שכר כולל

שוש12

משתמש פעיל
אבל מה יוצא ההבדל בין הסכם שכר שעתי לשכר גלובלי?
בשכר שעתי - מכפילים את סכום השעות בפועל בשווי לשעה
בשכר גלובלי - נותנים את הסכום הגלובלי וממנו מורידים שעות חוסר (לפי שווי שעה קבוע)
אז מה ההבדל?

mina

משתמש מקצוען
אז התלוש שלך לא תקין!!

ואם יבואו למעסיק/למשרד בו מכינים לכם את התלושים, הם עלולים לקבל על כך קנסות וקנסות גבוהים מאוד!!!

באותו נושא, עובד שעובד ומקבל שכר גלובלי חייב!! לנהל שעון נוכחות, על אף שהשכר שלו גלובלי ולא קשור לשעות.

שירה ט

משתמש מקצוען
(בד"כ בתוכנת השכר, צריך להגדיר בשעות התקן, את השעות והימים שעבד בפועל בחודש וכך זה מתחלק בצורה נכונה).

בתוכנה שאני עובדת איתה, מכניסים שכר קבוע עם תעריף שעה קבוע ואין בכלל אפשרות כזאת של מה שכתבת פה. א"א לשחק עם המשכורת כל חודש כי היא קבועה וכך גם ה"מונה מכנה" (שעות שבועיות)
מוזר מאוד שכזו תוכנה רצינית וגדולה לא נותנת אפשרות כזו, אני אברר זאת מולם.
בכל מקרה החוק מחייב להציג ערך שעה. ואכן הוא מוצג כקבוע כל חודש ואם החודש קצר באמת העובד עבד פחות ומקבל יותר וההפך. אז מה? איך זה לא חוקי? גם אם עבד 100 שעות וגם אם עבד 130 שעות בחודש, התעריף שלו זהה. ואכן פעם הוא כביכול "מפסיד" ופעם "מרוויח".
אך ערך השעה והשכר שלו לא נפגעים. ומתקזזים בין חודשים ארוכים לקצרים.
אני אומרת לך שאני עובדת על מאות תלושים ממקומות שונים כל חודש ואף פעם לא ראיתי ערך שעה שמשתנה אצל עובדים חודשיים. תמיד הוא היה קבוע.

mina

משתמש מקצוען
בכל מקרה החוק מחייב להציג ערך שעה. ואכן הוא מוצג כקבוע כל חודש ואם החודש קצר באמת העובד עבד פחות ומקבל יותר וההפך. אז מה? איך זה לא חוקי? גם אם עבד 100 שעות וגם אם עבד 130 שעות בחודש, התעריף שלו זהה. ואכן פעם הוא כביכול "מפסיד" ופעם "מרוויח".
אך ערך השעה והשכר שלו לא נפגעים. ומתקזזים בין חודשים ארוכים לקצרים.
אני אומרת לך שאני עובדת על מאות תלושים ממקומות שונים כל חודש ואף פעם לא ראיתי ערך שעה שמשתנה אצל עובדים חודשיים. תמיד הוא היה קבוע.
החוק מחייב להציג ערך שעה תקין!
מה עשית עם זה שהצגת ערך שעה והוא לא תקין??
אין כזה דבר שהתעריף זהה אם השעות משתנות, אם בחודש אחד הוא קבל שכר על 100 שעות ובחודש אחר הוא קבל את אותו שכר על 150 שעות, אז התעריף הוא לא קבוע!! הוא משתנה!
העניין של פעם מפסיד ופעם מרוויח - לא קשור לענין.
וזה לא משנה אצל כמה תלושים תראי את זה, ערך השעה חייב להיות תואם לבאמת ערך השעה שהוא קבל באותו החודש.

(במאמר המוסגר, אבא שלי יועץ מס, מרצה ומלמד את חוקי חשבות השכר בהרבה מאוד אוניברסיטאות ומכללות, אני מתבססת על דברים שהוא מדריך אותי ומכוון אותי (אני גם עובדת אצלו), ואומר לי, ואין לי ספק שהוא לא ממציא את זה!, מבחינתו אם הוצאתי תלוש וערך השעה לא נכון (לא נכון זה אומר שהחלוקה של השכר לשעות לא מתאימה למה שמופיע) - זה פאשלה ופאדיחה שבמשרד של יועצי מס מוציאים תלושים לא אמינים ב - 100%, לעובד אמורה להיות האפשרות להתבסס על הנתונים שבתלוש)

mina

משתמש מקצוען
בכיף... ואם בכל אופן אני טועה.. תעדכני.

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
אז התלוש שלך לא תקין!!

ואם יבואו למעסיק/למשרד בו מכינים לכם את התלושים, הם עלולים לקבל על כך קנסות וקנסות גבוהים מאוד!!!

באותו נושא, עובד שעובד ומקבל שכר גלובלי חייב!! לנהל שעון נוכחות, על אף שהשכר שלו גלובלי ולא קשור לשעות.
התכונת אלי?
מי שעושה לנו את התלושים זה משרד רואה חשבון גדול מאד מסודר וישר (מאד מאד)
כך שני חייבת לברר את זה מולם
ועד כמה שזכור לי בשעתו הם אמרו שאני אכן חייבת לנהל שעון נוכחות (וזה מה שאני אכן עושה)
אבל לא חייבים להכניס את זה לתלוש
חו"מ שברגע שרשום בתלוש השכר הגלובלי ומספר השעות שאני עובדת מה בדיוק הבעיה לעשות שכר חלקי השעות. כלומר מה לא חוקי בזה?
ואם אני עובדת פר שעות
כלומר התחיבתי על סך שעות מסוים בחודש?

mina

משתמש מקצוען
תקשיבי, אני לא יודעת, איך כל משרד עובד, לפי מה מה השיקולים שלו וצורת החישובים והעבודה.
אני יודעת דבר אחד, שכך לימדו אותי והבוס-אבא שלי תמיד מזכיר לי את זה ומשנן.
התלוש, חייב להציג נתונים מסויימים והם חייבים להיות אמיתיים.
ז"א אם קבעו לך לפני שהתחלת לעבוד תקן שאומר שאת צריכה לעבוד 5 ימים בשבוע 8 שעות ביום.
בפועל בחודש שהיה 22 ימי עבודה, עבדת רק 21 ימים, ולא כל יום עבדת 8 שעות. מה זה נותן לי שיהיה רשום בימים - 22 ובשעות - 176???
התלוש חייב להציג את הנתונים האמיתיים - 21 יום ושעות שעבדת בפועל.

כמו"כ אם את מקבלת שכר של 7,000 ש"ח ובאופן אוטומטי הוא מחלק את זה ל- נגיד 182 שעות
יהיה רשום בתלוש - 38.46 ש"ח לשעה.
כשלמעשה עבדת החודש רק 164 שעות נגיד, בעצם קיבלת לשעה 7,000/164 = 42.68 ש"ח

ז"א שאם יהיה מוצג בתלוש 38.46 לשעה ולא 42.68 - התלוש לא תקין.
וזה לא כזה מסובך, הרי זה ברור שהתלוש לא מציג נתונים אמיתיים. אז הוא לא תקין!

התלוש חייב להוות משהו שאנחנו יכולים להסתמך עליו. משהו שאמור להציג לנו נתונים בפועל.
לא מה ואם והיה אמור...
וכמו שאמרתי, אני מכירה משרד יועצי מס, שקיבלו קנסות והרבה על הדברים הפיצים והקטנים האלה.

יכול להיות שאני טועה - קשה לי להאמין.
(אגב בכל תלוש מופיע גם השעות תקן ששם את יכולה למלא כמה המשרה שלך אמורה להיות וגם שעות וימים בפועל.)

ורדית א

משתמש פעיל
ואם מקבלים שכר גלובלי בגלל שאי אפשר לעקוב אחר השעות
לדוג' מנהלת שיש את השעות שמחתימה כרטיס
אבל יש הרבה שעות שעובדת מחוץ למקום העבודה
ואי אפשר לעקוב אחריהם אז מה רושמים בשעות בפועל? ולפי מה מחשבים ערך שעה?

mina

משתמש מקצוען
זאת באמת סוגיה קשה, ובעייתית..
תמיד אנשים שואלים את השאלה הזו, ואין על זה תשובה.
מבחינת החוק היבש, כן, כל פעם גם כשאת עובדת מהבית/רחוב/עבודה/אוטובוס, צריך לרשום את השעות/דקות
בפועל, זה לא באמת קורה.

מה הפתרון? אין פתרון...

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אבל מה יוצא ההבדל בין הסכם שכר שעתי לשכר גלובלי?
בשכר שעתי - מכפילים את סכום השעות בפועל בשווי לשעה
בשכר גלובלי - נותנים את הסכום הגלובלי וממנו מורידים שעות חוסר (לפי שווי שעה קבוע)
אז מה ההבדל?
ההבדל בא לידי ביטוי בחדשים עם פחות ימי עבודה לדוג'.

פלונית.

משתמש רשום
אשמח לתשובה עפ"י חוק:
עובד שעובד במוסד חינוכי ומקבל משכורת מהעיריה+נסיעות ישנם ימים שהעובד עובד גם בשביל המוסד ומקבל משכורת מהמוסד החינוכי
האם הוא אמור לקבל נסיעות גם מהם?
למעשה נאמר לו בתחילת השנה שהוא לא זכאי לנסיעות כי מקבל מהעירייה והסכים לכך - כרגע כן רוצה לקבל נסיעות,
האם זכאי לכך?
תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  31  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה