דרוש מידע איך עושים כסף?

מצב
הנושא נעול.

צחית

משתמש מקצוען
דווקא בתור אחת שההורים שלה שברו חסכונות כדי לממן לה תואר בחשבונאות אני מתכווצת לקרוא אותך.
כי טווח הבחירה צר עד בלתי קיים בחלק ממחוזותינו.

תארי לך משפחה ממוצעת ליטאית עם שלש בנות ששולחת לסמינר ליטאי.
הבת הבכורה - ריקי- מוכשרת בכתיבה ושאר מקצועות הומניים אך לא בתכנות.
המורות בסמינר התבטאו קשות כנגד הכשרות מקצועיות מחוצה לו והיא כמו ילדה טובה שומעת ומיישמת- נרשמת למגמת ספרות.
ההורים -אבא אברך ואמא מורה/ סייעת מגרדים שקל לשקל כדי לשלם לה שכר לימוד. הרי אין מלגות בסמינר.
הם גם מנסים לחסוך לנישואיה למרות שהמשפחה ברוכה
והיה והם מגלים בסוף ה' סמינר שהתעודה שווה לכפרות. מה יעשו?
להוציא אותה לא יוציאו. דסי אחותה הבאה בתור לא תתקבל לא' סמינר וזה מאיים עליהם.
להשתיל לה מוח שמתאים לתכנות אי אפשר.
ורוב הסיכויים שאם תינשא בסוף השנה הם לא יוכלו לממן לה לימודים נוספים.
אז או שהיא תקרע את עצמה ובסוף תשלים הכשרה מקצועית בכוחות עצמה
או שכמו הרוב היא תשלים עם המציאות ותנסה לקושש חצאי משרות.

הבת של הרב שהרצה נגד תארים? היא השלימה עבודה סוציאלית במבח"ר. מימנו לה לימודים אחרי החתונה.
מותר לה זו פרנסה.
נו באמת למי יש פתרון איך לשנות את המצב הזה
ולמה באמת אין מלגות בסמינר

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אולי אדרבה תאירו את עינינו מה יכולה בחורה הומנית ללמוד במסגרת הסמינר?
ואגב, אם הירידה הגדולה במסלולי ההוראה לא בטוח שבעתיד יצטרכו פרוטקציה, ע"ע גננות כיום.
לאחר מה שכתבתי לעיל ולאחר שיחות עם חברותי שעובדות בהוראה,
ממליצה מאוד לשקול שוב לימודי הוראה....
נניח ויש לה דרך להתקבל לעבודה (בפריפריה הביקוש גדול) ונניח והיא מוכשרת, נמרצת ומסורה לעבודה (שזה בעיקר מה שקונה מנהלות)- עדין השכר בסוף חודש נמוך!!!
אני פחות מתמצאת באפשרויות שהסמינרים מציעים כיום,
שמעתי שבחדש מסלול הוראה שודרג ומאפשר ךמידה רחבה יותר פרט להוראה, אולי כדאי לברר על עוד מקומות...
ואולי גם כדאי לשבת עם הבחורה ולהסביר לה את החסרונות והמעלות שבהוראה ולבדוק האם כן תוכל להסתדר בהנהלת חשבונות וכדו'...
היום כל הבנות של המורות שלנו לומדות תכנות..... כל הבנות של... והנכדות של... בכלל לא הלכו להוראה. למרות שהצד ההומני אצלן יותר בולט.

חגלה

משתמש פעיל
נניח ויש לה דרך להתקבל לעבודה (בפריפריה הביקוש גדול) ונניח והיא מוכשרת, נמרצת ומסורה לעבודה (שזה בעיקר מה שקונה מנהלות)- עדין השכר בסוף חודש נמוך!!!
גם עוז לתמורה?

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני פחות מתמצאת באפשרויות שהסמינרים מציעים כיום,
שמעתי שבחדש מסלול הוראה שודרג ומאפשר ךמידה רחבה יותר פרט להוראה, אולי כדאי לברר על עוד מקומות...
ואולי גם כדאי לשבת עם הבחורה ולהסביר לה את החסרונות והמעלות שבהוראה ולבדוק האם כן תוכל להסתדר בהנהלת חשבונות וכדו'...
היום כל הבנות של המורות שלנו לומדות תכנות..... כל הבנות של... והנכדות של... בכלל לא הלכו להוראה. למרות שהצד ההומני אצלן יותר בולט.
לא הבנתי איך את עדיין ממליצה למרות תנאי השכר שגם לדברייך נמוכים
ולשלוח לפריפריה בשביל משרה זו לא תשובה.
התשובה נמצאת בתעודת הוראה שניתן להשלים איתה תואר.

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לא הבנתי איך את עדיין ממליצה למרות תנאי השכר שגם לדברייך נמוכים
ולשלוח לפריפריה בשביל משרה זו לא תשובה.
התשובה נמצאת בתעודת הוראה שניתן להשלים איתה תואר.
לא המלצתי.
דווקא כתבתי שאני ממש לא בעד הוראה. גם לא בפריפריה.
הכוונה לשקול אם שווה ללמוד... כנראה לא ניסחתי נכון.
ותואר לא עוזר.... יש לי תואר ראשון והמשכורת שלי עדין נמוכה.
אפשר בהחלט לעשות תואר שני בייעוץ / טיפול. אבל זה כבר לא הוראה.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ותואר לא עוזר.... יש לי תואר ראשון והמשכורת שלי עדין נמוכה.
אפשר בהחלט לעשות תואר שני בייעוץ / טיפול. אבל זה כבר לא הוראה.
כוונתי לתואר ראשון שמוכר בכל מקום.
מה לעשות שבממ"ד/ממ"ח משלמים יותר?
אין בדברי כוונה להמליץ לאנשים לעבוד לא במוסד חרדי . זה שיקול של כל אחד
אבל בבחינה של הצד הכספי נטו זו הדרך היחידה להרוויח נורמלי.

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כוונתי לתואר ראשון שמוכר בכל מקום.
מה לעשות שבממ"ד/ממ"ח משלמים יותר?
אין בדברי כוונה להמליץ לאנשים לעבוד לא במוסד חרדי . זה שיקול של כל אחד
אבל בבחינה של הצד הכספי נטו זו הדרך היחידה להרוויח נורמלי.
החינו"ע משלם על תואר ראשון.

Tuch

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
שימו לב, חיים אברכיים לא מתבטא רק בבעל אברך.
האם נכון ללכת לעבוד במקומות לא משלנו רק בשביל משכורת??
האם איבדנו את כל הערכים שעליהם חונכנו???
ממש לא בעד ללמוד הוראה אבל מפריע לי מאוד ההתבטאויות בענין. נכון שצריך ואפשר להיות ריאליים שזה תחום קשה, מי שיש לו את הכח בכבוד ומי שלא שלא יזלזל. באמת צריך להכיר את המציאות בשטח שממש לא מתאימה לכל אחת ולהפך לאחותי שהיתה צריכה לבחור עכשיו מסלול לא הלכתי להציע את ההוראה.
(נכתבו פה דברים בענין ההוראה שלא רלונטיים כיום כמו שעות וכו'. זה כבר ענין אחר שאין מה להשוות את ההוראה של פעם להיום)
מי שלומדת הוראה בעקרון וכאידאל תסתדר, רואים בחוש משמים. בדיוק כמו שמסתדרים האברכים, ויגידו שאולי בקושי וזה יכול להיות נכון אבל מסתדרים.
ובכלל, חסר נשים שעובדות בכל התחומים האחרים ומרויחות מינימום וכו'??
לא מכירה הרבה שמרוויחות טוב.
יש כאלו בפירוש, ומכירה, אבל רוב הנשים לא מרויחות את הסכומים הגדולים.
מה שבטוח, כולם עובדים קשה, על לסגור את החודש או על עבודה ולספק את רמת החיים הנדרשת והמתאפשרת בזכה מצב.
ולכל החוששים להרגשת הילדים- כבת לבית אברכי ממש זוכרת איך כל הצוות החינוכי היו מציינים- שהילדים הכי מאושרים במוסדות!! ההרגשה אף פעם לא מסכנה ולא ואמר שתמיד התאפשר לקבל כל מה שרצינו! נכון, ההורים שלי מיוחדים שהצליחו לתת כל מה שהיינו צריכים והצליחו ליצור מצב שהאושר לא תלוי בכמה יש ולא היינו מהסוג שלא מודע בכלל למצב הכלכלי. (כמובן לא בפרטות אלא באופן כללי ידעו שלא קונים כל מה שרוצים)

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ובעזי''ת את הבנות שלי אשלח ללמוד הוראה או מקצוע דומה, יהיה להם קשה למצוא עבודה, המשכורת לא תהיה 20 אלף בחודש, ויכול להיות שיצטרכו לחיות ברמת חיים פחות מהחברות שעובדות במקצועות אחרים, אבל בשקלול הנתונים זה יהיה שווה להם.
מעניין אותי איך זה יסתדר עם משהו שאמר ניק מסוים באשכול אחר:
במציאות שכלית אין אפשרות להבין מאיפה הוא מביא את זה, רק העלות החודשית של בית עם ילדים גדולים וקטנים זה לפחות 20 אל''ש [סמינרים, מוסדות, אוכל, חשמל וכו' וכו' ועוד משכנתא קטנה]

דגש חזק

משתמש פעיל
בדיוק.
לא מזלזלת חלילה בניסים אבל למה להתעלם מהעובדות.
אצל רוב האנשים הנס מתגלם בהמון צדקה, כשהם בצד המקבל כמובן. חלוקעס, גמחים לכל דבר, מענקי חג, הנחות בשכ"ל, קמחא דפיסחא ועוד אין סוף מילים שונות שכולן אחת-צדקה. הבושה אבדה לגמרי ואנשים חיים מהצדקה. יש מי שמממן את זה.

בדור הקודם קיבלו סכומי כסף הזויים בקצבאות ילדים. קשה לכמת את זה לכמה זה שווה היום אבל משפחה של שמונה ילדים קיבלה שווה ערך ללפחות 20k היום. הורים שלי יכלו לחיות מהמשכורת הקטנה של אבי ולסגור בצד את כל הקצבאות.

יש עוד דרכים בהם אנשים מייצרים כסף ש"לא עבר בידיים שלהם" כי הם לא עבדו עליו. מישהו אחר עבד עליו.
את יכולה להיות רגועה, אף אחד לא חי על חשבונך חלילה...
להקב"ה יש הרבה דרכים לתת את מה שהוא רוצה למי שהוא רוצה.

ואספר באופן אישי:
הוריי (אבא אברך+ משהו קטן מהצד ואמא מורה שנים רבות), גדלנו די בדוחק אבל שמחים, בריאים בנפשנו ועם קשר נפלא עם ההורים היקרים.

איך שהגיעו הוריי לשלב נישואי הילדים ולא ידעו מאיפה להתחיל, ניסו כמו כולם לאסוף שקל לשקל, ביום אחד הם קיבלו הודעה כי על מגרשים חקלאיים חסרי תוחלת שניקנו על ידי הסבא עוד בימי המנדט וכמעט לא היה ידוע על קיומם מתעתדים לסלול כביש, בתמורה למגרשים הללו העניקה המדינה להוריי - היורשים החוקיים מגרש מכובד במרכז הארץ (קריית אונו) אשר היה בתנופת בנייה מאסיבית.
הם מכרו את המגרשים וקיבלו תמורה שלא הבינו מהיכן נפלה עליהם...
ב"ה הם חיתנו את ילדיהם בכבוד עם דירות לכל אחד, בלי חוב של שקל!

נערך לאחרונה ב:

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
מעניין אותי איך זה יסתדר עם משהו שאמר ניק מסוים באשכול אחר:
כי ברוך השם חונכו שלא לחשוב לרגע שהמציאות הכלכלית שלנו היא שכלית,
נכון - על פי השכל אין סיכוי לחיות בצורה הזו,

אבל ברוך השם יש לנו אבא שאין לו מחסור, והוא זן ומפרנס לכל בטובו, ולא רק זה אלא 'בחן בחסד וברחמים'.
וברוך השם למרות שבמציאות השכלית זה לא אפשרי, במציאות האמיתית זה מסתדר.

מקצועי בנדל"ן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
איך עושים כסף= נדל''ן + נדל''ן + נדל''ן. +נדל''ן

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כי ברוך השם חונכו שלא לחשוב לרגע שהמציאות הכלכלית שלנו היא שכלית,
נכון - על פי השכל אין סיכוי לחיות בצורה הזו,

אבל ברוך השם יש לנו אבא שאין לו מחסור, והוא זן ומפרנס לכל בטובו, ולא רק זה אלא 'בחן בחסד וברחמים'.
וברוך השם למרות שבמציאות השכלית זה לא אפשרי, במציאות האמיתית זה מסתדר.
ואנחנו חונכנו ש'אין סומכים על הנס' (קידושין לט ע"ב, פסחים סד ע''ב).

Tuch

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ואנחנו חונכנו ש'אין סומכים על הנס' (קידושין לט ע"ב, פסחים סד ע''ב).
בחירה שלכם אם לזכות להיות ממקיימי העולם ולזכות לניסים ולברכה השמורים להם או לעשות את ההשתדלות המוטלת עליכם בגלל שאינכם מאלה.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
בחירה שלכם אם לזכות להיות ממקיימי העולם ולזכות לניסים ולברכה השמורים להם או לעשות את ההשתדלות המוטלת עליכם בגלל שאינכם מאלה.
אכן, זו בחירה שלנו.
אני מדבר על אלו שבוחרים בשביל בנותיהם, ולא נותנים את הבחירה בידם, עם כלל הנתונים לכאן ולכאן.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
חייב לספר כאן סיפור ששמעתי ממקור ראשון לפני מספר שנים [ומי שירצה פרטים מדוייקים אתן בפרטי או במייל]

אברך תלמיד חכם מירושלים הציעו לביתו בחור מיוחד ונפלא מתמיד ומוכשר, לפני הפגישה של הבחור/ה ישבו ההורים לסכם על הכסף, ונתגלה פער עצום מדרישות הבחור ליכולות הורי הבחורה, ומשום כך החליטו שהזוג לא יפגש, אחיה של האם היה אחד מגדולי תלמידי החכמים בבני ברק שמע על כך, והתקשר לאחותו ושאל מדוע הם הורידו את ההצעה הזו, הרי זה בחור נפלא ומשפחה טובה, והיא אמרה לו שהם נפגשו עם הורי החתן ויש פערים גדולים בין הדרישות ליכולות.

אותו ת''ח מוכר [מאד מאד] אמר לאחותו, אני לא מבין, הרי הקב"ה הוא זה שמפרנס את הילדים שלנו, וכבר כתוב בגמרא 'ילד נולד וככרו בידו', האם את חושבת שהקב"ה לא ישלח לך את הכסף הנדרש לחתן ילדים? והיא אמרה לו - לצערי אני לא בדרגת אמונה כה גדולה, ולכן למרות הכאב אני ובעלי החלטנו שאנחנו מורידים את ההצעה מהפרק.

אמר לה אחיה - אני מאמין בזה באמונה שלמה, ואני מסכים לעשות איתך הסכם חוזה כתוב וברור, אני אתן את הסכום שהבחור רוצה, ואת תחתמי לי שאת מסכימה שהקב"ה ישלח אליי את הכסף ולא אלייך, והיא הסכימה, ואכן באותו הערב נפגשו הורי הכלה עם אחיה, וחתמו על חוזה מסודר.

ימים ספורים לאחר מכן שברו ההורים את הצלחת לסימן טוב ומזל טוב.
לאחר 3 חודשים התקיימה החתונה, ואם הכלה לא התאפקה וניגשה לאחיה ושאלה אותו, האם באמת קיבלת את הכסף מהקב"ה, הוא לא רצה לענות, לאחר שהתחננה על נפשה אמר לה - הקב"ה שילם, ואין לי מושג מדוע, אבל הוא נתן עם ריבית יפה.

השמות מוכרים במגזר החרדי, ידועים, ומכיוון ואיני מכיר אישית את בני המשפחה, לא אפרסם ברבים.
אני מאמין ששיירה ארוכה של אברכים ישמחו מאד לעשות את החוזה הנ"ל עם אותו תלמיד חכם.
למה הוא עושה את זה רק עם אחותו, ולא עם כל הציבור החרדי?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה