דרוש מידע איך עושים כסף?

מצב
הנושא נעול.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
בחירה שלכם אם לזכות להיות ממקיימי העולם ולזכות לניסים ולברכה השמורים להם או לעשות את ההשתדלות המוטלת עליכם בגלל שאינכם מאלה.
אה ברור כי העולם מתחלק לאברכים שרואים ניסים והעוש שלהם בפלוס לעובדים ששקועים בחובות.
מ'לשות שהקב"ה מנהיג את עולמו בדרך הטבע.
ודווקא בתור אשת אברך שראתה גם ישועות ההיבט הכלכלי הוא לא כזה שאפשר להתעלם ממנו.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
שימו לב, חיים אברכיים לא מתבטא רק בבעל אברך.
האם נכון ללכת לעבוד במקומות לא משלנו רק בשביל משכורת??
האם איבדנו את כל הערכים שעליהם חונכנו???
ממש לא בעד ללמוד הוראה אבל מפריע לי מאוד ההתבטאויות בענין. נכון שצריך ואפשר להיות ריאליים שזה תחום קשה, מי שיש לו את הכח בכבוד ומי שלא שלא יזלזל. באמת צריך להכיר את המציאות בשטח שממש לא מתאימה לכל אחת ולהפך לאחותי שהיתה צריכה לבחור עכשיו מסלול לא הלכתי להציע את ההוראה.
(נכתבו פה דברים בענין ההוראה שלא רלונטיים כיום כמו שעות וכו'. זה כבר ענין אחר שאין מה להשוות את ההוראה של פעם להיום)
מי שלומדת הוראה בעקרון וכאידאל תסתדר, רואים בחוש משמים. בדיוק כמו שמסתדרים האברכים, ויגידו שאולי בקושי וזה יכול להיות נכון אבל מסתדרים.
ובכלל, חסר נשים שעובדות בכל התחומים האחרים ומרויחות מינימום וכו'??
לא מכירה הרבה שמרוויחות טוב.
יש כאלו בפירוש, ומכירה, אבל רוב הנשים לא מרויחות את הסכומים הגדולים.
מה שבטוח, כולם עובדים קשה, על לסגור את החודש או על עבודה ולספק את רמת החיים הנדרשת והמתאפשרת בזכה מצב.
ולכל החוששים להרגשת הילדים- כבת לבית אברכי ממש זוכרת איך כל הצוות החינוכי היו מציינים- שהילדים הכי מאושרים במוסדות!! ההרגשה אף פעם לא מסכנה ולא ואמר שתמיד התאפשר לקבל כל מה שרצינו! נכון, ההורים שלי מיוחדים שהצליחו לתת כל מה שהיינו צריכים והצליחו ליצור מצב שהאושר לא תלוי בכמה יש ולא היינו מהסוג שלא מודע בכלל למצב הכלכלי. (כמובן לא בפרטות אלא באופן כללי ידעו שלא קונים כל מה שרוצים)
מותר לאנשים לרצות יותר מלהסתדר בקושי. מעניין שגם נוסח התפילה שלנו מכיר בזכות הזו ומכוון אליה בבקשות כאלו ואחרות.
מותר להם לרצות לממן טיפולי שיניים בלי להזדקק לגמ"ח וגם לא לשכן 5 ילדים בחדר.
וכשהם מגיעים לשידוכי בנותיהם ואפילו לפני- כשצריך לממן לאותן בנות שכר לימוד אז הם ודאי נדרשים מצד הציבור ואותו אידאל בדיוק לקצת יותר מלהסתדר.
ודווקא אז הבחורים מעדיפים את בנות אלו שהסתדרו עם משרות מכניסות ולא את אלו שלא הסתדרו מאידאל.

דגש חזק

משתמש פעיל
לא כל אחד זוכה לניסים
מכירה אחד שחיתן הרבה ילדים
ויש לו חובות מטורפים אין לו יום ולילה
בוודאי...
אם לכל אברך שמחתן ילדים היה נס, כולם היו עוזבים את העבודה ונכנסים לכולל...

כל אחד יקבל את מה שנגזר עליו בין אם ירבה בהשתדלות ובין אם יעשה רק את מינימום ההשתדלות המוטלת עליו.

מי שנגזר עליו לקבל מיליונים יקבל אותם!!
כל השאלה היא איך יקבל: אז אם בחר לעבוד בעבודה מטורפת יקבל ממנה ואם בחר ללמוד תורה הוא יקבל בדרך של נס.

ומי שנגזרו עליו חיי דוחק ללא יום ולא לילה, הוא יחייה חיי דוחק ולא יוכל להימלט מכך!
יכול להיות שהוא יעבוד בעבודה מטורפת ולא יראה ברכה בעמלו או יפול כלכלית או לא יודעת מה, ואם בחר ללמוד תורה ישב בכולל כל ימיו ויחייה חיי דוחק ועניות.

וכבר כתב הרמב"ן: "הגזירה אמת והחריצות שקר"

ומה שמובטח ללומדי התורה שהקב"ה יתן להם: "דבר המספיק" כלשון הרמב"ם (לא מובטח להם שיהיו עשירים, כן?!) הוא בתנאי שלא נגזרה עליהם גזירת עניות.
(רבי חנינא למשל נגזרה עליו עניות בעולם הזה למרות שכל חייו הוקדשו לתורה, וכשביקשה אשתו עשירות, הראו להם משמים שאם יתעשרו יפסידו מן העולם הבא שלהם)

נערך לאחרונה ב:

האגיס

משתמש מקצוען
אה ברור כי העולם מתחלק לאברכים שרואים ניסים והעוש שלהם בפלוס לעובדים ששקועים בחובות.
מ'לשות שהקב"ה מנהיג את עולמו בדרך הטבע.
ודווקא בתור אשת אברך שראתה גם ישועות ההיבט הכלכלי הוא לא כזה שאפשר להתעלם ממנו.

כל מילה.
איך אני אוהבת את אלו שטוענים שרק לאברכים יש סיעתא דשמיא, ומשפחות
שהאבות עובדים לא רואים הצלחה בכסף,ובד"כ מדשדשים בחובות, וכו'....
תכלס כנראה להיות אברך זאת השקעה כלכלית שלא שמעו עליה עוד...

חבר'ה, להיות אברכים זה אידיאל!רוחני!! בשביל זה צריך להקריב המון גשמיות!!
אחרת כולם היו אברכים אם זה כל כך סבבה.
שירה את חסרה לנו בחכמת

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
שקר והכחשה למציאות,
בעלי אברך ולא היה לנו משכנתא ולא יהיה ואל תשאלו אותי איך..
חיים בכבוד על אדני התורה,
בלי הון עצמי אי אפשר לרכוש דירה
ומכיון שהורים חרדים נוטים לחסוך לילדיהם למטרה זו אני מניחה שהורייך שלך כן עשו השתדלות בעניין.

Tuch

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ודווקא אז הבחורים מעדיפים את בנות אלו שהסתדרו עם משרות מכניסות ולא את אלו שלא הסתדרו מאידאל.
תלוי איזה...
זה בחור שרוצה להיות אברך כדרך חיים או כי זה מה שאמרו לו? זה מה שכולם עושים?
אם הוא כזה אני לא רוצה אותו!!
אם אני חיה כך כרך חיים זה חייב להיות מבחירה אחרת לא מצליחים וגרוע יותר מה יהיה אם הילדים, פה יש שאלה עליהם.
מותר לאנשים לרצות יותר מלהסתדר בקושי
גם נכון, יש התמודדויות, כל אחד והתמודדות שלו. וכולנו רוצים לחיות יותר טוב, אבל לא לאבד פרופורציות. כמו שכתבתי יש מקום להשתדלות אבל לא לשכוח מה המטרה כי אם איבדנו אותה אז איבדנו הכל ולא שווה כל הדרך גם אם היא נוחה, או שאת נמצאת בדרך הזאת מאילוץ ואז את יכולה לוותר...
ואל תדמייני שאני חיה ככה כל היום, רק מידי פעם מזכירה לעצמי את המטרה ומבהירה לעצמי שוב, זה הדבר שהכי עוזר.
ואף אחד לא מתעלם כי אלו החיים בעצמם

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
תלוי איזה...
זה בחור שרוצה להיות אברך כדרך חיים או כי זה מה שאמרו לו? זה מה שכולם עושים?
אם הוא כזה אני לא רוצה אותו!!
אם אני חיה כך כרך חיים זה חייב להיות מבחירה אחרת לא מצליחים וגרוע יותר מה יהיה אם הילדים, פה יש שאלה עליהם.
אשמח לשמוע על בחור ליטאי/ספרדי ממוצע שמוותר על סיוע ברכישת דירה כי חמיו אברך וחמותו עקרונית לא עבדה במקומות מסוימים.
גם נכון, יש התמודדויות, כל אחד והתמודדות שלו. וכולנו רוצים לחיות יותר טוב, אבל לא לאבד פרופורציות. כמו שכתבתי יש מקום להשתדלות אבל לא לשכוח מה המטרה כי אם איבדנו אותה אז איבדנו הכל ולא שווה כל הדרך גם אם היא נוחה, או שאת נמצאת בדרך הזאת מאילוץ ואז את יכולה לוותר...
ואל תדמייני שאני חיה ככה כל היום, רק מידי פעם מזכירה לעצמי את המטרה ומבהירה לעצמי שוב, זה הדבר שהכי עוזר.
ואף אחד לא מתעלם כי אלו החיים בעצמם
מניחה שכולם מזכירים לעצמם לא לאבד את סדרי העדיפויות.
אבל בעידן של יוקר יאמיר ודרישות שידוכים מטורפות זה פשוט מנותק מהמציאות להטיף לאנשים לסמוך רק על הנס ולא לעשות מקסימום השתדלות.

יודיתתתתתתת

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
בקשר להשתדלות,מכירה אברכים שיושבים ולומדים יום וליל
ויש להם שותפות בעסק שמכניסה להם סכום הוגן לחשבון בנק
בלי להוציא את הראש מהלימוד,ובלי לטפל בעסק בכלל...
זו השתדלות שלא באה על חשבון הלימוד,,וב"ה חיים ומחתנים בכבוד..

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ויש גם רבים שנפלו בלופט גשעפט כי היו נואשים למקסם את ההון שברשותם וגם להישאר בכולל.
ב"ה זכית לס"ד ותודי להשם על כך אבל לא כל האנשים מקבלים הון לדירה מההורים ולא כולם יודעים ויכולים להשקיע.
בדיון על תופעות ובעיות לא מביאים אנקדוטה כפתרון מערכתי.

יודיתתתתתתת

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
ויש גם רבים שנפלו בלופט גשעפט כי היו נואשים למקסם את ההון שברשותם וגם להישאר בכולל.
ב"ה זכית לס"ד ותודי להשם על כך אבל לא כל האנשים מקבלים הון לדירה מההורים ולא כולם יודעים ויכולים להשקיע.
בדיון על תופעות ובעיות לא מביאים אנקדוטה כפתרון מערכתי.
כמובן צודק לא מתאים לכל אחד,
רק באתי להפריך את הטענה שאברך זה מילה נרדפת לעני,
ומכירה כמה אברכים כאלה,יש להם סייעתא דשמיא מיוחדת
אני גם מכירה מצד שני אישה שמרויחה 3 אלף והבעל פחות מ2000
והם עניים כפשוטו.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
רק באתי להפריך את הטענה שאברך זה מילה נרדפת לעני,
זה לא מה שכתבו פה בשום צורה.
אבל בהנחה שאיננו עובד כלל הרי שמטבע הדברים אשתו תידרש למקסם את תנאי עבודתה כדי שיוכלו להתפרנס.

שמעון גוטליב

משתמש מקצוען
וכך קנית דירה בלי משכנתא סליחה שאני חודר ?

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בקשר לאברך-פרנסת האישה- השתדלות- אורח חיים וכו'...
איך שאני יודעת בדורינו אנו צריכים 2 משכורות שלמות כדי לכלכל משפחה
לאברכים יש מסלול שונה ובס"ד הם מצליחים להסתדר רק עם משכורת אחת (+ מלגה)
האם זה אומר שהם יכולים להסתדר רק עם משכורת של מורה?
בד"כ לא. אבל מניחה שיש יוצאים מן הכלל.

טובי זוננפלד

משתמש רשום
בעניין ההוראה והמסתעף...
מניחה את מה שאמרו לנו בסמינר, בזמנו (כן, כן! בסמינר! לאו דוקא בעד ההוראה!)
מי שמתאים לה מאד הוראה-יתכן שזו ההשתדלות בשבילה (אע"פ שלא מרויחים מכך הרבה)
ולא צריכה להקרע בלימודים ועבודה שלא מתאימים לה ולא מעניינים אותה (אה, ואולי היא גם לא מוכשרת בהם... אבל זה שולי...)
אך מי שחושבת למצוא בהוראה 'השתדלות קלה ונחמדה' בלי מאמץ רב, (אישית חושבת שעבודה בהוראה היא מאמץ רב, אך הלימודים פחות-בוודאי ביחס למקצועות אחרים אבל זה נושא אחר)
ומתאים לה, ויכולה להצליח במקצוע אחר, מכניס יותר-הוראה היא לא בטוח השתדלות בשבילה

אגב, לא למדתי ולא עוסקת בהוראה

רחשי הלב

משתמש מקצוען
אשמח לשמוע על בחור ליטאי/ספרדי ממוצע שמוותר על סיוע ברכישת דירה כי חמיו אברך וחמותו עקרונית לא עבדה במקומות מסוימים.
עלי לא ביקשנו כלום. אמרנו מה אנחנו יכולים לתת (זכום זעום) ומצידי נגור בשכירות בירוחם. קיבלתי דירה בבני ברק משווער אברך כולל שעלה לו בבריאות שהילדים שלו יגורו לידו.
סיים לחתן בלי חובות, כולם עם דירות בבני ברק.

צחית

משתמש מקצוען
דווקא בתור אחת שההורים שלה שברו חסכונות כדי לממן לה תואר בחשבונאות אני מתכווצת לקרוא אותך.
כי טווח הבחירה צר עד בלתי קיים בחלק ממחוזותינו.

תארי לך משפחה ממוצעת ליטאית עם שלש בנות ששולחת לסמינר ליטאי.
הבת הבכורה - ריקי- מוכשרת בכתיבה ושאר מקצועות הומניים אך לא בתכנות.
המורות בסמינר התבטאו קשות כנגד הכשרות מקצועיות מחוצה לו והיא כמו ילדה טובה שומעת ומיישמת- נרשמת למגמת ספרות.
ההורים -אבא אברך ואמא מורה/ סייעת מגרדים שקל לשקל כדי לשלם לה שכר לימוד. הרי אין מלגות בסמינר.
הם גם מנסים לחסוך לנישואיה למרות שהמשפחה ברוכה
והיה והם מגלים בסוף ה' סמינר שהתעודה שווה לכפרות. מה יעשו?
להוציא אותה לא יוציאו. דסי אחותה הבאה בתור לא תתקבל לא' סמינר וזה מאיים עליהם.
להשתיל לה מוח שמתאים לתכנות אי אפשר.
ורוב הסיכויים שאם תינשא בסוף השנה הם לא יוכלו לממן לה לימודים נוספים.
אז או שהיא תקרע את עצמה ובסוף תשלים הכשרה מקצועית בכוחות עצמה
או שכמו הרוב היא תשלים עם המציאות ותנסה לקושש חצאי משרות.

הבת של הרב שהרצה נגד תארים? היא השלימה עבודה סוציאלית במבח"ר. מימנו לה לימודים אחרי החתונה.
מותר לה זו פרנסה.
נו באמת למי יש פתרון איך לשנות את המצב הזה
ולמה באמת אין מלגות בסמינר

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה