אם הבן שלי אלרגי לאגוזים, זה אומר שגם אסור לו שמן אגוזים??

דיקדוק

משתמש מקצוען
גילינו את האלרגיה לאגוזים אחרי פסח של שנה שעברה, וכל הפסח של שנה שעברה אכל מאכלים עם שמן אגוזים
השנה שאני יודעת שהוא אלרגי לאגוזים אני מאוד חוששת לבשל עם זה

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
גילינו את האלרגיה לאגוזים אחרי פסח של שנה שעברה, וכל הפסח של שנה שעברה אכל מאכלים עם שמן אגוזים
אנחנו כמו שכתבתי למעלה משתמשים בשמן זית ונהנים מאוד...

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יקירה!
אם את לא רוצה לסכן את בנך, תפני לרופא מקצועי.
החברה כאן לא רופאים, וכמו הסיטואציה לעיל, כל מקרה לגופו!

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ש שנים שלא יכול לשבת בשולחן עם תבשילי שמן אגוזים ויש שנים שאוכל בלי הפרעה נראה לי רק ששמן אגוזי לוז.
עדין, בגלל הפעמים הפחות נעימות לא מנסה בכלל!
זה אלרגיה או רגישות?

אומנית:)

משתמש רשום

Goldidea

משתמש מקצוען
ראיתי היום את השמן הזה ביש, אבל אין עליו כשרות לפסח.
ידוע לךאיפה אני יכולה להשיג את זה עם כשרות לפסח?
בדרך כלל יש אותו גם כשר לפסח (השנה לא ראיתי)
ויש כעת בחנויות שמן דומה מאוד מיובא ע"י אריזות ירושלים תחת המותג רויאמיל.

המתכנתת

משתמש צעיר
נושא האלרגיות רחב מיני ים, ולא שייך להקיש מאדם לאדם כלל!
(אחותי רגישה לאגוזים ובכללם אגוזי לוז... וב"ה שמן אגוזי לוז עובר חלק...)
ולכן, מצטרפת להמלצה - שנכונה במיוחד במקרים שעלולים להגיע לסכנת חיים חלילה - התייעצו תמיד עם גורם רפואי מומחה. זה אמנם מורכב יותר ליישום - אבל מבטיח בעז"ה תשובה נכונה ומדויקת למקרה שלכם.
פסח כשר ושמח, ורק בריאות!

כוכבים זוהרים

משתמש מקצוען
יש גם אלרגיה למים לא מסוננים.
ויש אלרגיה לביצים.
ויש עוד המון אלרגיות הזויות, אך יכולות לסכן חיים!
מעניין,
הבן שלי אובחן אצל אוסטאופת כסובל מאלרגיות שונות ומשונות (מים, אבקות וכו') ושמרנו על זה בחרדת קודש.
בין השאר אמר שמותר לו חלבי וכשהבאנו לבן שלי חלבי - הוא כמעט הלך לנו - ה' ישמור!
כשפינו אותנו לבית חולים אמר לנו ראש המחלקה של מרפאת האלרגיה - שהוא ממש מספר אחד בארץ - שאין דבר כזה אלרגיה מסכנת חיים למשהו שהוא לא חלבון. כל דבר שרגישים אליו וזה לא חלבון - נקרא רגישות.
וההבדל מאד מאד חשוב!
ובמים אין חלבון. ניסינו לתת לו מים - והכל היה בסדר.
מה שכן, זה גרם לו לקצת גירוד...

בכל מקרה,
עם הבן שלי הלכתי לטיפול לנטרול האלרגיות - בשיטת שלושת המימדים (אע"פ שלא נתתי לזה סיכוי) וברוך ה' זה עובד!
אלרגיה אחת כבר נוטרלה לחלוטין ויכול לאכול חופשי (כשכמה שבועות קודם היינו איתו בבית חולים על נגיעה בקצה הלשון!)
ושאר האלרגיות נחלשו באופן משמעותי.
עוד מעט יהיו לנו טסטים ושם נראה מה בדיוק נשאר לו...

ממליצה בחום!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה