איך כותבים שחיים בעוה"ז הוא זמני - בשתי מילים אחת?

כתיבה וסיפורת >> תוכן מקצועי

הנה זה בא! שבוע הספר ב'אוצר החכמה' – 30% הנחה! עד 36 תשלומים שווים!
חלמו שנים רבות, יצא סוף סוף לשימוש הלקוחות והתקבל באהבה ובהתלהבות ע"י המשתמשים. אותם 112,000 ספרים (!!!),המוצגים דף אחר דף כצורתם המקורית, אך...
"הבאה לדפוס", מי צריך את זה בכלל? - פרק ראשון
בעידן בו הכל דיגיטלי, מהיר, קופצני, שלושים שניות ו"אוף, מתי זה נגמר כבר". בעידן בו כולנו סובלים מהפרעות קצר ושיבוש. בעידן פוסט קורונה ופוסט אופסט...
עוד לפני שהוא היה ביבי
אתה נראה לי חרדי. לא אוהב את הממשלה הזו שהולכת לקום, אה? גם אני לא. איך אפשר ששישים ואחד חברי כנסת הם יחליטו מי יהיה ראש ממשלה? זו היררכיה! כאוס...
שיר זעיר לזוג צעיר
שיר זעיר לזוג הצעיר, כולל אמרות כנף לעוסות ועצות משומשות במצב טוב

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מגן אבות לרשב"ץ על אבות פרק ה

בן בג בג אומר... וזאת המשנה שהיא בלשון ארמית לא ידענו למה? כי, על דאטפת אטפוך, הם דברי הלל שהיה בבלי ולשונם ארמית, ובנן דוכרין ובנן נוקבין ושאר תנאי כתובה שהם בפרק נערה שנתפתתה [כתובות נא א], ואם אוביר ולא אעביד שהוא בפרק המקבל [ב"מ קד א], שהוא במשנה, הם לשון השטרות שהיו כותבין בלשון ארמית, כמו שמוכיח בהרבה מקומות בתלמוד, אבל משנה זו לא ידענו למה נכתבה בלשון ארמית. ושמא, בן בג בג ובן הא הא, היו מבבל כהלל. ובמסכת עדיות [פ"ח מ"ד] יש משנה בלשון ארמית, העיד יוסף בן יועזר איש צרידה על אייל קמצא דכן וכו', והביאוה בראשון מפסחים [טז א] ובשני מע"ז [לז א]. ולא מצינו אלו התנאים בשום מקום אלא בן בג בג בבבא קמא [כז ב] פרק המניח, ובערכין [יג ב] פרק אין בערכין ובפרק בכל מערבין [ערובין כז ב] ובפרק התכלת [מנחות מט ב], ובפסחים [צו א] פרק מי שהיה טמא ובבכורות [יב א] פרק ראשון. והיה שמו יוחנן בן בג בג, כמו שנזכר בראשון מקדושין [י ב].

המספרים של פרוג:

337,452

משתמשים נכנסו לפרוג בחודש האחרון

655

משתמשים מבקרים ברגע זה באתר

4,986

הודעות נכתבו בממוצע ליום בחודש האחרון

לוח נדל"ן | למכירה והשכרה

לוח דרושים

אולי מעניין אותך גם...

הגיע הזמן להנות מהפירות - סרטון מיניאטורות סטופמושן
הודעתי מראש: התקציב שלי מינימלי.
מאמר ששווה קראיאה המספר מחדש את סיפורו של תקציב הפרסום והשיווק שכל לקוח מציב לעצמו...
היכל הנגינה הגבוה, איך נבואה שעריך?
לא זכיתי, או לא עלה בגורלי אם תרצו, להיות מ"אנשי התעשיה" של יוצרי המוזיקה, לא החסידית ולא היהודית. אני רק איש פשוט שמדי פעם זוכה להתרומם לצלילי...
סאבוויי תחנת מירון
תיאוריית החלונות השבורים לעזרת משבר מירון.
שדרוג תיק העבודות בכמה פעולות פשוטות! (מדריך לשימוש במוקאפ למי שעדיין לא מכיר)
אז מה זה בעצם מוקאפ? מוקאפ אלו בעצם קבצי הדמיה שנועדו להדגים איך עיצוב נראה במצבים ובמסכים שונים. בעולם העיצוב משתמשים בהם כדי להציג מיתוג או...
למעלה