תוכנית הכשרת גברים להייטק "מיגו"

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
על זה נאמר: אף אחד לא עובד אצלך.

כשראשי הכוללים ידאגו להבהיר לכל אברך שמגיע אליהם שבגיל ארבעים הוא יצטרך להשיג מאות אלפי שקלים מדי שנה לחתונות הילדים, בלי שיהיו לו שום כישורים המתאימים לשוק העבודה -

גם ראשי 'מיגו' ידאגו להבהיר לכל מועמד אודות החששות הרוחניות העומדים בפניו.
השכן שלי מעשן בשבת אז אני יכול לאכול חזיר?

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
השכן שלי מעשן בשבת אז אני יכול לאכול חזיר?
אז אתה אומר שזה לא בסדר מה שמקובל בעולם התורה... (שלא אומרים לבחורים ולאברכים צעירים לקראת מה הם עומדים ופוטרים אותם ב"יהיה בסדר")? ולא רק זה אלא אתה משווה את זה לחילול שבת ואכילת חזיר...
אני מוחה מחאה נמרצת!

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
על זה נאמר: אף אחד לא עובד אצלך.

כשראשי הכוללים ידאגו להבהיר לכל אברך שמגיע אליהם שבגיל ארבעים הוא יצטרך להשיג מאות אלפי שקלים מדי שנה לחתונות הילדים, בלי שיהיו לו שום כישורים המתאימים לשוק העבודה -

גם ראשי 'מיגו' ידאגו להבהיר לכל מועמד אודות החששות הרוחניות העומדים בפניו.
לא נראה לי שההשוואה נכונה, כי אברכים שמחתנים ומגלגלים חובות שומעים הרבה, זה מצוי וזה "מקובל", לגבי היכולת התמודדות של כל אברך זה משתנה. אברך עם אמונה לא יחשוב "וואי בגלל שלמדתי תורה עכשיו אני בחובות".

ובינינו, גם עם כישורי עבודה מדהימים, כשמתחייבים לכל ילד חצי מיליון בהפרש של שנה שנתיים בין אחד לשני, אין סיכוי שההייטקיסט הכי מוכשר יעבור את זה בלי לגלגל חובות, אז האפשרויות הן או להיות ריאלי ולא להתחייב סכום שאי אפשר לעמוד בו, לאברך זה יהיה כמה עשרות אלפים ולעובד זה יהיה לא הרבה יותר. או להתחיל לגלגל חובות, ופה דווקא האמונה משחקת תפקיד הרבה יותר חזק מאשר "כוחי ועוצם ידי" של כישורי עבודה (וכנראה שגם יצפו מעובד לסכום הרבה יותר גבוהה בהתחייבות, הרי בשביל מה הוא עובד אם לא בשביל לתת דירה)

אז אני מסיים בעיקר הטענה שלי - השוואה לא נכונה ולא פוטרת את ראשי "מיגו".
אני חושב שזה אמור להיות לטובת שני הצדדים, גם ראשי מיגו לא ירצו "אברייכים" שיכולים רק להרוס להם את אחוזי ההשמה.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אז אתה אומר שזה לא בסדר מה שמקובל בעולם התורה... (שלא אומרים לבחורים ולאברכים צעירים לקראת מה הם עומדים ופוטרים אותם ב"יהיה בסדר")? ולא רק זה אלא אתה משווה את זה לחילול שבת ואכילת חזיר...
אני מוחה מחאה נמרצת!
יכלתי להכנס לויכוח פילוסופי ארוך על ההבדלים ולמה ראשי הכוללים לא צריכים לתת דיסקליימר וכו'.
אבל זה לא נכון להכנס לדיון הזה כי לומר X עשה עוול אז אסור לדון על העוול של Y זה טענה לא עניינית.
על העישון של השכן בשבת לא שמענו ציוץ,
ופתאום על החזיר אתה סותם כאן עמודים?
הרשת מלאה בטורים של אנשים שמתוסכלים מהעישון של השכן (בין השאר מהיזם של מיגו שיודע להעביר ביקורת על מי שצריך) השני שקל שלי לא יזיזו לאף אחד בפרט כשהשכן לא נכנס לפרוג

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
על העישון של השכן בשבת לא שמענו ציוץ,
ופתאום על החזיר אתה סותם כאן עמודים?
למי שלא שם לב לא קמתי ביום בהיר וכתבתי מאמר נגד "מיגו"
וגם לא קפצתי על כל אשכול על לימודים עם מחאה הסכנה בעבודה בהייטק.
סך הכל מישהו הציע כאן לאחר המשתמשים לקחת הלוואה בשביל הלימודים האלו ואני ציינתי שראוי לציין שלא בטוח שהוא יעבוד בזה ביו השאר בגלל שיתכן ולא יתאים לו מבחינה רוחנית, ומזה התגלגל דיון האם ראוי שהמשווקים של מיגו ישימו דיסקליימר כזה (ועל הדרך שכל מי שנכנס לשרשור הזה שכולו שיווק של מיגו יראה מה הסיכונים), אני מבין שיש כאן כמה מתוסכלים על הראש ישיבה שלהם (או מי שזה לא יהיה) שנאם שתשבו ותלמדו והכל יהיה בסדר, לי אין תסכול כי כי אף אחד לא נאם לי כאלו נאומים, ומהראש כולל שלי אני לא לוקח כסף כי אני יודע שהוא עובד קשה ועדיף שהכסף ילך לאברכים אחרים שבאמת צריכים כל שקל, לכן אני לא מבין למה מצופה ממני לכתוב מאמר נזעם (ולא יעיל) נגד הממסד החרדי.

יענקף

משתמש פעיל
לא נראה לי שההשוואה נכונה, כי אברכים שמחתנים ומגלגלים חובות שומעים הרבה, זה מצוי וזה "מקובל", לגבי היכולת התמודדות של כל אברך זה משתנה. אברך עם אמונה לא יחשוב "וואי בגלל שלמדתי תורה עכשיו אני בחובות".
נשים שעובדות בחברת הייטק מעורבת עם גברים שומעים הרבה, זה מצוי וזה 'מקובל'.
לגבי יכולת ההתמודדות של כל אברך זה משתנה.
ובינינו, גם עם כישורי עבודה מדהימים, כשמתחייבים לכל ילד חצי מיליון בהפרש של שנה שנתיים בין אחד לשני, אין סיכוי שההייטקיסט הכי מוכשר יעבור את זה בלי לגלגל חובות, אז האפשרויות הן או להיות ריאלי ולא להתחייב סכום שאי אפשר לעמוד בו, לאברך זה יהיה כמה עשרות אלפים ולעובד זה יהיה לא הרבה יותר. או להתחיל לגלגל חובות, ופה דווקא האמונה משחקת תפקיד הרבה יותר חזק מאשר "כוחי ועוצם ידי" של כישורי עבודה (וכנראה שגם יצפו מעובד לסכום הרבה יותר גבוהה בהתחייבות, הרי בשביל מה הוא עובד אם לא בשביל לתת דירה)
כל אחד יכול לגלגל חובות, השאלה היא אם יש מאיפה להחזיר אותם בסופו של דבר.
המחיר לבחור הוא קבוע מראש.
אז אני מסיים בעיקר הטענה שלי - השוואה לא נכונה ולא פוטרת את ראשי "מיגו".
השוואה נכונה מאד. דורשים מראשי 'מיגו' דברים שלא דורשים משום ארגון ועמותה בציבור החרדי.
אבל זה לא נכון להכנס לדיון הזה כי לומר X עשה עוול אז אסור לדון על העוול של Y זה טענה לא עניינית.
אין כאן שום עוול. אתה דורש סטנדרטים שלא קיימים בשום מקום.
אני חושב שזה אמור להיות לטובת שני הצדדים, גם ראשי מיגו לא ירצו "אברייכים" שיכולים רק להרוס להם את אחוזי ההשמה.
ראשי מיגו נרגשים מאד מדאגתך היתרה לתוכניתם, ומבקשים למסור לך מעומק הלב - 'מוייחל טוייבעס'.

מרתק לראות שדווקא המתכנתים הגברים החרדיים דואגים להזהיר את חבריהם מעבודה בחברה מעורבת, ולא רואים את זה בקרב המתכנתות החרדיות.

בכל אופן, יש מצב שגם אני, אחרי שאתבסס בתוך עולם ההייטק, אטיף ממרום מושבי ליתר האברכים על הסכנה הגדולה הטמונה בעבודה בחברה מעורבת.

אספקה טכנית

משתמש צעיר
למי שלא שם לב לא קמתי ביום בהיר וכתבתי מאמר נגד "מיגו"
סך הכל מישהו הציע כאן לאחר המשתמשים לקחת הלוואה בשביל הלימודים האלו ואני ציינתי שראוי לציין שלא בטוח שהוא יעבוד בזה ביו השאר בגלל שיתכן ולא יתאים לו מבחינה רוחנית, ומזה התגלגל דיון האם ראוי שהמשווקים של מיגו ישימו דיסקליימר כזה (ועל הדרך שכל מי שנכנס לשרשור הזה שכולו שיווק של מיגו יראה מה הסיכונים), אני מבין שיש כאן כמה מתוסכלים על הראש ישיבה שלהם (או מי שזה לא יהיה) שנאם שתשבו ותלמדו והכל יהיה בסדר, לי אין תסכול כי כי אף אחד לא נאם לי כאלו נאומים, ומהראש כולל שלי אני לא לוקח כסף כי אני יודע שהוא עובד קשה ועדיף שהכסף ילך לאברכים אחרים שבאמת צריכים כל שקל, לכן אני לא מבין למה מצופה ממני לכתוב מאמר נזעם (ולא יעיל) נגד הממסד החרדי.
במקום לפתח סטרטאפ של מטריקס לגברים...
עוד ישבו אברכים בבין הסדרים עם סמסונג אבריכים וייפתחו תוכנות לאפל ופייסבוק

יענקף

משתמש פעיל
לא, בכלל לא קפצת על המאמר הזה.
השאלה היא מה ההגדרה של "התאמה לחרדים"?
יש כאלו שחושבים משום מה שעבודה מעורבת זה לא בעיה, וכל הסיבה שיש לימודים בהפרדה זה כדי "לרכך" את המעבר מהישיבה ל"עולם המעשה" עפ"ל.

אבל בא נאמר שעבודה מעורבת זה בעיה, אם יהיה מספיק עובדים חרדים שירצו לעבוד בהפרדה החברות יספקו את הסביבה מן הסתם.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לא, בכלל לא קפצת על המאמר הזה.
גם שם הגבתי למישהו שהתחיל את הנושא שאין התאמה לחרדים.
לא פתחתי בשיחת מוסר על הסכנה הנוראית במיגו ודמיהם, סך הכל ציינתי שאכן יתכן שאין התאמה לחרדים ואם יהיו מספיק חרדים שיהיו מעוניינים לעבוד בהפרדה יהיו פתרונות.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אין כאן שום עוול. אתה דורש סטנדרטים שלא קיימים בשום מקום.
אם מפריע לך המילה עוול נקרא לזה חוסר הוגנות או כל מילה אחרת שלא תכעיס אותך ח"ו.
יש הרבה מקומות שאין סטנדרטים הוגנים, זה אומר שהם צודקים?
הבעיה היא לא רק במיגו, פשוט הנידון כאן התמקד במיגו אחרי האמרה המחכימה שלך שמי ש לא רוצה לעבוד בעבודה מעורבת שלא יבוא למיגו.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
במקום לפתח סטרטאפ של מטריקס לגברים...
עוד ישבו אברכים בבין הסדרים עם סמסונג אבריכים וייפתחו תוכנות לאפל ופייסבוק
מי אמר שאני לא פועל בנידון?
ספציפית עם סמסונג קשה לפתח אבל יש אברכים כמו @גזעי ועוד שיושבים בעזרת נשים של הבית כנסת בבין הסדרים ומפתחים, ואני לא מתנגד לכך שיהיו עוד כאלו, רק שאני לא חושב שהדרך עוברת במיגו.

יענקף

משתמש פעיל
מי אמר שאני לא פועל בנידון?
ספציפית עם סמסונג קשה לפתח אבל יש אברכים כמו @גזעי ועוד שיושבים בעזרת נשים של הבית כנסת בבין הסדרים ומפתחים, ואני לא מתנגד לכך שיהיו עוד כאלו, רק שאני לא חושב שהדרך עוברת במיגו.
אכן, בשביל לשבת בעזרת נשים ולכתוב קוד, אין שום צורך ב'מיגו'.
השכר, כמובן, בהתאם.
אם מפריע לך המילה עוול נקרא לזה חוסר הוגנות או כל מילה אחרת שלא תכעיס אותך ח"ו.
יש הרבה מקומות שאין סטנדרטים הוגנים, זה אומר שהם צודקים?
אם היינו עוסקים בנידון פילוסופי הייתי אומר לך שהם לא צודקים.
כאשר הם נמצאים בשוק לא צודק, שבו הצד השני לא מוכן אפילו להודות בחסרונות שלו - אין שום מקום לדרוש מהמתחרה שיפרסם את החסרונות שלו.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
השכר, כמובן, בהתאם.
לא מומלץ לנחש את השכר של מישהו שאתה לא מכיר לא יודע איפה הוא למד ורמת הידע שלו ואין לך צל של מושג כמה הוא יכול לקבל אם היה עוזב את הכולל, ולכתוב על סמך זה משהו פומבי.

הייתי כותב איפה גזעי למד, אבל לא נראה לי שהוא מעוניין בפרסום

כאשר הם נמצאים בשוק לא צודק, שבו הצד השני לא מוכן אפילו להודות בחסרונות שלו - אין שום מקום לדרוש מהמתחרה שיפרסם את החסרונות שלו.
מי זה הצד השני?
ולמה זה חסרונות? אם ממילא אנשים מגיעים על דעת זה ומי שלא יודע מבהירים לו את העניין מיד, במצב כזה הם לא אמורים להפסיד אף תלמיד פוטנציאלי.

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נשים שעובדות בחברת הייטק מעורבת עם גברים שומעים הרבה, זה מצוי וזה 'מקובל'.
שטויות במיץ עגבניות, סליחה על ההתבטאות.
אבל זאת הוצאת שם רע על נשות האברכים.

רק אני לא מבין למה אתה מתנגד לפרסם מה כלול בחבילה, אף אחד לא מרוויח מזה, לכאורה אתה אמור להסכים שהיה עדיף שלא יהיו אנשים שילכו למיגו "בטעות", אבל נראה שאתה ממש לא מסכים עם זה בצורה נחרצת, ויוצא בהתקפות מילוליות על כל העולם העיקר לא להסכים, וזה לא מובן בכלל.

עריכה: אני עכשיו רואה שאתה פשוט מתייחס לעבודה מעורבת בתור חיסרון בתוכנית עצמה כמו שכתבת למעלה. ואם זה באמת כך אז אני מבין למה אתה לא רוצה שיכתבו, בסה"כ גם אתה סטודנט שם. אני רואה את זה בתור "הנהגה", יש בית שמשתמשים באינטרנט ויש בית שלא, יש בית שהבת נוהגת ברכב ויש בית שלא, ויש בית שהבעל עובד בחברה מעורבת ויש בית שלא. זה לא אמור להיות חיסרון. (אלא אם אתה מתייחס ולשימוש באינטרנט ולבת שנוהגת בתור חיסרון) יש בתים שאם תגיד שם "עבודה מעורבת" הם ימשכו את ידם מיד בלי שאלה בכלל, יש בתים שישאלו את הרב (והרב גם אמור לנסות לענות לפי סוג הבן אדם השואל, מי שהרב אוחז שזה לא מתאים לו הוא יגיד לו, אבל זה לא סותר שלמישהו אחר הוא יגיד שזה מתאים).

נערך לאחרונה ב:

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
השכר, כמובן, בהתאם.
היחס אמור להיות הפוך, בשביל לשבת בעזרת נשים ולעבוד קצת ולהרוויח הרבה בשביל לפרנס משפחה צריך להיות מוכשר ומצליח מאוד, אתה צריך שיהיה שווה למעסיק שלך להעסיק אותך מרחוק בתנאים שלך.
אני לא חושב שמיגו אמורה להיות ייחודית בקטע הזה, כל מקום לימודים מנסה להפיק את המקסימום מהתלמידים שלו, אני לא מבין מה זה "בשביל זה אין שום צורך במיגו", כי כל אברך יכול ללכת וללמוד אינטניסיבי תכנות בכל מקום שיבחר? חשבתי שהייחודיות של מיגו זה התאמה לציבור החרדי, לא הלימודים, בשביל לימודים יש לך בוטקמפים טובים מאוד בציבור הכללי לחלוטין מרחוק דרך זום, בלי צורך במתמטיקה ואנגלית, ועם אחוזי השמה גבוהים, בהרבה פחות זמן לימודים משמעותית, אבל זה בלי חונכים ובלי "מצב" ובלי לימוד עצמי שמעוצב יותר טוב לצורת הלימודית הישיבתית (דווקא מבחינת אינטנסיביות מסתבר שהבוטקמפים הרבה יותר אינטנסיבים אבל הם לא מותאים לציבור החרדי מכמה בחינות).

נערך לאחרונה ב:

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אבל הם לא מותאים לציבור החרדי מכמה בחינות
רציתי להוסיף בעריכה אבל כבר עברה מגבלת הזמן.
אולי יותר נכון שהם לא מתאימים לגברים חרדים שעברו את המסלול הקלאסי של הישיבות, אבל לנשים זה יכול להיות גם פיתרון מצוין להסבת מקצוע וכד'.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
שטויות במיץ עגבניות, סליחה על ההתבטאות.
אבל זאת הוצאת שם רע על נשות האברכים.
שום הוצאת שם רע,
חלק ניכר מנשות האברכים הצעירות כיום שעובדות בהייטק (או בהנהלת חשבונות / רו"ח / יעוץ מס / גרפיקה / מזכירות) עובדות עם אינטרקציה כזאת או אחר עם גברים, משתדלות אומנם לשבת בנפרד עם בנות וכדו' ועדיין הבוס / ראש צוות / הקולגה הוא גבר,
וזה בהחלט מצוי ומקובל.

נערך לאחרונה ב:

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
שום הוצאת שם רע,
חלק ניכר מנשות האברכים הצעירות כיום שעובדות בהייטק (או בהנהלת חשבונות / רו"ח / יעוץ מס / גרפיקה / מזכירות) עובדות עם אינטרקציה כזאת או אחר עם גברים, משתדלות אומנם לשבת בנפרד עם בנות וכדו' ועדיין הבוס / ראש צוות / הקולגה הוא גבר,
וזה בהחלט מצוי ומקובל.
זה נכון, אבל זה לא מה שאנחנו קוראים לו "עבודה מעורבת", כשאני שומע עבודה מעורבת אני מבין שיש תערובת בין נשים לגברים ביום יום, בישיבה, באכילה, בחברה וכד'.
אצל גברים יש שני נושאים.
- גם הישיבה של גברים ונשים ביחד, שזה נשמע לי הרבה יותר קל, כי ברוב המקומות שאני ראיתי גם בלי להתאמץ מדי אפשר למצוא צוות שמורכב רק מגברים, או לבקש חדר רק עם גברים.
- יש גם עבודה "מעורבת" של חילונים וחרדים, ופה לנשים יש יתרון שהן תמיד יושבות ביחד. לגברים לעומת זאת זה יהיה משמעותית הרבה יותר קשה בגלל שאין הרבה גברים חרדים בהייטק, בטח ובטח לא בכמויות של נשים, ונשים גם מגיעות מהסמינר עם מודעות הרבה יותר גבוהה לצורת עבודה עם חילונים, לגברים שלמדו בישיבות אין את זה.

אז מה ששומעים מהנשים שעובדות בעבודות מעורבות זה לא נכון עבור שני הנושאים האלה, וגם החוסן שלהן מפני החברה החילונית בנוי יותר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה