אופניים חשמליים לילד בן 14

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הוא מפסיק את התאוצה כי ההאצה הייתה כדי להספיק את הרמזור, אבל אין שם שום בלימה.
בלימה נראית בברור, וגם בבלימת חרום הייתה צריכה להיות הטיה של ההגה לאחד מהכיוונים -לא להיתקע בהם, ולא ליסוע ישר כמו סרגל.
יכול להיות שהוא חשב שהם יספיקו לעבור (הוא פגע להם בגלגל האחורי)

אני וביתי

משתמש מקצוען
שיהיה ברור אני מגדולי המתנגדים לאופנים חשמליים, ואת האמת גם לאופנועים.

אבל כאן זה לא קשור לאופנים, הם חצו כביש במעבר חציה באור אדום, להולך רגל היה קורה אותו דבר.

השדה ראיה שלו היה פתוח כמעט לחלוטין, נהג נורמלי היה אמור להספיק לעצור לגמרי אפילו בלי שריקות של חריקה, בטח שלא לפגוע ועוד בכזו עוצמה.

תראה איזה מרחק מאז שהכל פתוח, וזה 2 שניות שלמות לפני שפגע (זמן מכובד מאוד באיזור עירוני)

צפה בקובץ המצורף 1434664

קשור בהחלט לאופניים.
הולך רגל נורמטיבי לא היה מעיז לרוץ בכביש להנאתו בלי לבדוק ימין ושמאל, ברמה בה עושים זאת רוכבי האופניים.
כמו שכתבו כאן, הכלים האלו נותנים לרוכביהם תחושת כל-יכול כוזבת.

והמעוניין לראות דוגמאות חיות יבוא לרח' מלכי ישראל בימים אלו, ויראה נערים דוהרים על כלים חשמליים נגד כיוון התנועה. מדי פעם עולים למדרכה, מדי פעם יורדים ממנה, חוצים צמתים בלי פשר וקשר לרמזורים.

אין הולכי רגל שמזגזגים כך כשיכורים. (חוץ מבפורים)

יתכן ומה שגרם להם לא להסתכל זו התחושת כל יכול.
אבל באותה מידה זה יכל להיות אשה שמשוחחת בפלאפון, אדם מבוגר, או ילד שבורח מחבר שרוצה להרביץ לו.
זו התפרצות לכביש בסביבת צומת, במעבר חציה באור אדום, שנהג ממוצע בבני ברק ובגאולה פוגש 6-7 פעמים ביום.
הרוכבים נכנסו לכביש במהירות סבירה - פחות ממהירות של ילד שרץ, ואילו לנהג יש שדה ראיה רחב ומרחק עצירה מכובד מאוד - והוא לא מנסה לעצור עד אחרי הפגיעה. לא חושב שיש כאן משהו שמחריג את האופנים, אין שום ספק שכל הולך רגל שהיה ''חולם'' היה נפגע במצב כזה, גם זקנים וילדים.

ובסה''כ הגבתי לגופו של מקרה, אבל על המציאות הסכנות והמחדלים של האופניים החשמליים אין כל ויכוח.
בהחלט ילד שמתפרץ בריצה לכביש ברמזור אדום בלי להסתכל זה חמור מאוד כמה ילדים עושים כך מידי יום? וזה עוד ילדים קטנים כמה נערים ובוגרים עושים כך באופניים? אם אופניים גורם להתנהגות כזו כנראה יש כאן בעיה.
אבל האמת הילדים האלו לא אשמים אני מאשים את ההורים שלהם שנותנים להם לרכב.
למה זה מזכיר לי את תופעת הנשק במגזר הערבי הם רוצים של יהא רציחות אבל שהבחורציק שלהם מביא נשק הביתה מה הם עושים? אנחנו לאט לאט מתקרבים לשם.
אבל בסרטון רואים שהם נוסעים בזיגזג על המדרכה ומשם לכביש בלא שום בקרה אין בעיה עם אופניים אם נוסעים איתם כחוק רק הנהג אשם כי מה? כי לא נראה לך? כי הוא היה צריך לראות בדיוק שהאוטובוס נסע והם התפרצו לכביש?

וואי וואי איזה התקפה....(אני יודעת שע"פ חוק אסור)
עיקר העניין שמצריך תיאוריה לאופניים חשמליים זה בגלל שזה כלי שמותר ואפשר ליסוע בו בדרך בינעירונית ושם חייבים לדעת את כללי התנועה
אני ממודיעין עילית ואני מדברת רק על נסיעות בתוך העיר - ושוב אני שואלת האם יש הבדל מבחינת הסיכון בין אופניים חשמליים לרגילים.
אודה מאד אם התשובות לו יהיו סתם מתלהמות אלא מבוססות ידע.
בחור ששבר כתף כתוצאה מנפילה מאופניים יכול להיות גם מאופניים רגילות
אני לא יודע למה עשיתי תאוריה ורוב השאלות היו על תוך העיר ולא על מחוץ לעיר
זה דבר נורא מסוכן למי שלא יודע ליסוע

יהודיפשוט

משתמש פעיל
לא להאמין איך עושים בית משפט שדה לאדם
א' מבחינת שדה הראיה יש לידו אוטובוס 402 שמסתיר לו את השדה ראיה בצורה משמעותית
ב' לאחר שהוא נכנס לצומת היה לו פחות משניה וחצי עד הפגיעה
תודה על המילים החמות, היה ברור לי שיהיה מישהו שלא יסכים איתי אבל לא עשיתי עוול ובטח לא משפט שדה לאף אחד אין פה דמות ושם או מישהו שאנחנו דנים עליו אלא סיטואצייה שאף אחד לא יודע מי האישיות שנוכחת בה
לעניינינו אני לא יודע אם אתה נוהג או לא אבל כשאתה רואה ילד או רכב שנעצר לפניך אתה לא עוזב את הברקס אלא פשוט בולם במקום
ואני נוהג על רכב די ישן ואין ספק שבמהירות שהוא נסע בלימה בזמן שלו הייתה מספיקה למזער נזקים שיכלו לקרות
בכל מצב לא יודע מה הוויכוח אין פה בלימה בזמן ותגובה מאוחרת מאוד

sara s1

משתמש מקצוען
הבן שלי כבן 14 ממש רוצה אופניים חשמליים
אשמח לשמוע מניסיון בלבד! עד כמה ואם בכלל זה יותר מסוכן מאופני הילוכים רגילות.
תודה מראש
לא הייתי קונה גם אחרי גיל 16.
שימתין עוד כמה שנים ויעשה רישיון נהיגה. החשמליים זה כמו לנסוע על כלי רכב בלי להכיר את החוקים

אפרטף

משתמש רשום
לפני שנה בדיוק!! בתאריך הזה...
הבן שלי בן ה14 ביקש מאוד!! להשכיר קורקינט חשמלי רק לשעה!!!!
רבע שעה לאחר שנסע לכיוון גן סאקר הוא עלה על אבן קטנטנה (חצץ) ועף לכיוון הכביש,
בניסי ניסים!!! הוא רק שבר את הרגל ועבר ניתוח לא פשוט....
אל תתנו להם להרוס לכם את החופש....
תהיו חזקים! ותגידו "לא"...תחסכו הרבה צער ועוגמת נפש לכולם (כן, גם לרופאים ולמנתחים ולכל צוות בית החולים שעובדים קשה! בגלל טיפשות אחת...)

מ.א.ק.

משתמש מקצוען
לפני שנה בדיוק!! בתאריך הזה...
הבן שלי בן ה14 ביקש מאוד!! להשכיר קורקינט חשמלי רק לשעה!!!!
רבע שעה לאחר שנסע לכיוון גן סאקר הוא עלה על אבן קטנטנה (חצץ) ועף לכיוון הכביש,
בניסי ניסים!!! הוא רק שבר את הרגל ועבר ניתוח לא פשוט....
אל תתנו להם להרוס לכם את החופש....
תהיו חזקים! ותגידו "לא"...תחסכו הרבה צער ועוגמת נפש לכולם (כן, גם לרופאים ולמנתחים ולכל צוות בית החולים שעובדים קשה! בגלל טיפשות אחת...)
ראיתי היום פרסומת להשכרת קורקינטים חשמליים וכתוב שם "חוויה לכל המשפחה", לא כתוב איזה סוג חוויה.:cautious:

paoawaear

משתמש פעיל
למכור/להשכיר קורקינט זה חוקי אבל ודאי שצריך מודעות גבוהה מאד לסכנה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  17  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה