דוגמאות לטעויות עריכה וניקוד

שין גימל

משתמש רשום
טעויות ניקוד

שמי שושנה גרינצייג מנקדת ועורכת לשון, ומשום כך יוצא לי לראות הרבה מאוד טעויות ניקוד, לדוג' בעלון שכונתי הופיעה מודעה:
"מִתְּקָדְמִים בהוראה מתקנת" במקום מִתְקַדְּמִים
אני בטוחה שיש הרבה שלא רואים בכלל את הטעות. לי זה מפריע!

ochayon

משתמש פעיל
האשכול הזה היה מרתק במיוחד, מישהו יכול להוסיף עוד דוגמאות יפות?
תודה!

נתין

משתמש פעיל
באחד מספרי גדולי האחרונים (לא אכתוב את שמו מפני כבודו) כתב עליו הבעל מסכים "כי לו נאה וכי לו יאה להביא הספר לבית הדפוס", הבוחר הזעצער דנן כתב "כי לא נאה וכי לא יאה"...

ערך רב

משתמש צעיר
עריכה תורנית
ומה תאמרו על זה?

יום טוב של רשות הרבים [רבנו ירוחם חלק אדם נתיב ו']

קבצים מצורפים

• יום טוב של רשות הרבים 2.jpg
    KB 31.3 · צפיות: 12

נתין

משתמש פעיל
מתי שבת תשובה חלה בפסח?

בסידור המפורסם ביותר בדורנו בתפילת מוסף לשלוש רגלים אחרי לדור ודור... ...הקל הקדוש [בש"ת: המלך הקדוש]!

ochayon

משתמש פעיל
לאיזה סידור כוונתך? אצלי בסידור לא מופיע הנ"ל!

נתין

משתמש פעיל
תכ"פ. במהדורה האחרונה, אחרי 40 שנה אולי, הם מחקו את זה (ניתן לראות את סימני המחיקה)...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה