התייעצות תביעה על נהג שדיבר בצורה גסה ?

shny

משתמש צעיר
מתסכל ממש לקרא את האשכול הזה.
ציבור הנוסעים הם בני ערובה של הנהגים שעושים מה שבא להם ומצפצפים על כולם.הנהגים של קוים עולים על כולם.אתם יודעים איך זה שעולים עם עגלות והעגלה הכי פנימית צריכה לרדת זה לוקח זמן עד שמסתדרים וכולם עולים ויורדים הנהג התעצבן והתחיל לקלל ולצעוק שיזדרזו אבל בהמשך הוא נעמד לדבר כם נהג אחר שהגיע מולו נוסע העיר לו שימשיך בניסעה איזה צרחות הוא חטף וכשהיה צריך לרדת הנהג סגר עליו את הדלת.וזה סיפורים של כל יום.
תלונות צריך לשלוח מיידית למשרד התחבורה ולדלג על קוים כי גם שם הפקידים עושים ממך ממש צחוק ומתחילים לצעוק וכנמאס להם להם מנתקים את השיחה בלי להתבלבל.

אברך.

משתמש מקצוען
מתסכל ממש לקרא את האשכול הזה.
ציבור הנוסעים הם בני ערובה של הנהגים שעושים מה שבא להם ומצפצפים על כולם.הנהגים של קוים עולים על כולם.אתם יודעים איך זה שעולים עם עגלות והעגלה הכי פנימית צריכה לרדת זה לוקח זמן עד שמסתדרים וכולם עולים ויורדים הנהג התעצבן והתחיל לקלל ולצעוק שיזדרזו אבל בהמשך הוא נעמד לדבר כם נהג אחר שהגיע מולו נוסע העיר לו שימשיך בניסעה איזה צרחות הוא חטף וכשהיה צריך לרדת הנהג סגר עליו את הדלת.וזה סיפורים של כל יום.
תלונות צריך לשלוח מיידית למשרד התחבורה ולדלג על קוים כי גם שם הפקידים עושים ממך ממש צחוק ומתחילים לצעוק וכנמאס להם להם מנתקים את השיחה בלי להתבלבל.
כל מילה. חבל שאפשר ללייק רק לייק אחד...

דיסק שרוט

משתמש מקצוען
על אף הזלזול בתלונות, רוב רובו של הציבור החרדי לא מתלונן כל אחד וסיבתו הוא
אם באמת היו מתלוננים על כל תקרית אין ספק שזה היה מטופל לא בגלל שהם דואגים לנו אלא שזה מטרלל את המערכת ונהג שיגיעו עליו מידי הרבה תלונות יטופל לדעתי מי שלא מתלונן הוא חב לאחריני

מוטי אבגדהו

משתמש צעיר
מאה אחוז, שאלה קשה מאוד והתשובה לצערנו פשוטה מאוד וכואבת לחץ חברתי/ סטיגמות ומה יאמרו הבריות...
בביתר יש יותר מגזר חסידי מליטאי ושם ב"ה כן מקובל ונפוץ הרבה יותר, מקנא בהם ובתענוג של נסיעה עם נהג היימישער מאנ"ש...
והטענה כאן נכונה לא רק על נהגי אטובוסים אלא גם על רופאים אחיות ורוקחים...
נוסעת בביתר עם נהגים חרדיים- פשוט עולם אחר!!! אפילו הנהיגה עצמה יותר רגועה, הלוואי וירבו כמותם בישראל.

רופאים אחיות ןרוקחים זה לימודים של שנים רבות מה שקשה במשפחה חרדית שמתחתנים מוקדם וצריכים פרנסה..

Chaya Lea

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
שימו לב שרוב התלונות כאן באשכול הוא על חברת קווים שכנראה מרוב שיש מחסור בנהגים לא דורשים מהנהגים מינימום של אנושיות ומאפשרים להם להתנהג בברבריות
אם הבנתי נכון גם רוב התלונות על קווים מגיעות מאותה עיר...
מציינת שגם אני עוברת / עדה לכל מיני מקרים באופן יומיומי (בד"כ לא משהו שמתלוננים עליו אבל מאוד מציק לי לרדת כמה תחנות אחרי היעד שלי או לקבל צעקות רק כי אני לבד באוטובוס)
מה שבטוח ששבחים על השירות של נהגי קווים אין לי...
מסכימה שזה דורש טיפול מול החברה, ודחוף!

הרואה את הנולד

משתמש צעיר
מצטרף לשאלה על יחס משפיל של בנקאי, הגעתי עם תור מוזמן והוא ייבש אותי חצי שעה, הוא פנה ללקוחה אחרת ואז ישב איתה כחצי שעה...
פניתי לבנקאית חרדית ואמרתי לה אני יושב כאן כבר שעה על תור מוזמן וכולם עוברים כאן ורק אני מתייבש אז היא אמרה לי שהיא תתקשר לבנקאי ההוא ואז לא היה לו ברירה והוא הזמין אותי וקרה לי "בחור בוא רגע מה אתה צריך? זה דחוף??"
התישבתי לידו והוא עזר לי והוא שאל אותי יש לך sms אז עניתי לו לא אז הוא ציחקק לו מה הבעיה של sns זה שיקצע?? והוא המשיך בעוד כמה הקנטות על הציבור החרדי שלא כאן המקום לפרטם...
תכל'ס יש מה לעשות? אפשר לתבוע או לפנות להנהלה או שהוא יכול להכחיש את הכל??
[דווקא הוא היה נראה מסורתי והוא חבש כיפה...]
מנסיון שלי
תלונה בכתב לבנק נכנסת לתיק של הפקיד , ומפריעה לו לקידום.
אני התלוננתי על פקיד ומנהל הסניף הזמין אותי והתחנן בפני שאכתוב להם שאחרי בירור הבנתי שהתלונה בטעות . (בנק דיסקונט)

אוזן שומעת

משתמש צעיר
מספיק שלא נצעק על מי שכן מצלם... "חילול ד'" וכו'...

ואם אנשים היו באמת רוצים, היית מגלה הרבה מצלמות בפלאפונים... (וד"ל)
מי אמר שזה עדיף? מה אתה מעדיף לקבל קצת צעקות או שהילדים שלך יגדלו עם מושג ש"אסור לנו לשתוק, לכו לצלם הכל, ומי שיש לו אייפון הוא מציל את ציבור הדוס והטיפש שלנו"
לכאורה בקטע של הפגיעה המילולית של הנהגים צריך להחזיר להם באותו מטבע (גברים בעיקר)
על כל קללה להחזיר ולומר לו כן אתה , אבא שלך הבן שלך.
שוב, את הילדים שלך תחנך ככה, אבל זה לא אורח חיים חרדי!!!

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
בכל אופן עכשיו אני יותר מקבל בהבנה שמביאים נהגי קבלן - שהם בדרך כלל יותר אדיבים ועדינים ואיטיים...

אלעזר 1

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai
מי אמר שזה עדיף? מה אתה מעדיף לקבל קצת צעקות או שהילדים שלך יגדלו עם מושג ש"אסור לנו לשתוק, לכו לצלם הכל, ומי שיש לו אייפון הוא מציל את ציבור הדוס והטיפש שלנו"

שוב, את הילדים שלך תחנך ככה, אבל זה לא אורח חיים חרדי!!!
הילדים יודעים מצוין מה יש בטלפון שלך ומה לא... (לטוב ולמוטב)

אוזן שומעת

משתמש צעיר
הילדים יודעים מצוין מה יש בטלפון שלך ומה לא... (לטוב ולמוטב)
נכון מאוד, אבל אם ב"ה הטלפון שלי נקי וככה הם מתחכנים אין שום ענין להראות להם כמה טוב למי שיש טלפון אחר וכמה זכותו רבה ועצומה שעל ידו יפחתו צעקות בישראל

אלעזר 1

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai
נכון מאוד, אבל אם ב"ה הטלפון שלי נקי וככה הם מתחכנים אין שום ענין להראות להם כמה טוב למי שיש טלפון אחר וכמה זכותו רבה ועצומה שעל ידו יפחתו צעקות בישראל
בהרבה מקרים התועלת מושגת בלי צילום אמתי, המטרה היא לגרום לנהג לחשוב שמצלמים אותו...

אברך.

משתמש מקצוען
אני ממש לא מבין אותך.
נהג שמשתולל יכול להרביץ פיזית ולגרום לנזקים ח"ו או לטראומה נוראה ואתה יכול למנוע את זה בזה שאתה מצלם או לכל הפחות למנוע את המקרה הבא כי הוא יענש בקנס או הדחה מתפקידו ובסיטואציה הבאה יחשוב פעמיים אז אני ממש לא מבין אותך איזה היתר יש לא לצלם ולדעתי יש אפי' חיוב לצלם או לכל הפחות משום ואהבת לרעך כמוך...

מ.א. ברזל

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ומכאן עולה שוב התהיה מדוע אין יותר נהגים חרדיים..
( רוצה לקוות שהם יותר אנושיים)
לדעתי לא פחות מכובד מלעבוד כמסדר מדפים בסופר למשל, וגם משכורת יותר טובה..
אני לא חושב שתשמח לשמוע, אבל זה בגללינו....כן כן מה ששמעת...
אני בקשר עם נהג בתחבורה ציבורית, היימישער, חרדי על מלא משלנו, אדם עם מידות מופלאות, הוא התייחס לנוסעים בסבלנות, גם לחרדיים, וגם לחילוניים, תמיד חייך והירגיע, (כשעולה משפחה עם עשרה פיצקאלך וחמישה מזוודות + פלוס עגלה וציוד למכביר, ההורים בהיסטריה ובלחץ, אולי הנהג הנרגן יסגור את הדלת ויברח עם חצי תכולה ונפשות.. אתם מבינים מה המשמעות של נהג שמרגיע, ואומר 'יש לי את כל הזמן בשבילכם' 'תעלו בנחת ותוודעו שלא שכחתם כלום' פשוט חלום של נהג)
עד לא ממזמן הוא היה נהג, היום הוא מספר לי בכאב, את ההשפלה שהוא קיבל דווקא מאנשים משלנו!!!
כן אלה שחושבים שהם יודעים קצת ללמוד, והם מסתכלים על כאילו שנאלצים לצאת להביא טרף לביתם (17 נפשות בליע"הר) בזלזול, וחושבים שאפשר לדבר אליו אייך שרוצים, איזה יחס משפיל קיבלתי, הוא אומר לי, קיבלתי הערות ואמירות משפילות כאילו שאני לא בן אדם, ואני לא צריך יחס אנושי, כאילו שאני עבד נרצע, זה אנשים שלא רואים אותך ממטר רק את עצמם ו..כן יש להם זקנים לבנים עם פאות ופראק
בושה וחרפה!!!
אני לא מכליל את כולם, אבל יש חלק במחנה החרדי שמנהגים ככה לחרפתינו, וזה התוצאות!!!

מי שמזדהה איתי שיכניס לי תודה ולא 'עצוב' או 'כועס' זה מוריד לי את הדירוג תודה...

אלעזר 1

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai

והאיש משה

משתמש צעיר
אני לא קובע מה עדיף. רק הצעתי שאם כבר מישהו מצלם או באפשרותו, לא צריך להפריע לו...

תופעת צעקות ואלימות הנהגים היא אינה תופעה יחידית ולכן הפיתרון שבמציאות "עובד" הוא תיעוד.
אינני מעודד לתעד ולפרסם כל תקרית ברחוב וכו', תופעה זו פסולה מעיקרה!
אך כפי שכתבתי, בנושא הזה, הפיתרון הוא לתעד ולהעביר לרשויות ו/או לפרסם בטשטוש, כי רחבה התופעה וגדולה הסכנה. כן סכנה! כשכולם "נתונים" לבלימותיו הקצביות של הנהג...

ולא כל מצלמה היא אייפון...
יש עוד סוגי מצלמות...

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תחשבו רגע, מתי בפעם האחרונה נחשפתם לתח"צ באזורים חילוניים עם "סיפורים" כמו שקורה באזורי המגזר החרדי על בסיס יומיומי (נהגים צועקים, מרביצים, בורחים, תוקפים...)
כמעט כל יום, וודאי כל שבוע.
ומכאן עולה שוב התהיה מדוע אין יותר נהגים חרדיים..
( רוצה לקוות שהם יותר אנושיים)
לדעתי לא פחות מכובד מלעבוד כמסדר מדפים בסופר למשל, וגם משכורת יותר טובה..
פעם נסעתי עם נהג חרדי מהקהילה שלנו, הוא בדיוק גמר סיבוב אז הוא הוריד אותי ממש בבית :).

_____

אני נוסעת הרבה בתח"צ, עם כל הסיפורים אני יכולה למלא ספר עבה כרס יותר ממהללאל...
הרבה לעשות נהג שסגר דלת על רגל של בחורה, היא ממש נפלה!
זה היה מחריד!

בערך 23:00
הנהג לא עוצר לי בתחנה (ע"מ לעלות), אני צריכה ללכת ברגל, ממוטטת מעייפות.
כמה ימים אח"כ, אותו קו, אותו טווח שעות, אותה תחנה.
האוטובוס מתקרב מרחוק, אני דופקת ספרינט, למזלי הוא נתקע ברמזור אני מגיעה לתחנה כדקה לפניו.
הוא מתקרב.
אני מסמנת לו לעצור.
הוא מתקרב לתחנה, ו---מתרחק לנתיב השמאלי וממשיך לנסוע.
באמת שאין לי מושג מה עבר עליו!

בוקר, אני ממהרת ללימודים.
הנהג פשוט דילג על התחנה!
נהג אחר רואה את הסיטואציה ואומר לי לעלות "קדימה, נעקוף אותו!"
באמת שהוא יצא מלך!
הבעיה היא שהוא לא הצליח לעקוף אותו :(
(בתחנה הבאה הוא נאלץ לעצור והאוטובוס השני המשיך לנסוע)

עולה על האוטובוס עם שק של רמי-לוי מפוצץ ספרים.
אני לא בנ"א חלש, והייתי צריכה להתאמץ לסחוב את זה.
(לכל התוהים, לא כל הספרים היו ספרי לימוד, הייתי צריכה לנסוע אחרי הלימודים ולא זוכרת למה לא לקחתי מזוודה)
הנהג האידיוט סוגר עלי את הדלת תוך כדי שאני יורדת. ידיות השקית נקרעות.
לכי תסתדרי...

הנהג לא פותח לי את הדלת, אני דופקת - כלום.
אני רצה לדלת קדמית יותר, הוא סוגר לי בפרצוף.
הנוסעים צועקים (אין עליכם!!!), הוא פותח עם צעקות וקללות.
היה שם אחד שרב איתו בשבילי... מדליה!

ערב-לילה, חברה ואני מחוץ לעיר, צריכות להספיק את האוטובוס הביתה.
אנחנו מנסות לרדת וא"א. למה?
נראה לי כל בחורי הישיבה ששהו שם באותו רגע עלו לאוטובוס, באמת שהם היו חסרי טקט, תנו לי לרדת!
אני אפילו לא יכולה לדחוף... (יאמר לא לזכותם, שהם מצידם ממש לא התחשבו בנתון הזה...)
הנהג כל שניה סוגר את הדלת וכולם צורחים...
עד שאברך אחד עזר לנו לצאת...

אוטובוס, גבר ואישה מטעם משרד התחבורה או מי שזה לא יהיה עושים סקר.
בעצם אמורים לעשות סקר, ומה הם עושים במקום?
יורדים על החרדים, צועקים, מוציאים שם רע ומה-לא (ודאי שבתביעת דיבה הם היו 'אוכלים-אותה').
אפיזודה הזויה - האוטובוס היה עמוס, אישה אחת עלתה וביקשה מהאישה הנ"ל לפנות את תיקה ע"מ שהיא תוכל לשבת.
מה ההיא אמרה לה?
שתשב ליד הגבר.
אה, וזה לא היה בתמימות, כמובן שהיא דאגה לדבר לא יפה תו"כ.
עד שבא דתי אחד והראה להם את הכיוון...

טוב, יש לי עוד ה-מ-ו-ן סיפורים על נהגים חסרי תרבות, חסרי סבלנות וחסרי אנושיות.
דווקא כל הפקחים שנתקלתי היו היו חביבים, אני מבינה שזה נס...

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
בזמנו פתחתי כאן אשכול שלם, שהגיע ל 12 דפים על:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה