דרוש מידע תוך כמה זמן ניתן לקבל תחושה טובה שהטיפול עובד/מטיב?

מצב
הנושא נעול.

חוחית

משתמש סופר מקצוען
לפני כמה ימים ביקרתי בבית אבות בבני ברק יהודי מבוגר, שאני מגיע אליו לשמוע סיפורים על גדולי ישראל מדורות קודמים זצ''ל, מהאחרונים שעוד ראו אותם, והייתי בהשראת האשכול הזה על נושא הפסיכולוגיה והתעודות, והעלתי בפניו את הנושא, והסיפורים שהוא סיפר על מנהיגי היהדות זצ''ל מהרב מפונוביז' דרך הבריסקר רב ועובר אצל הטשבעינר [מקווה שכתבתי נכון] רב, ור' חאצ'קל והבית ישראל, והקלוזינבורג רבה ועוד - הבנה מעמיקה בנפש האדם שכל פורפ' לפסיכולוגיה רק יכול לקנא בהם.
אבל הדעות המיושנות שלנו - לא ישמעו היום :)
למה?
המטפלים הללו הם בדרגה שלהם?
וגם גדו"י-שלחו לטיפול.
ע"ע הפסיכולוג הרב שלמה הופמן.

שרי ת.

משתמש פעיל
מנהיגי היהדות זצ''ל מהרב מפונוביז' דרך הבריסקר רב ועובר אצל הטשבעינר [מקווה שכתבתי נכון] רב, ור' חאצ'קל והבית ישראל, והקלוזינבורג רבה ועוד - הבנה מעמיקה בנפש האדם שכל פורפ' לפסיכולוגיה רק יכול לקנא בהם.
האם אנחנו משווים ח"ו בין גדולי עולם לבין אנשים שלפרנסתם מטפלים בנפש האדם.

גם אם רופא מומחה ימליץ לי על ניתוח מסוים, וגדול עולם יגיד לי להמנע-אאמין ואמנע.

אך מה בין זה לבין אנשים שמתימרים לטפל בנפש האדם בלי הכשרה מינימלית?

עריכה: רואה שהוספתם הבהרה, אז כנראה גם אני לא הבנתי נכון

חוחית

משתמש סופר מקצוען
שאין כמו להתייעץ עם גדולי ישראל, זה כל הדיבור שאמרתי ולא יותר מכך.
לפני הכל, לא קראתי את כל התגובות.

ובזה אין שום ספק.
אבל, אף גדול בישראל לא יכול לתת טיפול לאנשים באופן רציף.
בשביל להגיע לתור קצר-מחכים המון-המון זמן.

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אך מה בין זה לבין אנשים שמתימרים לטפל בנפש האדם בלי הכשרה מינימלית?
כדאי לקרוא מה שכתבתי לאחר מכן,
שכוונתי הייתה שאין כמו להתייעץ עם גדו''י.

ללכת למטפל סתם כי הוא החליט שהוא כזה, זה כמו ללכת למנתח כי הוא החליט שהוא כזה.
אבל ללכת לרב גדול - זה הפסגה של ההבנה בנפש האדם.

אבל, אף גדול בישראל לא יכול לתת טיפול לאנשים באופן רציף.
לעיתים שתי דקות אצל הרב שוות יותר מאשר שעה אצל מטפל, וסורי על הכתיבה באותו משפט של שניהם,
ואם אותו גדול ישלח למטפל, כל הטיפול יראה אחרת.

בשביל להגיע לתור קצר-מחכים המון-המון זמן.
ממש לא נכון
אני זוכר אצל הרב שטיינמן היינו מגיעים למנחה, ונכנסים,
אבל רבנים אחרים זה די דומה, לא זכור לי שהמתנתי יותר מיום להכנס לביתו של אחד מגדו''י

חוחית

משתמש סופר מקצוען
לעיתים שתי דקות אצל הרב שוות יותר מאשר שעה אצל מטפל, וסורי על הכתיבה באותו משפט של שניהם,
ואם אותו גדול ישלח למטפל, כל הטיפול יראה אחרת.
רב הוא רב.
פסיכולוג הוא פסיכולוג.
ואין לערבב ביניהם.
2 דקות אצל רב-אין מה לכמת אותם בשעות טיפול.
ועדיין, רב, הוא לא פסיכולוג, נקודה.

ממש לא נכון
אני זוכר אצל הרב שטיינמן היינו מגיעים למנחה, ונכנסים,
אבל רבנים אחרים זה די דומה, לא זכור לי שהמתנתי יותר מיום להכנס לביתו של אחד מגדו''י
יפה.
לא כולם זוכים לס"ד שלך.
ומלבד זאת, חלק מהציבור החרדי הן נשים.
שזמינות הכניסה שלהן להתייעצות אצל רב-נמוכה.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
מאד אהבתי את התגובה.

לפני כמה ימים ביקרתי בבית אבות בבני ברק יהודי מבוגר, שאני מגיע אליו לשמוע סיפורים על גדולי ישראל מדורות קודמים זצ''ל, מהאחרונים שעוד ראו אותם, והייתי בהשראת האשכול הזה על נושא הפסיכולוגיה והתעודות, והעלתי בפניו את הנושא, והסיפורים שהוא סיפר על מנהיגי היהדות זצ''ל מהרב מפונוביז' דרך הבריסקר רב ועובר אצל הטשבעינר [מקווה שכתבתי נכון] רב, ור' חאצ'קל והבית ישראל, והקלוזינבורג רבה ועוד - הבנה מעמיקה בנפש האדם שכל פורפ' לפסיכולוגיה רק יכול לקנא בהם.
אבל הדעות המיושנות שלנו - לא ישמעו היום :)
אם כל המשגיחים היום היו כאלו - או לפחות מתקרבים לקצה ההבנה שלהם, הדור היום היה נראה אחרת

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה