כללי תחושותי---

piku

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י orli_dimri;292405:
ואוו,

אחרי פירוט נוקב כזה אולי בכלל עדיף לא ללמוד :)

כל הכבוד על הפירוט וההכוונה.

מי שמסודר מרוויח ;)
וסתם מנסיון, כאשר נהגתי כך סומנתי במקום הלימודים גם שיזהרו ביחסם אלי וגם בהטבות ששמחתי לקבל.

אם תהיו רציניים אמיתיים בכל התחומים אתם תהיו הגאוה של המוסד וכרטיס הביקור של מקום הלימודים, הם ירוויחו מכך לא פחות מההון שיכנס לחשבונם.

avi media

משתמש מקצוען
piku
צודק בכל מילה!

נכתב ע"י piku;292404:
אם כבר נגעו בנושא אוסיף...
  • לברר על כמות התלמידים בכיתה.
  • לברר על העדכניות של התוכנות הנלמדות.
  • לברר על הותק של המוסד במסלול(אל תהיו בין השפנים).
  • לברר על התעודות שתקבלו.
  • לברר על איכות התואר שתקבלו.
  • לברר מהו אחוז החסרה אפשרי מהקורסים, למרות שברור שזה לא למטרת 'ויברח'.
  • בתקופת הלימודים- אם זה במסגרת מוסד כלשהו מותר לכם לבחון את המרצה במהלך הקורס, לתדלק את המרצה במחמאות וגם אם צריך להתלונן ולהעיף(עשינו זאת לא אחת ורק הרווחנו).
אל תתיאשו מכל הפרוט הנ"ל זו זכותכם לדעת לפני שאתם מעבירים את כספכם למשהו אחר אתם לא מבצעים תרומה אלא רכישת ידע ולכן עליכם לנהוג בדיוק כפי שאתם מבררים על רכישת דירה, שידוך, מוצר ואפרוח.
כאשר מקומות מפוקפקים רואים פוטנציאל מסודר ואיכותי הם מפחדים להתחייב, אם מוסד כלשהו לא רוצה להתחייב על עקרונות רבים או חשובים לכם יהיה לכם קל לסנן אותו, היו ערניים. אה... אף פעם לא יהיה מושלם, מוכר? תארגנו את סדר ההעדיפויות.

בהצלחה רבה(גם לי)!

נגעת בנקודות הקשות לבתי הספר. תראה לי משהו שעומד ברוב התנאים שצטטי ממך...
אף אחד לא יתחייב לך על תוכנית לימודים מפורטת ממש.
בעיקר בנושא בניית אתרים שעולם התיכנות הו כזה רחב, ועל סמך זה יעבדו עליך
ז"א שאם פלאש לבד כ13 שיעורים נניח עולה 2500 ש"ח. ימרחו אותך בטענה של תיכנות כמעט שנה שחלקו המועט זה דרימוור, ועל זה יכפילו לך במקרה הטוב או ישלשו את המחיר .ואפילו לא נגעת בתיכנות באמת! וזו המציאות!
היום עם השדרוגים לcs4 העולם מתקדם לאקשן סקריפט 3 . איזה בית ספר חרידי מלמד היום את האקשן סקריפט 2 כולו? לא לדבר על 3.

אז תשאלו מה אני היתי עושה? לומד רק פלאש ודרמוויר במחיר מוזל המחיר המקורי בחוץ.. בטענה שאיני מעונין בתיכנות. ומיד היתי קופץ לקורס לתיכנות למתקדמים ברמה גבוה ובזה חסכתי אלפי שקלים. והגשמתי את המטרה להיות בונה אתרים מקצועי ולא להשתמש באתרים מוכנים, או לבנות אתר תדמיתי קטן שאותו כל בעל עסק יקבל בחינם מדפי זהב...

כנ"ל בקורסי עיצוב במקום להשקיע בתוכנות שכל שיעור עולה לבתי הספר יקר מאד
הם מורחים את הזמן על טיפוגרפיה .עיצוב וכדו.. שאת זה עדיף שכל אחד ילמד עם הנסיון בעזרת חברי פרוג... ולא על חשבון התוכנות שלזה קשה למצוא תחליף..

כנ"ל כמדומני שרוב התעודות כיום באמת לא שוות הרבה..

זוהי דעתי מהצד של התלמיד הרוצה תמורה לכספו.
כמובן שגם לבתי הספר יש את המטרה הכספית, ומגיע להם על ההשקעה ,
ועל זה שאוספים מורים מבתי ספר וממיכללות, והם גם צריכים להרויח,
השאלה כמה? מה הסכום ההגיוני המתאים לתמורה שמקבלים?
וע"ז נפתח האשכל הזה שתלמיד שילם הרבה וציפה לתמורה להיות מקצוען ופיתאום גילה שהכל אשלייה.....
אנו מקווים שכמו שפרוג נתן פתרון לכ"כ הרבה בעיות .כך יתן פתרון אחת ולתמיד לבעיה הזו. קורסי פרוג ... שווה להם, ושווה לנו...
משהוא מסכים איתי??...

ayala

משתמש מקצוען
אשמח אם מישהו שלמד במקום מסוים, יוכל לתת לי המלצות באישי (שלא נתחיל לדבר פה לשה"ר על מכללות.....) למקום בו הוא למד (לא מתוך שמועה, אלא ממש ששם הוא למד).
תודה.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י avi media;292457:
כנ"ל בקורסי עיצוב במקום להשקיע בתוכנות שכל שיעור עולה לבתי הספר יקר מאד
הם מורחים את הזמן על טיפוגרפיה .עיצוב וכדו.. שאת זה עדיף שכל אחד ילמד עם הנסיון בעזרת חברי פרוג... ולא על חשבון התוכנות שלזה קשה למצוא תחליף..

.

בנקודה הזו אני חייבת לא להסכים איתך.
ללמוד טיפו' כמו שצריך זה בדיוק ההפך ממריחת זמן.
ללמוד עיצוב זה עוד לפני שבכלל ניגשים למחשב...

vv22

משתמש רשום
בעניין שבתחילת האשכול.

יש לי משפט שמלווה אותי כל יום ואפילו מחזק אותי, משפט אותו קראתי כאן לפני שנה בראיון עם 'חיים דיקמן'.

"השאלה לא איך עושים, אלא מה עושים"

לא פעם אנו מתמודדים עם מודעה רוצים לעשות אפקטים ורוצים ורוצים, התחושה הפנימית רוצים לנצל את מרב התוכנה על מנת להרשים את המודעה, ואז................
ואז באה האכזבה מהבלבול שתוקף אותנו וכ"ש את המודעה*העומס והדרך שאנחנו לא מצליחים לנתב בה.

העצה הטובה ביותר הנסיון בשעת דיכאון פשוט לקום מהמחשב לקחת דף ועט ולהתחיל לתכננן, פתאום מגלים שהעיצוב רץ ויודעים מה לחפש בתוכנה והכל יוצא מקסים.

בהצלחה......

ayala

משתמש מקצוען
נכתב ע"י vv22;292645:
העצה הטובה ביותר הנסיון בשעת דיכאון פשוט לקום מהמחשב לקחת דף ועט ולהתחיל לתכננן, פתאום מגלים שהעיצוב רץ ויודעים מה לחפש בתוכנה והכל יוצא מקסים.
בשביל השראה: אני אוספת עבודות מפרוג ומתייקת לפי נושאים (לוגו, כרטיס ביקור..) ואז כשהראש דורש השראה, אני מתחילה להריץ לפני עבודות ואז גלגי המוח מתחילים לחרוק ופתאום עולה רעיון, עולה כיוון לשילוב צבעים, האלכסון הזה, כיתוב באפקט כזה, צורניות כזו, סגנון כזה, ונוצר משהו חדש..(אל תדאגו אני לא מעתיקה ח"ו, שונאת העתקות. אבל צריך גם להתחבר לסגנון שהולך היום, שאני לא פתאום אצור מודעה שמתאים לשנות ה-60 ;))

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
דווקא שנות ה-60 מאוד הולך.
כל הרטרו זה בדיוק משם.

avi media

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ariels;292636:
בנקודה הזו אני חייבת לא להסכים איתך.
ללמוד טיפו' כמו שצריך זה בדיוק ההפך ממריחת זמן.
ללמוד עיצוב זה עוד לפני שבכלל ניגשים למחשב...

1. לא דברתי על כמו שצריך ,דיברתי על לימוד מתמשך שהיה אפשר להעבירו בהרבה פחות שיעורים, ז"א מריחת זמן עם תרוצים...
2. נניח שזה כן כמו שצריך, אם נודיע לתלמיד חדש את הנתונים האמיתיים,
לדוגמא : 20 שיעורים טיפוגרפיה, ותהיה מקצועי בזה,
5 שיעורים אילסטרטור,ויהא חסר לך הרבה...
20 שיעורים עיצוב וכו'. וכנ"ל ע"ז הדרך.
ברור לי שרוב התלמידים יוותרו על הלימוד הזה, הם משלמים על דעת להתמקצע יותר בתוכנות, מאשר בעיצוב שאצל מי שמוכשר ומשקיע זה בא עם הזמן .
וא"כ יוצא שכשאומרים לתלמיד הכרות מעמיקה עם התוכנות,
ובנוסף לזה גם עיצוב וטיפוגרפיה ,אם לא מקיימים את זה ,זה הונאה!
כמובן שאחרי ההבטחות על עיצוב חייבים להשקיע גם בעיצוב, אבל זה רק בנוסף, ולא מכסה על למוד מעמיק של כל התוכנות הבססיות!.

מה שכן יכול להיות שאחרי האשכול הזה, מי שבכל אופן הולך ללמוד ללא בירור מעמיק והעמדת הדברים על בוריים הרי שם כספו מרצון על קרו הצבי,ואין כאן אונאה, ידעת והסכמת...

ayala

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ariels;292676:
דווקא שנות ה-60 מאוד הולך.
כל הרטרו זה בדיוק משם.
נכון,
אבל לא לזה בדיוק התכוונתי,
התכוונתי למודעה משנות ה-60, שהיתה מאד ריקה ומכילה תמונה במלבן למעלה בעמוד, ולמטה כיתוב (סוג מודעות כמו של אוגילבי ומתקופתו) והיה להם ממש כמה שטאנצים קבועים איך לעשות פרסומת: דף לבן, תמונה למעלה בעמוד, או למטה, משפט בגדול, ולמה כל העמוד כתבה על המוצר.
תפתחו מגזין מלפני 10 שנים ותראו איזה פרסומות משעממות.. היה קל יותר להיות גרפיקאי בימים ההם!
הנה משהו כזה:

ותמיד לבחור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ayala;292737:
היה קל יותר להיות גרפיקאי בימים ההם! אני מקנאת בהם!
בטח, בטח היה קל...
היו מליארדי מאגרי תמונות ברשת, חינמיות ושאינן, היה ציוד מחשבי משוכלל עם שלל תוכנות מרהיבות עם אינספור אופציות, היו ספרי הדרכה מקצועיים בלי סוף, וכמובן -היה את פרוג עם קהילת חברים מגבה ותומכת...
אכן, יש במה לקנא... :D

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לא קראתי את כל ההודעות אבל יש לי משהו לספר לך:
אני למדתי לאחרונה עריכת וידיאו באופן פרטי אצל מורה מעולה שלמדה אותי את התוכנה וקצת תיאוריה - איפה כדאי לשים מה וכו'.

יצאתי ממנה בהרגשה כמו שלך. השקעתי ה-מ-ו-ן כסף, ה-מ-ו-ן זמן ואין לי את הידע המספיק בשביל להתחיל לעבוד.

ואז היא אמרה לי, המורה שלי, תתחילי לעבוד. וזה מה שעשיתי, קפצתי למים ופשוט התחלתי לעבוד. ערכתי פה ושם נתקעתי ה-מ-ו-ן נעזרתי במורה שלמדה אותי ובפרוג כמובן. אבל בעיקר ניסיתי להסתדר לבד וברוב הפעמים אכן הסתדרתי. ומנסיון, דברים שגילית לבד אף פעם לא תשכחי.

אז תתחילי לעבוד, ושיהיה לך בהצלחה!

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
למעשה, חשבתי על הנקודה הזאת רבות. מבטיחים הרבה כדי שתבואו ללמוד, אבל אם תרצו גם לישם, זה העניין שלכם. אתם, ורק אתם עובדים על הפרקטיקה שלכם. שום מורה לא יכול לתת לכם את זה, הוא יכול לתת לכם את ההזדמנות לצבור אותה.

פרקטיקה? זאת הנקודה המסובכת. כל מקום ודרישותיו - שגיונותיו... אי אפשר לבוא למקום לימוד שהבטיח עבודה לכל תלמידיו, כי עבודה היא לא כפתור שלוחצים עליו וזה בא. צריך לחכות לזה, "בזיעת אפיך". אף אחד לא הבטיח לכם בהוקוס פוקוס שאחרי שתסיימו ללמוד, תנשאו על כנפי ה100 ש"ח לשעה, הכרה בינלאומית, ונסיון. למה, למען ה', יש כאלו שחושבים שעיצוב זה משחק מול המחשב? מי שלמד והתעמק, יודע היטב שהתשובה לכל היא סבלנות. והרבה.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ayala;292737:
היה קל יותר להיות גרפיקאי בימים ההם!

אחת המורות שלי בזמנו "נזפה" בנו על הקלות שבה אנחנו עושות כל דבר
בזמנה כל פוסטר היה נעשה בצביעה ידנית
את האותיות היו משרטטים עם סרגל מיוחד או לטרסט
היא סיפרה לנו איך פעם היא עבדה כל הלילה על פוסטר מאוד חשוב
ולפנות בוקר בטעות נשפכה לה כוס קפה על העבודה. הכל הלך לפח כמובן.
אז לא להתלונן בבקשה :);)

(מצד שני, אם לפנות בוקר הייתה נשפכת לי כוס קפה על המחשב לא רק עבודה אחת הייתה יורדת לטמיון....)

lelor

משתמש רשום
מירית, גם אני למדתי שנתיים בתל-אביב במקום שאני לא רוצה לומר את שמו כי זה לשון הרע.
אבל גם אני התאכזבתי מאוד.. וגם אני שילמתי אלפים... וממש הרגשתי שכל הקורס הזה לא הועיל לי בכל.. אבל האמונה אומרת שהכל לטובה... ואין יאוש בעולם כלל..

אז התחלתי לעבוד למד.. קצת לפרסם את עצמי דרך חברים ולעשות כל מיני עבודות מזדמנות.. עכשיו נרשמתי לקורס חדש ב"ה בסטודיו גריזים... עוד לא התחלתי אותו.. אני מתחיל בע"ה בחודש הקרוב...

נתפלל על זה וה' יעזור!.. שחבר'ה לא יזלזלו כי גם על זה צריך עזרה משמיים!..

שיהיה לך בהצלחה!

ayala

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ariels;292905:
אחת המורות שלי בזמנו "נזפה" בנו על הקלות שבה אנחנו עושות כל דבר
בזמנה כל פוסטר היה נעשה בצביעה ידנית
את האותיות היו משרטטים עם סרגל מיוחד או לטרסט
היא סיפרה לנו איך פעם היא עבדה כל הלילה על פוסטר מאוד חשוב
ולפנות בוקר בטעות נשפכה לה כוס קפה על העבודה. הכל הלך לפח כמובן.
אז לא להתלונן בבקשה :);)

(מצד שני, אם לפנות בוקר הייתה נשפכת לי כוס קפה על המחשב לא רק עבודה אחת הייתה יורדת לטמיון....)
את המודעות לעיתון בזמן שאני מדברת עליו לא עשו ביד.

עזבו אתכם, א"א להגיד מילה אחת בפורום הזה בלי להתחרט עליה. :mad:

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אילה מה קרה?
לקחו משפט שולי שלך ועשו ממנו בדיחה. זה אסון?

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
סליחה, לא התכוונתי בכלל לפגוע או לגרום לעגמת נפש, זה סתם סיפור (שחשבתי שהוא) משעשע.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה