תרומה לקוד פתוח ועבודה פרילנסית

ביחד ננצח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
וואו את אלופה!
איך את ככה יודעת טוב? יש לך תואר?

חדוה טוקר

משתמש פעיל
וואו את אלופה!
איך את ככה יודעת טוב? יש לך תואר?
למעשה יצאתי לעבוד קצת לפני שסיימתי את ההנדסאי תוכנה.
ככה שאני אוהבת "לעקוץ" בהקשר לימודע ליבה - אין לי שום תעודה: לא בגרות, לא הנדסאי ולא תואר.

דבר ראשון - חייבים ללמוד, בכיתה / סרטונים / קריאה באינטרנט/ הסתכלות בקוד של אחרים. בלי ידע אי אפשר. אבל זה לא קריטי מאיפה תשיגי את הידע רק להשיג אותו בדרך הקלה לך.
דבר שני - "ללכלך ידים", לכתוב קוד, למחוק, לכתוב חדש. "לשחק" לכל כיוון במה שרוצים ללמוד, גם אם המחשב יקרוס לפעמים.
זה 2 שלבי הלימוד.
גם את יכולה, נתראה כשהניסיון יעשה את שלו עוד 15 שנה

ביחד ננצח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
ככה שאני אוהבת "לעקוץ" בהקשר לימודע ליבה - אין לי שום תעודה: לא בגרות, לא הנדסאי ולא תואר.

דבר ראשון - חייבים ללמוד, בכיתה / סרטונים / קריאה באינטרנט/ הסתכלות בקוד של אחרים. בלי ידע אי אפשר. אבל זה לא קריטי מאיפה תשיגי את הידע רק להשיג אותו בדרך הקלה לך.
דבר שני - "ללכלך ידים", לכתוב קוד, למחוק, לכתוב חדש. "לשחק" לכל כיוון במה שרוצים ללמוד, גם אם המחשב יקרוס לפעמים.
זה 2 שלבי הלימוד.
יש לי פוביה להתחיל לכתוב קוד שאני אתקע באמצע:)
יש לך אתר שיש שם פתרונות?

ביחד ננצח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית

זה 2 שלבי הלימוד.
אם כבר יש לי פה מישוה שעונה:), אשמח לדעת אם את יודעת אלגוריתמים ומבני נתונים?
אני קצת מסתבכת עם העניין כי אני עושה קמאטק שזה רמה מאד גבוהה של שאלות התחומים האלה ואני מתלבטת אם לוותר ולא להיבחן.
יש אפשרות להתקבל לעבודות בלי לדעת את זה?

חדוה טוקר

משתמש פעיל
אם כבר יש לי פה מישוה שעונה:), אשמח לדעת אם את יודעת אלגוריתמים ומבני נתונים?
אני קצת מסתבכת עם העניין כי אני עושה קמאטק שזה רמה מאד גבוהה של שאלות התחומים האלה ואני מתלבטת אם לוותר ולא להיבחן.
יש אפשרות להתקבל לעבודות בלי לדעת את זה?
לא מבינה בקמאטק.
בזמני לא היה את כל הדברים האלה (אני ממחזורי התיכנות הראשונים בסמינרים, לפני 15 שנה סיימתי, הלכתי לראיון וזהו, אפילו לבי מבחן).

אני יודעת מה פגש אותי בשוק, ומה מבקשים ממני לפעמים קולגות שמחפשים עובדים: כל ראש צוות ישאל על מה שחשוב לו.
אם תיפלי על משרות שצריכות אלוגריתמים - ישאלו אותך על אלוגרתמים, אם הם צריכים מיקוד על נושאים אחרים - ישאלו עליהם.

תמיד שואלים אותי: איך הגעת לx? איזה מבחנים צריך לy? אני שונאת/מתקשה בz יש לי סיכוי?
הכלל (לדעתי) תתמקדי במה שאת טובה בו. במה שאת טובה - יהיה לך קל למצוא עבודה, יהיה לך קל "למכור" את עצמך (ראיון עבודה = מכירות, את משווקת את עצמך), יהיה לך קל להתמיד בעבודה.

אם רק קשה ברמת הסביר - תתמידי ותבחני.
אם זה קשה ברמת סיוט/ שנאה, איך תוכלי לעבוד אח"כ במשהו שאת שונאת שנים?
נסי למצוא ערך מוסף אחר, יש הרבה פנים לפיתוח תוכנה. (מדגישה: ידע בסיסי בנושאים האלו את חייבת, אנחנו מדברים על רמה גבוהה בנושאים ספציפים שלא קל לך).

מצד שני, זו דעתי, לא יצא לי להיות שותפה לאנשים שבוחנים ג'וניורים, אלא יותר אנשים שבדקו רקע/ידע כללי ובנו על חפיפה עצמית של הג'וניור לידע המדויק שהם צריכים.

ביחד ננצח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
לא מבינה בקמאטק.
בזמני לא היה את כל הדברים האלה (אני ממחזורי התיכנות הראשונים בסמינרים, לפני 15 שנה סיימתי, הלכתי לראיון וזהו, אפילו לבי מבחן).

אני יודעת מה פגש אותי בשוק, ומה מבקשים ממני לפעמים קולגות שמחפשים עובדים: כל ראש צוות ישאל על מה שחשוב לו.
אם תיפלי על משרות שצריכות אלוגריתמים - ישאלו אותך על אלוגרתמים, אם הם צריכים מיקוד על נושאים אחרים - ישאלו עליהם.

תמיד שואלים אותי: איך הגעת לx? איזה מבחנים צריך לy? אני שונאת/מתקשה בz יש לי סיכוי?
הכלל (לדעתי) תתמקדי במה שאת טובה בו. במה שאת טובה - יהיה לך קל למצוא עבודה, יהיה לך קל "למכור" את עצמך (ראיון עבודה = מכירות, את משווקת את עצמך), יהיה לך קל להתמיד בעבודה.

אם רק קשה ברמת הסביר - תתמידי ותבחני.
אם זה קשה ברמת סיוט/ שנאה, איך תוכלי לעבוד אח"כ במשהו שאת שונאת שנים?
נסי למצוא ערך מוסף אחר, יש הרבה פנים לפיתוח תוכנה. (מדגישה: ידע בסיסי בנושאים האלו את חייבת, אנחנו מדברים על רמה גבוהה בנושאים ספציפים שלא קל לך).

מצד שני, זו דעתי, לא יצא לי להיות שותפה לאנשים שבוחנים ג'וניורים, אלא יותר אנשים שבדקו רקע/ידע כללי ובנו על חפיפה עצמית של הג'וניור לידע המדויק שהם צריכים.
טוב כנראה את גאון.
הבנתי שהיום בכל ראיון עבודה בתיכנות שואלים לפחות שאלה אחת בנושאים האלו.
לא יצא לך להיתקל בעבודה עם סיבוכיות, תיכנות דינאמי, אלגוריתם חמדן?

חדוה טוקר

משתמש פעיל
טוב כנראה את גאון.
הבנתי שהיום בכל ראיון עבודה בתיכנות שואלים לפחות שאלה אחת בנושאים האלו.
לא יצא לך להיתקל בעבודה עם סיבוכיות, תיכנות דינאמי, אלגוריתם חמדן?
בואי נעזוב רגע אותי...

הראיון האחרון שבחנו אותי היה לפני שנים--- (בשלב כל שהוא ההמלצות תופסות את מקום המבחנים).

אני מבינה שאת כרגע במצב קשה כלפי התכנות.
אז קודם כל אם התקבלת ללמודים האלה - את בעצמך לא "טיפשה", השאלה כמה כוחות ורצון יש בך להשקיע.
בואי נחשוב, למדת בסמינר שנתיים לפחות להנדסאי / מכללה 3 שנים לתואר, בטוח שאת יודעת שיש נושאים שונים, לא רק תיכנות דינאמי . יש נישות שונות, את לא חייבת ללכת ראש בקיר למה שאת לא אוהבת.

אלא אם את סתם ברגע של שבירה, ואם את בכזה - תנשמי עמוק, ותחכי כמה ימים לפני החלטה. בסטטיסטיקה לא מדויקת בכלל שלי, גילתי שבערך אחרי חצי שנה חווים סוג של "נשבר לי מהמקצוע הזה".

ביחד ננצח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
בואי נעזוב רגע אותי...

הראיון האחרון שבחנו אותי היה לפני שנים--- (בשלב כל שהוא ההמלצות תופסות את מקום המבחנים).

אני מבינה שאת כרגע במצב קשה כלפי התכנות.
אז קודם כל אם התקבלת ללמודים האלה - את בעצמך לא "טיפשה", השאלה כמה כוחות ורצון יש בך להשקיע.
בואי נחשוב, למדת בסמינר שנתיים לפחות להנדסאי / מכללה 3 שנים לתואר, בטוח שאת יודעת שיש נושאים שונים, לא רק תיכנות דינאמי . יש נישות שונות, את לא חייבת ללכת ראש בקיר למה שאת לא אוהבת.

אלא אם את סתם ברגע של שבירה, ואם את בכזה - תנשמי עמוק, ותחכי כמה ימים לפני החלטה. בסטטיסטיקה לא מדויקת בכלל שלי, גילתי שבערך אחרי חצי שנה חווים סוג של "נשבר לי מהמקצוע הזה".
תודה את ממש מדויקת!
האמת שבגדול אני ממש מצליחה בלימודים!
אבל הקטע של האלגוריתמים שקצת החשיש אותי כי שמעתי שהיום זה ממש תנאי לכל ראיון עבודה...

ביחד ננצח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
ונראה לי עוד משהו שתורם לכל החגיגה(ולא רק לי אלא לכל חברותיי:)
מה עושים בעבודה?
תכלס, את באה למשרד, או היברידי ומה?
כותבת קודים 8 שעות?
חושבת?
מה?

חדוה טוקר

משתמש פעיל
ונראה לי עוד משהו שתורם לכל החגיגה(ולא רק לי אלא לכל חברותיי:)
מה עושים בעבודה?
תכלס, את באה למשרד, או היברידי ומה?
כותבת קודים 8 שעות?
חושבת?
מה?
מה עושים בעבודה?
תלוי, אבל לפחות בשנים הראשונות זה ככה:

1. כותבים קוד / מתקנים קוד / מתכננים קוד עם דף.
יש מתכנתות שגם כותבות אפיונים / תרשימי זרימה / מסמכי ארכיטקטורה וכו.
זה רוב הזמן.

2. חוקרים קוד /גוגל וכו כדי למצוא את המידע / הספריות / הפקודות / הבאגים וכו שחסרות לנו.

ויש גם את זה, בפחות:
3. ישיבות צוות (משימות, לו"זים, יש מקומות קוד ריביו) משעממות
4. ישיבות אינטגרציה חשובות (אבל עוד יותר משמעממות)
5. יש מקומות שיש סדנאות / הרצאות - מיועץ חיצוני או קולגה או ראש צוות. זה קשור לעבודה, כן? זה לא משהו לנקות ראש אלא הפוך.
לכן כג'וניוריות - בכל 3 הסעיפים האחרונים, בואו תמיד עם מחברת ועט, תרשמו, מה שלא הבנתן תשאלו אח"כ קולגה וותיקה ונחמדה. זה משעמם אבל חשוב מאוד. זה הזמן שלכן להבין מעבר לקוד הצר שתכתבו.

ותתכוננו נפשית - לפחות שנה אתן ג'וניורית, בהרבה מאוד מקומות יהיו לא נחמדים אליכן בשלב הזה. תנשמעו עמוק, זה זמני ויעבור. בסוף תרוויחו את היחס הנחמד ביושר.

הא, אם יום אחד הפלת את המערכת, או עשית באג נוראי, סימן שאת מתקדמת. רק מי שעושה - טועה.

מקווה שהצלחתי להעביר מה זה לעבוד בהייטק. בין אם מהמשרד ובין רם היברידי.

ועוד נקודה, במשרד יש את האזור של הקפה נחמד, ששם יהיה לכן יותר קל לשאול שאלות, ואנשים נחמדים שם יותר בדר"כ. לכן עצתי לג'וניוריות, בחודשים הראשונים לא לנצל יותר מידי את האופציה לעבוד מהבית - שם אתן לבד, יותר קל להתחמק מלעזור לכן, ואתן חייבות עזרה בהתחלה. ככל שזה אפשרי - תעבדו בהתחלה מהמשרד בלבד.

ביחד ננצח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
מה עושים בעבודה?
תלוי, אבל לפחות בשנים הראשונות זה ככה:

1. כותבים קוד / מתקנים קוד / מתכננים קוד עם דף.
יש מתכנתות שגם כותבות אפיונים / תרשימי זרימה / מסמכי ארכיטקטורה וכו.
זה רוב הזמן.

2. חוקרים קוד /גוגל וכו כדי למצוא את המידע / הספריות / הפקודות / הבאגים וכו שחסרות לנו.

ויש גם את זה, בפחות:
3. ישיבות צוות (משימות, לו"זים, יש מקומות קוד ריביו) משעממות
4. ישיבות אינטגרציה חשובות (אבל עוד יותר משמעממות)
5. יש מקומות שיש סדנאות / הרצאות - מיועץ חיצוני או קולגה או ראש צוות. זה קשור לעבודה, כן? זה לא משהו לנקות ראש אלא הפוך.
לכן כג'וניוריות - בכל 3 הסעיפים האחרונים, בואו תמיד עם מחברת ועט, תרשמו, מה שלא הבנתן תשאלו אח"כ קולגה וותיקה ונחמדה. זה משעמם אבל חשוב מאוד. זה הזמן שלכן להבין מעבר לקוד הצר שתכתבו.

ותתכוננו נפשית - לפחות שנה אתן ג'וניורית, בהרבה מאוד מקומות יהיו לא נחמדים אליכן בשלב הזה. תנשמעו עמוק, זה זמני ויעבור. בסוף תרוויחו את היחס הנחמד ביושר.

הא, אם יום אחד הפלת את המערכת, או עשית באג נוראי, סימן שאת מתקדמת. רק מי שעושה - טועה.

מקווה שהצלחתי להעביר מה זה לעבוד בהייטק. בין אם מהמשרד ובין רם היברידי.

ועוד נקודה, במשרד יש את האזור של הקפה נחמד, ששם יהיה לכן יותר קל לשאול שאלות, ואנשים נחמדים שם יותר בדר"כ. לכן עצתי לג'וניוריות, בחודשים הראשונים לא לנצל יותר מידי את האופציה לעבוד מהבית - שם אתן לבד, יותר קל להתחמק מלעזור לכן, ואתן חייבות עזרה בהתחלה. ככל שזה אפשרי - תעבדו בהתחלה מהמשרד בלבד.
חחח הבנתי.
באילו שפות את עובדת?

ביחד ננצח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
תגדירי "לא זורם"?

אני יכולה לתת הרבה פרושים:
1. מסובך לך הלוגיקות - תחילי בלתכנן עם דף ועיפרון (לא עט, קשה למחוק), תמשיכי בלהדגיש עם מרקרים שונים (תחילת סגירה לולאה / if), רק אח"כ תמירי את המילים בעברית / תרשים זרימה (תלוי מה ברור לך יותר) לקוד.
אם ריקורסיה - תכתבי בדף נפרד לגמרי. אם עדיין לא ברור תפרידי ל"פונקציות" בעזרת דפים שונים.
זה יסדר לך בראש מה את רוצה לעשות.
אל תדאגי, תוך תקופה המוח שלך יתרגל ולא תצטרכי את זה

2. אם חסר לך ידע (סיפריות/פקודות וכו) - תעבדי עם גוגל צמוד. זה טבעי וסטנדרטי לא להכיר הכל בהתחלה. למעשה גם היום אחרי 15 שנות פיתוח אני מקפידה לזכור רק "אינדקס" חלקי במוח, ולא הכל, כי אין סיכוי. בשביל זה יש גוגל

3. את רואה קוד לא ברור ורוצה ללמוד ממנו? תעשי הפוך לסעיף 1.

לגבי אתרי שאלות, תמציאי שאלה באנגלית בגוגל, תצייני את השפה כמובן, גוגל יפה אותך *לפי שפה* לאתר המתאים.
אישית אני נמצאת הרבה פה:
אבל זה באמת תלוי שפה.
איך אני מגיעה לפתרונות של השאלות באתר הזה?
אני לא מצליחה להגיע לזה..

חדוה טוקר

משתמש פעיל
איך אני מגיעה לפתרונות של השאלות באתר הזה?
אני לא מצליחה להגיע לזה..
יקירה,
קל מאוד לענות, אבל לא רצוי.
תשבירי את הראש, תחפרי גוגל, תקללי את המחשב, ותמצאי את התשובה לשאלה שלך לבד.

כשתמצאי לבד תשובות לשאלות שלך = תהי מוכנה באמת לשוק העבודה.

וזה הרבה הרבה הרבה הרבה הרבה יותר חשוב מידע באלוגרתמים או תכנות דינמי.
הסמינר/מכללה "האכילו" אותנו ידע, עכשיו הזמן להשיג אותו לבד.

ביחד ננצח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
יקירה,
קל מאוד לענות, אבל לא רצוי.
תשבירי את הראש, תחפרי גוגל, תקללי את המחשב, ותמצאי את התשובה לשאלה שלך לבד.

כשתמצאי לבד תשובות לשאלות שלך = תהי מוכנה באמת לשוק העבודה.

וזה הרבה הרבה הרבה הרבה הרבה יותר חשוב מידע באלוגרתמים או תכנות דינמי.
הסמינר/מכללה "האכילו" אותנו ידע, עכשיו הזמן להשיג אותו לבד.
וואו מסכימה איתך לגמרי.
אבל בכל אופן אם יהיה פתרונות לשעת צרה זה יעזור לי..:)

BAE

משתמש רשום
היום לא כזה קשה להגיע לפתרונות-
תעשי העתק-הדבק לGPT הוא יענה לך על האלגוריתמים הכי מסובכים+
תוכלי לקבל ממנו הסבר מילולי...
זה לא כזה נכון,
gpt לא תמיד עונה בצורה האופטימלית,
עדיף לחפש בגוגל, לכל שאלה יש שם תשובה והסבר, מקסימום מתאמצים קצת יותר להבין....

ביחד ננצח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
ב LEETCODE עצמו אין פתרונות?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה