דחוף! מה עושים כשדיקלקטין לא עוזר?

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
כשאת כותבת על הגשר,
את בעצם אומרת שאישה היפראמזיסית מגיעה למצב הזה בשל קושי רגשי/נפשי לא מטופל?
אני אדייק-
עזרה רגשית לפני כניסה להריון, בשביל מה?

אני אומרת שלהיפראמזיס יש רכיב נפשי משמעותי מאוד.
הוא כמובן גם פיזי לחלוטין - הבחילות, ההקאות, הרוק, החומצות, כל הגועל נפש. ההמוגלובין המידרדר. הם אמיתיים וקיימים ואין חולק עליהם.
אבל למצב הנפשי של האשה יש השפעה גדולה על האופן בו תעבור את התקופה. רוח איש יכלכל מחלהו, ורוח נכאה מי ישאנה - זה פסוק שאפשר להחיל אותו ככתבו, על ההיפראמזיס.

אשה עם כוח נפשי חזק מאוד, שהגיעה להריון הזה מוכנה ורוצה להתחיל את המלחמה - יכולה להצליח.

אשה שנגררת בתלאות החיים, הבית מבולגן, חשבון הבנק לא משו, הבעל עושה טובה ושוטף כפית מדי פעם, הילדים קשים, המצב בטטה ואז בא ההיפראמזיס - עלולה להידרדר יותר בקלות.

גם למעגלי תמיכה, הן במסגרת המשפחתית הגרעינית, והן של חברות מבחוץ, יש ערך גבוה.
ההבדל בין אשה שזרוקה במיטתה לבד מקיאה דם וחולמת על חלקת קבר, ובין אשה שיכולה להקליד בצ'אט לחברותיה 'תגידו מה עדיף, להקיא לפני שמצחצחים שינים או אחרי' (המנוסות יבינו...) - הוא גדול מאוד.

כך גם ההבדל בין אשה שבעלה וילדיה מגוייסים עכשיו למטרה: לעבור את התקופה בשלום ובשלווה, ובין רעותה שלא זוכה לתמיכה בתוך הבית.

וגם ההבדל בין אשה שיודעת: "נכנסתי מרצון לתוך שדה הקרב הזה, ואני עושה הכל כדי לצאת ממנו בשפיות עם אור גדול בידיים", ובין מי שנגררת איכשהו בין קערת הקאה אחת לשניה וחושבת שאין מה ל'שות, ככה זה החיים ואולי נלך לעין כרם לגסוס שם בנחת שבוע (ולפחות לא יהיה את הבלגן של הבית על הראש).

אבל אז נכנסים פה לנושאים רגישים, מכמה תחומים, שלא המקום לפרטם בבמה ציבורית.
די במה שנכתב עד עכשיו. וכמה נשים שמכירות היפראמזיס מקרוב, הסכימו איתי לגבי רוח הדברים.

Python

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
הטיפול בהדסה עין כרם הוא חשוב וקריטי - הוא בית חולים לפצועי הגשר. אי אפשר ואסור להשאיר אותם שבורי רגליים וידיים.
אבל התשובה שלי רמזה על הצורך לבנות את הגשר מחדש. ונראה שלא מעט גם הבינו אותה.
היא לא מיועדת למי שעכשיו שוכבת בשלולית מתחת לגשר ומחכה לאמבולנס.
היא כן מיועדת למי שרוצה לבחור, אחרי לידת התינוק בעז"ה, האם היא רוצה שוב ליפול מהגשר בפעם הבאה, או שהיא מעדיפה להגיע אליו כשהוא והיא במצב אחר.
עדיין יהיה קשה, עדיין יהיה מאתגר, אבל תהיה נקודת פתיחה שונה.
אני בדיוק בשלב הזה, שרוצה מאד להתכונן היטב לפעם הבאה,
אחרי 3 הריונות, האחרון הסתיים בלידה שקטה, שבהם ההיפראמאזיס החמיר מהריון להריון.
אבל אני ממש מצליחה להבין מה לעשות, בעיקר בתחום הרגשי.
@Ruty Kepler כבר שאלו וגם אני ביקשתי לדעת יותר פרטים,
את אומרת שבבמה ציבורית זו א"א,
יש דרך נוספת לקבל ממך מידע?
זה קריטי לי במיוחד עכשיו,
כי אני רוצה להתכונן לפני!
תודה!

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אני בדיוק בשלב הזה, שרוצה מאד להתכונן היטב לפעם הבאה,
אחרי 3 הריונות, האחרון הסתיים בלידה שקטה, שבהם ההיפראמאזיס החמיר מהריון להריון.
אבל אני ממש מצליחה להבין מה לעשות, בעיקר בתחום הרגשי.
@Ruty Kepler כבר שאלו וגם אני ביקשתי לדעת יותר פרטים,
את אומרת שבבמה ציבורית זו א"א,
יש דרך נוספת לקבל ממך מידע?
זה קריטי לי במיוחד עכשיו,
כי אני רוצה להתכונן לפני!
תודה!
דיברתי על זה עם כמה נשים, חלקן התנדבו בעצמן בחבלים (על גלגוליו השונים), אבל עדיין אין לי/לנו נוסח מגובש לומר.
זה ידרוש עבודת צוות רצינית של נשות מקצוע מתחומי הנפש, עם וותיקות היפראמזיס, שיגבשו יחד משהו שאפשר לאומרו בצורה אחראית.
כרגע, מעדיפה שלא.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אשה שיכולה להקליד בצ'אט לחברותיה 'תגידו מה עדיף, להקיא לפני שמצחצחים שינים או אחרי' (המנוסות יבינו...) - הוא גדול מאוד.
זה!!!
ומי בכלל מצחצח שיניים? רק הריח גורם להקאה מחודשת.
ואז לקראת הסוף מגיעים לדלקת חינכיים מטורפת שלא מרגישים היפראמזיס מרוב קהיון חושים, ורצים לקבל אוגמנטין בווריד, ואחרי יומיים ההיפראמזיס חוזר, ומבינים דבר ושניים בעוצמות של כאב וקהות חושים...

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
זה!!!
ומי בכלל מצחצח שיניים? רק הריח גורם להקאה מחודשת.
ואז לקראת הסוף מגיעים לדלקת חינכיים מטורפת שלא מרגישים היפראמזיס מרוב קהיון חושים, ורצים לקבל אוגמנטין בווריד, ואחרי יומיים ההיפראמזיס חוזר, ומבינים דבר ושניים בעוצמות של כאב וקהות חושים...

אי אפשר לא לצחצח שיניים אחרי הקאה, כי נשארים עם טעם וריח חמוצים. והשאריות החומציות מסכנות את השיניים.
ואז מכניסים מברשת בזהירות, חוטפים רפלקס הקאה רק מהמגע שלה, ומבינים דבר ושניים ברקורסיה ולולאות אינסופיות...

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אי אפשר לא לצחצח שיניים אחרי הקאה, כי נשארים עם טעם וריח חמוצים. והשאריות החומציות מסכנות את השיניים.
ואז מכניסים מברשת בזהירות, חוטפים רפלקס הקאה רק מהמגע שלה, ומבינים דבר ושניים ברקורסיה ולולאות אינסופיות...
אסור לצחצח שינים אחרי הקאה.
חומציות ההקאה מחלישה את השיניים, והצחצוח מעמיק את הנזק לעומק השיניים.
מאידך צריך לשטוף פה (מי פה וכדומה). כמובן במידת האפשר.

to

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אותי מעניין בעיקר הנושא של ההכנה הרפואית.
מבחינת הרופאים אין לזה קשר. אבל לי ברור שיש.
האם למישהי יש נסיון עם משהו שעשתה לפני ושינה את המצב?

אמא צעירה

משתמש רשום
על הקטע הנפשי אני עדיין מחכה לקרוא ממך:p
אבל מה עניין תזונה עוזר לנשים שלא מכניסות כלום לפה?
אכן, יש משהו משעשע בלהציע שינוי תזונתי לאישה שניזונה מקורנפלקס ושלוקים בלבד
מטעמי בטיחות רצוי להימנע מלהזכיר לידה שמות של מאכלים אחרים.... (השלוקים מגעילים ויש להם ריח... אבל זה עדיף ממים ומהתייבשות)
עכשיו זה משעשע אותי, כשאני כבר אחרי זה
אבל נכון, אולי אם השינוי התזונתי מגיע לפני ההידרדרות זה יכול לעזור
ולגבי העניין הנפשי, האינטואיציה שלי טוענת שכן, זה יושב על משהו רגשי-נפשי. דווקא מכאן הפתח לצאת מהבור הזה

אתי גרינבוים-3 ממדים

אתי גרינבוים-מטפלת תודעתית (3 הממדים)
מנוי פרימיום
לוקחת פעמיים ביום .כבר שבוע ולא רואה שיפור יש עוד משהו ?יש לי בעיקר חומצה שעולה לי לפה .ואני כל הזמן עם טישו
בונג'סטה
ו/או טיפול תודעתי

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
מטעמי בטיחות רצוי להימנע מלהזכיר לידה שמות של מאכלים אחרים.... (השלוקים מגעילים ויש להם ריח... אבל זה עדיף ממים ומהתייבשות)
ולגבי העניין הנפשי, האינטואיציה שלי טוענת שכן, זה יושב על משהו רגשי-נפשי. דווקא מכאן הפתח לצאת מהבור הזה

זה לא משעשע אלא עצוב מאוד, שאשה נמצאת במצב כל כך גרוע תודעתית ונפשית, עד שהיא מאביסה את עצמה בקורנפלקס (טונות סוכר) ובשלוקים (עוד טונות סוכר), למרות שהסוכר מחמיר ומחריף את החומציות בקיבה לרמה בלתי נסבלת וממילא מגביר בחילות והקאות.

זה רק מראה כמה היא חלשה מכל בחינה.

to

משתמש פעיל
צילום מקצועי
לא חושבת שהשינוי התזונתי לפני יעזור. בתור אחת שמקפידה מאד על תזונה ביום יום ואוכלת ממש ממש בריא. פתאום במצב הזה אין כניסה לכל הדברים הבריאים, ואני אוכלת רק מאכלים בודדים שביום-יום לא מדברים אלי בכלל.
ולגבי הרגשי - ברור שלבחילות יש קטע רגשי, אפשר גם לראות שהן מחמירות במצבי לחץ וכו', או לפי הסביבה שבה נמצאים.
על כל פנים אצלי הבעיה הרצינית היא מערכת העיכול כולה שמכריזה על שביתה, צרבות וכו', לא מצליחה לעכל אפילו בננה. ולזה לא מצאתי פתרון.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
לא חושבת שהשינוי התזונתי לפני יעזור. בתור אחת שמקפידה מאד על תזונה ביום יום ואוכלת ממש ממש בריא. פתאום במצב הזה אין כניסה לכל הדברים הבריאים, ואני אוכלת רק מאכלים בודדים שביום-יום לא מדברים אלי בכלל.
ולגבי הרגשי - ברור שלבחילות יש קטע רגשי, אפשר גם לראות שהן מחמירות במצבי לחץ וכו', או לפי הסביבה שבה נמצאים.
על כל פנים אצלי הבעיה הרצינית היא מערכת העיכול כולה שמכריזה על שביתה, צרבות וכו', לא מצליחה לעכל אפילו בננה. ולזה לא מצאתי פתרון.
לא מדובר על תזונה ’בריאה’ אלא על מותאמת.
עגבניות למשל, הן שיא הבריאות. אבל לא להיפראמזיסית.
כך גם קמח חיטה מלא, שיכול להיות נוראי מבחינת בחילות.
תפוזים הם קסם הבריאות והויטמין סי לבנאדם רגיל, אבל גרועים ממש לצרבות ולחומציות של היפראמזיסית.
וחצילים. ועוד הרבה דברים מגבירי חומציות, שרמת הויטמינים בהם אולי גבוהה, אבל להיפראמזיס הם לא טובים.

יראת גאולה

משתמש מקצוען
לא מדובר על תזונה ’בריאה’ אלא על מותאמת.
עגבניות למשל, הן שיא הבריאות. אבל לא להיפראמזיסית.
כך גם קמח חיטה מלא, שיכול להיות נוראי מבחינת בחילות.
תפוזים הם קסם הבריאות והויטמין סי לבנאדם רגיל, אבל גרועים ממש לצרבות ולחומציות של היפראמזיסית.
וחצילים. ועוד הרבה דברים מגבירי חומציות, שרמת הויטמינים בהם אולי גבוהה, אבל להיפראמזיס הם לא טובים.
איפה אפשר לקבל מידע על תזונה מתאימה להיפראמזיס?

לבנת פורת

משתמש רשום
יש.
שילוב של טיפול נפשי (מראש!) פלוס תזונה מתאימה וויטמינים מתאימים וכוח רצון עצום ותמיכה חזקה של הסביבה ועוד כמה, יכולים להקל מאוד.
הבעיה היא שלרוב הנשים אין את רוב הדברים האלו.

ובאיזה שהוא מובן, יותר קל לגסוס ולהקיא דם ולהילקח לבי’’ח מעורפלת, מאשר להרים ראש מעל הגלים.
הייתי שם. גם בעלפונות והקאות עד המוגלובין 7. גם בצד השני.

עוד בעיה, שרוב מה שיש לומר בתחום הזה, אינו יכול להכתב כהוראה לרבים, אלו דברים עדינים ודיוקים זהירים מאוד.
שלום וברכה
סליחה מראש על ההקפצה
דחוף לי מידע על תזונאית דיאטנית מקצועית להצלת אישה היפראמזיס
כתבת פה בעבר על משהו מירושלים
ולא מוצאת את הפרטים

תודה תודה

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
שלום וברכה
סליחה מראש על ההקפצה
דחוף לי מידע על תזונאית דיאטנית מקצועית להצלת אישה היפראמזיס
כתבת פה בעבר על משהו מירושלים
ולא מוצאת את הפרטים

תודה תודה
אנה און, 0544660714.
אין לי מושג אם היא עדיין עוסקת בתחום, כבר שנים לא פגשתיה. בזמנו אני יודעת שהיא סייעה מאוד לכמה נשים בתחום הזה.

The student

משתמש רשום
אז מה הדרכים לפני?

בונגסטה יקר מידי

היא לקחה בתחילה פרמין ולא ככ עזר לה , אחכ הרופא (משפחה) אמר לה שזה לא מתאים להריון
ונתן הפניה לבונגסטה (יקר)

הרופא במוקד נשים נתן לה הפניה לזופרן ומאז החיים תותים...

זה תקין?
או שלא כדאי שתקח
בונגסטה בלאומית עולה153 ש"ח לחבילה (לאומית זהב)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  23  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה