תוספות אשכול פסח תשפ"ג - תפוחי אדמה

רוגעל'ה חם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
אם יש לך אולי מתכון לפירה לא שגרתי או סתם תפוחי אדמה בתנר וכדו', כל דבר יעזור כי מחפשת כבר לגוון בתפו"א.

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בואי אני אגוון לך, אני מטבעי מגוונת המון
בין מאכלי עדות (אמא עירקית מארגנטינה ואבא בוכארי) למאכלים ישראלים ומאכלי שבת, והמצאות וסתם מהעולם....

תפוחי אדמה ממולאים-

עקרי המוצרים
תפוחי אדמה
עיסת בשר לקציצות
תבלנים בסיסים ורסק עגבניות
שום ועלי דפנה
חומוס מבושל או קפוא (לא בפסח)

לוקחים תפוחי אדמה בגודל בינוני יפה, חותכים באמצע לאורך, בעזרת כפית מוציאים את פנים התפוח, לא מדי הרבה ולא עד הקצוות, משהו בינוני, זה יוצא בקלות.

מכינים עיסת קציצת בשר, מכניסים עיסת בשר לתוך החור של התפוח אדמה.

לוקחים סיר רחב (סוטאז) מטגנים על אש נמוכה מאד שום (או בצל) רסק עגבניות, פפריקה, מלח, מעט סוכר, פלפל שחור ומומלץ כמה עלי דפנה, מוסיפים חומוס קפוא (לא חובה, במידה וכן אז מלח בהתאמה...).

מוסיפים מים, מכניסים את כל ה'סירות' קרי התפוחי אדמה עם הבשר, מכינים קצת קציצות בלי תפולי אדמה, לילדים בררנים, מרתיחים ומבשלים כשעה פלוס.

חבל שאין לי תמונה....
זה אוכל יפה וטעים.

להעשרת הידע זהו מאכל בוכארי המתקרא: אושפיאוזי.

האם זה מנה עיקרית או תוספת?
עניין של בחירה!
אמא שלי מתייחסת לזה כתוספת, ותמיד תכין גם עיקרית ליד...
אצלי הילדים חולים על זה אז די לי בזה ...

אם משהי הכינה אשמח לשמוע....

שטוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מתכון פשוט וחמוד - עוגת תפוחי אדמה (מהספר של אביגיל מייזליק)
אין לי אותו מדויק
המרכיבים
פרוסות תפוחי אדמה
בצל מטוגן
תבלינים
שמן
כמה בייצים (נראלי 2-3 לתבנית בינונית)

לערבב בקערה את פרוסות תפו"א
התבלינים הביצים והשמן

לשטוח בתבנית שכבה ראשונה של פרוסות תפוחי אדמה
עליה לפזר בצל מטוגן
שוב שכבה של פרוסות תפוחי אדמה
שוב בצל מטוגן

בתנור/טוסטר חזק אפשר עוד שכבה שיהיה גובה יפה

אני שופכת מעל עוד ביצה להדביק טוב
אופים שעה/ שעה +

יפה לאפות בתבנית עגולה ולחתוך משולשים כמו עוגה

שקד מצוי

משתמש פעיל
תפוחי אדמה אפויים עם רוזמרין
תפוחי אדמה אפויים עם עוד ירק שמגוון את הטעם - בטטות/ עגבניות/ פלפלים/ גזר/ פטריות
פאי רועים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה