דרוש מידע אטופיק דרמטיטיס - ים המלח עוזר??

אילה ב

משתמש צעיר
כל הכבוד שאת לא מתעצלת, ומפשיטה את הילד 10 פעמ' ביום...;)
לא חובה להפשיט
אפשר גם להסתדר בלי
נכון שזה קשה
אבל אין ברירה
הייתי אצל רופא ממש גדול
חיכינו לתור חודשים
וזה מה שהוא אמר
ומאז אנחנו ממש מקפידים
וזה ממש מוכיח את עצמו

דבורה ק

משתמש פעיל
רופאת עור שהייתי אצלה טענה שים המלח עוזר גם ללא הרצף, יותר למניעה לפני עונות קשות מאשר לריפוי. צריך לשבת בצל, ולמרוח קרם לפני ואחרי. אנחנו ניסינו וראינו שיפור.
אבל אין ספק שהשיפור הגדול חל מאז שהחלפנו את הקרם לקרם יוצרין eucerin (גם לפי המלצתה)
שלא נמכר כאן בארץ, שווה למצוא מישהו שמביא מחו"ל. אוכל לתת באישי פרטים, יש שני סוגים המיועדים לילדים, אחד למריחה יומיומית ואחד למצב של התלקחות.
וכן, למדנו איך ובעיקר כמה למרוח.
בכנס שהיה באיכילוב לפני כשנתיים, אחד הרופאים נתן אומדן של כמויות כמה קרם אמור להיגמר אם מורחים נכון, ואז נוכחתי לדעת שאני מורחת , אבל ממש לא מספיק.
ומאז בזמנים הקשים, פעמיים ביום, כף יד גדושה בקרם , על כל הגוף, גם במקומות הבריאים (אם ישנם....)
ובקשר למשחות הסטרואידים למיניהן - אין ספק שיש מצבים שאי אפשר להמנע מזה, עם כל הרתיעה שיש לנו, אבל חובה(!) למזער נזקים על ידי ערבובם עם קרם לחות (לנו באופן אישי המינון שנתנה הרופאה היה רבע כמות פוסיקורט. רבע אלוקום וחצי קרם לחות אקווה (שבאופן רגיל לא אוהבת להשתמש בו כי הוא שורף, אבל בשביל מריחה מקומית מאוד מינימלית עם הקורטיזון - כן השתמשתי) , מריחה בקמצנות רבה (בניגוד למריחת הקרם) ורק על האזור הנגוע!!

ענין נוסף - רוב הרופאים לא יסכימו עם הקשר בין תזונה לאטופיק, וכמובן שזה אינדבדואלי לכל אחד, אבל אצלנו ראינו קשר בין המנעות מביצים לשיפור מצב העור.

מירי456

משתמש מקצוען
האם חייב להיות שהילד מגרד וסובל?

אבחנו אצל הבן שלי אטופיק וב"ה זה בכלל לא מפריע לו,
יכול להיות שזה משהו אחר?

mwp

משתמש מקצוען
ענין נוסף - רוב הרופאים לא יסכימו עם הקשר בין תזונה לאטופיק, וכמובן שזה אינדבדואלי לכל אחד, אבל אצלנו ראינו קשר בין המנעות מביצים לשיפור מצב העור.
תודה על הפירוט,
אצלינו לההיפך, רוב הרופאים הסכימו על הקשר- והמליצו להמשיך להמנע גם כאשר הרמת אלרגיה שלו יורדת :|

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
האם חייב להיות שהילד מגרד וסובל?

אבחנו אצל הבן שלי אטופיק וב"ה זה בכלל לא מפריע לו,
יכול להיות שזה משהו אחר?
או שהוא קטן ממש ועוד לא יודע להביע את הגרד (אפשרי עד גיל שלושה ארבעה חודשים),
או שזה אטופיק ממש ממש בקטנה. או שזה פריחה מסיבה אחרת. כי אטופיק - מגרד. נקודה.

מירי456

משתמש מקצוען
או שהוא קטן ממש ועוד לא יודע להביע את הגרד (אפשרי עד גיל שלושה ארבעה חודשים),
או שזה אטופיק ממש ממש בקטנה. או שזה פריחה מסיבה אחרת. כי אטופיק - מגרד. נקודה.

בן שנתיים
גם לי הייתה מוזרה האבחנה הזו
למעשה התיאשתי מללכת לרופא בו"ד,
רופאת ילדים מאוד התלבטה ורופא עור הסתמך על ההתלבטות של רופאת הילדים, כמעט ולא הסתכל על הילד, ואמר לי משפטים מוזרים כמו -
אם לילד לא מפריע אז למי מפריע, לך? :eek:
וזה לא סכנת חיים...:eek:

תכל'ס, אני מורחת אותו בשמן בלנאום ומשחות מנסה כל מיני, ב"ה המצב הולך ומשתפר

אילה ב

משתמש צעיר
אולי יש לו את זה באיזורים שלא דורשים להפשיט...
אם אני לא מפשיטה אני לא אגיע לחצי מהאיזורים הנגועים

אני באמת חושבת שזה קשה מאוד
אבל כדאי לך לנסות , כי זה שווה מאוד
אפילו 5 פעמים ביום
הייתי אצל המון רופאים וניסיתי המון דברים
אני חושבת שזה הכי עוזר
אגב יש להם בקיפולי הידיים ורגליים , בטן גב, צוואר ופנים

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אם הרופאים אבחנו אז אולי זה כן אטופיק אבל ברמה ממש ממש קלה, תטפלו כמו שצריך שחלילה לא יחריף
החיוך התייחס לכך שאם מריחת שמן בלנאום עוזרת ולא מזיקה.... אז כנראה שזה לא אטופיק :)
אבל זה נכתב בהומור. אולי זה כן אטופיק, ואולי השמן הזה עוזר אפילו שהוא לא ממש צפוי לעשות את זה במקרה של אטופיק...

מירי456

משתמש מקצוען
החיוך התייחס לכך שאם מריחת שמן בלנאום עוזרת ולא מזיקה.... אז כנראה שזה לא אטופיק :)
אבל זה נכתב בהומור. אולי זה כן אטופיק, ואולי השמן הזה עוזר אפילו שהוא לא ממש צפוי לעשות את זה במקרה של אטופיק...

O.K.
זה מה שרופא העור המליץ...(רק גורם לי להבין כמה הוא מומחה...)

דבורה ק

משתמש פעיל
בקשר למריחת שמן - לרוב לא מומלץ, השמן סותם את נקבוביות העור.
רופאת העור שהתיעצתי איתה (אחת מהן) אמרה שאפשר לעיתים , לא על בסיס קבוע, למרוח שמן זית. כך שלשבת, זה יכול להוות פתרון.
דבר נוסף, שימו לב שבלנאום (ואולי שמנים נוספים) מכיל בוטנים, ילדי אטופיק רבים סובלים גם מאלרגיות, והרבה פעמים ילד אלרגי לבוטנים יסבול מהשמן הזה!

אני אישית, לאמבטיה ממליצה על המוצרים הבאים (לפי הסדר):
שמן ניקוי של לה-רוש-פוזה (החברה של הליפיקאר)
סבון - שמפו של מוסטלה
וקצף סבון של סבוקאלם. (יעודי לאטופיק)
כל אלה נותנים תחושת ניקיון הרבה יותר מהשמן אמול או הבלנאום.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
דבר נוסף, שימו לב שבלנאום (ואולי שמנים נוספים) מכיל בוטנים, ילדי אטופיק רבים סובלים גם מאלרגיות, והרבה פעמים ילד אלרגי לבוטנים יסבול מהשמן הזה!
צודקת ממש.
גם לקטופיל מכיל שמן בטנים (וגם חלב הוא מכיל, במקרה).
המוצרים של וולדה מכילים שמן שומשום,
משחת החתלה של חברה ששכחתי את שמה מכילה שמן דגים....
מאד כדאי לעקוב אחרי רכיבים.

בונדל

משתמש צעיר
יש לי שאלה
ואל תרביצו לי
מה באמת הנזק במשחות קורטיזוניות???
אני אחרי שנה וחצי של תלאות וייסורים ונסיונות של כמעט כל הרשימות הנ"ל
וזהו אין לנו כבר כח לראות את הילד פצוע וסובל, החלטתי שאני ממשיכה עם המשחות הסטרואידיות או הקורטיזוניות איך שתקראו לזה, ולא משחקת עם המינונים הלוך חזור כשמתחיל להיות יותר טוב.
כל מי ששומע את זה - קופץ ואומר שזה לא בריא ומסוכן, אבל בינתיים לא מצאתי אפילו אחד שאמר לי מה? מה הנזק? אולי זה שוה לי..?
(אני לא כזו חסרת אחריות :p, שאלתי מישהו גדול מאד מחו"ל משהו מעין הרב פירר בארה"ב, ואמר שכדורים קורטיזוניים באמת מאד מסוכן, אבל משחות לא.)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה שְׁמַע תְּפִלָּתִי הַאֲזִינָה אֶל תַּחֲנוּנַי בֶּאֱמֻנָתְךָ עֲנֵנִי בְּצִדְקָתֶךָ:ב וְאַל תָּבוֹא בְמִשְׁפָּט אֶת עַבְדֶּךָ כִּי לֹא יִצְדַּק לְפָנֶיךָ כָל חָי:ג כִּי רָדַף אוֹיֵב נַפְשִׁי דִּכָּא לָאָרֶץ חַיָּתִי הוֹשִׁיבַנִי בְמַחֲשַׁכִּים כְּמֵתֵי עוֹלָם:ד וַתִּתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי בְּתוֹכִי יִשְׁתּוֹמֵם לִבִּי:ה זָכַרְתִּי יָמִים מִקֶּדֶם הָגִיתִי בְכָל פָּעֳלֶךָ בְּמַעֲשֵׂה יָדֶיךָ אֲשׂוֹחֵחַ:ו פֵּרַשְׂתִּי יָדַי אֵלֶיךָ נַפְשִׁי כְּאֶרֶץ עֲיֵפָה לְךָ סֶלָה:ז מַהֵר עֲנֵנִי יְהוָה כָּלְתָה רוּחִי אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי וְנִמְשַׁלְתִּי עִם יֹרְדֵי בוֹר:ח הַשְׁמִיעֵנִי בַבֹּקֶר חַסְדֶּךָ כִּי בְךָ בָטָחְתִּי הוֹדִיעֵנִי דֶּרֶךְ זוּ אֵלֵךְ כִּי אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי נַפְשִׁי:ט הַצִּילֵנִי מֵאֹיְבַי יְהוָה אֵלֶיךָ כִסִּתִי:י לַמְּדֵנִי לַעֲשׂוֹת רְצוֹנֶךָ כִּי אַתָּה אֱלוֹהָי רוּחֲךָ טוֹבָה תַּנְחֵנִי בְּאֶרֶץ מִישׁוֹר:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה תְּחַיֵּנִי בְּצִדְקָתְךָ תוֹצִיא מִצָּרָה נַפְשִׁי:יב וּבְחַסְדְּךָ תַּצְמִית אֹיְבָי וְהַאֲבַדְתָּ כָּל צֹרֲרֵי נַפְשִׁי כִּי אֲנִי עַבְדֶּךָ:
נקרא  11  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה