ת'אמת. כמה עולה?

שרה'לה

משתמש מקצוען
בקיצור אין יותר אפשרות להתייעץ בפרוג....
אולי אני באמת צריכה ללכת לבדוק בכל ההודעות ששלחתי עד עכשיו של הצעות לשמות לעסקים. ולברר מי השתמש בשם שנתתי. וכו'
מי יודע אולי אתעשר מזה.
לעניות דעתי. כדאי מאוד להשאיר את האפשרות של העזרה ההדדית בין הגולשים. ואנשי מקצוע שירגישו שיש להם להציע משהו שהם רוצים על זה תשלום יפנו באישי, ויציעו שם ובהבהרה מראש על התשלום.

לאה בלוי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
חמודה, את המשחקים האלה של הצגת העולם בשחור ולבן אני מכירה. יש אנשים שזה עובד עליהם, והם בטח מתכעסים למקרא דברייך. אז שיירגעו.

יש אפשרות להתייעץ בפרוג וזה לא קשור במאומה לכך שביקשת מוצר, וזכותו של מי שרוצה למכור לך רעיון להציע לך אותו בתשלום, בדיוק כמו שזכותו של אחר להציע בהתנדבות.
ואגב, בקשת שם זו לא התייעצות, ולא לכך הפורום נועד. זה יותר דומה לבקשת תרומה או עזרה, מאשר להתייעצות.

אנחנו מכבדים מאוד כל בקשת תרומה, ויש פה אנשים שגם נהנים לעזור ולהציע, אפילו כאלה שמתפרנסים מכך ביומיום. מותר לאי מי מכאן, שאגב אין לי שמץ של מושג מיהו, להציע לך רעיון ולהתנות את השימוש בו בכך שתשלמי תמורתו. כל מחיר שהוא ידרוש.

נשמח לעזור לך בהתייעצויות, באמת נשמח. זה תמיד בכיף ומכולנו. ואל תדאגי, על חוות דעת והכוונה אף אחד לא דורש כסף. על רעיונות מבריקים יש מצב שידרשו גם הלאה, אם זו התנייה לפני השימוש ברעיון.

אל תשכחי שכאן לא פורום חובבני, אלא מקצועי. אין שום סיבה שאנשי מקצוע יחלקו את מרכולתם חינם רק כי ביקשת. גם אם ביקשת יפה.

אגב,
לפעמים הבאות מאמינה שלא יציעו לך שוב שמות בתשלום. מי שיפסיד זו את, כי את זכות הבחירה שלך אם לקחת ולשלם או לא לקחת ולא לשלם - כנראה איבדת. להבא אפילו שיקול דעת לא תוכלי להפעיל כי לא תהיה לך הצעה כזו.

זה יהיה או להסתפק בשליפות, או לפנות לאיש מקצוע ולהתחייב לשלם גם אם לא תאהבי את ההצעות שלו. מי יתן לך הצעה ורק אם תרצי אותה תשלמי? זה באמת לא מקובל.

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ckuh;1558969:
חמודה, את המשחקים האלה של הצגת העולם בשחור ולבן אני מכירה. יש אנשים שזה עובד עליהם, והם בטח מתכעסים למקרא דברייך. אז שיירגעו.

יש אפשרות להתייעץ בפרוג וזה לא קשור במאומה לכך שביקשת מוצר, וזכותו של מי שרוצה למכור לך רעיון להציע לך אותו בתשלום, בדיוק כמו שזכותו של אחר להציע בהתנדבות.
ואגב, בקשת שם זו לא התייעצות, ולא לכך הפורום נועד. זה יותר דומה לבקשת תרומה או עזרה, מאשר להתייעצות.

אנחנו מכבדים מאוד כל בקשת תרומה, ויש פה אנשים שגם נהנים לעזור ולהציע, אפילו כאלה שמתפרנסים מכך ביומיום. מותר לאי מי מכאן, שאגב אין לי שמץ של מושג מיהו, להציע לך רעיון ולהתנות את השימוש בו בכך שתשלמי תמורתו. כל מחיר שהוא ידרוש.

נשמח לעזור לך בהתייעצויות, באמת נשמח. זה תמיד בכיף ומכולנו. ואל תדאגי, על חוות דעת והכוונה אף אחד לא דורש כסף. על רעיונות מבריקים יש מצב שידרשו גם הלאה.

אשכולות של בקשות שמות יש פה חדשים לבקרים
אף פעם לא דברו על תשלום
ואין בעיה באמת לדרוש תשלום.
אבל במקום שזה לא מקובל צריך להודיע מראש.
גם כדי להכניס דבר, שאכן חשוב, לתודעה, לא עושים את זה בבת אחת
נניח אמא שנותנת לילדים שלה ללכת לישון כל יום ב-10 והם בקושי קמים בבוקר ועייפים והיא רוצה לעשות שינוי, היא לא יכולה לבוא יום אחד ולהנחית עליהם היום צריך להיות ב-8 במיטות גם אם זה הדבר הנכון לעשותו.

YB nekuda

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
דווקא הרבה פעמים אנשים התקוממו על זילות במקצוע הקופי והבקשה של 'תנו שם יפה ל...'
כנראה נמאס לאנשים לחזור שוב על אותם דברים ועוד להחשב כלא נחמדים...

ואני באמת חושבת שמצב הבקשות הזה באמת יוצר מצב של זילות במקצוע הזה
בפרט שמבקשים אותו בפורום המקצועי ולא בפורום איש את רעהו לדוגמא.

אף אחד לא יעיז לבקש עיצוב חינם או מודעה חינם בפורום עיצוב ולא ציור חינם בפורום ציור ולא תמונות חינם בפורום צילום...

המילים והרעיונות הללו שווים כסף של אנשים שלמדו את המקצוע, השקיעו ומזה הם מתפרנסים..

שרה'לה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ckuh;1558969:
אגב,
לפעמים הבאות מאמינה שלא יציעו לך שוב שמות בתשלום. מי שיפסיד זו את, כי את זכות הבחירה שלך אם לקחת ולשלם או לא לקחת ולא לשלם - כנראה איבדת. להבא אפילו שיקול דעת לא תוכלי להפעיל כי לא תהיה לך הצעה כזו.

זה יהיה או להסתפק בשליפות, או לפנות לאיש מקצוע ולהתחייב לשלם גם אם לא תאהבי את ההצעות שלו. מי יתן לך הצעה ורק אם תרצי אותה תשלמי? זה באמת לא מקובל.

את מחליטה מהר מאוד דברים. אני מציעה לך לבדוק שוב בכל ההודעות שלי. ולבדוק אם יש שם התלהמות או תקיפות או כעס ודו' ההודעה הפותחת מדברת בסך הכל על גובה התשלום שהיה נראה לי גבוה.
גם לזו שהציע לי את השם ואת יכולה לשאול אותה על כך. עניתי שזו זכותה המלאה. ואשקול את השם. כל הדיון שהעליתי לפה. הוא בירור מה מקובל כאן ומה לא.
רק שתביני שאני רואה כאן כל יום יומיים בקשה לרעיונות לעסק. ומעולם אף אחד לא דיבר על תשלום. וכשראיתי את ההודעה באישי בנוגע לתשלום. עניין אותי לדעת אם זה מקובל כאן.
אז כן, אני אעלה נושא חדש בנוגע לשמות. ואכריז על תחרות שמות נושאת פרסים. אולי באמת אעשה את זה בפורום איש לרעהו...
בתפילה שהאמת והשלום אהבו.

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י YB nekuda;1558978:
דווקא הרבה פעמים אנשים התקוממו על זילות במקצוע הקופי והבקשה של 'תנו שם יפה ל...'
כנראה נמאס לאנשים לחזור שוב על אותם דברים ועוד להחשב כלא נחמדים...

ואני באמת חושבת שמצב הבקשות הזה באמת יוצר מצב של זילות במקצוע הזה
בפרט שמבקשים אותו בפורום המקצועי ולא בפורום איש את רעהו לדוגמא.

אף אחד לא יעיז לבקש עיצוב חינם או מודעה חינם בפורום עיצוב ולא ציור חינם בפורום ציור ולא תמונות חינם בפורום צילום...

המילים והרעיונות הללו שווים כסף של אנשים שלמדו את המקצוע, השקיעו ומזה הם מתפרנסים..

את צודקת מאה אחוז
מליון אחוז
השאלה איך עושים את זה בפועל

שרה'לה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ckuh;1558985:
פתחתי דיון דומה בפורום צילום. מעניין מה יענו לי שמה:
http://www.prog.co.il/showthread.php?p=1558980#post1558980

ממליצה לעקוב, יהיה מעניין...

את עושה לי כאן דה לגיטימציה ואני לא חושבת שזה הוגן. את לא חייבת להציע שמות ואף אחד לא מחייב אותך לעזור. אבל גם למנוע מאנשים אחרים לעזור זה נראה לי שכבר גובל ב....

אגוזי

משתמש רשום
למען ההוגנות, הוא היה צריך לכתוב לך: יש לי שם, רוצה לדעת מה הוא? תדעי שאם תשתמשי בו זה יעלה XXXX שח.

ואם היית מעוניינת אז שיגיד, אם לא - לא

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
אני חוששת שהמבקשת לא הייתה מודעת בכלל שמדובר במוצר. מוצר יקר שמאחוריו צריך לבנות אסטרטגיה שלמה.
היא בסך הכול זרקה:"יש לכם רעיון בשבילי?"
בכזה מקרה צריך ליידע מראש:"רעבצין, שם נכון וטוב לחנות זה לא בשלוף, וגם אם מישהו הבריק הברקה פתאומית של שניה- יש לזה ערך, זה עולה. אם את מעוניינת? נא פרטי כמה את מוכנה להשקיע כספית בשביל זה, לא? לכי תשאלי את החברות והבנות דודות והשכנות, אולי מישהו יבריק לך משהו ויקבל קרואסון מתנה"...
לא כולם מודעים למה שכל כך מובן מאליו לותיקי באי פורום שיווק ופרסום.

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ckuh;1558985:
פתחתי דיון דומה בפורום צילום. מעניין מה יענו לי שמה:
http://www.prog.co.il/showthread.php?p=1558980#post1558980

ממליצה לעקוב, יהיה מעניין...

זו לא דוגמא זהה.

אישה זקנה הולכת ברחוב בידה סלים כבדים, לידה עוברת חבורת ילדים.
היא פונה אליהם בבקשת עזרה, הם לוקחים את השקיות והולכים כברת דרך.
פתאום אחד מהם אומר, אם אני סוחב לך שקית את צריכה להביא לי דמי משלוח של 35 ש"ח.

חיה.

משתמש מקצוען
לאה את לא צודקת.
לפי הדברים שלך יכלה ההיא לשלוח בפרטי 1,000 סוגי שמות בלי הגבלה, וכך היא כביכול "תופסת" את כל השמות.
זה כמו בתיווך. אדם שיבוא ויגיד על דירה שהיא מועמדת למכירה ויגיד אח"כ שהוא רוצה תיווך לא זכאי לקבל שקל, כי ייתכן שהיינו יכולים להגיע לדירה בלעדיו.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
כאחת שעובדת בזה, ומקבלת תשלום על שמות,
אני סבורה שאם ביקשו בפורום איש את רעהו שם,
הוי אומר שלא פנו לבעל המקצוע עצמו.
מי שלא רוצה להציע, לא חייב לעשות את זה.

לצד הפרנסה יש פה עניין של חסד.
מי שלא רוצה לעשות את זה, לא חייב להגיב.
מי שהגיב הודיע שהוא כביכול תורם את השם למדע.
לבקש על זה כסף אחר כך זו דרך מסחרית, חוקית, אבל לא משתמעת טוב.
זה כשר אבל לא מריח טוב.

♦ברכי קעניג♦

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
בקיצור-
נראה לי שרוב התגובות משדרות על אותו גל

במקרה ומשיהו ביקש עצה לשם -
מי שרוצה לעשות חסד- שירשום את השם שעלה במוחו באשכול המבקש זאת וגמרנו.

מי שחושב שיכול לקבל תשלום הוגן על השם יפנה באישי ויכתוב על כך שיש במוחו רעיון לשם ויבקש תשלום

בכל אופן אם ישתמשו בשם הניתן כחסד באשכול ראוי לתת תשלום - אפילו סימלי לאות תודה והערכה כאילו זה אומר-
"השם שנתת היה מעולה תודה!"

שרה'לה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י נאסד;1559067:
בקיצור-
נראה לי שרוב התגובות משדרות על אותו גל

במקרה ומשיהו ביקש עצה לשם -
מי שרוצה לעשות חסד- שירשום את השם שעלה במוחו באשכול המבקש זאת וגמרנו.

מי שחושב שיכול לקבל תשלום הוגן על השם יפנה באישי ויכתוב על כך שיש במוחו רעיון לשם ויבקש תשלום

בכל אופן אם ישתמשו בשם הניתן כחסד באשכול ראוי לתת תשלום - אפילו סימלי לאות תודה והערכה כאילו זה אומר-
"השם שנתת היה מעולה תודה!"

מורה אולי?
איזה סיכום קצר וקולע....

לאה בלוי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
שרהלע, אני לא עושה לך שום דה לגיטימציה. אם את שואלת מה מקובל, אז כנציגת ההנהלה בפורום פרסום אגיד לך מה מקובל פה.

בתקנון הפורום אסרו מזמן לבקש עבודה חינם בכלל. עם זאת, דיונים ישנים שאין לי כוח לחפש (4-5 שנים אחורה) הביאו אותנו להתיר פרסום אשכולות כאלה. אבל מכאן ועד לאסור הצעת עבודה בתשלום(!) הדרך קצת רחוקה.

ואני לא הייתי משתמשת בדרך המכירתית הזו, אבל זה לא אומר שהיא אסורה, או לא מקובלת.

ומבחינתי, כמנהלת הפורום הזה, זו השורה התחתונה.

והאמת והשלום אהבו.

שרה'לה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ckuh;1559116:
שרהלע, אני לא עושה לך שום דה לגיטימציה. אם את שואלת מה מקובל, אז כנציגת ההנהלה בפורום פרסום אגיד לך מה מקובל פה.

בתקנון הפורום אסרו מזמן לבקש עבודה חינם בכלל. עם זאת, דיונים ישנים שאין לי כוח לחפש (4-5 שנים אחורה) הביאו אותנו להתיר פרסום אשכולות כאלה. אבל מכאן ועד לאסור הצעת עבודה בתשלום(!) הדרך קצת רחוקה.

ואני לא הייתי משתמשת בדרך המכירתית הזו, אבל זה לא אומר שהיא אסורה, או לא מקובלת.

ומבחינתי, כמנהלת הפורום הזה, זו השורה התחתונה.

והאמת והשלום אהבו.
טוב לא נעים, אבל לא ידעתי שאת נציגת ההנהלה. ברכותי.
לא זכור לי שמישהו כאן אסר הצעת עבודה בתשלום. אני בכל אופן בוודאי שלא.
דיברנו על הדרך שעשו את זה.
מקווה שהובנתי
שרי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה