תוכנה למאסטרינג

אלפא ביתא

משתמש צעיר
מישהו מכיר אפקט או תוכנה טובה מאד למאסטרינג?
משהו שיוציא לי רצועות חזקות מחד, ושלא יגיעו לדיסטורשן מאידך.
אני משתמשת לזה בקיובייס בינתיים, אבל זה מאד קשה לדעת לפי הגרף של התוכנה את הגבול הדק שבין גבוה לצורמני.
אני צריכה משהו שיתאים למאסטר של הרבה רצועות (שלא תציעו לי את wavelab).
תודה מראש אם מישהו יואיל בטובו לתת עצה מועילה.

SmarTune

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
עריכה והפקת סרטים
מאסטרינג

כדאי שתמקדי את השאלה יותר, האם את מחפשת אפקט (VST) שתומך בקיובייס או שאת מחפשת תוכנה חיצונית אחרת.

לפי הגרף של התוכנה (קיובייס) באמת קשה לקבל אינדיקצייה לכמה חזק/חלש וכו' אבל יש למטרה הזו כמות מאד גדולה של פלאגניס מכל מיני סוגים שיכולים לעזור.
לערוך את הרצועות אחרי ה-מאסטרינג (רווח בין השירים/זמנים) באמת יהיה נוח יותר לבצע בתוכנה חיצונית.

אלפא ביתא

משתמש צעיר
איזה פלאגינים למשל? (עדיף כאלו שכבר מובנים מלכתחילה על הקיובייס כי אני מסתבכת עם התקנה של חדשים)

SmarTune

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
עריכה והפקת סרטים
בקיובייס (5+) יש את המולטיבנד קומפרסור ואת ה-VSTDynamics

פלאגינס אחרים הם ה-L2 של Waves או ה- iZotope Ozone ועוד הרבה אחרים,חלקם עדיפים בחהלט על הפלאגינס המובנים של הקיובייס.

אלפא ביתא

משתמש צעיר
תודה רבה.
אולי תוכל להסביר איך משתמשים בL2 של waves?
השני שכתבת הוא גם של waves?

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
סמפליטיוד לא נחשבת לטובה? זו בדיוק התוכנה שמחלקת לרצועות וכל זה

אלפא ביתא

משתמש צעיר
נכתב ע"י Cubase Less;755655:
בקיובייס (5+) יש את המולטיבנד קומפרסור ואת ה-VSTDynamics

פלאגינס אחרים הם ה-L2 של Waves או ה- iZotope Ozone ועוד הרבה אחרים,חלקם עדיפים בחהלט על הפלאגינס המובנים של הקיובייס.

עכשיו פתחתי את הL2 בקיובייס, זה לא קומפרסור בעצם?
קומפרסור טוב כבר יש לי, כנראה שמה שאני צריכה זו באמת תוכנה אחרת שיותר מתאימה לעריכת רצועות רבות.
אודה לכם אם תביאו עוד הצעות ותכתבו פרוט של אופן השימוש.

SmarTune

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
עריכה והפקת סרטים
ה-L2 לא מסובך מאד להפעלה, מה שכן צריך להיזהר לא לקמפרס יותר מידיי, לשמור על ווליום בריא אבל לא מעבר. (תלוי גם בסיגנון המוסיקה.) ולא, הוא לא קומפרסור ונועד להיות על ערוץ המאסטר בתור לימטר/מקסימייזר וכמו כן יש לו מנגון של דיטרינג שמיועד להיות אחרון באינסרט של המסטר ולהעביר בבטחה את החומר מ24 ביט ל16.

ה-izotope ozone לא של Waves והוא הרבה יותר מורכב מה-L2 כי הוא כולל בתוכו שירשור שלם של כמה מכשירים (וירטואליים כמובן) שמותאמים למטרת מאסטרינג.

הסמפליטיוד היא תוכנת סיקוונסר כמו קיובייס רק עם שינויים כאלו ואחרים ובהחלט יש מצב שיש בה עוד כמה פונקציות שקשורות במאסטרינג אבל היעוד של התוכנה היא עבודה עם מידי/אודיו/הקלטה וכו'. לחברה שמייצרת את הסמפליטיוד MAGIX יש תוכנה אחרת בשם Sequoia שאולפני מאסטרינג גדולים משתמשים בה, רק שהמחיר....אלפי דולרים.

בהצלחה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  0  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה