בריאות מה עושים כשהרופאים לא מסכימים אחד עם השני?

hilasg

משתמש פעיל
איך ידעת?
את צודקת אבל זה ממש לא פשוט לעבור רופא. המחלה של הבן שלי די נדירה ואין הרבה רופאים שמכירים אותה כמו שהוא מכיר. יש לו סיפורי הצלחה במקרים שכל הרופאים הרימו ידיים. הבן שלי די מורכב ולא הגיב לטיפולים שונים כמו שצפוי ואנחנו באמת צריכים דווקא את הרופא הזה שהוא מספר 1 באיזור שלנו.

את מתכוונת לביקור של כמה שבועות/חודשים או שיעבור לשם לתמיד?
אם זה הראשון, אז רופא א' כי כרגע אני רוצה לפעול לפי ההמלצה של רופא ב'.
אם הכוונה להשאר בחו"ל, אז יהיה לי מאוד קשה בשני המצבים, אבל כנראה שהייתי בוחרת את רופא ב'. אם רופא א' עובר, אנחנו נעבור איתו, לא משנה לאיזו מדינה בעולם.
וואו סוגיה לא פשוטה.
כבוד של רופאים בהחלט נדרש להזהר בכבודם.
התלבטויות של רפואה, צריך המון כובד ראש והתייעצות עם יועצים רפואיים.
ימי רצון שד' ישלח רפואה שלימה בהקדם לבן שלך!
איזה אמא מסורה את!
אשמח שתעדכני איך פתרת את הפלונטר הזה, זה ממש להלך בין הטיפות.
יהי רצון שעסק זה יהיה לרפואה לבן שלך כי רופא חינם ד'!
בהחלט סוגיה.

H. Clin

משתמש מקצוען
וואו סוגיה לא פשוטה.
כבוד של רופאים בהחלט נדרש להזהר בכבודם.
התלבטויות של רפואה, צריך המון כובד ראש והתייעצות עם יועצים רפואיים.
ימי רצון שד' ישלח רפואה שלימה בהקדם לבן שלך!
איזה אמא מסורה את!
אשמח שתעדכני איך פתרת את הפלונטר הזה, זה ממש להלך בין הטיפות.
יהי רצון שעסק זה יהיה לרפואה לבן שלך כי רופא חינם ד'!
בהחלט סוגיה.
אמן, תודה רבה!

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
איך ידעת?
את צודקת אבל זה ממש לא פשוט לעבור רופא. המחלה של הבן שלי די נדירה ואין הרבה רופאים שמכירים אותה כמו שהוא מכיר. יש לו סיפורי הצלחה במקרים שכל הרופאים הרימו ידיים. הבן שלי די מורכב ולא הגיב לטיפולים שונים כמו שצפוי ואנחנו באמת צריכים דווקא את הרופא הזה שהוא מספר 1 באיזור שלנו.
התייעצת לפני שהגעת למסקנה שהוא מס' 1 בתחום?
אם כן, זה בהחלט בעיה לא פשוטה.
ואם לא, אולי פשוט תתייעצו קצת יותר לפעמים מגלים דברים חדשים.

והאמת שתכל''ס מה שאת מתארת זה סימפטומים די שכחים לתסמונת הרופא מס' 1, ולפעמים אין ברירה אלא פשוט ללמוד כל פעם מחדש איך להתמודד בלי להנזק משום צד.
נסו להתייעץ עם עסקנים כמו פירר גם בעניין הזה הם הרי מתעסקים עם הטיפוסים האלו יום יום.
והכי חשוב להתפלל שה' ינחה אתכם בדרך הטובה והנוחה ביותר לא משנה דרך איזה רופא כי בסופו של דבר כולם שליחים של רופא כל בשר ומפליא לעשות.

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
יש לי משהו חשוב לומר לך, מנסיון אישי.
גם לנו זה היה. ממש כך. מחלה כרונית, די נדירה (לא מאוד, אבל די.)
שנים נסחבה, עד שרופא מומחה עלה עליה והביא לטיפול מצוין.
וכאן התחילו הבעיות. משום שהתלות הרגשית מול הרופא הזה, שהוא "מלאך מושיע" ומס' 1 בשבילנו, עלה על הכל.
עלה על ההצעה של רופא אחר לנסות תרופה אחרת,
עלה על אתיקה רפואית לפעמים, ועוד.
בסוף, כשהגיע מצב רפואי שחייב התייעצות עם רופא נוסף, קלטנו פתאום שהוא באמת מומחה גדול, אבל יש עוד מספרי 1 כמותו. בהשגחה פרטית הוא היה השליח אצלנו, אבל זה היה יכול לקרות עם כל רופא אחר.
וכן, אני מכירה מקרוב את משחקי האגו האלו. מי שלא חווה אותם בפנים, את הצער שזה גורם למטופל, לא מבין כמה זה מורכב...
("הלכתם להתייעצות אצל X? היא עשתה אצלי סטאז'!" כן, הלכנו אליה. במכשור הרפואי החדש, היא מבינה יותר ממך. עם כל הוותק בתחום.)
והצורך בלשמור על שני הרופאים לטובתכם... גם הוא מובן לי. תחושה כזאת שאם לא הם, מי יודע מה יקרה...
אני חושבת שכדאי לשמוע חוו"ד שלישית. זה מה שאני עושה מאז. שווה לי בשביל הרוגע הנפשי.
רפואה שלימה, שיעבור בקלות!

שרינקה

משתמש צעיר
לבן שלי יש מחלה כרונית ששייכת לשני תחומים שונים, אחד שקשור לאופי המחלה ואחד שקשור למקום המחלה בגוף.
המחלה שלו צריכה הרבה טיפול ומעקב, ולעיתים קרובות צריך לשנות מינונים והוא עובר בדיקות פולשניות כל כמה חודשים.
כל אחד מהרופאים שלו הוא מספר אחד בתחום שלו ואני סומכת על שניהם בעיניים עצומות.
לצערי אין בכלל תקשורת ביניהם וזה כנראה לא הולך להשתנות. בד"כ זה עובד ככה: רופא א' ממליץ לשנות כך וכך את הטיפול ולחזור על הבדיקות בX חודשים.
אני שולחת את ההמלצה שלו לרופא ב' והוא מאשר את התוכנית.
עד היום לא היו חילוקי דעות משמעותיים ביניהם.
לאחרונה יש החמרה משמעותית במצב של המחלה שלו ושניהם מסכימים שהוא צריך טיפול אינטנסיבי מאוד.
היינו אצל רופא א' שבוע שעבר והוא נתן לנו תוכנית טיפול מאוד מפורטת.
שלחתי אותה לרופא ב' והוא חשב שזה לא מספיק כדי לייצב לו את המחלה והוא המליץ להגביר את המינון ולהקדים לו את הבדיקות כדי להיות בטוחים שהוא ברמיסיה.
וכאן אני מוצאת את עצמי במצב לא נעים.
רופא א' הוא זה שאבחן אותו והיה ממש גאה בזה כי קשה לאבחן את המחלה הזאת והוא עלה על זה בשלב מאוד מוקדם של המחלה. לכן הוא מרגיש סוג של בעלות על הבן שלי ונפגע אם אני לא מקבלת את ההמלצות שלו. (קרה פעם בעבר שהרופא ב' החליט על שינוי קטן מאוד בטיפול ורופא א' כתב לי משהו בסגנון הזה "אם הוא הרופא המטפל, אז תקשיבי לו." וכמובן כתבתי לו שהוא (רופא א') הרופא המטפל ואני מקשיבה לו כי חלילה לפגוע בו ובמקרה הזה זה לא היה משמעותי.)
הפעם אני ממש לא יודעת מה לעשות. הייתי רוצה להגיד לשניהם שידברו ביניהם ויחליטו ביחד על התוכנית ואז יעדכנו אותי, אבל זה לא הולך לקרות אז בסופו של דבר אני זו שמחליטה למי להקשיב.
הבעיה היא שאני חוששת לפגוע באחד הרופאים ואני עדיין צריכה את שניהם.
הלב שלי אומר לי שההמלצה של רופא ב' יותר מתאימה אבל אני כל הזמן חושבת על הכבוד של רופא א'.
ברור שהבריאות של הבן שלי קודמת לכבוד של הרופאים, אבל אני אצרטך את עזרת הרופאים בשביל הבריאות שלו בהמשך ולכן אני לא רוצה להרחיק אותם.
אם הייתם במצב דומה, אשמח לשמוע איך התמודדתם איתו.
אוי מוכר מאדד
כ"כ מבינה אותך
לדעתי ,לרופא תאמרי ששאלתם את הרב שלכם וזה מה שהמליץ
ותוסיפי שאת מאד מודה לו על האכפתיות הדאגה המסירות שאת מעריכה וזה לא מובן מאליו אולי אפילו תצרפי שי צנוע
וחד משמעית תקשיבי ללב שלך בבריאות זה חשוב
הרופאים הולכים הרבה פעמים כפי איך שעבד להם ברב המקרים
אבל בפועל אנחנו שנמצאים במקום יודעים ומרגישים מה נכון לנו יותר במיוחד שזה 2 המלצות רפואיות ולא אנחנו המצאנו את הדרכים לטיפול
הרבה בריאות וסיעתא דישמיא

ביתיפה

משתמש צעיר
איך ידעת?

את מתכוונת לביקור של כמה שבועות/חודשים או שיעבור לשם לתמיד?
אם זה הראשון, אז רופא א' כי כרגע אני רוצה לפעול לפי ההמלצה של רופא ב'.
אם הכוונה להשאר בחו"ל, אז יהיה לי מאוד קשה בשני המצבים, אבל כנראה שהייתי בוחרת את רופא ב'. אם רופא א' עובר, אנחנו נעבור איתו, לא משנה לאיזו מדינה בעולם.
אני חושב שאת מתקדמת לתשובה
-זה נראה שאת בוחרת ברופא א'

אז נתקדם תאורטית
מה יש לך מרופא ב'- זה חיבור שמגיע מתלות רגשית (מה יהיה עם הילד בלעדיו) או חיבור נצרך?

Adv shoham

משתמש חדש
לבן שלי יש מחלה כרונית ששייכת לשני תחומים שונים, אחד שקשור לאופי המחלה ואחד שקשור למקום המחלה בגוף.
המחלה שלו צריכה הרבה טיפול ומעקב, ולעיתים קרובות צריך לשנות מינונים והוא עובר בדיקות פולשניות כל כמה חודשים.
לצערי אין בכלל תקשורת ביניהם וזה כנראה לא הולך להשתנות. בד"כ זה עובד ככה: רופא א' ממליץ לשנות כך וכך את הטיפול ולחזור על הבדיקות בX חודשים.
לאחרונה יש החמרה משמעותית במצב של המחלה שלו ושניהם מסכימים שהוא צריך טיפול אינטנסיבי מאוד.
שלחתי אותה לרופא ב' והוא חשב שזה לא מספיק כדי לייצב לו את המחלה והוא המליץ להגביר את המינון ולהקדים לו את הבדיקות כדי להיות בטוחים שהוא ברמיסיה.
רופא א' הוא זה שאבחן אותו והיה ממש גאה בזה כי קשה לאבחן את המחלה הזאת והוא עלה על זה בשלב מאוד מוקדם של המחלה. לכן הוא מרגיש סוג של בעלות על הבן שלי ונפגע אם אני לא מקבלת את ההמלצות שלו. (קרה פעם בעבר שהרופא ב' החליט על שינוי קטן מאוד בטיפול ורופא א' כתב לי משהו בסגנון הזה "אם הוא הרופא המטפל, אז תקשיבי לו." וכמובן כתבתי לו שהוא (רופא א') הרופא המטפל ואני מקשיבה לו כי חלילה לפגוע בו ובמקרה הזה זה לא היה משמעותי.)
הפעם אני ממש לא יודעת מה לעשות. הייתי רוצה להגיד לשניהם שידברו ביניהם ויחליטו ביחד על התוכנית ואז יעדכנו אותי, אבל זה לא הולך לקרות אז בסופו של דבר אני זו שמחליטה למי להקשיב.
הלב שלי אומר לי שההמלצה של רופא ב' יותר מתאימה אבל אני כל הזמן חושבת על הכבוד של רופא א'.
ברור שהבריאות של הבן שלי קודמת לכבוד של הרופאים, אבל אני אצרטך את עזרת הרופאים בשביל הבריאות שלו בהמשך ולכן אני לא רוצה להרחיק אותם.
בתור עו״ד לנזקי גוף, בעניין חוו״ד אין לך צפי שתשמעי דעה אחת, אם את פונה לשני רופאים שונים, כל אחד רואה אחרת, ממליצה לך לפנות לרופא מומחה שלישי ואז ללכת עם דעת הרוב

H. Clin

משתמש מקצוען
אז נתקדם תאורטית
מה יש לך מרופא ב'- זה חיבור שמגיע מתלות רגשית (מה יהיה עם הילד בלעדיו) או חיבור נצרך?
חיבור נצרך לגמרי. ממש לא תלות רגשית. וגם מבחינה טכנית אני צריכה אותו כי גם אם רופא א' קובע מה נעשה ומתי, בפועל הוא לא יכול להזמין את הבדיקות שהבן שלי צריך בגלל שהן שייכות לתחום של רופא ב'. אבל זה לא רק זה. רופא ב' מומחה ספציפית בסוג המחלה שיש לבן שלי ויש לו יותר ידע.
בתור עו״ד לנזקי גוף, בעניין חוו״ד אין לך צפי שתשמעי דעה אחת, אם את פונה לשני רופאים שונים, כל אחד רואה אחרת, ממליצה לך לפנות לרופא מומחה שלישי ואז ללכת עם דעת הרוב
תודה רבה. אני אשקול את זה. הבן שלי אובחן לפי 5.5 שנים ועד עכשיו שני הרופאים תמיד היו מתואמים. זה פעם הראשונה שאני מוצאת את עצמי בכזה מצב. גם עכשיו שניהם ממליצים על אותו טיפול בדיוק. ההבדלים הם רק במינונים ובבדיקות.

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
התייעצות עם רופא שלישי שיכריע. או ללכת ע"פ הרוב
רופאים מומחים ומה טוב עם זיקה מסויימת אליכם שיש להם 'אינטרס' לטובתכם.
כך ע"פ עצת מגדולי ישראל

sherit

משתמש פעיל
צילום מקצועי

לי יש ילדה מורכבת במספר תחומים
וכדי למנוע אי נעימות שלי יש לי רופא ילדים שהוא הרופא מרכז טיפול שלה
וכל פעם שיש דילמה כזו הוא יוצר קשר אם שתיהם שומע את שתיהם ולאחריה או שהוא מחליט או שהוא אומר לנו מה ממליץ ואנו הולכים לשאול רב או שהוא גורם לרופאים האחרים לדבר בינהם
אבל גם כשאני לא מקשיבה למישהו הם יודעים שזה לא אני זה הרופא ילדים שהוא הרופא מרכז טיפול ויש לו את הסמכות להחליט החלטות כאלו

פעם אחת היתה לי דילמה כזו שרופא א רצה משהו והרופא ילדים לא רצה
אז דיברתי עם רופא א שאמר שידבר עם הרופא ילדים ואז אמרתי לרופא ילדים שרופא א מתעקש שנעשה טיפול מסוים ואז רופא א (חייבת לציין שהיה חכם) פנה לרופא ילדים וביקש ממנו עזרה במרשמים ואז הם דיברו על זה והגיעו להסכם

את צריכה שהרופא ידע שזה לא את שמחליטה אלא אנשים אחרים
וככה לא יפגע ממך אישית

בהצלחה!
אני כל הזמן אומרת שלהתעסק נכון עם רופאים זו אומנות מיוחדת....

שולי איטח

משתמש מקצוען
לא מכירה את התחום שלך
אבל אני צריכה גם 2 רופאים מתחומים שונים שאמורים להחליט על טיפול מסוים אחד
וכמובן יש חילוקי דעות (גם ברפואה יש יחסי גומלים הפוכים בין 2 התחומים כלומר לפעמים טיפול לתחום א מזיק לתחום ב והפוך כך שזה מורכב מאוד)
לי תחום מסוים יותר הפריע לתפקוד אז נטיתי לשמוע בקול הרופא הזה אבל אז הרופא השני היה אומר שנכון שזה מקל אבל כדאי אחרת כי העיקר זה הטווח הארוך
בקיצור הרגשתי קצת מיואשת ומתוסכלת

משמים ממש החלפתי רופא בתחום אחד בגלל שהקודם כבר פרש ואז שאלתי אותו אולי אתה יכול להמליץ לי על רופא בתחום השני נתן לי 2 שמות שמכיר טוב
בררתי היטב ואחד השמות היה ממש מומחה בתחומו(אולי טיפה פחות מהקודם אבל הרגשתי שזהו אני כבר לא יכולה לא לדעת איך לתמרן)

מאז כבר שנה + אני קובעת תורים ומתיעצת עם רופא א
והוא זה שבקשר עם רופא ב מתיעץ במהלך התור איתו שולח אותי לבדוק מה הוא אומר
כי זה חבר שלו ומשהו שהוא סומך עליו
והם כל הזמן בקשר

אז לא אומר שאת יכולה לעשות כך
אבל תתיעצי עם עסקנים אולי שווה לפעמים להחליף בשביל לדעת שיש אחד שעליו סומכים והוא גם פתוח לשמוע ולקבל את כל המכלול

רפואה שלימה מידי רופא כל בשר במהירה

sherit

משתמש פעיל
צילום מקצועי
לא מכירה את התחום שלך
אבל אני צריכה גם 2 רופאים מתחומים שונים שאמורים להחליט על טיפול מסוים אחד
וכמובן יש חילוקי דעות (גם ברפואה יש יחסי גומלים הפוכים בין 2 התחומים כלומר לפעמים טיפול לתחום א מזיק לתחום ב והפוך כך שזה מורכב מאוד)
לי תחום מסוים יותר הפריע לתפקוד אז נטיתי לשמוע בקול הרופא הזה אבל אז הרופא השני היה אומר שנכון שזה מקל אבל כדאי אחרת כי העיקר זה הטווח הארוך
בקיצור הרגשתי קצת מיואשת ומתוסכלת

משמים ממש החלפתי רופא בתחום אחד בגלל שהקודם כבר פרש ואז שאלתי אותו אולי אתה יכול להמליץ לי על רופא בתחום השני נתן לי 2 שמות שמכיר טוב
בררתי היטב ואחד השמות היה ממש מומחה בתחומו(אולי טיפה פחות מהקודם אבל הרגשתי שזהו אני כבר לא יכולה לא לדעת איך לתמרן)

מאז כבר שנה + אני קובעת תורים ומתיעצת עם רופא א
והוא זה שבקשר עם רופא ב מתיעץ במהלך התור איתו שולח אותי לבדוק מה הוא אומר
כי זה חבר שלו ומשהו שהוא סומך עליו
והם כל הזמן בקשר

אז לא אומר שאת יכולה לעשות כך
אבל תתיעצי עם עסקנים אולי שווה לפעמים להחליף בשביל לדעת שיש אחד שעליו סומכים והוא גם פתוח לשמוע ולקבל את כל המכלול

רפואה שלימה מידי רופא כל בשר במהירה

מסכימה איתך לגמרי
וסתם המלצה לכל מי שמתמודד עם מורכבות רפואית
הילדה שלי מורכבת במס תחומים ושמתי לב שכשאני הולכת לרופאים בקופ"ח יש בעיות אבל אם אני מטופלת אצל כל הרופאים בבית חולים אחד לדוג אצל ילדים שניידר שנקראים מומחים לילדים אז נכון לפעמים קורה שיכלתי ללכת לרופא יותר טוב בבי"ח אחר אבל הייתי מפסידה את השיתוף הפעולה המלא שיש בהרבה מקרים כשמדובר בקולגות באותו בית חולים
אני מעדיפה ללכת לרופא גם אם הוא רק השלישי ברשימה ולא הראשון שנקרא הכי טוב ולדעת שבאופן מערכתי אני מקבלת את הטיפול הנכון

והיה לי מקרה שרופאה אחת רצתה לטפל במשהו ורופא אחר אמר שיזיק לתחום שלו אז הם דיברו ביניהם וסיכמו שכדאי שרופאה ג' תחליט כי היא יותר מבינה בדבר הספציפי הזה ובנזקים של התרופות
הם דאגו לי לתור במיידי לרופאה ג' שאמרה את דבריה וכולם הקשיבו לה....

אז האמת אם אפשר כמה שיותר לרכז את הטיפול אצל רופאים שמכירים אחד את השני ויעבדו בשיתוף פעולה זה שווה המון!!!!

אני מכירה מקרוב את 'למענכם',
שכל ההתמחות שלהם (אולי רוב, אבל אני נתקלתי בזה) היא לכוון אתכם לרופאים מומחים לתחום שאתם זקוקים לו.
יושבים שם הרבה רופאים מכל מיני תחומים, והם מפנים לרופאים הכי טובים בכל תחום
זה בחינם.
זה הלינק-https://www.lemaanchem.com/
רפואה שלמה

H. Clin

משתמש מקצוען
תודה לכולם על העצות המועילות.
עשיתי כמה ברורים ואמרו לי חד משמעית שאנחנו בידיים הכי טובות בשני התחומים ושאסור לנו לעזוב את שני הרופאים.
אז אני צריכה ללמוד להתמודד איתם.
כיון שבחודש הראשון אין הבדלים בהמלצות, החלטתי לקבוע תור טלפוני לעוד 3 שבועות אצל רופא א'.
בד"כ כשאני מתקשרת איתו בין התורים זה דרך מייל, אבל הפעם זה יהיה יותר רשמי.
בשיחה הטלפונית אני אגיד לו שאני לא יודעת מה לעשות לגבי רופא ב' כי הוא המליץ כך וכך וזה מנגד את ההמלצה שלו.
הוא יודע שאני לא יכולה להתעלם מרופא ב' לגמרי כי הוא מזמין את הבדיקות אז הוא יגיד לי איך להתקדם.
אולי הוא יגיד שזה בסדר לפעול לפי ההמלצה שלו. אם לא, הוא יסביר לי מה לא טוב בזה ואני אעביר את זה לרופא ב'.
מקווה שבסוף נגיע להסכם ביניהם.

MRF

משתמש מקצוען
לא קראתי
בשניידר יש להם שיטה שאם ילד חולה במספר תחומים הוא מגיע לאישפוז יום עובר את הרופאים שצריך בסוף היום יש ישיבת רופאים יחד מדסכסים את כל הבדיקות ומגיחעים יחד לסיכום ביקור, תוצאות כוללות לכל הבעיות
תחפשי מרפאת נועם שניידר-זה לתחום נשימה עיכול משולב ויש גם בתחומים אחרים אולי שווה לעבור בית חולים ולבדוק מה אחרים אומרים-יבוא השלישי ויכריע ביניהם רפואה שלמה!

חנילוש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
ממש עצוב..
רופאים לפעמים מאוד בקיאים בתחומם וקשה להם לראות רופא שפחות מבין בתחום שלהם מתערב, אבל בתחום המחלות הכרוניות זה די נפוץ,
אם יש לך רופא ילדים שמכיר את התיק ואת מתייעצת אתו בצמוד תתייעצי אתו מה לעשות - אם הוא רופא מוכר וידוע בתחומו או רופא שלא מפחד להתייעץ ולשאול, פשוט תנסי לבקש ממנו שיתערב במקרה. - יש רופאים שממש שמחים לעשות את זה כי זה נותן להם ערך, יש כאלו שמוכרים מאוד בבתי חולים ולרופאים מכיוון שקופות חולים זה העבודה השנייה שלהם, כל רופא ותחומו, ויש רופאים שהם לא זה ולא זה ועדין ישמחו לעזור,
במידה ואין לך אחד כזה תשאלי רופא שלישי,
אני מתארת לעצמי שמידי פעם אתם מתאשפזים אתו בבית חולים מסוים אז יכול להיות שכדאי לערב את הרופאים שטיפלו בו בבית החולים ואז שהצוות בבית החולים ייגש לשאול את הרופא המומחה,
הרבה המליצו על עסקן רפואי, יכול להיות שכדאי.. - אבל כן כדאי על עסקן שמתמחה במחלות כרוניות.
רק בריאות ובשורות טובות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה