אופניים חשמליים לילד בן 14

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
בדרך בינעירונית אסור לנסוע כל כלי שלא יכול להגיע ל55 קמש, אז אופניים וקורקינט חשמלי אסורים בו בכל מקרה.
התאוריה זה גם בשביל העירוני, כללי קדימות בצומת, עקיפה, מתן זכות קדימה במעבר חציה, תמרורים, כל זה צריך גם בעיר, לא רק בבינעירוני.
לא בדיוק, רק בדרך מהירה או מנהרה אסור לאופניים, דווקא רוב הכבישים הבינעירוניים אינם דרכים מהירות.

פטל ואוכמניות

משתמש חדש
המשתמש נחסם
בדרך בינעירונית אסור לנסוע כל כלי שלא יכול להגיע ל55 קמש, אז אופניים וקורקינט חשמלי אסורים בו בכל מקרה.
התאוריה זה גם בשביל העירוני, כללי קדימות בצומת, עקיפה, מתן זכות קדימה במעבר חציה, תמרורים, כל זה צריך גם בעיר, לא רק בבינעירוני.
אני חושב שרק בדרך מהירה אסור פחות מ55 אבל בדרך בין עירונית מותר פחות

שוקופוקו

משתמש רשום
מוזיקה ונגינה
עכשיו תשובה קצת יותר לעניין מכל אלו שנכתבו כאן
ואגב היא נכתבת מהרבה ניסיון
בתור בחור שהיה ברשותי כלים חשמליים מגיל צעיר אני יכול לומר שראיתי כמה פעמים שהבאתי "סיבוב" לחבר והוא לא כ"כ הסתדר עם הכלי, ומה שמיוחד בכלי חשמלי יותר מכל כלי רגיל זה שאם איבדת שליטה לפעמים אתה שוכח לעשות את הדבר הכי חשוב שזה להוריד את היד מידית הגז, משא"כ בכלי שאינו ממונע שזה בא באינסטינקט.
מה גם שגם מי שיש לו את החוש לזה והוא מסתדר עם זה מעולה, צריך לראות שהוא לא לוקח יותר מדי סיכונים, אלא שקול מאוד וחושב פעמיים לפני שלוקח סיכונים (לדוגמא: לנסוע במהירות ולזגזג בין הרכבים או האנשים מה שהרבה בחורים אוהבים לעשות, לחתוך רכבים ואנשים, לעקוף רכבים בצורה לא מבוקרת- וכו' וכו')

אז לסיכום הכל תלוי לפי הילד ונמדד ב2 פרמטרים
1. חוש טכני משופר כמה שיותר.
2. ילד זהיר ושקול כמה שיותר.

ועדיין יש בזה סיכון, אמנם לא כמו שאנשים כאן תיארו את זה בלי פורפורציה בכלל אבל כן ברמה כזאת שעדיף להמנע מזה כמה שיותר, אם אפשר.

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
עכשיו תשובה קצת יותר לעניין מכל אלו שנכתבו כאן
ואגב היא נכתבת מהרבה ניסיון
בתור בחור שהיה ברשותי כלים חשמליים מגיל צעיר אני יכול לומר שראיתי כמה פעמים שהבאתי "סיבוב" לחבר והוא לא כ"כ הסתדר עם הכלי, ומה שמיוחד בכלי חשמלי יותר מכל כלי רגיל זה שאם איבדת שליטה לפעמים אתה שוכח לעשות את הדבר הכי חשוב שזה להוריד את היד מידית הגז, משא"כ בכלי שאינו ממונע שזה בא באינסטינקט.
מה גם שגם מי שיש לו את החוש לזה והוא מסתדר עם זה מעולה, צריך לראות שהוא לא לוקח יותר מדי סיכונים, אלא שקול מאוד וחושב פעמיים לפני שלוקח סיכונים (לדוגמא: לנסוע במהירות ולזגזג בין הרכבים או האנשים מה שהרבה בחורים אוהבים לעשות, לחתוך רכבים ואנשים, לעקוף רכבים בצורה לא מבוקרת- וכו' וכו')

אז לסיכום הכל תלוי לפי הילד ונמדד ב2 פרמטרים
1. חוש טכני משופר כמה שיותר.
2. ילד זהיר ושקול כמה שיותר.

ועדיין יש בזה סיכון, אמנם לא כמו שאנשים כאן תיארו את זה בלי פורפורציה בכלל אבל כן ברמה כזאת שעדיף להמנע מזה כמה שיותר, אם אפשר.
אולי אתה צודק,
אבל תן סיבה אמיתית ללמה כן.

ראובן 23

משתמש מקצוען
אם זה צורך נפשי של הילד
או שהוא נמצא בסביבה שלכל החברים יש
אם הוא בן 14 ולכל החברים שלו יש אופניים חשמליות (בק"ס) כדאי מאוד ללכת להתייעצות איך להוציא אותו מהחברה הזאת.

לעוף גבוה

משתמש חדש
בלת"ק פעם אחת באתי לרדת מהאוטובוס בינעירוני, שניה לפני שהנחתי את הרגל על הכביש טס לו בחור על קורקינט חשמלית בלי להסתכל בכלל לצדדים וכמעט נכנס בי...
אני לא מדברת על כך שהוא לא חשב שצריך להזהר מהאוטובוס

נמש =)

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי

אני וביתי

משתמש מקצוען
הבן שלי כבן 14 ממש רוצה אופניים חשמליים
אשמח לשמוע מניסיון בלבד! עד כמה ואם בכלל זה יותר מסוכן מאופני הילוכים רגילות.
תודה מראש

וואי וואי איזה התקפה....(אני יודעת שע"פ חוק אסור)
עיקר העניין שמצריך תיאוריה לאופניים חשמליים זה בגלל שזה כלי שמותר ואפשר ליסוע בו בדרך בינעירונית ושם חייבים לדעת את כללי התנועה
אני ממודיעין עילית ואני מדברת רק על נסיעות בתוך העיר - ושוב אני שואלת האם יש הבדל מבחינת הסיכון בין אופניים חשמליים לרגילים.
אודה מאד אם התשובות לו יהיו סתם מתלהמות אלא מבוססות ידע.
בחור ששבר כתף כתוצאה מנפילה מאופניים יכול להיות גם מאופניים רגילות
היום אני עומד ברמזור (בדרך עירונית)ופתאום אני רואה שתי ילדים עפים על הכביש אח"כ בבית ראיתי במצלמה מה היה אולי תשקלו שוב.

אח"כ הם פונו לבית חולים זה שקמו מיד אח"כ לא אומר כלום לגבי הפציעה.

צבי2

משתמש פעיל
שוב אני שואלת האם יש הבדל מבחינת הסיכון בין אופניים חשמליים לרגילים.
אודה מאד אם התשובות לו יהיו סתם מתלהמות אלא מבוססות ידע.
אני אענה מהצד המקצועי, כחובש בירושלים- האירועים הכי קשים ותדירים לילדים שאני ומקבילי חווים הם תאונות אופניים חשמליות [תאונות עצמאיות, תאונות עם מעורבות כלי רכב או תאונות בין שני אופניים], 2 סיפורים ממקור ראשון לדוגמא: לפני כחודש ילד בן 15 באזור ישיבת מיר נסע על אופיים והתנגש ברכב [ ברכב חונה...] פונה באמבולנס לבן לחבירה עם טיפול נמרץ ולחדר טראומה בשע"צ מחוסר הכרה ועם חבלת ראש.
סיפור נוסף: שני רוכבים במדרחוב ביפו נתקלו אחד בשני ונפצעו- אחד פונה בלבן למיון ילדים בשע"צ עם שברים בגפיים וחשד לפגיעת עמש"צ והשני פונה בנט"ן לחדר הטראומה עם שברים בפה עם סכנה לדרכי הנשימה דימום וחשד לפגיעת עמש"צ. המסקנה שלי -תקנו לילד אופניים חשמליות רק אחרי שתפנימו שיתכן והוא ישאר לעולם בן 14 ח"ו.
בחור ששבר כתף כתוצאה מנפילה מאופניים יכול להיות גם מאופניים רגילות
נכון מאוד- אבל בכמה שנים של התנדבות נתקלתי במקרה אחד אולי של פציעה מאופניים רגילות וכמה וכמה מקרים של חשמליות... [אהיה כנה ואומר שאישית לא ראיתי הולכי רגל שנפגעו מאופניים שהתנגשו בהם אבל שמעתי גם על כך]
מהזווית הפרטית אני חרד מהיום שבן שלי יבקש אופניים חשמליות, ואני מתכנן ממש לעשות הכל במקום זאת [לדוג' טיול לחו"ל בתמורה להבטחה שלא יעלה על הכלי הרג הזה וכו'...]

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
בלת"ק
עיצבן אותי לראות את הכותרת (אתם באמת לא אשמים)
הכלי הזה מסוכן ממש, אסור לדעתי לתת אותו לילד מתחת גיל 16 וחובה לעשות תיאוריה
את הכלי צריך או להוציא מהחוק או לחייב להתקין לוחיות זיהוי ולאכוף את החוק עליו בכל הכוח
מדובר בכלי משחית, מסוכן שכבר הרג רבים, ופצע עוד יותר הרבה
ואני אומר את זה גם כנהג וגם כהולך רגל
אם באמת בא לכם שהבן שלכם יעיף זקנים ונשים (או אפילו אנשים רגילים ממש..)
אם באמת בא לכם שהבן שלכם יעוף ע"י רכב שלא שם לב אליו כי מה לעשות הטיפש לא הבין שצריך מחזיר אור..
אז כן, תקנו לו
הכותב הינו נהג שכמעט העיף למוות כמה רוכבי אופניים וקורקינטיים חשמליים מופרעים במיוחד
וגם הולך רגל שכמעט נדרס כמה פעמים ברחוב חד סטרי מרוכב אופניים שהגיע במהירות האור נגד כיוון התנועה

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
@למען שמו עברתי עכשיו על האשכול מלמעלה, באמת לא מגיע לך לקבל התקפות כאלו, שאלת בסה"כ בתמימות
אני רק רוצה להגיד בכנות, רוכבי האופניים והקורקינטיים מעלים לי את הלחץ דם כמעט כל יום על הכביש
אני לפעמים מאבד את הביטחון שלי על הכביש
מפחיד כמה פעמים יכלתי ברגע של אי שימת לב להוריד רוכבים
תנסי לחשוב מה יקרה כאשר נהג לא יבחין בבן שלך? מתאונה כזאת קשה לשרוד (לפחות לא שלם)
היה כדאי לך לחוות את ההתקפה שלנו כאן מאשר לכאוב אח"כ כאב הרבה יותר עוצמתי
ושוב, אכפת לי שהרגשת מותקפת אבל תשקלי שוב את העניין
אם את באמת מעוניינת אכתוב לך באישי פוסט ארוך מוסבר ומנומק היטב למה הכלי הזה מסוכן יותר מכלים אחרים אני מוכן להשקיע זמן ומחשבה כדי להציל נפש אחת מישראל

נערך לאחרונה ב:

צבי2

משתמש פעיל
אם באמת בא לכם שהבן שלכם יעוף ע"י רכב שלא שם לב אליו כי מה לעשות הטיפש לא הבין שצריך מחזיר אור..
אז כן, תקנו לו
הכותב הינו נהג שכמעט העיף למוות כמה רוכבי אופניים וקורקינטיים חשמליים מופרעים במיוחד
וגם הולך רגל שכמעט נדרס כמה פעמים ברחוב חד סטרי מרוכב אופניים שהגיע במהירות האור נגד כיוון התנועה
שורש הבעיה הכי גדולה של רוכבי אופניים חשמליות שהם אינם מודעים למה עובר בראש הנוהג ברכב
[זה קורה כשהם מגיעים נגד כיוון התנועה ומהר בלי לדעת כלום על מרחק בלימה וזמן תגובה, זה קורה כשהם עוקפים מימין וצמוד כך שאי אפשר לראותם במראות, זה קורה כשלא נותנים זכות קדימה בככרות וצמתים...]
וסיפור אישי- לאחרונה נהגתי באמבולנס בנסיעה דחופה ולפני היה רוכב אופניים חשמליות, הוא שמע סירנה מאחוריו וסובב את הראש אחורה, לא שם לב שהרכב לפניו עצר ברמזור אדום.... כשהוא החזיר את הראש וראה שהוא קרוב מידי לרכב הוא בלם והחליק מהאופניים, ב"ה צפיתי את זה לפני שזה קרה... כך שהאטתי את האמבולנס עוד קודם שנפל ולא עליתי עליו... למזלו הוא יצא עם שפשופים מהאספלט בלבד

כל שם שתרצה

מהמשתמשים המובילים!
היה כדאי לך לחוות את ההתקפה שלנו כאן מאשר לכאוב אח"כ כאב הרבה יותר עוצמתי
ושוב, אכפת לי שהרגשת מותקפת אבל תשקלי שוב את העניין
רציתי להגיב באשכול, אבל כל דברי @הילוך גבוה נכונים ומדוייקים, וכל מילה נוספת מיותרת!!
רק לענין ה'התקפה' רציתי להוסיף, שדוקא מתוך ההתקפה אנו יכולים לראות כמה הדבר חמור בעיני המבוגרים.
כשרואים ילד רץ לכביש, לא גוערים בעדינות ולא מגיבים בסלחנות, פשוט צועקים!
ועכשיו כשרואים שיש דיון על 'אופנים', בעלי הנסיון מזדעקים בצדק, כי הם רואים בעיני רוחם את כל הנפילות העצמיות והפגיעות בהולכי דרך והסכנות האדירות שצצות להם יום יום. וכל זה ביחד ניצב למולם. לכן הם לא יכולים לשבת בשקט.
מטרת הזעקה היא לבטא את חומר הדבר, ולא מכוונת בכלל כלפי פותחת האשכול.

דינה טוטיאן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אין לכם שום רעיון למתנה אחרת?
אני גרה בישוב קטן ושקט, ועם כל זה - מכרה שאינה חרדית, חילונים לגמרי סיפרה שבנה ביקש אופניים חשמליים מתנה ליום הולדת 16
היא מאוד פחדה בשבילו, הסבירה לו את הסכנה, וכמה שהיא תדאג ותפחד עליו כל פעם שיצא
היא הציעה לו לחשוב על מתנה אחרת שוות ערך לאופניים (במקרה הזה היה זה מחשב נייד)
אני מאמינה שאם תחליטו שהאופניים מסוכנים כרגע בשבילו, תצליחו למצוא רעיון שווה ערך שימצא חן בעיניו
ואם אין לכם בעיה עם זה תנו לו ותתפללו שד' ישמור עליו
לפי התגובות כאן, זה שזה מסוכן כבר לא שאלה
הבחירה בידיכם,
בהצלחה

במה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים
בכביש בינעירוני מותר לנסוע פחות מ55 קמ"ש.
רק בכביש מהיר אסור.

מניסיון אישי:
היו לי אופניים חשמליות, למשך פחות משנה.
נסעתי תמיד בזהירות, לפי הכללים, ורק על הכביש.
כמעט נהרגתי פעמיים בעצמי מרכבים (אחד נסע באדום בצומת כנפ"ש\המאירי, ואחד ניסה לעקוף אותי וכמעט פגע בי מתחת לגשר המיתרים.)
ופעם אחרת, כשנסעתי על פסי הרכבת הקלה בתחנת קרית משה, אבא אחד עם עגלה עבר מיד מאחורי הרכבת שעמדה בתחנה בלי להסתכל, לא במעבר חציה, ונכנס לי מתחת לגלגלים. הצלחתי להתחמק חלקית, והעגלה עם הילד רק התהפכה הצידה. לא קרה לו כלום. נס.
האופניים היו חוקיות לחלוטין, עם מנוע חלש והגבלת מהירות.
נסעתי תמיד רק לפי הכללים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה