דרוש מידע תוך כמה זמן ניתן לקבל תחושה טובה שהטיפול עובד/מטיב?

מצב
הנושא נעול.

יעל זלמנוביץ

משתמש מקצוען
חברה ביקשה ממני להעלות את הנושא שלה (היא לא רוצה לכתוב)
התחלתי טיפול בשביל להרגיש שאני שווה משהו ולטפל בעוד כמה דברים שאני סוחבת איתי מהילדות, הזוגיות שלי עם עליות וירידות והרבה מישור....
אני כבר בפגישה חמישית ומרגישה שאין כלום, המטפלת חמודה ונחמדה מאוד, אך לא מספיק מרגישה פתוח להציף בעיות אישיות מאוד (שלא תמיד אוהבים לדבר עליהם במגזר החרדי) מרגיש לי שהיא מאוד מהמינסטרים החרדי ואני מפחדת לחשוף בפניה שמא זה יפגע בעתיד ילדי וכו'
בנוסף אמרתי לה מראש שאני כעת לא באה לטיפול זוגי (אולי זה יקרה בהמשך) אני באה לטפל בעצמי ובהרגשתי אבל משום מה תמיד השיחה איתה נגררת לזוגיות, נכון שזה רכיב משמעותי בחיים אך לעניות דעתי אני צריכה לפתור קודם את מצוקותיי ואז להיות פנויה לטפל בזוגיות.
עוד דבר שמפריעה לי באחד הימים הרגשתי צורך לדבר איתה ולפרוק מעלי דבר מה התקשרתי אליה והיא לא ענתה היא חזרה אלי יום למחורת שעתיים וחצי לפני שבת....- זה מתאים???? וכשדברנו היא בס"ה התקשרה כדי להזיז את הפגישה שלנו בשבוע הבא ואז היא אמרה לי את בוודאי חשובה ואני רוצה לשמוע אותך אך בסוף אחרי שקבענו זמן להיפגש היא פשוט אמרה לי כל טוב חמודה וניתקה , אפילו לא שאלה למה התקשרתי....
וקרה עוד פעם שהתקשרתי והיא לא ענתה וגם לא חזרה....
מתלבטת מאוד האם להפסיק את הטיפול עד שהתחלתי ועם כל הקושי למצוא משהי חדשה ונורמלית
אשמח לשמוע את דעתכם
תודה

צחית

משתמש מקצוען
חברה ביקשה ממני להעלות את הנושא שלה (היא לא רוצה לכתוב)
התחלתי טיפול בשביל להרגיש שאני שווה משהו ולטפל בעוד כמה דברים שאני סוחבת איתי מהילדות, הזוגיות שלי עם עליות וירידות והרבה מישור....
אני כבר בפגישה חמישית ומרגישה שאין כלום, המטפלת חמודה ונחמדה מאוד, אך לא מספיק מרגישה פתוח להציף בעיות אישיות מאוד (שלא תמיד אוהבים לדבר עליהם במגזר החרדי) מרגיש לי שהיא מאוד מהמינסטרים החרדי ואני מפחדת לחשוף בפניה שמא זה יפגע בעתיד ילדי וכו'
בנוסף אמרתי לה מראש שאני כעת לא באה לטיפול זוגי (אולי זה יקרה בהמשך) אני באה לטפל בעצמי ובהרגשתי אבל משום מה תמיד השיחה איתה נגררת לזוגיות, נכון שזה רכיב משמעותי בחיים אך לעניות דעתי אני צריכה לפתור קודם את מצוקותיי ואז להיות פנויה לטפל בזוגיות.
עוד דבר שמפריעה לי באחד הימים הרגשתי צורך לדבר איתה ולפרוק מעלי דבר מה התקשרתי אליה והיא לא ענתה היא חזרה אלי יום למחורת שעתיים וחצי לפני שבת....- זה מתאים???? וכשדברנו היא בס"ה התקשרה כדי להזיז את הפגישה שלנו בשבוע הבא ואז היא אמרה לי את בוודאי חשובה ואני רוצה לשמוע אותך אך בסוף אחרי שקבענו זמן להיפגש היא פשוט אמרה לי כל טוב חמודה וניתקה , אפילו לא שאלה למה התקשרתי....
וקרה עוד פעם שהתקשרתי והיא לא ענתה וגם לא חזרה....
מתלבטת מאוד האם להפסיק את הטיפול עד שהתחלתי ועם כל הקושי למצוא משהי חדשה ונורמלית
אשמח לשמוע את דעתכם
תודה
בדרך כלל ברוב הטיפולים צריך להיות פתוחים אחד לשני
ולא להרגיש מחנק ולפי מה שכתוב פה זה נשמע...
אבל יכול להיות שזה תלוי במטופל שחושש מאנשים
ויהיה לו קשה להיפתח גם למישהי אחרת

צלמת 0940

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כשבאים לטיפול רגשי צריך להרגיש פתיחות ויכולת לספר דברים אישיים. להרגיש שיש מולי אדם מכיל ויודע לעזור, להוביל ולכוון. בד"כ תוך כמה טיפולים את צריכה להרגיש שהיא עוזרת לך להגיע למקומות של הבנה עצמית בדברים של דפוסי חשיבה, התנהגות ולהבין איתך יחד למה זה קורה ומה המטרה בטיפול.
המטרה בטיפול היא מאד חשובה. לדעת מה היעד ולהתקדם אליו כל הזמן. אם את מרגישה שאת דורכת כל הזמן על אותה משבצת, יש מצב שאת צריכה לעשות סטופ.
דבר נוסף שחשוב זה, שכשאת באה לטיפול לא יקרה מצב שאת באה למטפלת ושאת סומכת עליה בעיניים עצומות ומסירה מעלייך כל אחריות מההתקדמות. העבודה צריכה להיות שלך בהכוונה שלה. לא מצב שאת באה ורק היא לוקחת את המושכות. כזה דבר יכול לקרות אצל מטפלות מסוימות וזה ממש לא טוב.
אין אדם מתיר עצמו מבית האסורים אבל לא שמישהו אחר יעשה לגמרי את העבודה בשבילך.

פרק שירה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
חמישה מפגשים זה לא מספיק בשביל אינדיקציה להתקדמות או משהו
כן הציק לי הקטע של הטלפונים
תנסי להיות ראש קטן ולומר לה משהו כמו "חיפשתי אותך השבוע"..
נניח שלא מתאים לה בקטע מקצועי לדבר איתך בטלפון,
הייתי מצפה להתייחסות לטלפון שלך אפילו בקטע שתגיד שלא מתאים לה לדבר איתך,
אבל לפחות שתתייחס..

מיותר לציין שחשוב שזאת תהיה מטפלת מקצועית עם המלצות וכו'..

מעגלת פינות

משתמש פעיל
כל הכבוד שאת דואגת לעצמך והולכת לטיפול!
אני כבר בפגישה חמישית ומרגישה שאין כלום,
האם אין בכלל בכלל שינוי בין הפגישה הראשונה לחמישית?
זה קשה להיפתח ויכול לקחת הרבה יותר מחמש פגישות עד שמסוגלים לדבר על הנקודות הקשות באמת. כן צריך להרגיש שיש כאן תהליך. שמשהו זז. הייתי בודקת את זה.
אך לעניות דעתי אני צריכה לפתור קודם את מצוקותיי ואז להיות פנויה לטפל בזוגיות.
אני חושבת שטיפול בזוגיות הוא גם דרך לטפל במצוקות האישיות שלך. הזוגיות פשוט מציפה את הקשיים שלך עם עצמך. אז זה אמור ללכת ביחד. הזוגיות היא חלק ממך, אי אפשר לדבר עכשיו עליך בלי לערב את הזוגיות.
לא בטוחה שזה נכון, אבל זו דעתי.
עוד דבר שמפריעה לי באחד הימים הרגשתי צורך לדבר איתה ולפרוק מעלי דבר מה התקשרתי אליה והיא לא ענתה היא חזרה אלי יום למחורת שעתיים וחצי לפני שבת...
זה דווקא יכול להראות על מקצועיות. מטפלת שעונה תמיד לטלפונים עלולה להפוך את המטופל לתלותי. זו טעות.
טיפול אמור להיות מוגבל מאד דווקא לשעה השבועית בחדר הטיפול.
שאלת אותה למה היא לא ענתה לך?
אולי זה צריך להיות הדבר הראשון.
האם הצפת את הקושי שלך מולה? חלק מאד חשוב בטיפול הוא לדבר עם המטפל על התהליך. גם לדבר על הקושי שלך בטיפול ולפתוח הכל זה חשוב מאד מאד. זה גם יעזור לך לבדוק האם הקשיים מגיעים מקושי כללי להיות בתהליך טיפולי, או שיש באמת חוסר התאמה מולה.

מה שבטוח - חשוב באמת לבדוק ולא לוותר, כי אם הטיפול באמת לא מתאים לך/המטפלת לא מקצועית או משהו - כדאי לעצור כמה שיותר מהר. מצד שני, לפעמים יש קשיים שהם חלק מהתהליך.
המון הצלחה!

Rachefet

משתמש פעיל
אני חושבת שטיפול בזוגיות הוא גם דרך לטפל במצוקות האישיות שלך. הזוגיות פשוט מציפה את הקשיים שלך עם עצמך. אז זה אמור ללכת ביחד. הזוגיות היא חלק ממך, אי אפשר לדבר עכשיו עליך בלי לערב את הזוגיות.
עם זה אני לא מסכימה. בדרך כלל ניסיון לטפל בזוגיות לפני שהקשיים האישיים של האדם עם עצמו לא נפתרו, הוא לא מוצלח עד בלתי אפשרי.

מעגלת פינות

משתמש פעיל
עם זה אני לא מסכימה. בדרך כלל ניסיון לטפל בזוגיות לפני שהקשיים האישיים של האדם עם עצמו לא נפתרו, הוא לא מוצלח עד בלתי אפשרי.
עניין של גישה.
אם הטיפול בזוגיות נעשה בדרך שבה מעלים את הקשיים ומבינים מאיפה זה מגיע לך, מה קורה לך בפנים שגורם לך להגיע לקושי בזוגיות, ומעבדים את הנושא, אז זה ממש טיפול בקשיים האישיים שלך.
לא מדברת על טיפול זוגי ממש, אלא טיפול יחידני שנוגע בקשיים בזוגיות.

יעל זלמנוביץ

משתמש מקצוען
היא עם תעודות וכן מכילה וחמה (כנראה שזה לא מספיק כדי להיות מטפלת טובה) אך מאוד "שמורה" כזו שלא נעים לדבר איתה על נושאים מסוימים, היא די בתוך הקישקע של המגזר , בנוסף היא אמרה שהיא כן עונה לטלפונים וזה חשוב לה, מנסיון של פעמיים - זה לא נראה כך,

מעגלת פינות

משתמש פעיל
אך מאוד "שמורה" כזו שלא נעים לדבר איתה על נושאים מסוימים, היא די בתוך הקישקע של המגזר
מכירה מטפלות שגם שמורות ובתוך המגזר ועדיין אפשר לדבר איתן על הכל. מטפלת אמורה להכיל ולקבל בלי תנאי. השאלה אם הבעיה באמת בה או שסתם קשה לחברה שלך לפתוח את הדברים.
אני עדיין לא חושבת שאחרי 5 מפגשים אמור להיות נח לפתוח דברים ממש ממש רגישים. זה לוקח זמן.
אבל כמובן שמדובר בדברים עדינים שקשה לענות אליהם בצורה הזו..

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
היא עם תעודות וכן מכילה וחמה (כנראה שזה לא מספיק כדי להיות מטפלת טובה) אך מאוד "שמורה" כזו שלא נעים לדבר איתה על נושאים מסוימים, היא די בתוך הקישקע של המגזר , בנוסף היא אמרה שהיא כן עונה לטלפונים וזה חשוב לה, מנסיון של פעמיים - זה לא נראה כך,
איזה תעודות?
אם אין לה תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, או תואר שני בעבודה סוציאלית, או תואר שני בטיפול באמנויות (פסיכודרמה), היא לא מטפלת מורשית.

אברך צעיר (?)

משתמש פעיל
מכיר את זה על בשרי...
היו לי סשנים של שנתיים ומעלה

אבל רק בשיטת ITT (אמיר קוליק) חל אצלי שינוי אמיתי ומורגש וממשי אחרי שני מפגשים
ולאחר 13 מפגשים הודעתי למטפל שתודה רבה, אבל אין לי צורך יותר
התקיעות שהיתה לי בתחומי החיים הכי קריטיים, חלפה, ודברים שלא השתנו ותקעו אותי במשך שנים, נמוגו
הוא הציע שנעשה עוד כמה פגישות אימון שאכן קידמו אותי מאד
וזהו

כעת לאחר חצי שנה חזרתי לעוד 4 מפגשי טיפול בגלל שהרגשתי שאני צריך עוד תחזוקה

בחיפוש

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
איזה תעודות?
אם אין לה תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, או תואר שני בעבודה סוציאלית, או תואר שני בטיפול באמנויות (פסיכודרמה), היא לא מטפלת מורשית.
שווה ציטוט 100 פעמים!!!
היום כל אחד שקרא פרסומת על קורס CBT בשיטת XXXXX של 12 מפגשים או NLP בשיטת XXXX של 6 מפגשים מתוכם 4 בהקלטה בטוח שהוא כבר יכול לטפל...
פסיכולוג קליני צריך לעבור כמעט עשר שנים של לימודים מפרכים וסטאז' בשביל לטפל ואותו/ה אחד/ת ששמע/ה 2 וחצי הרצאות מאיזשהו רב עלום שם או גרוע מכך חושב שיכול לטפל...
לרופא גם הייתם הולכים אם היו לו כל-מיני "תעודות" או הייתם מבקשים הסמכה אקדמית?
אז לידיעתכם הנפש מורכבת פי 100 מהגוף!
אינני מתייחס למקרה הזה שאינני יודע מי המטפלת אלא לתופעה נפוצה ועצובה בציבור

דפה

משתמש מקצוען
כמה זמן כדי להרגיש מוגנת ובתהליך? בטיפול הראשון!
מרגיש פה שיש חוסר אמון ("אני מפחדת להיפתח כי אולי יזיק בעתיד") איך יזיק רבש"ע? מטפלת מחוייבת לכללי אתיקה והכל נשאר בחדר.
לגבי טלפונים- לטיפול יש סטינג והוא השעה שבפגישה. לא אמורים להיות מעבר לזה טלפונים. רק במקרה חירום אמיתי בלבד. המטפלת נהגה בסדר גמור שהיא לא פיתחה בטלפון את האפשרות להמשך טיפול.
על מה מדברים בטיפול? למה באתי לטיפול? אין כזה דבר באתי לטפל בעצמי ואח"כ זוגיות. טיפול הוא דינאמי, כל פעם עולים דברים אחרים וזורמים עם מה שעלה. אני זה כולל הכל, כן כולל זוגיות.
ולא המטפלת מעלה נושאים, אלא, המטופלת.
האם להפסיק את הטיפול ולעבור למישהיא אחרת? אם את לא סומכת עליה ולא נותנת בה אמון, אז כן.
אם בגלל הטלפונים- היא התנהגה בצורה מקצועית, את דורשת משהו שלא בסדר להתנהל כך.

מיוזיכיף

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
בהחלט!!!!
רק תואר שני בפסיכולוגיה קלינית או תרפיסטית, נחשב!!!!!!!!!!!!!!
תעמדו על זה !!!!
ואכן זה שהיא לא מצליחה להיפתח וחוששת ממנה, זה כן רק בגלל המטפלת,
כי זה מש שמורגש בחדר!!
המטפלת אמורה להרגיש שיש דברים שעדיין לא נאמרו, והיא אמורה לשאול שאלות מכוונות... ומנתבות..
כמו כן לפעמים המטופל מרגיש שהמטפל לא יודע או לא מסוגל להכיל!!! ולהחזיק משהו מורכב יותר!!!
וזה מה שנשמע כאן בין השורות,
אם את מחפשת מטפלת תותחית!!!!!!! פני אלי באישי!!! ואמליץ לך על מישהי!
ואני שוב מדגישה תמיד תהיו זהירים, טיפול לא טוב, יכול להזיק!!!!!!לא לא מועיל!!! אלא להזיק!!
בהצלחה!

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
בהחלט!!!!
רק תואר שני בפסיכולוגיה קלינית או תרפיסטית, נחשב!!!!!!!!!!!!!!
תעמדו על זה !!!!
ואכן זה שהיא לא מצליחה להיפתח וחוששת ממנה, זה כן רק בגלל המטפלת,
כי זה מש שמורגש בחדר!!
המטפלת אמורה להרגיש שיש דברים שעדיין לא נאמרו, והיא אמורה לשאול שאלות מכוונות... ומנתבות..
כמו כן לפעמים המטופל מרגיש שהמטפל לא יודע או לא מסוגל להכיל!!! ולהחזיק משהו מורכב יותר!!!
וזה מה שנשמע כאן בין השורות,
אם את מחפשת מטפלת תותחית!!!!!!! פני אלי באישי!!! ואמליץ לך על מישהי!
ואני שוב מדגישה תמיד תהיו זהירים, טיפול לא טוב, יכול להזיק!!!!!!לא לא מועיל!!! אלא להזיק!!
בהצלחה!
חוסר יכולת להיפתח למטפל לא חייב להעיד על טיב המטפל. זה כמו שאמרו כאן לפעמים לוקח זמן לפתח אמון ולהרגיש בשלות ויכולת להעלות נושאים כואבים.
מה שכן אם זה מטפל ללא תעודות מקצועיות אז חבל על הזמן שלכם. זה יכול לגרום רק נזק ומוטב לעזוב כמה שיותר מהר.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
זה שלא נעים לפתוח איתה נושאים רגישים, בעיניי זה סיבה טובה לא לטפל אצלה.
כבר דיברו פה על כאלה שיש להן העדפה לקחת מטפלת לא בהכרח חרדית לנושאים האלה .
וזה שהיא לוקחת לזוגיות כל דבר - זה לא נשמע טוב.
ואני מצטרפת לשאלה האם היא מטפלת מוסמכת.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  23  פעמים

לוח מודעות

למעלה