מדריך אשכול עזרה למשקיע החדש בבורסה לניירות ערך

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
מה זה? תוכל לפרט על התנאים של ההפקדה ועל התשואה הממוצעת?

החרדים

משתמש רשום
אשמח לדעת מאחד ממומחי וקוראי וידידי הפרום, היפה, או מאחד מנהליה המסורים והטובים,
מהו מדד SPTECH וממה הוא מורכב, אני רואה שירד מאוד הרבה בזמן האחרון אולי זה הזדמנות לקנות אותו בזול, ולחלופין בשנה האחרונה זה ממש נסק למעלה,
תודה רבה מראש,

ה. שלמה

משתמש מקצוען
אשמח לדעת מאחד ממומחי וקוראי וידידי הפרום, היפה, או מאחד מנהליה המסורים והטובים,
מהו מדד SPTECH וממה הוא מורכב, אני רואה שירד מאוד הרבה בזמן האחרון אולי זה הזדמנות לקנות אותו בזול, ולחלופין בשנה האחרונה זה ממש נסק למעלה,
תודה רבה מראש,
אאל"ט מניות הסקטור הטכנולוגי מתוך s&p500.

חי 523

משתמש פעיל
יש לי כמה שאלות של מתחיל ירוק, אשמח אם יבארו לי, (עברתי על האמרים של מקצועי והר הון).
מה ההבדל בין קופת גמל להשקעה מסלול בסיכון מוגבר, לבין השקעה בתיק השקעות כמו מיטב טרייד, ועוד, ומה יותר משתלם?
שאלה שניה מה ההבדל בין קרנות נאמנות לתעודות סל?
שאלה שלישית, במה מושקע הכסף כשזה מופקד ב מחקה מדד S&P500 הרי זה לא במניות עצמם, אז היכן נמצא הכסף?
תודה

ה. שלמה

משתמש מקצוען
מה ההבדל בין קופת גמל להשקעה מסלול בסיכון מוגבר, לבין השקעה בתיק השקעות כמו מיטב טרייד,
1. איכות ההשקעה. 2. דמי ניהול. 3. הטבת מיסוי מגיל 60. 4. הגבלת סכום שנתי. 5. במקרים מסויימים נטילת הלוואה מוזלת ע"ח הקרן (אם כי שייך גם באינטראקטיב בצורה שונה)
ועוד, ומה יותר משתלם?
תלוי בארבעת הדברים שכבתי.
שאלה שלישית, במה מושקע הכסף כשזה מופקד ב מחקה מדד S&P500 הרי זה לא במניות עצמם, אז היכן נמצא הכסף?
בקרנות סל מחקי מדדים, או בחוזים עתידיים על המדדים.

נערך לאחרונה ב:

יאיר ב

משתמש חדש
הסתכלתי באתר של "R הון" על הכשרי המסלולים למיניהם (אתר נפלא דרך אגב), ושם מופיעים כל מיני מסלולים בכל מיני קופות, שהם עם כשרויות כאלה ואחרות. כשאני משוחח עם החברות בטלפון, הם טוענים שיש להם מסלולי הלכה מיוחדים, ואין להם כשרות על המסלולים הנ"ל. לדוגמא: שאלתי במיטב על מסלול קופת גמל להשקעה מחקה מדד s&p500 אם בכשרות, והשיבו שלא, ואילו באתר הנ"ל של R הון מופיע שבכשרות גלאט הון ועד"ח. אותו דבר היה לי עם חברת אינפיניטי.
מישהו יודע לעשות לי סדר?
(רציתי לצרף לינק של המשתמש "R הון" אבל אני לא יודע איך עושים זאת...)

סלום

משתמש פעיל
הסתכלתי באתר של "R הון" על הכשרי המסלולים למיניהם (אתר נפלא דרך אגב), ושם מופיעים כל מיני מסלולים בכל מיני קופות, שהם עם כשרויות כאלה ואחרות. כשאני משוחח עם החברות בטלפון, הם טוענים שיש להם מסלולי הלכה מיוחדים, ואין להם כשרות על המסלולים הנ"ל. לדוגמא: שאלתי במיטב על מסלול קופת גמל להשקעה מחקה מדד s&p500 אם בכשרות, והשיבו שלא, ואילו באתר הנ"ל של R הון מופיע שבכשרות גלאט הון ועד"ח. אותו דבר היה לי עם חברת אינפיניטי.
מישהו יודע לעשות לי סדר?
זה לא הלכה זה כשר אתה יכול להתקשר לכשרות ולשאול אותם

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מישהו יודע לעשות לי סדר?
יש מסלולים שנקראים "מסלולי הלכה" ויש מסלולים בשמות אחרים שיש להם הכשר.
הפקידים שענו לך כנראה לא בקיאים בזה וענו לגבי המסלולי הלכה.

יאיר ב

משתמש חדש
זה לא הלכה זה כשר אתה יכול להתקשר לכשרות ולשאול אותם

יש מסלולים שנקראים "מסלולי הלכה" ויש מסלולים בשמות אחרים שיש להם הכשר.
הפקידים שענו לך כנראה לא בקיאים בזה וענו לגבי המסלולי הלכה.
נראה קצת מוזר כל העניין הזה
גוף כשרות לא נותן כשרות בחינם. וחברת השקעות ששילמה, מה הסיכוי שהנציגים שלה לא ידעו על כך ולא יידעו את הלקוחות?
מה גם, שמסעדה שהייתה אומרת- האוכל כשר אבל בלי כשרות, סביר להניח שלא היו אוכלים שם
לא?

איש פנינים

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נראה קצת מוזר כל העניין הזה
גוף כשרות לא נותן כשרות בחינם. וחברת השקעות ששילמה, מה הסיכוי שהנציגים שלה לא ידעו על כך ולא יידעו את הלקוחות?
מה גם, שמסעדה שהייתה אומרת- האוכל כשר אבל בלי כשרות, סביר להניח שלא היו אוכלים שם
לא?
אתה יכול להתקשר לבד"ץ/תשואה כהלכה/גלאט הון ולבקש מהם מידע על המסלולים שבכשרותם.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה