אם הבן שלי אלרגי לאגוזים, זה אומר שגם אסור לו שמן אגוזים??

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מעניין,
הבן שלי אובחן אצל אוסטאופת כסובל מאלרגיות שונות ומשונות (מים, אבקות וכו') ושמרנו על זה בחרדת קודש.
בין השאר אמר שמותר לו חלבי וכשהבאנו לבן שלי חלבי - הוא כמעט הלך לנו - ה' ישמור!
כשפינו אותנו לבית חולים אמר לנו ראש המחלקה של מרפאת האלרגיה - שהוא ממש מספר אחד בארץ - שאין דבר כזה אלרגיה מסכנת חיים למשהו שהוא לא חלבון. כל דבר שרגישים אליו וזה לא חלבון - נקרא רגישות.
וההבדל מאד מאד חשוב!
ובמים אין חלבון. ניסינו לתת לו מים - והכל היה בסדר.
מה שכן, זה גרם לו לקצת גירוד...

בכל מקרה,
עם הבן שלי הלכתי לטיפול לנטרול האלרגיות - בשיטת שלושת המימדים (אע"פ שלא נתתי לזה סיכוי) וברוך ה' זה עובד!
אלרגיה אחת כבר נוטרלה לחלוטין ויכול לאכול חופשי (כשכמה שבועות קודם היינו איתו בבית חולים על נגיעה בקצה הלשון!)
ושאר האלרגיות נחלשו באופן משמעותי.
עוד מעט יהיו לנו טסטים ושם נראה מה בדיוק נשאר לו...

ממליצה בחום!!
רפואה שלימה!!!

השיטה הזו עובדת גם על אלרגיה (רגישות?) לאבק?

כוכבים זוהרים

משתמש מקצוען
מה זה אלרגיה למים?
אסור לו מים בכלל??
זה הענין,
שאין דבר כזה אלרגיה למים.
אלא רגישות, זה עשה לו פריחות וגירויים בעור.
לא נעים, אבל לא בגדר מסכן חיים.
הרגישות שוללת הימנעות מוחלטת ממים לא מסוננים (רק גן עדן) כולל בבישול ויש ילדים שגם באמבטיה.
לנו אמרו שזה יהיה אסור לו עד גיל 6. בסוף כבר בגיל שנה וחצי הכל היה בסדר...
ברוך ה'!

כוכבים זוהרים

משתמש מקצוען
השיטה הזו עובדת גם על אלרגיה (רגישות?) לאבק?
השיטה הזו מועילה פחות או יותר לכל סוגי האלרגיות והרגישויות.
זאת שאני מטפלת אצלה סיפרה לי שטיפלה באחת שהיתה רגישה לאקונומיקה (היה גורם לה לקוצר נשימה) ולאחר מספר טיפולים - עבר כלא היה.
ממליצה בחום.
מציינת רק שהטיפול נראה ממש מוזר ביחס לתוצאות....

שולחן עץ

משתמש פעיל
ואייך אפשר לבשל לו בפסח?
חשבתי שמן זית אבל נשמע לי קצת מגעיל וגם לא ממש בריא...
אנחנו משתמשים רק בשמן זית וזה מאוד טעים יש בשמן זית כאלה שהם מאוד כהים אז הם באמת פחות טעימים אנחנו קונים את השמן זית שהוא בהיר וזה מאוד טוב

גרפטריק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
אני אלרגי לאגוזים לא ברמת סכנת חיים אבל גירויים שיעול הקאות וכד' אפילו בעוגות שרק כמה אחוזים אגוזים.
ובכל זאת משתמש עם שמן אגוזים ואוכל בפסח כרגיל כל מה שנעשה עם שמן, ומרגיש טוב ב"ה ללא כל שינוי.
אצל כל אחד זה משפיע אחרת ועד שלא מנסים לא יודעים ועדיף להתייעץ עם רופא שמבין בזה לפני שמנסים.

RUSI10

משתמש מקצוען
בלת"ק
מה עם שמן קוקוס?
זה השמן היחיד שהיה פעם בפסח, חוץ משמן זית..

ואגב, באלרגיה מסכנת חיים לא משחקים.
ומותר לנסות רק בהשגחה רפואית באישפוז יום את אפשרות שלשמן אגוזים אין את תסמיני האלרגיה .

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בלת"ק
מה עם שמן קוקוס?
זה השמן היחיד שהיה פעם בפסח, חוץ משמן זית..

ואגב, באלרגיה מסכנת חיים לא משחקים.
ומותר לנסות רק בהשגחה רפואית באישפוז יום את אפשרות שלשמן אגוזים אין את תסמיני האלרגיה .
יש אלרגים לאגוזים שאלרגים לקוקוס (זה סוג של אגוז, כן?)
ויש כאלה שלא. לכן אין תשובה אחת.

לגבי אלרגיה למים -
יותר סביר שהאלרגיה היא לכלור, פלואור, ושאר החומרים שיש במים, ולא למים עצמם.
וזו כמובן לא אלרגיה מסכנת חיים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה