שיתוף קטע | הייתי לבד.

יואב ברק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נרשם ברוח ובגשמי התקופה וכמובן שאשמח לבקורות!

הייתה לי נקודת מבט מושלמת! האמת שבכל יום אין אלא להביט ישר אל האופק המסולסל באדי חום ונפט. בימים חמים המצב מחמיר לא נותר לי אלא להפנות את עיני השקועות אל הרקיע הבוער. הפעם העננים נדחפו ביני לבין השמש הקייצית אלא שהם גבו מחיר משלהם על התענוג הזה, הראות הייתה קשה והבנין המרשים של בית המדרש היה נראה כמו שרטוט אדריכלי אפור וריק מצבע. לקח לתודעה שלי כמה רגעים לעכל את העובדה שגשם מאובק החל נופל מהעננים הסמיכים. ניכר על אלו האחרונים שהם כאן לביקור קצר ולא מתוכנן. בפעם הראשונה מאז החורף האחרון שמתי לב שאני קצת נהנה לספוג את הטיפות הגדולות והקרירות. אבל כמו בערב חג בהלה נופלת על הכל, מסביבי החלה המולה פראית, אברכים צעירים רצו במהירות כאשר יד אחת תופסת בחוזקה בקבוצת שקיות ניילון מלאות בקניות שגרתיות של יום ראשון וביד השניה מחזיקים במגבעתם לבל תעוף. מדוע אנשים מחמיצים פנים בזמן הגשם? שאלתי את עצמי אבל ידעתי ששאלה זו תגרור בעקבותיה שאלות נוספות קשות יותר מהראשונות, למה אנשים בכלל רצים בגשם? נהנתי לראות את הכתפיים הרחבות שלי מנומרות בטיפות אבק אפרפר הם נראו לפתע כמו הכביש הרחב שעליו הבטתי כעת מהופנט.

מאוחר יותר השמש הצליחה להתגבר על העננות המכבידה שנפלה מעל ראשנו. כעת אנשים נעצרים סוקרים במבטם את האופק כמו שדה קרב. נכנסנו בשערי הבית מדרש מאושרים מהמחשבה שכאן בחממה הזו החמצן מתחלף בחומר רוחני שלא ניתן להצביע עליו בבירור, אבל ניכר על היושבים שקראו בשקיקה מהספרים שלפניהם שגם את קורת הרוח לא ניתן למדוד כאן בכלים רגילים. מקומי הקבוע חיכה לי מאתמול גם אני המתנתי לו. יקותיאל הניח אותי על המדף בעדינות ואת החליפה על הקולב הקבוע, כזה הוא יקותיאל, הקביעות שלו נוצצת מעבירה לסובבים את הכובד ראש שהוא נותן לתכלית חייו. הוא צעד במהירות לארון הספרים שם בחר בשני ספרים עבים ובשקית קטנה שהמתינה לו ביניהם. אני מלוה אותו בעיניים מרוצות עד שהוא נעלם בעומקו של היכל הכולל.

את השכן שמתגורר מתחתי אני מכיר היטב אבל ההוא לידי מתחלף כל יום. השעה הייתה מוקדמת אבל הוא כבר המתין שם במבט נוקשה וממוקד. ראו עליו ועל לבושו שהוא איטלקי מטופח ומוקפד. בהתחלה נסיתי למצוא איתו נושא משותף על מזג אויר ועל גשמים מאובקים אבל האחרון נשאר קפוא במקומו. מאוחר יותר ראיתי את הכיסוי האטום שהונח לרגליו מקופל באדיקות. ברגע שהחלטתי להתייאש מהנחקר הקשה שלי הגיע פורוש!. זה היה קצת באיחור אבל פורוש קפץ למקומו בקלילות בעוד עננת אבק פורחת מקודקודו. מה יש לנו היום? שאל אותי בקול חורק כשהוא פוזל על האיטלקי. אתה יכול לשאול אותו, הוא כאן. יעצתי לו בנימוסיות. פורוש השתעל בקול גדול משתנק מהאבק שהתפזר סביבו. כנראה אני אפסיק לעשן. פלט במבט בוהה. רבינו אתה מעשן? שאל פורוש את האיטלקי שנשאר באותה תנוחה מהצהריים. הוא עיוה את פניו בתנועה קלה ופלט 'הרבה חושבים שאני איטלקי אבל אני בכלל מהמבורג' ושב לקפאונו. פורוש לחש לי בקול שיש כאן התקדמות. אין ספק חשבתי לעצמי. פורוש עוד יוציא ממנו פרטים כמו מה מחירו של הבד המבריק שהקיף את מצחו.

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
יפה מאד.
לא ברור לי אם הקטע מתרכז במזג האויר האביך, או בהתנהלות העניינים בכולל שנקטעה בתחילתה.
בקטנה ממש: יום ראשון, הוא היום הכי לא שגרתי לקניות.
נשמח להמשך, אם ישנו...

יואב ברק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יפה מאד.
לא ברור לי אם הקטע מתרכז במזג האויר האביך, או בהתנהלות העניינים בכולל שנקטעה בתחילתה.
בקטנה ממש: יום ראשון, הוא היום הכי לא שגרתי לקניות.
נשמח להמשך, אם ישנו...
תודה. מידע מועיל ומחכים! אשמח לעוד שפשופים.

נריה מגן

משתמש מקצוען
קצת עיבוד ועריכה, לא מעבר.
קטע נהדר.
יפה שלוקח קצת זמן עד שמבינים שמדובר בכובע. זה נותן מקום לגזענות חופשית ונטולת תסביכי פרות קדושות...

הו, וכמובן, הערת הנצח של חברי הפורום: אנטרים!

יואב ברק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
קצת עיבוד ועריכה, לא מעבר.
קטע נהדר.
יפה שלוקח קצת זמן עד שמבינים שמדובר בכובע. זה נותן מקום לגזענות חופשית ונטולת תסביכי פרות קדושות...

הו, וכמובן, הערת הנצח של חברי הפורום: אנטרים!
תודה.
אשמח לפירוט מהו העיבוד והעריכה שאתה מתכון
וכן מהם חוקי ה'אנטרים' המקובלים.

נריה מגן

משתמש מקצוען
אילו מקצת מן הדוגמאות שהעלתי בשניות בודדות, מתוך הקטע הראשון:
האמת שבכל יום אין אלא להביט ישר
האמת שבכל יום אין לי אלא
אבל כמו בערב חג בהלה נופלת על הכל, מסביבי החלה המולה פראית, אברכים צעירים
נופלת על הכל; מסביבי
כאשר יד אחת
כאשר ידם האחת
מהראשונות, למה אנשים
מהראשונות: למה

המשפט שצרם לי במיוחד הוא דווקא מהקטע השני, ולכן אני מכניס גם אותו:
נכנסנו בשערי הבית מדרש
נכנסנו בשערי בית המדרש

מניח שאם הייתי יושב בעיון רב יותר הייתי מוסיף עוד כהנה וכהנה.

ובנוגע לאנטרים: הדבר הראשון לפני כל קריאה של פוסט, ספר או עיתון הוא המראה. מראה שחור דוחה את העין. מראה לבן - מושך. החלוקה לקטעים אמורה להתחשב במראה הדף עליו יופיעו הדברים.
בפוסט שהעלית הרי שהמראה הראשוני של הדף הוא של פוסט שחור, צפוף, גדוש וארוך.
הוא לא כזה.
הוא מעניין, קולח, עליז וססגוני.
חלוקה נכונה למקטעים יכלה לשבח את חוויית הקריאה עשרת מונים, ואני משוכנע שיש לך את היכולת לעשות את זה. הכיוון שלך מעולה, ואתה יכול בהחלט להתקדם בפורום כמו זה שלנו, עד שתעזוב אותנו לאנחות לטובת עבודה מקצועית בתחום - או שמא תהיה מאלו שנותרו כאן גם כשהפכו לחשובים (חי"ת בשווא).
והמלצה חברית: תרבה בלייקים. המציאות מוכיחה שככל שמרבים בלייקים הרי שמעוררים יותר עניין בציבור. הדבר נכון בכל תחום בעולם; כולל בפורומינו הצנוע. אז נכון שלא נעים לכתוב על זה בקול, אבל כחבר חדש כדאי שתלך על זה...;)
בהצלחה!

יואב ברק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אילו מקצת מן הדוגמאות שהעלתי בשניות בודדות, מתוך הקטע הראשון:
מושקע ומועיל! תודה
חלוקה נכונה למקטעים יכלה לשבח את חוויית הקריאה עשרת מונים,
מקוה שהבנתי אותך.
והמלצה חברית: תרבה בלייקים.
צחקתי בקולי קולות!
תודה בכל מקרה אמשיך את הקטע ואמתין לבקורות מחכימות כמו שלך.

משויטט

משתמש מקצוען
העננים נדחפו ביני לבין השמש הקייצית
אני מניח שמה שבאמת היה שם זה שהשמש הקיצית נדחפה בין העננים. אחרת זה קצת לא נהיר לי.
פרוש כותבים עם ווי"ו אחת.
אחרי סימן קריאה/שאלה או מירכאות, לא באה עוד נקודה.
חוץ מאלו ועוד כמה קטנות (ויתר נדיבות באנטרים חינמיים, כמו שנריה אמר), הקטע מצוין, והיכולות פוטנציאליות לחלוטין.
המשך והצלח

נערך לאחרונה ב:

יואב ברק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אחרי סימן קריאה/שאלה או מירכאות, לא באה עוד נקודה.
הצלתני! אני אתקן זאת מהיום. תודה.
אני מניח שמה שבאמת היה שם זה שהשמש הקיצית נדחפה בין העניים. אחרת זה קצת לא נהיר לי
מה לא הבנת? זה יום חם ושרבי בעננות גבוהה.

תודה על הבקורת המקדמת.

יואב ברק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
התכוונתי כמובן בין העננים (תיקנתי)
ולא הבנתי איך עננים נדחפים ביני לבין שמש אחת.
ציירתי ציור שממחיש איך עננים יכולים להדחף בין האדם לשמש
‏‏צילום מסך (15).png

נערך לאחרונה ב:

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
המלצה חברית: תרבה בלייקים. המציאות מוכיחה שככל שמרבים בלייקים הרי שמעוררים יותר עניין בציבור. הדבר נכון בכל תחום בעולם; כולל בפורומינו הצנוע. אז נכון שלא נעים לכתוב על זה בקול, אבל כחבר חדש כדאי שתלך על זה...
נריה חביבי, אני כל הזמן עומד ומתפעם אל מול החכמה הנשפכת ממך בגלונים, עד שאני שואל את עצמי [אחרי צביטה והתעוררות כמובן], האם שם המשפחה האמיתי שלך הוא 'ויקיפדיה'...
נ.ב. למרות הנימה הצינית (אני פשוט לא יכול להיפטר ממנה), התכוונתי ברצינות לכל מילה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה