בשביל לעזור..
א. אם הצו הרחקה הוא מהמשפחה אז מה הקשר לכך שהוא סגור בכולל ואין לו כסף ומקום להתקלח ??? אני באמת לא מבין מה הבעיה שיתקלח אפילו אצלך בבית ( ברצינות) ולמה שלא יעבוד בנתיים ??
ב. בהנחה שבאמת בית המשפט מטומטם יותר מילד בן 5 .. מדוע שוועד הרבנים לא יעזור או ימליץ למה צריך להרחיק עד חוץ לארץ ??( יש מספיק רבנים בארץ וקופות וארגונים שהיו שמחים לעזור לנ"ל )
ג. שוב למה לשלם את כל הקנסות והכספים על הדירה הרי אם הוא זכאי אז אחר כך הוא יקבל פיצוי מלא על הדירה על העגמת נפש ועל הכל ואם חלילה לא תצליחו להציל אותו למרות הזכאות שלו אז מה יעזור שהדירה לא נמכרה ?
בקיצר.. אשמח לעזור .. אנא תבהיר את כל השאלות הנ"ל

מכל הלב

משתמש פעיל
נכתב ע"י שריתיש;1984965:
נראה לי לא מתאים כל הפרוט כאן של כל הענינים האישיים של האברך
שמות ... מקומות מגורים... פרטי האישום... רבנים... וכו'
נראה לי קצת פגיעה בפרטיות.
מי שחושב שיכול לעזור בממון או בעצה - עדיף שיפנה באישי ולא על גבי האתר.

ודאי שזה לא מתאים. אבל מה הרב פלדמן יכל לעשות, אחרי שהכריחו אותו, גם היום, וגם באשכול שפתח לפני כמה חודשים?!
ועוד בלי בושה ממשיכים להכריח אותו לפרט הכל!
וכמובן, "אנו נתרום, אבל קודם תפרט את כל פרטי הפרטים"... איפה הבושה?!

חשוב מאוד לתרום למצווה הגדולה.
תראו איזה דברים נוראים כותב הרמב"ם ונפסק בשולחן ערוך על גודל המצווה, ועל העבירות החמורות שעובר מי שלא מסייע!!!
וגם נפסק בשולחן ערוך שכל רגע שמאחרים זה כמו שפיכות דמים!!!

דניאל נ

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מכל הלב;1984986:
ודאי שזה לא מתאים. אבל מה הרב פלדמן יכל לעשות, אחרי שהכריחו אותו, גם היום, וגם באשכול שפתח לפני כמה חודשים?!
ועוד בלי בושה ממשיכים להכריח אותו לפרט הכל!
וכמובן, "אנו נתרום, אבל קודם תפרט את כל פרטי הפרטים"... איפה הבושה?!

לא ביקשו לפרט שמות..
רק כמה דברים..
א. למה אין המלצות מקופת העיר וכדו..
ב. כל מיני פרטים לא מובנים שאפשר להסביר בלי לפרטי שום שם
ממש לא בושה .. יש אנשים שבאמת רוצים לעזור ולא סתם לצלצל והם מעדיפים לתת את הכסף למטרה שהיא 100 אחוז נכונה ..
ועם כל הכבוד ... כבדהו וחשדהו

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י דניאל נ;1984984:
באמת שואל בשביל לעזור..
א. אם הצו הרחקה הוא מהמשפחה אז מה הקשר לכך שהוא סגור בכולל ואין לו כסף ומקום להתקלח ??? אני באמת לא מבין מה הבעיה שיתקלח אפילו אצלך בבית ( ברצינות) ולמה שלא יעבוד בנתיים ??
ב. בהנחה שבאמת בית המשפט מטומטם יותר מילד בן 5 .. מדוע שוועד הרבנים לא יעזור או ימליץ למה צריך להרחיק עד חוץ לארץ ??( יש מספיק רבנים בארץ וקופות וארגונים שהיו שמחים לעזור לנ"ל )
ג. שוב למה לשלם את כל הקנסות והכספים על הדירה הרי אם הוא זכאי אז אחר כך הוא יקבל פיצוי מלא על הדירה על העגמת נפש ועל הכל ואם חלילה לא תצליחו להציל אותו למרות הזכאות שלו אז מה יעזור שהדירה לא נמכרה ?
בקיצר.. אשמח לעזור .. אנא תבהיר את כל השאלות הנ"ל

הבן אדם מבקש פה עזרה, מספר סיפור עם הרבה פרטים,
למה לא להתקלח אצלו בבית? הוא כתב שהיה לו אסור לצאת מהכולל, הוא כתב גם את שם הרב שם ואת המקום בדיוק,
למה רב בחו"ל? הוא כתב שזה אבא שלו...
ועל כל השאלות... הוא כתב במפורש שמי שרוצה באמת לעזור כמו שאתה מצהיר פה, הוא יענה על כל הפרטים באישי,
מה הענין לחקור ולשאול? שואלת גם על -"לבן"שהקשתה הרבה קושיות,
אתם מפחדים שאנשים פה יפלו חס ושלום וישלמו לבן אדם נוכל??

דניאל נ

משתמש מקצוען
נכתב ע"י pnina912100;1984996:
הבן אדם מבקש פה עזרה, מספר סיפור עם הרבה פרטים,
למה לא להתקלח אצלו בבית? הוא כתב שהיה לו אסור לצאת מהכולל, הוא כתב גם את שם הרב שם ואת המקום בדיוק,
למה רב בחו"ל? הוא כתב שזה אבא שלו...
ועל כל השאלות... הוא כתב במפורש שמי שרוצה באמת לעזור כמו שאתה מצהיר פה, הוא יענה על כל הפרטים באישי,
מה הענין לחקור ולשאול? שואלת גם על -"לבן"שהקשתה הרבה קושיות,
אתם מפחדים שאנשים פה יפלו חס ושלום וישלמו לבן אדם נוכל??

אני מתאר לעצמי שאת לא מאמינה..
אני אעביר את התרומה דרכך אם אקבל תשובות לכל השאלות שלי ..
א. צו הרחקה זה לא צו ריתוק ( הוא יכול לצאת לאן שבא לו אבל לא להתקרב לאשתו ולילדים ).
ב. שם של הרב... בדיחה עצובה ( מכיר הרבה רבנים טובי לב ותמימים שממליצים על כל אחד )
ג. מה הקשר אבא שלו ?? אבא של מי ??? אני שואל שאלה פשוטה : למה לא להביא המלצות כמקובל בכל מקום של וועדת הרבנים או קופת העיר ???
ד. העניין לחקור ולשאול דווקא כי אנשים רוצים לתרום .
ה. ממש לא בפרטי .. אם זה נוכלות למה שמישהו יחשוב שקיבלתי תשובה בפרטי ואני מאמין ורגוע ??? ואם זה סיפור אמיתי אז שיענה נורמאלי בדיוק על מה שביקשנו בלי לסבובב סחור סחור ובלי לספר פרטים מיותרים

מכל הלב

משתמש פעיל
הוא נתן כבר שמות של-3 רבנים. זה לא מספיק?

וכל זה תוך חשיפה עצמית ברבים בפורמט הכי ברור, שבוודאי מאוד לא נעים לו.

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י דניאל נ;1985007:
אני מתאר לעצמי שאת לא מאמינה..
אני אעביר את התרומה דרכך אם אקבל תשובות לכל השאלות שלי ..
א. צו הרחקה זה לא צו ריתוק ( הוא יכול לצאת לאן שבא לו אבל לא להתקרב לאשתו ולילדים ).
ב. שם של הרב... בדיחה עצובה ( מכיר הרבה רבנים טובי לב ותמימים שממליצים על כל אחד )
ג. מה הקשר אבא שלו ?? אבא של מי ??? אני שואל שאלה פשוטה : למה לא להביא המלצות כמקובל בכל מקום של וועדת הרבנים או קופת העיר ???
ד. העניין לחקור ולשאול דווקא כי אנשים רוצים לתרום .
ה. ממש לא בפרטי .. אם זה נוכלות למה שמישהו יחשוב שקיבלתי תשובה בפרטי ואני מאמין ורגוע ??? ואם זה סיפור אמיתי אז שיענה נורמאלי בדיוק על מה שביקשנו בלי לסבובב סחור סחור ובלי לספר פרטים מיותרים

אוקי, הוא אמר שהרב קופשיץ מבית שמש מעורב פה, לבעלי יש קשר איתו, הוא הרב האחרון שימליץ על מישהו,
ואף אחד לא חייב להאמין לו, זכות כל אחד לפני שהוא תורם לברר בדיוק לאן הכסף שלו הולך, וזה מה שאני יעשה, אבל אני לא אהבתי את השאלות כאן...

עימוד ספרים

משתמש פעיל
יאמר לזכותו של פותח האשכול שהוא חושף את עצמו בשמו המלא, אך מעבר לזה הכל הופך לבלאגן אחד גדול.

עימוד ספרים

משתמש פעיל
נכתב ע"י pnina912100;1985047:
אוקי, הוא אמר שהרב קופשיץ מבית שמש מעורב פה, לבעלי יש קשר איתו, הוא הרב האחרון שימליץ על מישהו,
ואף אחד לא חייב להאמין לו, זכות כל אחד לפני שהוא תורם לברר בדיוק לאן הכסף שלו הולך, וזה מה שאני יעשה, אבל אני לא אהבתי את השאלות כאן...

הפרט היחיד שהרב קופשיץ מעורב הוא בנוגע לקניית דירה במכרז של הוצאה לפועל שזה אכן מעשה לא ראוי, מעבר לזה לא בטוח שהרב קופשיץ יודע על המקרה.

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י עימוד ספרים;1985055:
הפרט היחיד שהרב קופשיץ מעורב הוא בנוגע לקניית דירה במכרז של הוצאה לפועל שזה אכן מעשה לא ראוי, מעבר לזה לא בטוח שהרב קופשיץ יודע על המקרה.

אוקי, בכל אופן מאמינה שרב שפוסק לבן אדם שזכה בכזה דבר שזה גזל , לא פוסק מבלי שיודע קצת פרטים...
ובעלי דיבר עם פותח האשכול, לא חפרנו לו ולא שאלנו אותו שום שאלות על כל הענין, הוא נתן לנו מעצמו עוד שמות של רבנים שבעלי מכיר, ונברר...

צברית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני מנסה להבין איך הסיפור בכלל התחיל.
הרי אף אחד במשטרה לא החליט להוציא כתב אישום על אברך פלוני סתם בלי שמישהו התלונן.

מהסיפור למעלה זה נשמע שאשתו היתה זו שהתלוננה- לא כתוב למה ועל מה.
אם אשתו התלוננה, ואם זה על אלימות כלפיה או כפלי הילדים- אז צר לי, אבל לא רואה שום עינין לעזור לכזה אדם.

אם אשתו לא התלוננה אז מי כן?
ועל מה?

blueberry

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צברית- איך את יכולה לכתוב דברים בכזאת החלטיות בלי לבדוק את הסיפור?
וצר לי, אבל יכול להיות מקרה שהאישה מגישה תביעה מסיבות שונות, על דברים חסרי שחר.
בדיוק לאחרונה שמעתי על מקרה כזה.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
ואוו אני מאד אוהבת לעזור
אבל קיבלתי ממש כאב ראש מכל הסיפור
1. כתב אישום המשטרה מגישה, לא?
מה זה כתב אישום מזויף? הגישו לבימ"ש כתב שהעו"ד מהצד השני כתב???
2. הרוצה... ירחיק עדותו.
למה רב פלוני בארה"ב ואלמוני מ...???
3. מעצר בית? צו ריתוק? מה הפדיחות האלו?
יש צו הרחקה מהילדים וממוסדות חינוך. יש מעצר בית ואז אפשר לבחור איפה רוצים להיות.
אין כזה דבר שהמשטרה נועלת אדם באיזה כולל מבלי תנאי מחיה מינימלים.
וחוץ מזה, אם אסור לו לצאת מהכולל מה עוזר 10 ש"ח למקווה. פתאום נהיה לו מותר?
ולענ"ד להחליף בגדים אפשר גם בביהכנ"ס.

על פניו הכל נראה תמוהה ומוזר.
לא חבל? יהודים רחמנים בני רחמנים רוצים לעזור ולסייע
למה לא לדבר ברור?

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י צברית;1985136:
אני מנסה להבין איך הסיפור בכלל התחיל.
הרי אף אחד במשטרה לא החליט להוציא כתב אישום על אברך פלוני סתם בלי שמישהו התלונן.

מהסיפור למעלה זה נשמע שאשתו היתה זו שהתלוננה- לא כתוב למה ועל מה.
אם אשתו התלוננה, ואם זה על אלימות כלפיה או כפלי הילדים- אז צר לי, אבל לא רואה שום עינין לעזור לכזה אדם.

אם אשתו לא התלוננה אז מי כן?
ועל מה?

כואב לי מאוד איך אנשים כך מדברים,
אל תסיקי מסקנות בלי לדעת כלום,
בעלי דיבר עם פותח האשכול, אני יודעת למה בדיוק הוא נכנס לכלא,
זה לא אלימות ולא כלום!
הוא נתן לבעלי הרבה פרטים, בעלי מכיר משם חברים, ראש ישיבה ועוד והוא מתכונן לברר הכל,
אם יש שאלות אפשר לפנות אליו, אני חושבת שממש לא יפה(בלשון עדינה) כך לכתוב ולקרר אנשים מלתרום.

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י מנוחהלה;1985189:
ואוו אני מאד אוהבת לעזור
אבל קיבלתי ממש כאב ראש מכל הסיפור
1. כתב אישום המשטרה מגישה, לא?
מה זה כתב אישום מזויף? הגישו לבימ"ש כתב שהעו"ד מהצד השני כתב???
2. הרוצה... ירחיק עדותו.
למה רב פלוני בארה"ב ואלמוני מ...???
3. מעצר בית? צו ריתוק? מה הפדיחות האלו?
יש צו הרחקה מהילדים וממוסדות חינוך. יש מעצר בית ואז אפשר לבחור איפה רוצים להיות.
אין כזה דבר שהמשטרה נועלת אדם באיזה כולל מבלי תנאי מחיה מינימלים.
וחוץ מזה, אם אסור לו לצאת מהכולל מה עוזר 10 ש"ח למקווה. פתאום נהיה לו מותר?
ולענ"ד להחליף בגדים אפשר גם בביהכנ"ס.

על פניו הכל נראה תמוהה ומוזר.
לא חבל? יהודים רחמנים בני רחמנים רוצים לעזור ולסייע
למה לא לדבר ברור?

כי לא כל דבר אפשר לכתוב על גבי פורום,
כל הרחמנים בני רחמנים (כמוני;)) יכולים להתקשר אליו ולקבל פרטים.

צברית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
נכתב ע"י blueberry;1985164:
צברית- איך את יכולה לכתוב דברים בכזאת החלטיות בלי לבדוק את הסיפור?
וצר לי, אבל יכול להיות מקרה שהאישה מגישה תביעה מסיבות שונות, על דברים חסרי שחר.
בדיוק לאחרונה שמעתי על מקרה כזה.

שימי לב שלא קבעתי שום שבר,
כתבתי אם אשתו התלוננה ואם על נושאים של אלימות.

לא אמרתי שזה מה שהיה,
התכוונתי שצריך להסביר יותר טוב את הסיפור, יותר מסודר ויותר ברור לציבור התורמים.
או לא לספר בכלל "פשוט להגיד מצות פדיון שבויים" כרגע זה רק מעלה תהיות על אמינות של הסיפור.

YG&K

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י צברית;1985205:
שימי לב שלא קבעתי שום שבר,
כתבתי אם אשתו התלוננה ואם על נושאים של אלימות.

לא אמרתי שזה מה שהיה,
התכוונתי שצריך להסביר יותר טוב את הסיפור, יותר מסודר ויותר ברור לציבור התורמים.
או לא לספר בכלל "פשוט להגיד מצות פדיון שבויים" כרגע זה רק מעלה תהיות על אמינות של הסיפור.
צברית
היו הרבה סיפורים מעולם שנשים התלוננו על אלימות וכד' ולא היה ולא נברא מכל מיני סיבות בעולם
אם אישה מתלוננת המשטרה דבר ראשון מיד עוצרת ובלי לברר
ויש נשים שיש להם סיבות שלא נדע...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה