טור דעה אשכול הזוכים של הגרלת דצמבר 2022

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
אשדוד של אז היא כמו ערד של היום?
דוד שלי היה גר בבעלז (היה רבי בחיידר שם) אני זוכר שנסענו לבקר אותו, יצאנו בבוקר מירושלים, החלפנו כמה אוטובוסים והגענו והדודה התנצלה שהדוד היה חייב ללכת למנחה. זה הרבה יותר מערד היום.

בונה אתרים

משתמש פעיל
הייתה גם בעלזא באשדוד, ויזניץ בצפת,
אשדוד היא הייתה אז (וגם היום) עיר יותר מרכזית בכמה מובנים אפילו מבית שמש ומודיעין עילית למרות ריחוקה היחסית מירושלים.
לעולם לא היה ויזניץ בצפת, הייתה אכן כוונה להקים קרייה שלא יצאה לפעול, מה שכן הוקם זה מאור החיים בראשות הרב ארסנטר גיסו של האדמור מויזניץ הקודם.

ציביה

משתמש צעיר
הם פשוט הכי גדולים. גם חבד הם ענקיים ולכן יש להם מקומות מיוחדים ואפילו עיר משל עצמם.
לפני 40 שנה הם היו בגודל של ויזניץ היום, אולי אפי' פחות, והם עשו צעדים בתחום הדיור שהיום ויזניץ וכדו' לא עושים

בונה אתרים

משתמש פעיל
לפני 40 שנה הם היו בגודל של ויזניץ היום, אולי אפי' פחות, והם עשו צעדים בתחום הדיור שהיום ויזניץ וכדו' לא עושים
נכון מאד

אשדוד זה לא הדוגמא, כי אז הקימו עיר חרדית של ממש ביחד עם כמה חסידיות הכי גדולות בעיר יחסית מאד מרכזית...

נערך לאחרונה ב:

ציביה

משתמש צעיר
דוד שלי היה גר בבעלז (היה רבי בחיידר שם) אני זוכר שנסענו לבקר אותו, יצאנו בבוקר מירושלים, החלפנו כמה אוטובוסים והגענו והדודה התנצלה שהדוד היה חייב ללכת למנחה. זה הרבה יותר מערד היום.
אתה מדבר על בעיות תחבורה, השאלה היא האם אשדוד לכשעצמה הייתה אז עיר או כפר ללא מוקדי תעסוקה לנשים וכו' וכו'

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
סתם בשביל להבין איך זה עובד.
אם נרשמים להגרלות ב: ירושלים, אשדוד ואופקים.
מה סדר ההגרלות?

עולם כמנהגו נוהג

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
רבותי (העמך.. שאין להם חצי מיליון שקל הון עצמי...), להירשם לאופקים עמנואל ושדרות!!!

אופקים ועמנואל לכאו' חרדי, שדרות השקעה משתלמת ממש עם רווח של חצי מיליון שקל + משכנתא נמוכה!!! (כל שקל שלוקחים משכנתא היום מחזירים כפול לדוגמא מיליון שקל = 2 מיליון!!!!!, אז אם לקחתם פה משכנתא של חצי מיליון ולא של מיליון -אם הייתם לדוגמא נכנסים לחיפה שאז הייתם לוקחים עוד חצי מיליון משכנתא- אז הרווחתם עוד חצי מיליון שקל!!!!)

בתקווה ש @עו"ד נתן רוזנבלט יסכים לדברי, כי יש לו השפעה ברוך ה' במעשיו הכבירים שלא ע"מ לקבל פרס!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה