דחוף! מה עושים כשדיקלקטין לא עוזר?

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
לגמרי
ואל תמהרו להמליץ על זופרן.
אני הקאתי את נשמתי, ולא לקחתי זופרן.
אני מכירה נשים לוקחות זופרן ואוכלות אחר כך שטויות שעושות בחילות נוראיות.
זה משחק בחיים של העובר. פה זה סבל של 3 חודשים
לעומת סבל של כל החיים לעובר.

אני אישית חייתי באחד ההריונות האחרונים רק על מיצי פירות - זה עבר בגרון, וגם אם יצא לא היה נוראי כמו אוכל.
והתקיימתי ככה על מיצים בלבד חודש, אחר כך לאט לאט עברתי לפירות.
הרגשתי רעעעע מובחלת אבל עד זופרן, מבחינתי זה קו אדום שאני לא חוצה.

ולגבי החומציות, לי מאוד עזר אומפרדקס.
אבל כמובן בהתייעצות עם הארגון ההוא, אם הדרך.
הן מייעצות לך בדיוק כמה ואיך לקחת.
בהריון האחרון זה ממש עזר לי.
הייתי במצב הרבה יותר טוב.

דעתי עוד יותר רדיקלית ממך, ועקב מעשה שהיה החלטתי גם דקלקטין לא לקחת.
אבל נזהרת בדבריי, כי לא לכל אחת יש את כל האפשרויות. (ואין מדובר רק על אפשרות כלכלית ותמיכה משפחתית).
ולא הייתי רוצה ששום אשה תחליט בגלל דבריי להפסיק לקחת תרופות. זו החלטה שצריך המון נתונים סביב כדי להגיע אליה.

מסכימה איתך ב-100% לגבי הנשים שאוכלות שטויות. נכון.
אבל הן לא תמיד במצב ובמיקום שמאפשר שינוי יסודי.
זה משהו שרק הבנאדם יכול לדרוש מעצמו, ולא אף אחד אחר סביבו.

כן הופתעתי פה לשמוע שרופאים נותנים היום זופרן כקו ראשון. זו אמורה להיות תרופת קו שני, רק אחרי נסיון של כמה שבועות עם בונג'סטה.

א א

משתמש פעיל
בהניסיון האישי שלי - שאחרי שבעה חודשים של התייבשויות. עירויים, וזופרן בעירויים - זה נגמר בלידה שקטה - לפי הנראה - נזקי הזופרן.
למרות שזה היה הריון רביעי שלקחתי אותו.
כמובן שבהריון הבא העדפתי לא לקחת, לנשום או לא לנשום כמה חודשים אבל לצאת עם ידיים מלאות.
כמובן שסיפורים לשתי הכיוונים קורים עם או בלי זופרן ובגלל סיבות שונות ומשונות
אבל להרגשה שלי שעשיתי הכל - לא הייתי מסוגלת לקחת משהו שלא לגמרי בטוח מבחינה רפואית.
אבל - זה מצריך מעקב עצמי ורפואי צמוד שלא להגיע למצבים של סכנת חיים בגלל הבחילות...

רחל שיין

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
באמת?
כי אני שילמתי (ועדיין משלמת) עד עכשיו קרוב ל-1500 ש"ח על בונג'סטה ויש לי את הביטוח המשלים הכי גבוה...
יש משהו שאני לא יודעת?
מדובר על ביטוח בחברות הביטוח ולא בקופות החולים,
ובחישוב של לידה אפילו פעם בשלוש שנים זה שווה.

תפוח אדמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
דעתי עוד יותר רדיקלית ממך, ועקב מעשה שהיה החלטתי גם דקלקטין לא לקחת.
אבל נזהרת בדבריי, כי לא לכל אחת יש את כל האפשרויות. (ואין מדובר רק על אפשרות כלכלית ותמיכה משפחתית).
ולא הייתי רוצה ששום אשה תחליט בגלל דבריי להפסיק לקחת תרופות. זו החלטה שצריך המון נתונים סביב כדי להגיע אליה.

מסכימה איתך ב-100% לגבי הנשים שאוכלות שטויות. נכון.
אבל הן לא תמיד במצב ובמיקום שמאפשר שינוי יסודי.
זה משהו שרק הבנאדם יכול לדרוש מעצמו, ולא אף אחד אחר סביבו.

כן הופתעתי פה לשמוע שרופאים נותנים היום זופרן כקו ראשון. זו אמורה להיות תרופת קו שני, רק אחרי נסיון של כמה שבועות עם בונג'סטה.
את צודקת מאוד שאת זהירה.
כי מי כמוני יודעת איזה סבל נשים היפארמזיסיות עוברות, וכמה רגישות יש להן לתגובות של הסביבה.
אבל דווקא בתור אלו שבחרו לקחת אחריות ולהיות אחראיות לחיים של ילד למרות המחירים היקרים שהן משלמות, היה חשוב לי להזהיר את כל אלו שממליצות על זופרן באותה נשימה עם דיקלקטין ובונגסטה, שנחשבים לבטוחים ב-100%
זה פשוט חוסר ידע משווע ויקר. זופרן זה לא דיקלקטין, וזה לא סוכריה, ולא אקמול.

מכירה כמה וכמה שסיימו הריון בלי עובר, או ילדו עובר לא בריא, או כאלו שילדו אותו בניסים, ולקחו זופרן. אז יתכן שהקשר הוא מקרי, ויתכן שלא.
זה לא מספיק נחקר. ומה שלא נחקר מספיק ובטוח, עבורי כאמא - לא רלוונטי מבחינתי.
מעדיפה לסיים הריון בידיים מלאות, עם תינוק בריא ושלם לכל החיים.
כל אחת שתיקח את זה כשיקול לפני שהיא מחליטה לקחת זופרן.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בהניסיון האישי שלי - שאחרי שבעה חודשים של התייבשויות. עירויים, וזופרן בעירויים - זה נגמר בלידה שקטה - לפי הנראה - נזקי הזופרן.
למרות שזה היה הריון רביעי שלקחתי אותו.
כמובן שבהריון הבא העדפתי לא לקחת, לנשום או לא לנשום כמה חודשים אבל לצאת עם ידיים מלאות.
כמובן שסיפורים לשתי הכיוונים קורים עם או בלי זופרן ובגלל סיבות שונות ומשונות
אבל להרגשה שלי שעשיתי הכל - לא הייתי מסוגלת לקחת משהו שלא לגמרי בטוח מבחינה רפואית.
אבל - זה מצריך מעקב עצמי ורפואי צמוד שלא להגיע למצבים של סכנת חיים בגלל הבחילות...
אצלי דווקא הלידה השקטה התרחשה כשלקחתי דיקלקטין בפעם ה... ללא זופרן,
בהריונות הבאים, כששאלתי את נפשי למות, לקחתי זופרן, באחרון כבר היה הבונג'סטה
ואז התחלתי להצליח טיפה לנשום בין הקאה להקאה ולרחק בין אישפוז לאישפוז בעוד יום :(

אצלי, אם לא הייתי לוקחת, לא הייתי פה היום כדי לספר
בבי"ח עוד דחפו לי בתחילה פראמין, הקאתי איתו ואחריו והם היו המומים מכך, אמרתי להם שהוא לא "מזיז" לי ואז בלית ברירה נתנו לי זופרן במינון של 20 (אם אני זוכרת נכון), נוזלים וויטמינים, הייתי חסרת הכרה וישנתי שם במשך כמה ימים ללא הצלחה לפקוח עיניים.
אבל, בגלל השיקולים הבריאותיים של הזופרן, ביום שהתחלתי לחוש מעט בטוב, הפסקתי איתו לחלוטין, ירדתי במהלך התקופה ההיא קרוב ל-25 ק"ג
נולדה לי בת בריאה ושלימה, מוקדם, עקב בעיה אחרת שלא היתה קשורה לבייבי.

ברכי...

משתמש פעיל
באמת?
כי אני שילמתי (ועדיין משלמת) עד עכשיו קרוב ל-1500 ש"ח על בונג'סטה ויש לי את הביטוח המשלים הכי גבוה...
יש משהו שאני לא יודעת?
תלוי באיזו קופה את נמצאת, יש קופות שמשלמים 125 בערך על בונגסטה ויש קופה ש427 ש"ח.

ישי.כ

משתמש פעיל
סותרי חומצה-
מה קורה כשלוקחים סותרי חומצה? מדכאים את החומצה הטבעית שהקיבה מייצרת כדי לפרק מזון 'חלבוני', מה שגורם למזון שלא יתעכל כראוי בקיבה, וכשחלבון לא מתעכל כראוי זה גורם ל:

א.
תסיסה והרקבה – עיכול לא ראוי, גורם לתסיסת המזון והרקבתו במעיים.

ב. אלרגיה למזון - כיוון שהחלבונים לא התפרקו כראוי ליחידות בודדות של חומצות אמינו, הם עלולים להגיע למחזור הדם וליצור נוגדנים לאותם החלבונים שאכלנו, מכיוון שהגוף אינו מזהה את המבנה החדש שלהם.

ג. חסרים - מצב החלבון בגוף יורד, קרי חוסר בחומצות אמינו לגוף, חומר הדלק לבניין הרקמות, מה שיוביל למחלות אחרות.

בנוסף, יש לדעת שתרופות סותרות חומצה מתבססות לרוב על ביקרבונט, הביקרבונט הוא בסיסי וחומצות הקיבה הן חומציות, ברגע שחומצה נפגשת עם בסיס נוצר מלח, המלח יגרום לנו לפעולה הפוכה של הרגשת שריפה, כמו זריית מלח על הפצעים, ויפגע ברירית הקיבה.

מחקר שנערך בלונדון ע"י חוקרים מUNVERDUTA COLLEGE ופורסם בכתב העת GUT נבדקו כ 77.000 מטופלים שטופלו באנטיביוטיקה המשולשת וסותרי חומצה, היו בסיכון פי 3 ללקות בסרטן הקיבה. סרטן קיבה הינה גורם למוות השני בסרטן ומתים ממנו כ 1.300.000 איש בשנה.

במחקר אמריקאי בכתב עת חשוב המכונה “JAMA” התברר לאחר בדיקת 350,000 נוטלי לוסק פיתחו דלקת ריאות, דלקות שונות, וערכי לחץ דם גבוהים.

כדי לאזן את רמת החומציות ולהפחית את הפסולת במערכת העיכול, יש לפעול בשני מישורים:
  • להפסיק לאלתר אכילת מזונות מתועשים ומזיקים, שגורמים לפסולת מרובה וליתר חומציות.
  • לעבור לצריכת מאכלים שיוצרים סביבה בסיסית, וזה בעיקר על ידי אכילת ירקות, עלים ירוקים, נבטים ופירות, שקדים, דגנים מלאים, קטניות.
מאכלים המעלים את רמת החומציות:
  • ירקות ופירות ממשפחת הסולניים - חצילים, פירות הדר: תפוז, קלמנטינה וכו'. עגבניות ומוצריהן (רסק עגבניות, מיץ עגבניות וקטשופ), גמבה, תות וקיווי.
  • קמח לבן ומוצריו - הקמח הלבן חסר את כל אותם המינרלים והויטמינים הנמצאים בקליפת גרגיר החיטה. בנוסף לכך, הקמח הלבן עובר תהליכי הלבנה באמצעות חומרים כימיקלים. הלחם הלבן גורם לתסיסה בקיבה ויוצר חומציות יתר, ומגביר את תופעת הרפלוקס והצרבות, נהפך לגושי בצק (כעין דבק) וגורם לעצירות ועם הזמן גם לסתימת מעיים.
  • מזונות מעובדים ומתועשים (ג’אנק פוד) כגון: עוגות שמרים, עוגיות, ממתקים, חטיפים - מזונות אלו מכילים מלבד הקמח הלבן גם מרגרינה, שומן טרנס, סוכרים, חומרים משמרים, ועוד מרעין בישין המעלים את רמת החומציות במערכת העיכול ובמחזור הדם.
  • מזונות מטוגנים, כגון: צי'פס, פלאפל, חטיפים מטוגנים, ג'חנון, קיגל - מאכלים אלו עשויים מקמח לבן ומשומנים רווים המעלים את רמת החומציות בקיבה ובדם.
  • מזונות חריפים, כמו טבסקו, סחוג, סרירצ'ה - חריף זהו חומצה, שום למשל זה חומצה אוקסלית, בשל חריפותם הם עושים גירוי לרירית הקיבה וגורמים לדלקות מפרקים.
  • סוכר לבן ודומיו - הגורמים לעודף חומציות בדם, ניתן להחליפו בדבש, סילאן, סוכר קוקוס.
  • קוקה קולה ושאר משקאות קלים - עשויים מחומצה וסוכר הפוגעים ברירית מערכת העיכול, ובאימייל של השיניים, ומעלים את רמת החומציות בדם וגורמים לדילול מאגרי הוויטמינים בגוף.
  • שתייה אלכוהולית - הגורמת לתסיסה ולעומס יתר על הכליות, ופוגעת בנימי הדם.
  • עישון סיגריות וסיגרים מכל הסוגים.
  • מוצרי חלב פרה - בשל חמיצותם של מוצרי החלב יש בכוחם ליצור תנאים המעוררים דלקת בקיבה ובריאות. מלבד זאת, מוצרי החלב כיום אינם בריאים כיוון שיש מכילים הורמונים וחומרים.
  • חלבונים מן חי - יש להמעיט מצריכת בשר, עופות, דגים, גבינות, חלב. חלבונים צריכים סביבה חומצית בקיבה כדי לעכלן. אכילה של מזונות מן החי, עלולים לגרום ללחץ דם גבוה ולרעלת הריון. הם מכילים כולסטרול העלול לגרום לנזק בריאותי לאישה ההרה ולהרס של ההרכב הכימי של חלב האם.
  • מזונות מלוחים כגון: חטיפים מלוחים, מלפפון בחומץ, דגים מלוחים. בזמן ההיריון חלק מהמלח עובר לתוך לדמו של התינוק, התינוק נולד עם עודף משקל וראש גדול, מה שמקשה על הלידה.
  • קפה, ומוצרים המכילים קפאין כדוגמת שוקולד, ותה שחור.

מזונות מומלצים להריון:

• פירות: אבטיח, מלון, אנונה, בננה, תאנים טריות ויבשות, תמרים, אבוקדו, גויאבה, פפאיה, ענבים, רימון, אפרסמון, אגס, אפרסק, משמש, דובדבן, מנגו, תפוחי עץ, תות שדה (אורגני בלבד).
  • פירות מיובשים בשמש: שזיף, משמש, אגס, אפרסק.
  • ירקות טריים: גזר, תירס, עלים ירוקים מכל הסוגים (למעט תרד שמכיל חומצה אוקסלית ), דלעת, גמבה, קישואים, שעועית טריה, כרוב חי, כרובית מאודה, ברוקולי, קולורבי, בטטה.
  • קטניות מונבטות: עדשים בכל הצבעים, חומוס, שעועית מש.
  • אגוזים: שקדים, אגוז מקדמיה, אגוז מלך, אגוז פקאן.
  • שומנים: טחינה, שמן זית טבעי, אבוקדו. – בכמויות מוגבלות
  • עמילנים: אורז מלא, דוחן, חיטה נבוטה, קמח תירס, גריסים, כוסמת, קינואה, שיבולת שועל- בכמויות מוגבלות.

טיפים תזונתיים בזמן הריון

• מומלץ לפתוח את הבוקר באכילת פירות העונה ושתיית מיצים טבעיים המנקים ומטהרים את הגוף, חשוב לשתות מגוון של מיצים טבעיים ולאכול פירות טריים ובשלים במשך הבוקר מכל הגוונים והסוגים.
  • גזר, אפרסק, מנגו, וכל הירקות הירוקים אלו מזונות המועילים מאוד לכבד והם מכילים נוגדי חימצון טבעיים, כגון: קרוטנים ופלבנואידים בעלי תכונות ריפוי, הם מסייעים לריפוי וניקוי הכבד, מכילים ברזל ומחזקים את המערכת החיסונית.
  • כל הירקות הירוקים, כגון: בורוקולי, נבטי חמניה, עלי מנגולד, עלי חסה, חוביזה, שעועית ירוקה, נבטי אלפלא ועוד…מעניקים לכבד תמריץ של כלורופיל שמסייע לייצר המוגולבין ומעלות את רמות הברזל בגוף.
  • תזונה העשירה בסיבים תזונתיים המורכבים מפחמימות מורכבות תורמת למערכת עיכול בריאה ולפעולת מעיים תקינה, המקורות העיקריים של סיבים תזונתיים הם: פירות וירקות עם הקליפה, דגנים מלאים, סובין חיטה, שיבולת שועל ,אגוזים וקטניות (מומלץ מונבטות).
  • רימון מתוק: לרימון יש סגולות בריאותיות רבות והוא מוכר בתכונותיו כנוגד חימצון, נוגדי החימצון הינם מרכיבים טבעיים המסייעים בחיזוק המערכת החיסונית ובהגנה על הגוף מפני זיהומים, מיץ רימונים הוא מקור מצוין לויטמים C ולויטמיני B ואשלגן.

כיצד לטפל בבחילות ובהקאות בזמן ההריון?

הרבה נשים בזמן ההריון סובלות מבחילות ומהקאות, מצב זה נגרם כתוצאה מכך שמערכת העיכול לא מעכלת את המזון כראוי, ולכן היא מנסה לפלוט אותו החוצה.
תופעה זו קורות בעיקר כתוצאה מאכילה של חלבונים מן החי, לכן חשוב להימנע ככל האפשר ממזונות מן החי.
לא להרבות באכילה, ולאכול בכל ארוחה כמות שלא תשביע יתר על המידה.
חשוב ללעוס את המזון בלעיסה יסודית ואיטית כדי שהעיכול יתבצע כראוי.
חשוב לשמור על צירופי מזון נכונים שיקלו על העיכול.

עודף חומציות מרוקן את המינרלים הבסיסים מגופנו:

לגוף יש שאיפה ליצור איזון בדם בין החומציות לבסיסיות, כאשר רמת החומציות בגופנו גבוה מידי, הגוף ישתמש במינרלים בסיסיים, כגון: נתרן, אשלגן, סידן ומגנזיום, כדי לנטרל חומצות אלו מגופנו.

מינרלים אלו חיוניים ביותר לפעילות הקיומית של גופנו, כשמינרלים אלו עסוקים במלאכת נטרול החומצה נפגעים תפקודי מערכות הגוף, תאי הגוף, שריר, עצב, שלפעילותן התקינה נדרשת אספקה סדירה של מינרלים אלו.

למשל, כשאנו שותים משקאות קלים מוגזים המכילים חומצה קרבונית, ומשקאות כמו "קוקה קולה" המכילים גם חומצה זרחתית, משקאות אלו מרוקנים לנו את מאגרי המינרלים הבסיסים מגופנו.

היתרונות של בסיסיות (Alkalinity) בגוף ולמה כדאי שרוב התזונה תהיה בעלת תגובה בסיסית:
  • יעצור בריחת סידן וויטמינים מן הגוף.
  • עיכול טוב יותר.
  • תחושת טובה כללית, חדות וערנות.
  • מניעת דלקות פרקים.
  • עור בריא וצעיר יותר.
  • שינה טובה יותר שמספקת יותר ערנות.
  • פחות כאבי ראש.

חלק מהמחלות / תופעות הנפוצות של רמת חומציות גבוה:

• עייפות כרונית - ככל שגופנו חומצי יותר, הוא עייף יותר. חומציות יתר מפחיתה את אספקת החמצן לתאים ולרקמות בגוף.
  • אוסטאופורוזיס - רמת חומציות גבוהה בדם גורמת ״לגניבת״ סידן (שהוא בסיסי) מהעצמות כדי לאזן את החומציות בדם.
  • עששת בשיניים ופטרת בציפורים - עקב גניבת סידן מהשיניים והציפורנים.
  • אי ספיגת מינרלים וויטמינים בגוף - ובעיקר חוסר בברזל ו12B (המיוצר בקיבה ממזון צמחי), מה שגורם לעייפות חולשה ועוד.
  • החומציות מייצרת הרבה ליחות בגוף ויכולה ליצור שלל בעיות של שיעול, קושי נשימה, כאבים בחזה, ובעיות בסינוסים.
  • בעיות בקיבה - צרבת, נפיחות, בחילה, ריח רע מהפה, נשירת שיער וגיהוק.
  • בעיות עור – אפטות, אקזמה, סוגים שונים של דרמטיטיס, אקנה, פריחה, ושאר בעיות עור.
  • דלקות במקומות שונים, כגון במפרקים ובחניכים - דלקת היא תגובה טבעית להחלמה, בתהליך הדלקתי התאים שברקמה נפגעו ויש להחליפם בחדשים כדי שהרקמה תתחדש.
  • דלקת עורקים - שיכול להוביל להתקף לב, שבץ וסיכוי למחלות לב וכלי דם.
  • פגיעה בלבלב, בכבד ובכליות – החומצות מעמיסות על אברי הגוף.
  • כיבים, וסרטן.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

מייפל אורגני.

משתמש מקצוען
יש כדורים טבעיים שיש עליהם המון המלצות מתזונאים שמורידים חומציות...
אין לי עדיין ניסיון עכשיו בדיוק קניתי...
אעדכן בהמשך.
אצה כחולה ירוקה
סתם הבאתי קישור רק לרעיון!

malkykl

משתמש מקצוען
לוקחת פעמיים ביום .כבר שבוע ולא רואה שיפור יש עוד משהו ?יש לי בעיקר חומצה שעולה לי לפה .ואני כל הזמן עם טישו
קודם כל- דיקלקטין עוזר אחרי שבועיים לפחות! ובמקרה של היפראמזיס שיודעים עליו מהריונות קודמים, מומלץ להתחיל חודש לפני ההריון, במקרה שאפשר! בונג'סטה אמור להשפיע מהר יותר
אצלך זה נשמע כמו צרבת שגורמת לבחילות. במקרה כזה הרופא נתן לי פמוטידין 20 מ"ג, ואח"כ עליתי ל40. בנוסף נעזרתי ברני, וקיבתי גם זופרן.
אזהרה- זופרן עלול לגרום לעצירות קשה.
מאד ממליצה על יחזקאל היימליך מירושלים, הוא יודע לאבחן מה מעורר אצלך את הבחילות, לי אישית עזר מאד (הבחילות ירדו לרמה שהדיקלקטין הצליח להשפיע) התברר שאכלתי בעצם כמעט רק את מה שעורר לי את הבחילות...
דבר נוסף, אם מרוב בחילות את לא שותה מספיק/ מקיאה, עירוי נוזלים עוזר לדיקלקטין להשפיע.

malkykl

משתמש מקצוען
יש כדורים טבעיים שיש עליהם המון המלצות מתזונאים שמורידים חומציות...
אין לי עדיין ניסיון עכשיו בדיוק קניתי...
אעדכן בהמשך.
אצה כחולה ירוקה
סתם הבאתי קישור רק לרעיון!
כמה שידוע לי, באצות יש תכולה גבוהה של יוד, שעלול להיות לא בריא לעובר (בקורס הכנה ללידה שעברתי לפני שנים, המדריכה הזהירה מזה וסיפרה סיפורים ממש מפחידים!)

malkykl

משתמש מקצוען
להנקה זה גם לא טוב?
אין לי מושג... אולי תתייעצי עם :
1671571551719.png

נחמת שוטים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
לכל הסובלות, שעדיין מסוגלות להכניס משהו לפה
ארטיק קרח לימון
פשוט למלא את כל הפריזר ולמצוץ....
לא תמיד עוזר. הפעמים כן.

בנוסף-
משקה לימונייד של חברת שוופס
הצלה של משקה

שוב, מי שמסוגלת לשתות משהו, ומחפשת להפחית את הבחילות....
פשוט תנסו, זה עוזר.

ואל תתחכמו.
קרקר יבש, גבינה ומלפפון.
לא מגרה,
לא מעלה בחילות
תרגישו טוב!

שאנל

משתמש פעיל
D I G I T A L
חסדי אילה כותבים שבטיחותי לקחת יותר מ4 דיקלקטין /2בונג'סטה ליום וזה עוזר
אני בעבר התיעצתי עם רופא שאמר לי להוסיף ואכן היתה הטבה משמעותית כשהוספתי מינון בעדינות
שווה לנסות

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
לכל הסובלות, שעדיין מסוגלות להכניס משהו לפה
ארטיק קרח לימון

זו המלצה שלדעתי צריך להביא אותה עם הסתייגות -
בדקות הראשונות הקור נעים ומחליק בגרון. אבל אחר כך, הסוכר שבקרטיב הופך בקיבה לחומצה והכל נהיה גרוע יותר.

אז אם יש אשה על סף עלפון, מיובשת לגמרי, שזה הדבר היחיד שהיא מסוגלת להכניס לפה, לא הייתי מונעת ממנה.
אבל כל עוד יש בה מעט כוח רצון ומשמעת עצמית, מוטב לה לשתות קרח מרוסק ללא סוכר.

מגנום

משתמש סופר מקצוען
גבינה ומלפפון.
בעעע להקיא את זה, זה נוראיי
בבוקר רק לשתות עד שמסיימים עם ההקאות של החומצות
אח"כ בעדינות לחם מלא בטוסטר שאחכ מזלפים עליו שמן זית
זאת אופציה יחסית טובה
חלילה מלהתחיל בוקר עם חלבי, ירקות, או פלפלים למיניהם :(

נחמת שוטים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
בדקות הראשונות הקור נעים ומחליק בגרון. אבל אחר כך, הסוכר שבקרטיב הופך בקיבה לחומצה והכל נהיה גרוע יותר
הדגשתי לימון, ומלאי: )

יש לך ניסיון רע דווקא עם לימון?
כי איגלואים זה אכן רע ומר, אבל הלימון...עזר
הינו אך במשקה
חלילה מלהתחיל בוקר עם חלבי, ירקות, או פלפלים למיניהם
כל אחת ומה שטוב לה בסופו של דבר,
לומדים לאט לאט...

ושוב, ההדגשה היא למלפפון
לא להריח אפילו פלפל או עגבניה
ה' ישמור
:(

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה