תמונות מהשטח מרמת בית שמש ד

מעצבים

משתמש חדש
תפסיק לבכות
זכית בחצי מיליון ש"ח
הרבה יותר מחצי מליון!!! תקשיבו טוב. בדקתי באתר של וולפסון, דירת 3 חדרים בשוק החופשי בפרויקט שלהם ב-ד'4 (גרין הילס), החל מ-1,650,000 ש"ח (מליון שש מאות חמישים), כשזה עדיין על הנייר, רק תדמיינו את הפער כשזה יהיה בנוי.

בנימין 5850

משתמש פעיל
המפרטים שונים
מה המפרט שיש לך בחוזה
חופשי יכול לשדרג מה שהוא רוצה
אבל הוא משלם על זה
זה בדיוק העניין שחתמתי לפני יותר משנה וחתמנו על מפרט דוגמאות
ועד היום אין להם עדיין מפרט סופי (היום ביקשתי ועדיין לא היה להם)

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא התלוננתי על הדירה עצמה, אלא על החומרים שאותם נותנים לנו...
אם מישהו מוכן להוסיף עוד כסף כמה שיידרש למה לא לתת אפשרות של שידרוגים ותוספות, במידה מסוימת הרבה (היינו באותו יום קבוצה גדולה שבאה לבחור חומרים בטובול) הרבה מהקונים במשתכן מרגישים שנכנסים לדירה מעוצבת "בלית ברירה" והתחושה הקצת חמוצה הזאת לא נעימה.
זו הנקודה.
תודה לה' על הזכיה ועל הכל, אבל היה יותר נחמד אם היינו נכנסים לדירה שהיא בטעם שלנו ובאיכות.
אתם מוזמנים להוציא עוד 50 או 100 אל"ש
לשנות את דירתכם כאוות נפשכם
כמובן שיתאים לתקציב שאתם מוכנים להוסיף
--------------------------------------------
ראיתי כמה זוכים שאחרי שקיבלו מפתח ערכו שיפוץ קטן ושינו את הדברים החמוצים

נערך לאחרונה ב:
  • תודה
Reactions: LO

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
האסלות, איך שהבנתי, לא מחוברות לרצפה כך שאפשר להחליף.
לגבי ריצוף גם במחיר למשתכן יש דוגמאות מאד יפות מט מבריק משי 3 דוגמאות מכל סוג רק שזה 60*60 ואם לא רוצים אפשר להדביק מעל (מכיר כמה שנכנסו לדירה חדשה ומיד הדביקו ריצוף חדש-לא במחיר למשתכן).

האסלות מחוברות
אחרת זה לא תיקני
-----------------------
יש מקרים שמלכתחילה מרצפים בשתי שכבות
פעם אחת רגיל עם ריצוף פשוט
עליו מדביקים ריצוף יקר

שכן אצלי בקומה שם פרקט

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מסכימה בכל לב שחוסך הרבה כאב ראש. אבל:
א. זה תלוי בסוג האנשים, המתלבטים יתלבטו תמיד גם עם היצע של 3. וההחלטיים יתמודדו גם עם 20 דוג'...
ב. אם היו נותנים אפשרות של שידרוג אפי' ברמה של רבע קנייטש תוספת, זה היה יכול להיות נחמד....
בתחילת התוכנית היה כזה אופציה של שינויים
אבל היזמים ניצלו זאת עד תום וגרזנו את הרוכשים
לקחו מעל 1000 ש"ח על פתיחת תיק שינויי דיירים
הם גבו המון כסף על הזזת נקודה ואני כבר לא מדבר על הוספות
אחרי שמשרד השיכון קיבלו הרבה תלונות
הם שינו את הכללים
הם חייבו את היזמים לסטנדרט שהם הגדירו
הם הוסיפו הרבה שיפורים
מנגד הם ביטלו את האופציה של שינויים
יש רשימה של פריטים שעליהם אתה יכול להזדכות לא לשנות
שים לב היזם יכול רק לזכות אותך בכסף לפי בחירתך
הוא לא יכול לבצע שינויים כלל

בסופו של דבר זה נעשה לטובתנו

תתי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כל המחירי למשתכן קיבלתם דירה ב600 אלף ש"ח פחות ממחיר השוק (4 חדרים) פשוט זכיתם בפיס אז כדאי לראות את חצי הכוס המלאה
דבר שני אם אתם כ"כ רוצים אז בהפרש הזה אפשר לרצף אפי' את התקרה......
דבר שלישי יש כאן מישהו שרכש בפסגת נתיב ד4 או בפרוייקטים ליד?

בנימין 5850

משתמש פעיל
כל המחירי למשתכן קיבלתם דירה ב600 אלף ש"ח פחות ממחיר השוק (4 חדרים) פשוט זכיתם בפיס אז כדאי לראות את חצי הכוס המלאה
דבר שני אם אתם כ"כ רוצים אז בהפרש הזה אפשר לרצף אפי' את התקרה......
דבר שלישי יש כאן מישהו שרכש בפסגת נתיב ד4 או בפרוייקטים ליד?
מהתגובות הרבות כאן זה נשמע כאילו מישהו התלונן על המתנה הגדולה שקיבל.
הטענה היחידה והפשוטה שנשמעה, זה למה לא לאפשר לאנשים שזכו במחיר למשתכן שיש להם את היכולת להוסיף ולשדרג בדיוק כמו אנשים שרכשו דירה בחופשי.
בגלל שהם קיבלו מתנה אז שיסתפקו בכמה דוגמאות הבודדות שמציעים להם??
וזה הטענה גדולה שיש מה ההיגיון בהתנהלות הזאת ולמה הם שונים מכל רוכש אחר
ואף אחד לא מתלוננן ולא רוצה להתחלף עם אנשים שלא זכו
וכל יום מודה לה' על המתנה הגדולה שקיבל.

Hbendi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מהתגובות הרבות כאן זה נשמע כאילו מישהו התלונן על המתנה הגדולה שקיבל.
הטענה היחידה והפשוטה שנשמעה, זה למה לא לאפשר לאנשים שזכו במחיר למשתכן שיש להם את היכולת להוסיף ולשדרג בדיוק כמו אנשים שרכשו דירה בחופשי.
בגלל שהם קיבלו מתנה אז שיסתפקו בכמה דוגמאות הבודדות שמציעים להם??
וזה הטענה גדולה שיש מה ההיגיון בהתנהלות הזאת ולמה הם שונים מכל רוכש אחר
ואף אחד לא מתלוננן ולא רוצה להתחלף עם אנשים שלא זכו
וכל יום מודה לה' על המתנה הגדולה שקיבל.

ממש מים קרים לנפש עייפה
נחמד לראות שיש אנשים בצד שלך...
זו באמת הטענה, הרי השדרוג בא ע"ח הלקוח, אז מה הבעיה לתת את האפשרות הזו??!!:(
זו ורק זו הטענה!!
ושוב, תודה לה' על המתנה הגדולה שקיבלנו!

מישמשית

משתמש מקצוען
כבר כתבו שהסיבה היא שברגע שהיה אפשר לשדרג הקבלנים היו סוחטים את הדיירים
והמחיר של הדירה היה קופץ
ואת זה משרד השיכון לא רצה
וא"א לעשות בזה שעד מחיר וכו'.......כי תמיד יהיה את הקבלן שידע לתחמן..........
בכל מקרה אתם יכולים אחרי כמה שנים למכור ולקנות בשוק החופשי באותו מחיר +-
אני גם זכיתי למשתכן .......
אבל האפשרויות היו דווקא יחסית בסדר

די

משתמש סופר מקצוען
סיבה נוספת שלא נותנים לשדרג זה כי עולה לקבלן הרבה כסף השינויים (לפתוח תיק ולתמחר מוצרים חדשים במחירים אחרים וכמויות קטנות) ויותר זול בשבילו שכל הדירות בצורה אחידה ואם היו יכולים לשדרג זה היה מייקר את מחירי הדירות של מחיר למשתכן (חוץ מהתשלום על עצם השדרוג).

בנימין 5850

משתמש פעיל
כבר כתבו שהסיבה היא שברגע שהיה אפשר לשדרג הקבלנים היו סוחטים את הדיירים
והמחיר של הדירה היה קופץ
ואת זה משרד השיכון לא רצה
וא"א לעשות בזה שעד מחיר וכו'.......כי תמיד יהיה את הקבלן שידע לתחמן..........
בכל מקרה אתם יכולים אחרי כמה שנים למכור ולקנות בשוק החופשי באותו מחיר +-
אני גם זכיתי למשתכן .......
אבל האפשרויות היו דווקא יחסית בסדר
זה לא מדויק.
אני קניתי בחופשי והקבלן לא סוחט אף אחד הוא נותן מלכתחילה סטנדרט יותר גבוה ומי שרוצה מוסיף מי שלא לא חייב.
אגב הרבה חברים שלי שרכשו בחופשי כמעט שלא שדרגו בריצוף ובכלים סניטרים כי מלכתחילה נתנו להם סטנדרט יותר גבוה
והשאלה הגדולה למה מלכתחילה לא מעלים קצת את הרמה של הבחירה במשתכן ומי שרוצה לשדרג יש מחירון בדיוק כמו שיש לי שזה מחיר קבוע לכולם.
אני בטוח שאם רוצים אפשר לשפר את הרמה שיש כרגע שהיא נמוכה מאוד לכל הדעות.

בנימין 5850

משתמש פעיל
סיבה נוספת שלא נותנים לשדרג זה כי עולה לקבלן הרבה כסף השינויים (לפתוח תיק ולתמחר מוצרים חדשים במחירים אחרים וכמויות קטנות) ויותר זול בשבילו שכל הדירות בצורה אחידה ואם היו יכולים לשדרג זה היה מייקר את מחירי הדירות של מחיר למשתכן (חוץ מהתשלום על עצם השדרוג).
אל תדאג לקבלן
כל שינוי ושידרוג בריצוף אני משלם לו בנוסף על התשלום לחנות בערך עוד 70 שקל למטר ככה שהוא מרווח יפה מאוד
אבל מלכתחילה הוא נותן לך בחירה ככה שלא חייבים לשדרג ואפשר להסתפק במה שיש

די

משתמש סופר מקצוען
אל תדאג לקבלן
כל שינוי ושידרוג בריצוף אני משלם לו בנוסף על התשלום לחנות בערך עוד 70 שקל למטר ככה שהוא מרווח יפה מאוד
אבל מלכתחילה הוא נותן לך בחירה ככה שלא חייבים לשדרג ואפשר להסתפק במה שיש
גם אם אתה מוסיף לחנות תשלום עצם זה שיש אפשרות לשדרג מייקר את מחיר הדירה (סתם לדוגמה תאר לעצמך שלא הייתה שום אפשרות לבחור כלום והקבלן היה מרצף את כל הדירות בדיוק באותם אריחים זה היה מוזיל לו בהמון את המחיר כי היה מעביר פחת מדירה אחת לשניה, והעבודה הייתה הרבה יותר מהירה כי לא צריך לבדוק מה כל אחד בחר, והיה מקבל מחיר יותר זול מספק הקרמיקה כי הוא קונה כמות ענקית של אותו דבר וכו').
השערה שלי עשרות אלפי שקלים (רק על האופציה לשדרג חוץ מהתשלום על השדרוג) שינויי דיירים זה דבר שמייקר מאד את עלות הבניה.
אחד רוצה לשדרג את הריצוף השני את הדלתות השלישי את המטבח הרביעי כלים סניטריים החמישי רוצה להזיז נקודות חשמל השישי רוצה להזיז קירות בקיצור כאב ראש לקבלן=עשרות אלפי שקלים נוספים במחיר הדירה (חוץ ממחיר השינויים עצמם) שזה חלק מההפרש במחיר בין משתכן לחופשי.
אני בטוח שאם רוצים אפשר לשפר את הרמה שיש כרגע שהיא נמוכה מאוד לכל הדעות.
לדעתי הרמה היום של הגימור ממש לא נמוכה בשביל משפחה סטנדרטית.

נערך לאחרונה ב:
בקיצור, הגישה היא, קנית דירה דרך המדינה? תידפק עד הסוף!!!! תחכה עד אין קץ לאיכלוס ותיכנס לדירה עם אבזור דפוק ולא איכותי...

מנסיון של חברה קרובה שעברה את אותו תהליך, כדאי להזדכות על מה שניתן ולקנות בפרטי משהו איכותי.

אגב, שימו לב שגם בבחירת מטבח, המפרט הסופי שאצל הספקים אינו תואם למפרט הראשוני, וכשמבקשים זיכוי עליו מקבלים בקושי 5000 ש"ח, צא והבן מאיזה חומר או מה הכמות שהיית מקבל!!! (הם מקזזים בכל מקום אפשרי, יש להם אפשרות קיזוז עד 10% מהמפרט ובדר"F מנצלים את זה עד הסוף....)

בהצלחה רבה!

אגב, מישהו יודע על התארגנות הדיירים לבניית סורגים ברכישה מאורגנת, איך אפשר להגיע לכזה דבר? אשמח למענה.
יש קבוצה מאורגנת של סורגים
וגם בהקשר של המטבחים - באמת כדאי לבטל את המטבח ולקבל את הזיכויי (אמנם קצת , אבל אין מה לעשות...)
ולעשות את המטבח בצורה נורמאלית דרך ההתארגנות שעשו קבוצה גם בענין של המטבחים
יש קבוצה מאורגנת גם בענין של המטבחים - לעשות מטבחים במחיר מוזל במיוחד = שווה כל שקל

לפרטים אפשר לפנות למייל

ely0533163436:)gmail.com

Hbendi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
גם אם אתה מוסיף לחנות תשלום עצם זה שיש אפשרות לשדרג מייקר את מחיר הדירה (סתם לדוגמה תאר לעצמך שלא הייתה שום אפשרות לבחור כלום והקבלן היה מרצף את כל הדירות בדיוק באותם אריחים זה היה מוזיל לו בהמון את המחיר כי היה מעביר פחת מדירה אחת לשניה, והעבודה הייתה הרבה יותר מהירה כי לא צריך לבדוק מה כל אחד בחר, והיה מקבל מחיר יותר זול מספק הקרמיקה כי הוא קונה כמות ענקית של אותו דבר וכו').
השערה שלי עשרות אלפי שקלים (רק על האופציה לשדרג חוץ מהתשלום על השדרוג) שינויי דיירים זה דבר שמייקר מאד את עלות הבניה.
אחד רוצה לשדרג את הריצוף השני את הדלתות השלישי את המטבח הרביעי כלים סניטריים החמישי רוצה להזיז נקודות חשמל השישי רוצה להזיז קירות בקיצור כאב ראש לקבלן=עשרות אלפי שקלים נוספים במחיר הדירה (חוץ ממחיר השינויים עצמם) שזה חלק מההפרש במחיר בין משתכן לחופשי.

לא מדובר על שינויים קיצוניים כמו הזזת נקודות או קירות וכו'...
מדובר רק על חומרים, ריצוף, דלתות וכו'... הרי את המחיר אני משלמת!!!! אז מה הבעיה שלך שאני אשלם לחנות (מה זה צריך להיות קשור לקבלן, הרי הריצוף לי ושל שכני אינו דומה, ג"כ הוא מקבל ריצוף לכל דירה בנפרד)
הרי בשוק החופשי או בכל קניה של ריצוף וסניטריה וכדו', התשלום הוא מול החנות ולא מול הקבלן. הקבלן הוא רק הגוף המבצע, זה לא אמור להיות קשור אליו, לא במחיר ולא בכאב ראש!

ואגב, הרי בזה שיש אנשים שמבטלים ולוקחים זיכויים, הקבלן מפסיד, כי אז ההנחה הכמותית משתנה וכו'...
לכאו' אם כל הרוכשים היו מודעים לסעיפים האלו של הזיכוי, אולי המפה היתה משתנה. הקבלן לוקח בחשבון שרוב הרוכשים אינם מודעים לכך ולכן זה לא משתנה...

א שיינפלד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
מדובר רק על חומרים, ריצוף, דלתות וכו'... הרי את המחיר אני משלמת!!!! אז מה הבעיה שלך שאני אשלם לחנות (מה זה צריך להיות קשור לקבלן, הרי הריצוף לי ושל שכני אינו דומה, ג"כ הוא מקבל ריצוף לכל דירה בנפרד)
הרי בשוק החופשי או בכל קניה של ריצוף וסניטריה וכדו', התשלום הוא מול החנות ולא מול הקבלן. הקבלן הוא רק הגוף המבצע, זה לא אמור להיות קשור אליו, לא במחיר ולא בכאב ראש!

ואגב, הרי בזה שיש אנשים שמבטלים ולוקחים זיכויים, הקבלן מפסיד, כי אז ההנחה הכמותית משתנה וכו'...
לכאו' אם כל הרוכשים היו מודעים לסעיפים האלו של הזיכוי, אולי המפה היתה משתנה. הקבלן לוקח בחשבון שרוב הרוכשים אינם מודעים לכך ולכן זה לא משתנה...

די

משתמש סופר מקצוען
הרי בשוק החופשי או בכל קניה של ריצוף וסניטריה וכדו', התשלום הוא מול החנות ולא מול הקבלן.
בשוק החופשי כל קונה משלם מראש על האופציה של שינויים, וזה מגולם במחיר היקר של שוק חופשי יחסית למחיר למשתכן (כמובן שלא כל ההפרש אלא "רק" כמה עשרות אלפי שקלים).
במילים אחרות אם במחיר למשתכן היה אופציה לשינויים מחיר הדירות היה יותר יקר גם למי שלא היה עושה שינויים.

בנימין 5850

משתמש פעיל

יש קבוצה מאורגנת של סורגים
וגם בהקשר של המטבחים - באמת כדאי לבטל את המטבח ולקבל את הזיכויי (אמנם קצת , אבל אין מה לעשות...)
ולעשות את המטבח בצורה נורמאלית דרך ההתארגנות שעשו קבוצה גם בענין של המטבחים
יש קבוצה מאורגנת גם בענין של המטבחים - לעשות מטבחים במחיר מוזל במיוחד = שווה כל שקל

לפרטים אפשר לפנות למייל

ely0533163436:)gmail.com
בשוק החופשי כל קונה משלם מראש על האופציה של שינויים, וזה מגולם במחיר היקר של שוק חופשי יחסית למחיר למשתכן (כמובן שלא כל ההפרש אלא "רק" כמה עשרות אלפי שקלים).
במילים אחרות אם במחיר למשתכן היה אופציה לשינויים מחיר הדירות היה יותר יקר גם למי שלא היה עושה שינויים.

הטענה הגדולה והעיקרית בכל הנושא הזה שאם הם היו נותנים במחיר למשתכן בחירה יותר רחבה מאשר 3 סוגים של ריצוף וגודל של 60×60 שברוב החנויות אין אופציה כזאת, היום הסטנדרט זה 80× לא תמצאו כבר 60×60...
אז אנשים היו צריכים לשדרג טיפה כמו אסלה תלויה וברזים שונים ובזה זה היה נגמר וכל השידרוג היה מסתכם בכמה אלפים בודדים
מה שקורה היום שאין היצע למחיר למשתכן חוץ מכמה סוגים בודדים של ריצוף וכלים סניטרים הכי פשוטים ומכוערים ואז מי שרוצה לשדרג צריך להוסיף סכום מכובד מאוד וזה כבר באמת יוצא יקר מאוד
למה לא להרים להם את הרמה קצת ואם כבר נותנים דירה במחיר הוגן אז לתת ברמה ממוצעת ולא לנסות לחסוך על חשבונם עוד כמה אלפים בודדים לכל דירה.
ואם הם בחרו לחסוך אז לפחות לתת להם לשדרג את הדברים הבסיסיים כמו אסלה או ריצוף סטנדרטי ולא להגביל אותם לכמות כ"כ קטנה של בחירה
הרי ודאי שאם הם היו רוצים היו יושבים וכותבים תקנון מסודר שיבוא לקראת הרוכשים במשתכן וגם לא גורם נזק לקבלנים אבל העניין הוא
שאף אחד לא מעוניין לבזבז דקה אחת על אנשים שקיבלו דירה במחיר מתנה, לא הקבלן שודאי לא מרחיח מזה יותר מדיי ולא המדינה שגם ככה לא מנסה יותר מידי לשפר את עניין הדיור כאן.
בקיצור זוכי מחיר למשתכן קיבלתם דירה במחיר מתנה המסר של הקבלנים והמדינה הוא:
תשתקו ותסתפקו במה שקיבלתם!!!

בנימין 5850

משתמש פעיל
הטענה הגדולה והעיקרית בכל הנושא הזה שאם הם היו נותנים במחיר למשתכן בחירה יותר רחבה מאשר 3 סוגים של ריצוף וגודל של 60×60 שברוב החנויות אין אופציה כזאת, היום הסטנדרט זה 80× לא תמצאו כבר 60×60...
אז אנשים היו צריכים לשדרג טיפה כמו אסלה תלויה וברזים שונים ובזה זה היה נגמר וכל השידרוג היה מסתכם בכמה אלפים בודדים
מה שקורה היום שאין היצע למחיר למשתכן חוץ מכמה סוגים בודדים של ריצוף וכלים סניטרים הכי פשוטים ומכוערים ואז מי שרוצה לשדרג צריך להוסיף סכום מכובד מאוד וזה כבר באמת יוצא יקר מאוד
למה לא להרים להם את הרמה קצת ואם כבר נותנים דירה במחיר הוגן אז לתת ברמה ממוצעת ולא לנסות לחסוך על חשבונם עוד כמה אלפים בודדים לכל דירה.
ואם הם בחרו לחסוך אז לפחות לתת להם לשדרג את הדברים הבסיסיים כמו אסלה או ריצוף סטנדרטי ולא להגביל אותם לכמות כ"כ קטנה של בחירה
הרי ודאי שאם הם היו רוצים היו יושבים וכותבים תקנון מסודר שיבוא לקראת הרוכשים במשתכן וגם לא גורם נזק לקבלנים אבל העניין הוא
שאף אחד לא מעוניין לבזבז דקה אחת על אנשים שקיבלו דירה במחיר מתנה, לא הקבלן שודאי לא מרחיח מזה יותר מדיי ולא המדינה שגם ככה לא מנסה יותר מידי לשפר את עניין הדיור כאן.
בקיצור זוכי מחיר למשתכן קיבלתם דירה במחיר מתנה המסר של הקבלנים והמדינה הוא:
תשתקו ותסתפקו במה שקיבלתם!!!

די

משתמש סופר מקצוען
הקבלן חייב לתת 12 דגמים לבחירה ובכללם מבריק חלקית (משי) מה שהכי הולך היום.
לא חושב שיש בעיה בדירה עם ריצוף 60*60 או עם אסלות לא תלויות.
כמו שלך חשוב שיהיה ריצוף 80*80 גם לשכן שלך חשוב מאד לפרוץ את הקיר בין הסלון למטבח ואין לדבר סוף.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה