ת'אמת. כמה עולה?

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
חוצפה לבקש כסף אם לא סוכם מראש
זה כמו שיקרינו סרט ברחוב ורק אחרי שכולם יראו יבואו לגבות מכולם כסף.
או דוכן של דוגמיות אחרי שיקחו לטעום יבקשו על זה פתאום כסף.
פרוג זה פורום עזרה, בדיוק כמו שלא משלמים על כל ייעוץ אחר שניתן כאן.
חובה לסכם מראש על כזה דבר.

שרה'לה

משתמש מקצוען
אני אציע בכיף, שם ניסוח סלוגן שעולה לי באותו רגע לראש.
ולעומת זאת. אני לא אתיישב לצייר ציור כי מישהו ביקש בפרוג

sh12

משתמש מקצוען
נכתב ע"י תקוה;1558493:
לא יעלו לו... נסי ונראה.:rolleyes:

תקוה,
תעייני קצת בפורום ותראי הרבה סיוע ועזרה הן בעיצה והן בהדגמה.
אני בטוחה שבכל המקרים לא גבו תשלום לאחר העזרה
(אולי הציעו מראש עזרה בתשלום...)

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י מאה;1558500:
תקוה, את מערבבת שני עניינים.
זה ששם שווה כסף, זה נכון.
וזה שמי שנתן רעיון לשם בלי לסכם על תשלום וכו' לא יכול לבוא פתאום ולבקש תשלום - זה גם נכון.
כנאמר: לא מדובשך ולא מעוקצך.

ואגב, אנשים בפרוג רגילים לעזור ללא בקשת תשלום.
והרבה מאד פעמים הם מרויחים אח"כ בעקבות הסיוע גם עבודות בתשלום.

לא דיברתי שצודק לדרוש אלא צודק לשלם.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י sh12;1558512:
תקוה,
תעייני קצת בפורום ותראי הרבה סיוע ועזרה הן בעיצה והן בהדגמה.
אני בטוחה שבכל המקרים לא גבו תשלום לאחר העזרה
(אולי הציעו מראש עזרה בתשלום...)

אבל לא נתנו על מגש של כסף ישר לפה.

מאה

משתמש מקצוען
בקצב הזה אפשר להתעשר פה:(
מישהו מבקש יעוץ בנוגע ללימוד מקצוע- נייעץ לו ונשלח בפרטי דרישה לתשלום עבור יעוץ תעסוקתי.
מישהו מבקש תרגום למילה באנגלית - נתרגם ונשלח חשבונית על שרותי תרגום
מישהו מבקש עצה טובה - הו, זה כבר תעריף גבוה של פסיכולוג...

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י תקוה;1558518:
אבל לא נתנו על מגש של כסף ישר לפה.

אין בעיה לדרוש כסף, על כל עזרה שהיא
לא מחייבים כאן אף אחד לתת שירות חינם
אבל לזרוק (אפילו לאחר מחשבה) שם בםורום שלא מקובל לקחת בו כסף ללא תיאום
ואח"כ לדרוש תשלום. זה ממש לא צודק ולא חושבת שהיא אמורה לשלם על זה כסף.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
השאלה פה דומה למה שהעלתה רותי בן שימול באיש את רעהו.
שיווקו לה חוברת הביתה עם הילד.
השאלה אם היא חייבת להתחיל לדאוג להחזיר את זה לגן נקי ושלם.

השאלה נשאלה באיש את רעהו, הוא גלוי וידוע לכולם.
נניח הייתי מחפשת גם שם למסעדה ורואה את השם המוצע.
הייתי יכולה להשתמש בלי לבקש רשות כיון שזה פורום פתוח והשמות ניתנו בהתנדבות.
אני לא רואה כאן זכויות יוצרים.

אבל שוב, זו ממש שאלה הלכתית.

BRO

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
שם לעסק יש לו זכויות יוצרים בתנאי שרשמת אותו כפטנט רשום.
אם לא, אין לך בעלות עליו.

שבט אחים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
תקנון הפורום - חובה וזכות לקרוא!
מה לא תעשו?
2. ניצול בע"מ – שירותי חינם לא בבית ספרנו. אז מה זאת אומרת, שתעלו תוצרים לדיון, ותשאלו ותתייעצו? זה אומר כך: אתה המתייעץ עושה בעצמך את העבודה (מעלה רעיון, כותב סלוגן, מציג אסטרטגיה שיווקית), ומציג אותה לדיון. מקצועני הפורום ישפרו, יאירו נקודות שלא חשבת עליהן, ויכוונו לפתרונות מקצועיים.
אין סלוגנים חינמיים, אין הפצצת רעיונות ושמישהו יזכה את העו"ש במקרה שימוש, ואין עבודה בחינם שמפסידה ל-2 הצדדים.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
לא הבנתי בכלל את הנידון.

הבן אדם הביא שם, ואומר לך: את רוצה להשתמש בו ? תשלמי !. לא רוצה ? אל תשתמשי ואל תשלמי.

1300 ש"ח כולל מע"מ זה מחיר הוגן מאד לשם מוצלח. (אני שילמתי על שם 1180 ש"ח, שחשבתי עליו בעצמי, אבל הלכתי לחברה אחרת כי לא האמנתי בעצמי, והם נתנו לי אותו שם)

(אם היית הולכת לחברה מסודרת ומבקשת מהם שם, היית משלמת להם את הסכום הזה גם אם לא היית מרוצה כל כך מהשם)

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מיכל123;1558623:
לא הבנתי בכלל את הנידון.

הבן אדם הביא שם, ואומר לך: את רוצה להשתמש בו ? תשלמי !. לא רוצה ? אל תשתמשי ואל תשלמי.

1300 ש"ח כולל מע"מ זה מחיר הוגן מאד לשם מוצלח. (אני שילמתי על שם 1180 ש"ח, שחשבתי עליו בעצמי, אבל הלכתי לחברה אחרת כי לא האמנתי בעצמי, והם נתנו לי אותו שם)

(אם היית הולכת לחברה מסודרת ומבקשת מהם שם, היית משלמת להם את הסכום הזה גם אם לא היית מרוצה כל כך מהשם)

אבל פרוג היא פלטפורמה שאם בנ"א שואל שאלה ומקבל תשובה הוא לא אמור לשלם עליה כסף.
אם היתה רוצה לשלם לא היתה שואלת כאן אלא הולכת לחברה מסודרת.
לבוא לאחר מעשה ולבקש כסף.
כבר אמרו לפני שבצורה הזאת אם על כל ייעוץ שאלה וכד' נגבה תשלום אז אפשר להתעשר כאן בפורום.

אבל, לאחר שאני רואה שאני בטוחה מאד בעמדה שלי, אבל יש כאן עוד כאלה הבטוחים בעמדה נוספת.
אישית הייתי הולכת לשאול רב.

שרה'לה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י wald;1558668:
אבל פרוג היא פלטפורמה שאם בנ"א שואל שאלה ומקבל תשובה הוא לא אמור לשלם עליה כסף.
אם היתה רוצה לשלם לא היתה שואלת כאן אלא הולכת לחברה מסודרת.
לבוא לאחר מעשה ולבקש כסף.
כבר אמרו לפני שבצורה הזאת אם על כל ייעוץ שאלה וכד' נגבה תשלום אז אפשר להתעשר כאן בפורום.

אבל, לאחר שאני רואה שאני בטוחה מאד בעמדה שלי, אבל יש כאן עוד כאלה הבטוחים בעמדה נוספת.
אישית הייתי הולכת לשאול רב.
ברור לגמרי שבמידה ונחליט ללכת על השם הזה אני אשאל רב אם צריך לשלם.
רציתי רק לבדוק מבחינת הציבור כאן מה מקובל כאן.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
אם הבן אדם היה בא לתבוע את חלקו לאחר השימוש בשם היה מקום לבוא אליו בטענה,
זכותו המלאה לתת שם ע"ג הפורום ולסייג את השימוש תמורת תשלום.

אם לא מתאים לכם, אל תשתמשו בשם.

שרה'לה

משתמש מקצוען
שורה מסכמת.
אם אני רוצה להמשיך לבקש מהקהל הקדוש כאן רעיונות נוספים לשם לעסק, אני אמורה להודיע מראש שהשם הנבחר יתוגמל בארוחה וכדו' אבל לא בתשלום כספי.
ואז לאף אחד לא תהיה עילה לבקש זאת. ומי שלא יתאים לו הפרס. לא יציע רעיון.

לאה בלוי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
שורה תחתונה, אם את לא רוצה לשלם תתייחסי כאילו לא הציעו לך את זה בכלל.
למה למסעדה שלך מותר להציע שקשוקה ולהתנות את השימוש בה רק בתשלום?
הציעו לך, התנו את זה לפני השימוש ולטעמי התנייה יכולה לבוא בכל שלב לפני השימוש. גם אם אמרת מפורשות שאינך רוצה לשלם. לא רוצה לשלם אל תשתמשי, אבל אולי אחרי שתשמעי את השם תעדיפי לשלם בכל זאת כי הוא מוצלח?

מסכימה עם שיטת השיווק הזו והפיתיון, אבל שידע המציע שיש מספיק אחרים שעלולים להשתמש בשם במקרה שישאר פנוי, בלי לדעת שאת/ה דורש/ת כסף תמורתו. אם כבר, עדיף את דרישת התשלום להזכיר בהודעה בפורום בה השם מופיע.

והכי חשוב: אם פרוג ייהפך לפלטפורמה בה נותנים שמות או דברים אחרים חינם - לא נוכל לאפשר זאת הלאה, בגלל פגיעה באנשי המקצוע שכאן. אמנם שמות דורשים עבודה, אבל ככל שאנשים יהיו מודעים לכך פחות וידרשו עבודה חינם ועוד יכעסו על מי שמנסה לעגן את זכויות הרעיון שלו באופן הגיוני, ועם זאת להציע הצעת מכירה, הפורום יחטא למטרתו.

בהצלחה לכולם.

לאה בלוי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
או בואו ניקח דוגמה מתחום שונה:
אדם מבקש בפורום חנויות רהיטים: אני רוצה ספה מעודפים ישנים בתרומה. אנשים מעלים לו תמונות של ספות ענתיקות שהם רק רוצים להיפטר מהן.
אדם אחד מעלה תמונה של ספה חדשנית, יפהפיה, כזו שכל אחד היה רוצה, ושולח באישי: הספה הזו אמנם לא בתרומה, אלא במחיר נורמלי של 9000 שקל. אבל מצד שני, היא כל כך יפה, שאולי תרצו אותה. אם תרצו - דברו איתי, יש לי חנות כזו.

האם הוא חוצפן?

ואז מתעצבנים, ומגיעים לשורה תחתונה: מאחר וידוע שבפורום הנגרים ובעלי החנויות הזה, שמיועד להפרייה הדדית ולהתייעצות, נהוג לבקש תרומות חינם, אז אם נרצה לבקש שוב תרומות נעשה את זה ונדגיש שמקסימום תמורה שניתן לכם, תהיה ארוחה באיזו מסעדה חלבית. ואז אנשי המקצוע שנמצאים כאן ידעו לא להציע את מרכולתם אם הם רוצים כסף.

סליחה, מי כאן חוצפן?

שרה'לה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ckuh;1558908:
שורה תחתונה, אם את לא רוצה לשלם תתייחסי כאילו לא הציעו לך את זה בכלל.
למה למסעדה שלך מותר להציע שקשוקה ולהתנות את השימוש בה רק בתשלום?
הציעו לך, התנו את זה לפני השימוש ולטעמי התנייה יכולה לבוא בכל שלב לפני השימוש. גם אם אמרת מפורשות שאינך רוצה לשלם. לא רוצה לשלם אל תשתמשי, אבל אולי אחרי שתשמעי את השם תעדיפי לשלם בכל זאת כי הוא מוצלח?

מסכימה עם שיטת השיווק הזו והפיתיון, אבל שידע המציע שיש מספיק אחרים שעלולים להשתמש בשם במקרה שישאר פנוי, בלי לדעת שאת/ה דורש/ת כסף תמורתו. אם כבר, עדיף את דרישת התשלום להזכיר בהודעה בפורום בה השם מופיע.

והכי חשוב: אם פרוג ייהפך לפלטפורמה בה נותנים שמות או דברים אחרים חינם - לא נוכל לאפשר זאת הלאה, בגלל פגיעה באנשי המקצוע שכאן. אמנם שמות דורשים עבודה, אבל ככל שאנשים יהיו מודעים לכך פחות וידרשו עבודה חינם ועוד יכעסו על מי שמנסה לעגן את זכויות הרעיון שלו באופן הגיוני, ועם זאת להציע הצעת מכירה, הפורום יחטא למטרתו.

בהצלחה לכולם.

לא כעסתי בכלל.
התכתבתי איתה באישי מאוד בעדינות ובהגינות. מה שכן, רציתי לברר כאן מה מקובל ומה לא. זה הכל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה