דרוש מידע בחירות 2022 - שאלות ותשובות (ללא פוליטיקה).

עין הזעם

משתמש צעיר
@עין הזעם
וכל מי שיודע

עשיתי תעודת זהות לפני חודש וחצי ואמרו לי שיגיע תוך שבועיים עם שליח,
אתמול קיבלתי הודעה מדואר ישראל שזה הגיע אליהם למודיעין,
אני לא יודעת אם זה יגיע עד יום שלישי.
הלכתי להנפיק תעודה זמנית ולא הסכימו להכניס אותי בגלל העומס.
2 שאלות:
1. מה אפשר לעשות אם לא מוכנים להכניס אותי וסגור ביום הבחירות.
2. האם אני צריכה להביא תמונות פספורט אם כבר עשיתי תעודת זהות ויש להם את התמונה שלי?
3. במשרד הפנים כתוב:
"שירותים אשר אינם מחייבים קביעת תור מראש, יינתן פטור לאנשים עם מוגבלויות, אזרחים ותיקים מעל גיל 80 ונשים בהריון, בהתאם לסדר הקדימות שנקבע בחוק." (הכוונה לפתור מהמתנה בתור)
האם זה נקרא עכשיו שזה שירות שאינו מחייב קביעת תור מראש כרגע?
ומה צריך כדי להוכיח להם?

יש סניפים שפתוחים ביום הבחירות. - במכתב המצורף.
גם כשמוציאים תעודה קבועה וזמנית צריך להביא תמונות פספורט - כך שצריך בכל מצב.

א"א להשתמש בפטור מתור בלשכת האוכלוסין מניסיון זה לא עוזר.
זה לא תקף במקומות שצריכים הזמנה מראש (למעט דואר ישראל)
להוכיח - זה תעודה עם פטור מתור, ונשים בהריון אין לי מושג.
האמת היא,
שבעיקרון אם הם צריכים לקבל גם עכשיו ללא תור, רק בגלל העומס לא מקבלים עוד, אז בעיקרון מי שיש לו פטור מתור קודם. אבל אני לא יודע אם זה יעזור.

ברמה המעשית - אם אין ברשימה לשכה שיהיה ניתן להגיע אליה ביום הבחירות זה קצת בעייתי.
אני לא יודע מה ניתן לעשות.

קבצים מצורפים

• לשכת האוכלוסין יום הבחירות (2).pdf
    KB 158.9 · צפיות: 29

חכמלוג

משתמש פעיל
בהוספה להודעה קודמת, כאן הסניפים הפתוחים היום הבחירות כולל כתובת מדוייקת

קבצים מצורפים

• _זהות_2-min.pdf
    KB 379.6 · צפיות: 81
  • _זהות_ביום_הבחירות-min.pdf
    KB 112.4 · צפיות: 24

זהו שמי!

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
הישורת האחרונה לקראת הבחירות.
מידע לבוחר

לא קיבלתי הודעה לבוחר, מה באפשרותי לעשות?

אין צורך רשמי בהודעה זו לשם ההצבעה בקלפי. אם אינך יודע/ת היכן הקלפי בה את/ה אמור/ה להצביע, ניתן לברר זאת דרך אתר ועדת הבחירות המרכזית בכתובת: www.bechirot.gov.il, או טלפונית מול משרד הפנים בטלפון: 1-800-222-290.
מענה אנושי ניתן בימים א'-ה' 08:30-22:00 יום ו' 08:30-13:30.
המענה יינתן בשפות: עברית, ערבית, רוסית, אמהרית ואנגלית.
כמו כן, במסרון ניתן לקבל מענה 24 שעות ביממה במספר: 050-8085500 או בפקס: 1-800-222-291.
*לבדיקת מיקום הקלפי, יש להכין מספר זהות בעל 9 ספרות (כולל ספרת ביקורת) ואת תאריך ההנפקה של תעודת הזהות (ככל שיש תאריך הנפקה).
כמו כן ניתן לבדוק את מיקום הקלפי כאן

האם יש חובה להביא את ההודעה לבוחר לקלפי?
לא, אין הכרח בהגעה לקלפי עם ההודעה לבוחר. ההודעה לבוחר מפרטת את מקום הקלפי שבה הבוחר רשום ואת מספרו הסידורי של הבוחר בקלפי, ובכך מסייעת לחברי ועדת הקלפי באיתור שם המצביע בהגיעו לקלפי. לצורך ההצבעה בקלפי יש להציג אמצעי זיהוי כמפורט תחת "הליך ההצבעה ביום הבחירות".

הצבעה לחולי קורונה
חולה קורונה המחויב בבידוד יוכל לממש את זכותו הדמוקרטית ולצאת ממקום הבידוד לצורך הצבעה בקלפי קורונה, ורק לצורך כך. מיד בתום ההצבעה יהיה עליו לשוב מיד למקום הבידוד.
ההגעה למקום הקלפי מותרת באמצעות אחת מבין שלוש הדרכים הבאות: רכב פרטי, מונית (על חשבון החולה), או באמצעות מערך ההיסעים בפריסה ארצית וללא תשלום, מטעם ועדת הבחירות המרכזית.
לתאום הסעה לחולי קורונה בלבד, ניתן להתקשר למוקד הזמנת הסעות בטלפון שמספרו: 077-6017137
בנוסף, לרשות חולי הקורונה הוקמו ברחבי הארץ גם מתחמי קלפיות באוהלים אשר יאפשרו הצבעה של בוחרים החייבים בבידוד בדרך של "הצבע וסע", עוד ניתן להצביע גם באוטובוס ייעודי המכונה "קלפיבוס".
במעמד ההצבעה בקלפי קורונה יידרש הבוחר להציג אמצעי זיהוי עם תמונה וכן אישור המעיד על כך שחלה עליו חובת בידוד; ככל שאין ברשות הבוחר אישור כזה – יהיה עליו לחתום על הצהרה לפיה חלה עליו חובת בידוד.

כיצד ניתן להזדהות בקלפי?
הזדהות הבוחר בפני ועדת הקלפי תתבצע באמצעות התעודות הבאות בלבד:
  • תעודת זהות
  • רישיון נהיגה בתוקף
  • דרכון בתוקף
  • תעודה צבאית אישית בתוקף שהוצאה על ידי צבא ההגנה לישראל
  • תעודת שוטר (ככל שהוא מצביע בקלפי שאינה משויכת לאזור מגוריו)
  • תעודת חבר כנסת (מהכנסת היוצאת בלבד)

מהן שעות פתיחת הקלפיות ביום הבחירות?
מרבית הקלפיות פתוחות החל מהשעה 07:00 בבוקר ועד השעה 22:00 בלילה.
ביישובים קטנים בהם יש עד 350 מצביעים (בהתאם לקבוע בחוק), בבתי חולים, בבתי סוהר ובבתי אבות, הקלפיות פתוחות החל מהשעה 08:00 בבוקר ועד השעה 20:00 בערב.

האם אני חייב להדביק את מעטפת ההצבעה לאחר הכנסת פתק ההצבעה?
אין חובה חוקית להדביק את המעטפה, ולא ניתן לבקש זאת מהבוחר.

ביום הבחירות אני נמצא בחו"ל ומעוניין לממש את זכות הבחירה שלי, האם אוכל להצביע בשגרירות?
לא ניתן להצביע בנציגויות ישראל בחו"ל, למעט חריגים שנקבעו בחוק.

התנאים להצבעה בחו''ל:

לעובדי מדינה ולעובדי המוסדות הלאומיים המפורטים בחוק, ובני זוגם, השוהים בחו"ל מתוקף תפקידם (מדובר בשני תנאים מצטברים), תינתן זכאות הצבעה אם הם נציגים של הגופים הציבוריים הבאים, ככל שהם עומדים בתנאים לעיל:
  • משרדי ממשלה ועובדי מדינה
  • קרן היסוד
  • הסוכנות היהודית
  • ההסתדרות הציונית
  • הקרן הקיימת לישראל

איני נמצא/ת בקרבת הקלפי אליה אני משויך/ת, האם אני יכול להצביע בקלפי אחרת? האם אני יכול להצביע לפני יום הבחירות?
לא ניתן להצביע בקלפי שאינה משויכת לכתובת מגוריך כפי שמעודכנת במשרד הפנים.
הכלל הבסיסי בבחירות בישראל הוא כלל הריתוק למקום הקלפי, שלפיו כל בוחר רשאי להצביע רק בקלפי שבה הוא מופיע ברשימת הבוחרים. רשימת הבוחרים נקבעת על ידי משרד הפנים, בהתאם למענו הרשום של כל בוחר במרשם האוכלוסין.
כמו כן, אין אפשרות להצביע ביום שלפני יום הבחירות, למעט חריגים הקבועים בחוק.

האם פתק הצבעה ריק (בצבע לבן) ייכלל במניין הקולות?
פתקי הצבעה ריקים (בצבע לבן) מיועדים למקרים של מחסור בפתקי הצבעה של אחת מהרשימות. בהתאם לחוק הבחירות, הרוצה להצביע בפתק ריק (לבן) חייב לכתוב בכתב יד, ובעט כחול בלבד, את האות או האותיות של הרשימה שעבורה הוא מצביע.
פתק ריק שלא נכתב עליו דבר והוכנס למעטפת ההצבעה, ייחשב לפתק פסול ולא ייכלל במניין הקולות הכשרים.

מעטפות חיצוניות מה הן?
המעטפות החיצוניות נועדו למצביעים אשר מסיבות שונות מצביעים בקלפי שאינה משויכת לכתובת המגורים שלהם, ואינם
מופיעים בפנקס הבוחרים של אותה הקלפי. המעטפה החיצונית מכילה בתוכה את מעטפת ההצבעה הרגילה שאליה הכניס הבוחר את פתק ההצבעה שבחר. על גבי המעטפה החיצונית רשומים פרטי הבוחר. כל המעטפות החיצוניות מגיעות לוועדת הבחירות המרכזית ונבדקות כדי לוודא שהבוחר לא הצביע גם בקלפי בה הוא רשום. אם אין כפל הצבעה, מופרדת המעטפה החיצונית ממעטפת ההצבעה הרגילה שמועברת לספירה, כל זאת תוך שמירה על אנונימיות ההצבעה של הבוחר.
ישנן שתי קבוצות מצביעים במעטפות חיצוניות:
1. חיילים, אסירים וחולים בבתי חולים המצביעים במקום שבו הם נמצאים, או בסמוך למקום מגוריהם.
2. אזרחים שאינם יכולים להצביע במקום מגוריהם, והמחוקק הכיר במניעה זאת, כגון: שוטרים, מוגבלים בניידות ועובדי ועדת הבחירות השונים שאינם יכולים להצביע במקום מגוריהם.

הצבעה בבתי אבות

בחלק מבתי האבות ומוסדות לבעלי מוגבלויות מוצבות קלפיות נגישות. בוחר השוהה במוסד המוצב בו קלפי רשאי להצביע בקלפי זו. דיירים השוהים בבתי אבות שבו אין קלפי והם מוגבלים בניידות, יכולים להצביע בכל קלפי נגישה מיוחדת כמפורט תחת נושא "קלפיות נגישות מיוחדות", או לצפות בפירוט של קלפיות אלו בקישור הבא.

הצבעה בבתי חולים
אדם מאושפז יכול להצביע בבית חולים רק אם ברשותו "טופס אישור הצבעה בבתי חולים" (טופס 25א') שאותו הוא מקבל מאחראי בית החולים שבו הוא מאושפז. לצורך ההצבעה, על האדם, השוהה באחד המוסדות המצוינים, להציג אישור זה יחד עם אמצעי זיהוי כמפורט תחת "הליך ההצבעה ביום הבחירות".
*אין זכאות להצבעה עבור מי שנמצא באשפוז יום, או לאדם שאושפז כשעה לפני תום מועד ההצבעה בבית החולים.
עובדי צוות רפואי וכן שוטרים רשאים אף הם להצביע ביום הבחירות בקלפי בבית החולים, אם נוכח מנהל בית החולים, או מי שמנהל בית החולים הסמיכו לכך, כי סביר שאותו עובד לא יוכל לממש את זכות ההצבעה שלו בדרך אחרת. עובד כזה יקבל מהאחראי בבית החולים אישור הצבעה.
שעות פתיחת הקלפיות בבתי החולים הן: 08:00-20:00.
קלפי יכולה להיות נייחת (מוצבת במקום שנקבע במשך כל יום הבחירות מתחילתו ועד סופו) או קלפי ניידת (קלפי הממוקמת בבית חולים אשר בו מספר אגפים או מבנים).
*לא תתאפשר הצבעה של בני משפחה של מאושפזים, בקלפיות המוצבות בבתי החולים.

נקדש את שמך בעולם
כל קול קובע ומכריע ומקדש שם שמים.
בשעת ההצבעה יש לכוון לשם מצוות קידוש השם, ומצוות ועשית ככל אשר יורוך.

ברוך2020

משתמש צעיר
חבר'ה דחוף
נתקעתי בלי עבודה לבחירות , אם למשהו יש משהו אשמח לעדכון בהקדם, 0548582802

1667256936090-png.1234176

1667256878083-png.1234175

קבצים מצורפים

• _אנחנו_מצטרפים_לפעילות_הקו_הפתוח-min.pdf
    KB 146 · צפיות: 19

עין הזעם

משתמש צעיר
חברים

@צחית
ועוד
כל עובדי הקלפיות - שמחוברים לפרוג
הודעה חשובה
לאחר בירור נוסף - עם עו"ד בדגל התורה שבדקו את זה שוב -
גם ת.ז. זמנית שעבר לה התוקף צריכה להתקבל
להתעקש על זה.
יתכן שיעשו בעיות.

yyz

משתמש פעיל
יש לי חבר שיצביע אם הרנטגן מנתיבות יאמר לו להצביע.
למי יש טלפון של משב"ק של הרב?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק א

א אַשְׁרֵי הָאִישׁ אֲשֶׁר לֹא הָלַךְ בַּעֲצַת רְשָׁעִים וּבְדֶרֶךְ חַטָּאִים לֹא עָמָד וּבְמוֹשַׁב לֵצִים לֹא יָשָׁב:ב כִּי אִם בְּתוֹרַת יְהוָה חֶפְצוֹ וּבְתוֹרָתוֹ יֶהְגֶּה יוֹמָם וָלָיְלָה:ג וְהָיָה כְּעֵץ שָׁתוּל עַל פַּלְגֵי מָיִם אֲשֶׁר פִּרְיוֹ יִתֵּן בְּעִתּוֹ וְעָלֵהוּ לֹא יִבּוֹל וְכֹל אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה יַצְלִיחַ:ד לֹא כֵן הָרְשָׁעִים כִּי אִם כַּמֹּץ אֲשֶׁר תִּדְּפֶנּוּ רוּחַ:ה עַל כֵּן לֹא יָקֻמוּ רְשָׁעִים בַּמִּשְׁפָּט וְחַטָּאִים בַּעֲדַת צַדִּיקִים:ו כִּי יוֹדֵעַ יְהוָה דֶּרֶךְ צַדִּיקִים וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה