דרוש מידע בחירות 2022 - שאלות ותשובות (ללא פוליטיקה).

עין הזעם

משתמש צעיר
ראיתי לנכון לרכז מידע שימושי שרלוונטי להצבעה ביום הבחירות.
(אני אמנם פעיל פוליטי של אחת המפלגות - אבל האשכול איננו פוליטי ובתקווה שישאר כזה - לתשומת לב @הכלבויניק - ואשמח אם במקום למחוק תגובות פוליטיות או לא ענייניות - ימחקו התגובות - אלא א"כ האשכול יצא משליטה)

שאלות נפוצות שכבר עלו:

אבדה לי התעודת זהות.

ניתן להצביע עם דרכון (בתוקף) או רשיון נהיגה.
במידה ואין. ניתן להנפיק תעודת זהות זמנית.
ככל הנראה ניתן להגיע לכל אחד מהסניפים של רשות האוכלוסין שמנפיקים תעודות זהות ולהנפיק תעודה רגילה ללא תור (בהתחשב בעומס). מקור
כדי להוציא גם זמנית צריך לבקש מהם תעודה זמנית ולצרף 2 תמונות פספורט. (למרות שבביומטרי לא צריך בזמנית צריך).

היכן אני מצביע/לא קיבלתי הודעה לבוחר
לא כולם קיבלו הודעה לבוחר וזה לא אומר כלום. לבדיקת מקום ההצבעה ניתן לבדוק כאן, או במספרי טלפון של מטות המפלגות השונות לכשיפתחו, ויתפרסמו.

עברתי דירה
לא ניתן לשנות מיקום הצבעה בשלב זה. ויש צורך להצביע במקום הקודם. לבדוק בקישור הנ"ל.

אשמח לענות לשאלות ענייניות נוספות. ככל שאני יודע - מקסימום אברר בימים הקרובים.

הבהרה: האשכול הינו יוזמה אישית שלי. אף אחד לא ביקש ממני. ולא דיבר איתי על זה. פשוט ראיתי את החשיבות של זה.

המצפה לישועת ה' בקרוב.

@עין הזעם

;) MA BU

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ראיתי לנכון לרכז מידע שימושי שרלוונטי להצבעה ביום הבחירות.
(אני אמנם פעיל פוליטי של אחת המפלגות - אבל האשכול איננו פוליטי ובתקווה שישאר כזה - לתשומת לב @הכלבויניק - ואשמח אם במקום למחוק תגובות פוליטיות או לא ענייניות - ימחקו התגובות - אלא א"כ האשכול יצא משליטה)

שאלות נפוצות שכבר עלו:

אבדה לי התעודת זהות.

ניתן להצביע עם דרכון (בתוקף) או רשיון נהיגה.
במידה ואין. ניתן להנפיק תעודת זהות זמנית.
ככל הנראה ניתן להגיע לכל אחד מהסניפים של רשות האוכלוסין שמנפיקים תעודות זהות ולהנפיק תעודה רגילה ללא תור (בהתחשב בעומס). מקור
כדי להוציא גם זמנית צריך לבקש מהם תעודה זמנית ולצרף 2 תמונות פספורט. (למרות שבביומטרי לא צריך בזמנית צריך).

היכן אני מצביע/לא קיבלתי הודעה לבוחר
לא כולם קיבלו הודעה לבוחר וזה לא אומר כלום. לבדיקת מקום ההצבעה ניתן לבדוק כאן, או במספרי טלפון של מטות המפלגות השונות לכשיפתחו, ויתפרסמו.

עברתי דירה
לא ניתן לשנות מיקום הצבעה בשלב זה. ויש צורך להצביע במקום הקודם. לבדוק בקישור הנ"ל.

אשמח לענות לשאלות ענייניות נוספות. ככל שאני יודע - מקסימום אברר בימים הקרובים.

הבהרה: האשכול הינו יוזמה אישית שלי. אף אחד לא ביקש ממני. ולא דיבר איתי על זה. פשוט ראיתי את החשיבות של זה.

המצפה לישועת ה' בקרוב.

@עין הזעם
תזכה למצוות!

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
האם הנסיעות ביום הבחירות בחינם ?
ואם כן, לכל יעד או רק לעיר ששם נמצאת הקלפי שלי ?

• תודה
Reactions: RPO

תות פשוט

משתמש מקצוען
עברתי דירה
בפעמים קודמות הלכתי להצביע בקלפי של נכים במקום מגורי החדש במקום לנסוע עד הקלפי המרוחק שאליו זומנתי!!
לתשומת לב כל אלו שקבלו הזמנה לקלפי רחוק!
אתם לא חייבים לפרט מה הנכות שבגללה באתם לקלפי של הנכים.

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
האם הפעם יום הבחירות מוגדר כיום חופש?

אמונה וביטחון

משתמש מקצוען
בפעמים קודמות הלכתי להצביע בקלפי של נכים במקום מגורי החדש במקום לנסוע עד הקלפי המרוחק שאליו זומנתי!!
אתה לא חייב לפרט מה הנכות שבגללה באת לקלפי של הנכים.
מצטרפת להמלצה...(מנסיון זה תקף גם מחוץ לעיר מגורים)

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
הערה חשובה!
במידה ואכן מצביעים בקלפי נכים חובה לעדכן את מטה המפלגה שהצבעתם, אחרת תקבלו כל היום שיחות שעדיין לא הצבעתם...

הגולם החולם

משתמש מקצוען
בעייתי
לא מבחינה חוקית (גם)
אלא הלכתית בדוק עם רב שאמר שסו"ס זה שקר ולשקר כידוע מומלץ שלא (במיוחד לא לומר שאנחנו נכים אם זה לא נכון)

תות פשוט

משתמש מקצוען
בעייתי
לא מבחינה חוקית (גם)
אלא הלכתית בדוק עם רב שאמר שסו"ס זה שקר ולשקר כידוע מומלץ שלא (במיוחד לא לומר שאנחנו נכים אם זה לא נכון)
נכות זה לא רק מישהו בכיסא גלגלים
גם יולדת זה סיבה טובה, או מרחק נסיעה שמשבש את כל היום, מה הקשר שקר?

תות פשוט

משתמש מקצוען
הערה חשובה!
במידה ואכן מצביעים בקלפי נכים חובה לעדכן את מטה המפלגה שהצבעתם, אחרת תקבלו כל היום שיחות שעדיין לא הצבעתם...
לא צריך לעדכן- כשאתם תגיעו לקלפי אז אלו שמשגיחים שם מתקשרים לקלפי המקורי ומסתנכרנים יחד שבאמת לא הצבעתם עדיין היום ומוחקים אתכם מהרשימה שם

עין הזעם

משתמש צעיר
לגבי נסיעות חינם, אכן כן.
הפרטים המלאים כאן וגם כאן

יום הבחירות הוא יום שבתון עיין כאן

הצבעה בקלפי נכים אפשרית כמוצא אחרון, וגם לא קיימת כמעט אפשרות חוקית לעלות על זה - ניתן לטעון שלא הרגשתי טוב באותו יום ברמה שהגבילה אותי.
רק קחו בחשבון שזה מקשה מאוד על עבודת מטות הבחירות (וגם שרשמי זה לא חוקי). וכל מי שטובת המערכה לנגד עיניו ראוי שלפחות יסייע למערכה בכך שיצביע בקלפי אליה הוא משתייך.

(כאחראי על מטה בחירות מקומי אני מבקש ממכם תעשו טובה ומי שיש לו ברירה אחרת (גם קשה יותר) שלא יצביע בנכים. זה ממש מקשה.)

נערך לאחרונה ב:

עין הזעם

משתמש צעיר
לא צריך לעדכן- כשאתם תגיעו לקלפי אז אלו שמשגיחים שם מתקשרים לקלפי המקורי ומסתנכרנים יחד שבאמת לא הצבעתם עדיין היום ומוחקים אתכם מהרשימה שם

לא נכון.
אין דרך למי שיושב בקלפי נכים להעביר את הפרטים לקלפי המקורי. - הוא בכלל לא יודע היכן היית אמור להצביע.
וגם לא למטה הבחירות. - אלא א"כ הוא ירשום את המספר ת.ז. ויבקש מהם לעדכן במחשבים שלהם - וזה ממש לא קורה.

אני חושב שנכון לעדכן את המטה.
רק פרקטית זה קצת קשה כי קשה להשיג מענה במטה שיעבירו למי שיכול לעדכן.
בכל מצב ככל הנראה יתקשרו אליכם גם כך במהלך היום ואז תעדכנו.

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
בבחירות האחרונות הייתי חבר ועדה בקלפי נכים מטעם מפלגה חרדית ולא עדכנתי שום דבר על שום "נכה"

להסכים

משתמש פעיל
לגבי נסיעות חינם, אכן כן.
הפרטים המלאים כאן וגם כאן

יום הבחירות הוא יום שבתון עיין כאן

הצבעה בקלפי נכים אפשרית כמוצא אחרון, וגם לא קיימת כמעט אפשרות חוקית לעלות על זה - ניתן לטעון שלא הרגשתי טוב באותו יום ברמה שהגבילה אותי.
רק קחו בחשבון שזה מקשה מאוד על עבודת מטות הבחירות (וגם שרשמי זה לא חוקי). וכל מי שטובת המערכה לנגד עיניו ראוי שלפחות יסייע למערכה בכך שיצביע בקלפי אליה הוא משתייך.

(כאחראי על מטה בחירות מקומי אני מבקש ממכם תעשו טובה ומי שיש לו ברירה אחרת (גם קשה יותר) שלא יצביע בנכים. זה ממש מקשה.)
אשמח להבין מה זה כל כך מקשה עד שאתה מצפה שאדם ישרוף שעות בנסיעות למקום מגוריו הקודם?
בעיני זה רק מעכב את הספירה....לא כזה נורא....

עין הזעם

משתמש צעיר
אשמח להבין מה זה כל כך מקשה עד שאתה מצפה שאדם ישרוף שעות בנסיעות למקום מגוריו הקודם?
בעיני זה רק מעכב את הספירה....לא כזה נורא....
בפעילות מטות בחירות ביום הבחירות עצמו.
הם משתמשים בנתונים שזורמים אליהם כל הזמן מהקלפיות מי הצביע ומי עוד לא וכך יודעים היכן להתמקד.
ולהמריץ מי שעוד לא הצביע - או לברר אם יש בעיה או קושי ולעזור בזה.
ברגע שהרבה אנשים רשומים ככאלו שעוד לא הצביעו למרות שהם הצביעו זה ממש מחליש את היכולת להתמקד במי שצריך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה